Telltale oyunu The Expanse’in ilk bölüm tarihi açıklandı: Çıkış tarihi ve tüm detaylar

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 18, 2023 Yorum Yok

 
Telltale Games ve Deck Nine tarafından ortaklaşa geliştirilen hikaye, macera, aksiyon oyunu The Expanse: A Telltale Series’in birinci kısmı 27 Haziran’da geliyor. 1. kısımla birlikte öbür kısımlar iki hafta ortayla biz oyunculara sunulacak. Klasik Telltale yapısını bizlere aktaracak olan bu üretim içerisinde seçimler Fazla Ehemmiyet arz edecek. Her bir seçimle birlikte gidişatımız farklılık gösterecek. Oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edecek ve farklı seçimlerle birlikte kıssanın gidişatını değiştirebilecek. Oyunda farklı farklı sonlar ve Çeşitli hikaye dallanmaları bulunacak. Hasebiyle oyunda seçimlerle birlikte farklı istikametlere hakikat ilerleyebilecek ve kıssanın farklı noktalarını keşfedebileceğiz.
 
Hikaye odaklı bir Bina bizlere sunulacak 
İki takımın ortaklaşa geliştirdiği bu üretim içerisinde ilim kurgu teması bizlere aktarılacak ve daha Evvel görülmemiş bir cihanı keşfetmeye başlayacağız. Oyun içerisinde Çeşitli aksiyon sekansları bulunacak. Bu kısımlarla birlikte Kıymetli seçim anları bizlere sunulacak ve bu ögelerle birlikte de arka planda bizlere bir hikaye anlatılacak. Zati Telltale oyunları özünde bizlere arka planda sağlam bir hikaye anlatması ve bu öyküye istikamet vermesiyle biliniyor. Bu oyunda da tıpkı biçimde bu Bina korunacak ve bizlere yeni bir mevzu, yeni bir hikaye ve yeni karakterlerle birlikte Aka bir macera aktarılacak.
 
Aksiyon kısımları yer alacak 
 
 
Oyun içerisinde Çeşitli karar anları Daimi olarak karşımıza çıkacak ve bu kararları vermek için elbette biraz düşünme hissesi bizlere aktarılacak. Oyunda yapacağımız kararlar yeri geldiği Vakit bizleri epeyce Çok zorlayacak ve bu kararları vererek oyunun gidişatına dokunabileceğiz. Bu yeni macera oyunu içerisinde tehlikeli bölgelere hakikat ilerleyecek ve karşımıza Türlü Hasım tiplemeleri çıkacak. Hasım tiplemeleri ile birlikte onları alt etmeye başlayacak ve elbette bu alt etme olayı hem seçimlerimizle hem de aksiyon alanlarıyla birlikte gerçekleşecek. Aksiyon anları yanlışsız tuşlara basma ile birlikte bizlere sunulacak yani oyun içerisinde daha evvelki Telltale oyunlarında olduğu üzere gerçek vakitte yanlışsız tuşlara basmamız gereken QTE sekansları bulunacak.
 
Her kısım farklı tarihlerde gelecek 
Oyun bizlere kısım bölüm aktarılacak ve her kısım farklı tarihlerde karşımıza çıkacak. Birinci kısım geliştirici grubun belirttiğine nazaran 27 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Bu tarihten itibaren her iki haftayla birlikte de yeni kısımlar bizlere aktarılacak. Oyunun her bir kısmı farklı tarihlerde bizlere sunulacak ve birinci kısmının yayınlanması ile birlikte bu maceraya biz de ortak olabileceğiz. Oyun daha Fazla sinematik bir anlatımla birlikte bizlere sunulacağından Dolayı bu oyunu da güya bir sıra izliyormuş üzere deneyimleyecek ve yeni kısımları de bu kapsamda beklemeye koyulacağız.
 
 
Oyun içerisinde ilim kurgu ve Uzay teması bizlere aktarılacak. Bu kapsamda Türlü Uzay gemilerini araştırmaya koyulacak ve bunların içerisine geçiş yaparak keşfetmeye başlayacağız. Oyunda keşif ögeleri da hayli Çok karşımıza çıkacak ve etraftaki objelere elimize alarak onları araştırabileceğiz. Tekrar oyunda karşımıza farklı karakterler çıkabilecek ve onlarla birlikte diyaloglara gelebileceğiz. Bu karakterlerin uygun yahut Kötü olduğunu bu oyun içerisinde bulmaya çalışacak ve bu kapsamda onlarla birlikte diyaloglarımızı ilerletebileceğiz yahut onlarla direkt olarak Hasım kesilebileceğiz. Oyunda her bir seçimimiz epey Ehemmiyet arz edecek ve bu seçimlerimizle birlikte gidişat keskin bir biçimde değişime uğrayacak ve böylelikle kendimizi istediğimiz formda farklı bir yola yanlışsız sürükleyebileceğiz.
Oyunda Carmina Drummer isimli bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterin başından geçenleri şahsen deneyimleyebileceğiz. Bu macerada güç kararlar verecek, Türlü korsanlarla birlikte çatışmaya girecek, çatışma esnasında gerçek tuşlara basmamız gerekecek ve yaptığımız seçimlerle birlikte bu karakteri hayatta tutmaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı farklı korsan gemilerin içerisine geçiş yapabilecek, gemileri araştırmaya koyulacak ve içerisinde bulduğumuz ipuçları ile birlikte ortada bulunan Türlü gizemleri çözmeye çalışacağız. Oyunda Yine belli bölgelerde sinematik anlatımlar ve karakterler ortası diyaloglar bizlere aktarılacak. Bunlar dışında ise karakterimizi bir süre Denetim edebilecek ve karakterimizin denetimi büsbütün bizim elimize verilecek. Bu esnada etrafı keşfedebilecek ve etkileşime geçebileceğimiz objelerle birlikte de Çeşitli ipuçlarına sahip olabileceğiz.
 
Ekip üyeleri ile birlikte ilerlemeye başlayacağız 
 
 
Daha Fazla sinematik bir biçimde karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde uzayın farklı kısımlarını keşfedebilecek, farklı farklı güneş sistemlerine yanlışsız yol alabilecek ve takımla birlikte aramızdaki çatışmayı engellemeye çalışacağız. Oyunda bir grubumuz bulunacak ve her bir takım üyesi ile birlikte Biricik tek konuşabilecek, onlarla etkileşime geçerek Çeşitli diyaloglar ortasına girebilecek ve ilgilerimizi bu diyaloglar aracılığıyla birlikte belirleyebileceğiz. Bir karakterle birlikte düzgün olmak istiyorsak yaptığımız seçimlerle güzel olabilecek yahut o karakterle aramızı bozmak istiyorsak ve o karakterin Kötü biri olduğunu anladığımız esnada da yaptığımız seçimlerle ondan uzaklaşabileceğiz.
 
Keşif ögeleriyle birlikte etrafı araştırabileceğiz 
 
Keşif ögelerini ön planda olduğu ve arka planda bizlere ayrıntılı bir öykünün anlatıldığı The Expanse: A Telltale Series içerisinde Etraf ögeleri Fazla Ehemmiyet arz edecek. Bu kapsamda çevreyi araştıracak, etrafta bulunan objelerle birlikte etkileşime geçmek hikaye konusunda yapacağımız seçimlere tesir gösterecek ve bu ipuçları ile birlikte aslında arka planda aktarılan öykünün gizemleri ortaya çıkarabileceğiz. Takım üyeleri ile birlikte sohbet edebileceğimiz ve öbür yandan etrafı keşfedebileceğimiz bu üretim içerisinde yer çekimsiz ortamlarda süzülebilecek ve kendimize uzayın derinliklerine yanlışsız bırakabileceğiz.
 
 
Bilim kurgu temasının bizlere aktaran bu imal içerisinde Uzay ortamı gerçekçi bir biçimde aktarılmaya çalışılacak. Uzay ve ilim kurgu temasından hoşlanan oyunculara çok tatmin edici bir tecrübe sunulacak. Oyundaki Temel hedefimiz ise bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan ise takım üyelerini hayatta tutmak olacak. Takım üyeleri ile birlikte ilerleyebileceğimiz ve bu mürettebattaki bireyleri bir ortada tutabileceğimiz üretim içerisinde bu grubun bahtı büsbütün bizim seçimlerimizle birlikte şekillenecek. Yaptığımız seçimlerle bu grup üyelerinin yazgısını biz belirleyeceğiz.
Oyun içerisinde yaptığımız seçimlerle birlikte gidişat değişecek lakin bu seçimlerin elbette yanlışsız yahut yanlış sonucu olmayacak. Yani yapabileceğimiz seçimlerin her birinin katkısı yahut dezavantajı bulunacak. Lakin bu seçimleri elbette mecburen yapmak durumunda kalacağız. Oyun içerisinde geliştirici grubu belirttiğine nazaran çelişkili ve güçlü seçimler de bizlere aktarılacak. Bu kapsamda oturup biraz düşünebilecek ve yapacağımız atılımın sonuçlarını aklımızdan geçirebileceğiz.
 
İlk kısım 27 Haziran’da geliyor 
 
 
Telltale grubunun yeni oyunu The Expanse’in birinci kısmı 27 Haziran tarihinde biz oyunculara sunulacak. Oyun bu tarihten itibaren PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Epic Games üzerinden PC platformuna çıkış yapacak. Oyunun şu anda çıkış fiyatı belirli değil lakin çıkış yaptığı gün bu fiyattan haberdar olabiliriz.
Daha Evvel Telltale oyunlarına aşina olanlar bu üretime bir göz atıp deneyebilecek yahut yeni geçiş yapmak isteyenler de bu oyuna bir Talih verebilir. Bir müddettir geliştirme etabında olan bu imal yakında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
 
Oynanış fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir