Ubisoft birden fazla stüdyosunu kapatıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 04, 2023 Yorum Yok

 
Assassin’s Creed, Prince of Persia, Far Cry ve daha ziyadesiyle tanınan Ubisoft’un birden Çok stüdyosunu kapatacağı bildirildi. ResetEra tarafından yayınlanan bir e-posta içeriğinde Ubisoft’un çoğunlukla Avrupa’da bulunan ofislerini kapatacağı belirtiliyor.
 
Ubisoft küçülmeye mi gidiyor?
 
 
 
Geçtiğimiz Yıl istediğini alamayan Ubisoft, ortaya çıkan yeni raporlara nazaran birçok stüdyosunu kapatıyor. Bahsi geçen raporda özellikle Ubisoft Benelux stüdyosu ön plana çıkıyor ve 1 Nisan’dan itibaren buradaki çalışanların çıkış yapması planlanıyor.
 
Yayınlanan e-posta içeriğinde “Hepimizin bildiği üzere oyun pazarı – kesimi Daimi olarak gelişiyor ve bir firma olarak buna ayak uydurmamız gerekiyor. Şu anda Ubisoft, fizikî oyun satış hacminin dijital satışlara nazaran düşüş yaşamasından Dolayı birçok ofisini kapatmaya hazırlanıyor” sözleri yer alıyor.
 
E-posta içeriğine nazaran yalnızca pazarlama ve dağıtım ofisleri kapatılacak üzere görünüyor. Şu Lahza için bu kapanmaya dair resmi bir İzah bulunmuyor fakat ekseriyetle bu Cin raporlar ve e-posta bildirimleri hakikat çıkıyor. Bundan sonraki süreçte bakalım Ubisoft nasıl adımlar atacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir