Ubisoft Üç Duyurulmamış Oyunu iptal Etti!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 13, 2023 Yorum Yok

 
Far Cry, Assassin’s Creed, Prince of Persia ve daha ziyadesiyle tanınan Ubisoft için işler yolunda gitmiyor. 2022 yılından istediği performansı alamayan Ubisoft, bir yandan Skull & Bones’u tekrardan ertelerken öteki yandan duyurulmamış üç farklı projeyi iptal ediyor. Finansal manada istediği sayıya ulaşamayan Ubisoft, gayelerinde güncellemeye gidiyor.
 
Ubisoft için 2022 yılı pek de güzel geçmedi
 
 
 
2022-23 mali gayelerine değişiklikler getiren Ubisoft, birçok projeyi iptal ediyor ve var projelerinden kimilerini erteliyor. Geçtiğimiz Yıl piyasaya sürülen oyunlardan istediği randımanı alamayan Ubisoft, yükselen enflasyonun ve ekonomik sarfiyatların oyun sanayisini bir oldukça etkilediğini bildiriyor.
 
2022 yılı içerisinde piyasaya sürülen Mario + Rabbids: Sparks of Hope’un ve Just Dance 2023’ün mali açıdan düşük performans göstermesi Ubisoft’un şaşırdığı noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok oyundan beklediğini alamadığını belirten Ubisoft CEO’su Yves Guillemo bu husus hakkında şunları söylüyor:
 
“Birçok oyundan istediğimizi alamadık. Yükselen enflasyon ve global ekonomik sıkıntılar oyun sanayisini etkiledi. Bu Problem genel tüketici harcamalarında bir ölçü daralma yaşattı. Bu doğrultuda Mario + Rabbids: Sparks of Hope üzere oyunların düşük performansı bizleri şaşırttı.”
 
Nintendo Switch’e Özel olarak piyasaya sürülen Mario + Rabbids: Sparks of Hope, 2022’de Bayonetta 3 ve Pokemon: Scarlet & Violet üzere Aka rakiplerle karşılaştı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir