Suudi Arabistan, 38 milyar dolarlık yatırımla oyun merkezi kurmak istiyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 04, 2023 Yorum Yok

 
Bloomberg tarafından yayınlanan makaleye nazaran Suudi Arabistan, oyun bölümüne giriş yapmak ve dalın öncüsü pozisyonuna gelmek istiyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan’ın ülkenin göbeğine bir oyun merkezi inşa etmek için 38 milyar dolarlık bir harcama yapacağı bildiriliyor. Petrol merkezli ülke kendi iktisadını çeşitlendirme yolunu gidiyor.
 
Suudi Arabistan kesimin öncüsü pozisyonuna gelmek istiyor
 
 
 
Savvy Gaming Group tarafından yönetileceği bildirilen bu yatırım sayesinde Suudi Arabistan, oyun kesimine esaslı bir giriş yapmak istiyor. Kurulacak yeni oyun merkezi sayesinde ülke içinde yeni IP’ler oluşturulacak, bu IP’leri oluşturmak için de Çeşitli firmalar satın alınacak yahut oyun stüdyoları kurulacak.
 
Oyun merkezi kurulmasının yanı Dizi birebir vakitte yatırımlar yoluyla da oyun dalı desteklenecek. Bu kapsamda Savvy Gaming Group, Nintendo üzere Aka şirketlerdeki paylarını arttıracak ve Suudi Arabistan’da gelişen bir e-spor ekosistemi oluşturacak.
 
Savvy Gaming Group, 2022’de ikonik e-spor firması ESL’yi satın alarak Özellikle nihayet yıllarda Aka bir tesir yaratmaya devam ediyor. Bu satın alımla birlikte rekabetçi oyuncu topluluğunu genişletiyor ve genişletmeye de devam ediyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir