Little Nightmares benzeri yeni oyun geliyor: İşte tüm detaylar

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 18, 2023 Yorum Yok

 
Frozen Line tarafından geliştirilen ve Ravenage Games tarafından yayınlanacak olan platform, bulmaca, macera oyunu Daydream: Forgotten Sorrow, 14 Haziran’da geliyor. Little Nightmares gibisi bir yapıyla birlikte karşımıza çıkacak olan bu platform oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyecek ve bu bölgelerdeki zorlukları aşmaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı kameraya nazar açıları ile birlikte ilerlemeye koyulacak, karşımıza çıkacak olan platform zorluklarını aşmaya başlayacak ve karakterimizle birlikte sağa sola gerçek zıplamaya çalışacağız.
Little Nightmares gibisi bir yapım
Bilinmeyen bir dünyaya hakikat seyahat yaptığımız bu üretim içerisinde bir karakteri Denetim edecek, bu karakterinle birlikte sağa sola hakikat ilerleyebilecek ve etrafı keşfedebileceğiz. Daha Fazla yandan görünümlü bir yapıyı bizlere aktaracak olan bu oyun içerisinde Türlü zorluklar ve zamanlama gerektiren sekanslar bizlere aktarılacak. Oyunda tıpkı Little Nightmares oyununda olduğu üzere Çeşitli platform zorlukları, gerimizden bizleri kovalayan garip yaratıklar ve daha fazlası bizlere aktarılacak. Tekrar Etraf ayrıntıları da Little Nightmares oyunuyla benzerlik gösterecek. Münasebetiyle bu oyunun büsbütün Little Nightmares oyunundan ilham aldığını görebiliyoruz.
Platform zorlukları ve bulmacalar yer alıyor
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Çeşitli platform zorlukları ve bulmacalar bizleri bekliyor olacak. Oyunda Yine Çeşitli bulmacaları çözecek, bu bulmacaları çözmek için de etrafı keşfetmeye koyulacak tıpkı vakitte bu bulmacaları çözerken gerimizden garip yaratıkları atlatmaya çalışacağız. Bulmaca sekansları bunlarla da sonlu kalmayacak diğer taraftan bir yerden bir yere atlamak durumunda kaldığımız Çeşitli platform zorlukları da karşımıza çıkacak. Bunları da aşmak için elbette karakterimizi hakikat vakitte yanlışsız biçimde atlatmaya çalışacak  ve süratli koşarak da bu yerlere aşmaya başlayacağız.
Oyunda farklı farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor ve ilerlediğimiz bu bölgelerin her birinin kendine ilişkin yapısı ve teması bulunuyor. Bir yerde kendimizi ormanın içinde koşarak bulurken öbür yandan ise bir anda kendimizi konutun mutfağında bulabiliyor ve burada ilerlemeye koyuluyoruz. Kabuslarla dolu bir dünyada uyandığımız ve bu kabuslardan kaçmaya çalıştığımız imal içerisinde oyuncak ayı arkadaşımızla birlikte ilerlemeye başlıyor ve bu kapsamda güçlü bir tecrübe bizlere aktarılıyor.
 
 
Bilinmeyeni açığa çıkarabileceğimiz ve arka planda bizlere bir öykünün anlatıldığı bir imal içerisinde farklı farklı tuzaklar ve çözmemiz gereken Türlü bulmacalar bulunuyor. Bu bulmacalardan kimileri karşımıza Çeşitli sistemleri getiriyor ve bu sistemleri aşmak için de öncelikle bunun nasıl çalıştığını öğrenmeye çalışıyor ve buralara Çeşitli yükler takabiliyoruz. diğer taraftan bir kapıyı açmak için Çeşitli atılımlar yapabiliyor ve kapıyı için anahtar bulmamız gereken Türlü bulmaca cinsleri de oyunda yer alıyor. Yani oyun içerisinde yapabileceğimiz ve aşmamız gereken Fazla farklı bulmaca cinsleri bizleri bekliyor.
Her bölgede oynanış dinamikleri değişiyor
Macera boyunca farklı farklı yaratıklarla karşılaşabiliyor ve zorlukları da bu kapsamda aşmaya çalışıyoruz. Oyunda farklı farklı bölgelere ilerliyor ve bu bölgeleri keşfederek zorlukları aşmaya başlıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı oynanış dinamikleri bulunuyor ve her bölge içerisinde yeni zorluklarla birlikte bu durum değişiklik gösteriyor. mesela karanlık bir bölgeye geçiş yapıyor, burada elimize bir meşale alabiliyor ve karşımıza gelen yaratıkları elimizdeki meşale ile birlikte uzaklaştırabiliyoruz. Elimizdeki meşaleyi Daimi olarak savurarak düşmanları def edebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde farklı farklı oynanış mekanikleri ve yapmamız gereken aksiyonlar bulunuyor. Bu da oyuna çeşitlilik kadar ögelerden bir tanesi.
Karanlık bir atmosfer ve İlgi cazibeli grafikler
 
 
Oyun içerisinde İlgi alımlı grafikler ve karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor. Daha Fazla çizgi üslup bir Bina ile karşımıza çıkacak olan bu üretimde arka planda bir hikaye anlatılıyor ve karanlık bir atmosfer ve temasıyla birlikte de dikkatleri üzerine çekiyor. Bilinmeyen bir seyahate geçiş yaptığımız ve oyuncak ayımızla birlikte ilerlemeye başladığımız bu imal içerisinde Aka gizemler karşımıza çıkıyor ve bu gizemleri ortaya çıkarmak da büsbütün bizim işimiz oluyor. arka planda anlatılan hikaye daha Fazla dokunaklı ve duygusal bir hikaye olarak bizlere aktarılıyor.
 
Daydream: Forgotten Sorrow’da üstte da bahsettiğim üzere Çeşitli bulmacalar ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor ve bu sayede öteki bölgeye hakikat adım atmaya başlıyoruz. Oyunda bulmacaların zorluğu kolaydan zora yanlışsız artış gösteriyor ve oyunun ilerleyen kısımlarında bu bulmacalar daha karmaşık bir biçimde karşımıza çıkıyor. Oyunda Türlü bulmacalar ortasında sistemleri birleştirmek, Müsait kesimlere gerçek yere takmak, objeyi gerçek biçimde yönlendirmek ve daha fazlası yer alıyor. Bu stil bulmacalarla birlikte yanlışsız halde hakikat modülleri yerine takabiliyor ve objeleri Müsait formda birleştirerek bu bulmacaları aşabiliyoruz.
Oyuncak ayıya Çeşitli komutlar verebiliyoruz
 
 
Oyun içerisinde Yine üstte bahsettiğim üzere oyuncak ayımızla birlikte ilerleyebiliyor ve aslında oyuncak ayımızla birlikte yardımlaşabiliyoruz. Şiddetli bulmaca kısımlarında da oyuncak ayımız bizlere ilerlememiz konusunda Yardımcı olabiliyor. Bu kısımlarda oyuncak ayınızı seçebiliyor, onu Öbür bir yere yanlışsız fırlatabiliyor ve ona Çeşitli komutlar verebiliyoruz. Yani zorlandığımız kısımlarda ve aşamadığımız kısımlarda oyuncak ayımızı o tarafa yanlışsız fırlatarak ondan Çeşitli yardımlar alabiliyoruz. Bu da oyuna çok hoş bir ekleme olmuş ve ek olarak bu durum bulmacalar üzerinde ne kadar Fazla çalışıldığının göstergesi.
 
Oyun kısa bir ertelemeye maruz kalıyor 
Çeşitli zorluklara göğüs gereceğimiz ve platform zorluklarıyla uğraşacağımız bu imal daha Evvel 24 Mayıs tarihinde çıkış yapacaktı fakat geliştirici grup orijinal bir duyuruyla birlikte oyunu 14 Haziran’a ertelediğini belirtti. Oyun artık 14  Haziran prestijiyle PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve Xbox One platformlarına geliyor. Bunun yanı Dizi Switch sürümünün de ilerleyen vakitlerde yayınlanması planlanıyor. Fakat bu sürümün ne Vakit çıkacağına dair rastgele bir ayrıntı şu Lahza için bulunmuyor.
 
 
Siz de bu şekil platform aksiyon ve bulmaca oyunlardan hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Üstte da belirttiğim üzere oyun Little Nightmares oyunuyla benzerlik gösteriyor. Daha Evvel Little Nightmares oyununu oynadıysanız ve bu oyuna da bir Talih verebilirseniz iki oyun ortasındaki benzerlikleri ve farklılıkları ortaya çıkarabilir ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebilirsiniz.
Bunu yanı Dizi oyunu şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün haberdar olabilirsiniz. ek olarak oyun Türkçe lisan takviyesine sahip olarak karşımıza çıkacak ve oyunu büsbütün Türkçe bir halde oynayabileceğiz.
 
Oyun fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir