Şubat Ayının ilk Haftasında Çıkış Yapacak PC Oyunları: 1-7 Şubat

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 23, 2023 Yorum Yok

 
Her ay olduğu üzere şubat ayında da birçok yapın bizleri bekliyor. Aksiyon oyunlarından macera oyunlarına platform cinsinden strateji üretimlerine kadar birçok içerik Şubat ayı başlarında sunulacak. 
 
Bu listemizde Şubat ayının başlarında çıkış yapacak PC oyunlarının ayrıntıları listelemesi mevcut. Beklediğiniz, merak ettiğiniz yahut hiç görmediğiniz oyun ve oyunlara bu listeden göz atabilirsiniz.
 
– Metal Black S-Tribute (1 Şubat)

CITY CONNECTION tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından oyunculara sunulacak olan bu üretim yine düzenlenmiş bir sürüm olarak karşımıza çıkacak. Metal Black S-Tribute birinci olarak 1991 yılında nişancı oyunu olarak arcade için yayınlandı ve 5 Yıl sonrasında ise konut konsollarına geldi.
Metal Black S-Tribute bizlere klasik soldan sağa ilerlemeli bir Bina sunuyor ve ateş ede ede ilerlemeye çalışıyoruz. Karşımıza çeşit çeşit Hasım cinsleri, kullanabileceğimiz farklı atış tarzları ve makul aralıklarla boss savaşları çıkıyor. Oyunda bir yandan nişancılığımızı konuşturmaya çalışırken diğer yandan da ölmeden hayatta kalmaya çalışıyor ve üzerimize gelen Hasım mermilerinden kaçınmaya başlıyoruz.
Eğer oyunlarla aranız uygunsa bu usul oyunları çokça oynamışsınızdır. Tanıdık gelen yapısıyla karşımıza çıkacak olan Metal Black S-Tribute oyununda birçok yeni özellik, Hasım çeşitleri, kısımlar ve daha fazlası yer alıyor. Oyunun tekrar düzenlenmiş sürümü içerisinde geriye sarma, yavaşlatılmış mod, süratli kaydetme ve yükleme, sınırsız kredi, çevrimiçi derecelendirme sistemi ve kısım seçimleri bulunuyor. Bunun yanı Dizi oyuncuların gemiyi daha yeterli Denetim etmesi için stabil bir Denetim şeması, geliştirilmiş denetimler ve yeni özellikler sunuluyor.
Oyunda yer Meydan özelliklerin detayları
Bu aracde oyunu içerisinde yer Meydan özellikleri ayrıntılandıracak olursam şunları söyleyebilirim: Oyunda bulunan geriye sarma özelliği arcade oyunlarında aslında olmazsa olmaz özelliklerden biri. Daha Evvel atari oyunlarını oynadıysanız bilirsiniz var haklarınız haricinde oyun belli bölgelerde kayıt yapmadığından Dolayı yandığınız ve öldüğünü Vakit en baştan başlıyorsunuz. Münasebetiyle geriye sarma özelliği tam öleceğimiz kısımlarda Fazla işimize yarayan bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Şayet bir müsabakada başarısız olursanız oyunu geriye sararak tekrardan gayret atılabilirsiniz.
Oyunun diğer bir özelliği yavaş mod. Yavaş modda oyunun ilerleyiş suratı azaltılıyor ve bizlere daha yavaş bir oyun tecrübesi sunuluyor. Oyundaki atışlar gemilerin ilerlemesi, rakiplerin atışları ve devinim suratları büsbütün yavaşlıyor. Münasebetiyle bu da bizlere daha Çok atılım imkanı sunabiliyor. Bu yavaş mod oyunu bitirmemize Yardımcı olan ögelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor diyebilirim.
Oyun içerisinde Tekrar üstte bahsettiğim üzere arcade oyunlarında öldüğünüz Vakit en baştan başlıyorsunuz. Bu oyunda bunu yaşamamak için oyun içerisinde süratli kaydetme ve süratli yükleme özelliği mevcut. Oyunda kaldığınız yerden bir kaydetme alabiliyor ve daha sonra öldüğünüz kısımda bu kaydetmeyi yükleyerek o kısımdan devam edebiliyorsunuz. Arcade oyunlarında yer almayan bu özellik yine düzenlenmiş sürümlerde ekseriyetle yer buluyor. Münasebetiyle Fazla kullanışlı ve hayat kurtarıcı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor diyebilirim.
Bu biçim klasik nişancı arcade oyunlarında Doğal ki makul bir skor elde edebiliyor ve en yüksek skora ulaşmaya çalışıyoruz. Tabi biz daha Evvel bunları arkadaşlar ortasında yapıyor ve rastgele bir derecelendirme sistemini çevrimiçi olarak kullanmıyorduk. Lakin bu oyunda çevrimiçi bir derecelendirme sistemi bulunuyor. Kazandığımız skorları diğer oyuncularla karşılaştırmak için oyun içerisinde yer Meydan ayarlar kısmından çevrimiçi derecelendirme modunu seçebilirsiniz. Böylelikle kazandığınız puanları öbür oyuncularla karşılaştırabilir ve en yüksek skoru almak için çaba edebilirsiniz.
Oyunda Yine merak ettiğimiz kısımlara tekrar tekrar başlayabiliyor o kısımları tekrardan oynayabiliyoruz. Oyunda kısım seçimi özelliği ile birlikte bunu gerçekleştirebiliyoruz. Sevdiğiniz kısımlar ve kısımlar Mevcut ise kısım seçimi ekranından dilediğiniz kısmı seçerek oyuna başlayabiliyorsunuz. Bu özellik oyuna oturayım ve birazcık vakit geçireyim diyenler için pek kullanışlı bir sistem diyebilirim.
Oyun içerisinde Yine ölmemek istiyorsanız üretimciler bunun için de uğraşmış durumda. Bunun için eklenen bir özellik sınırsız kredi özelliği. Bu özellik sayesinde oyunda yandığımız Vakit rastgele bir şey olmuyor sınırsız can özelliği sayesinde oyunda dilediğiniz kadar ilerleyebiliyor ve dilediğiniz kadar hasar alabiliyorsunuz. Bir nevi hileli mod diyebiliriz. Bu özellik aslında Fazla güç kısımlarda kullanılabilen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
Oyun içerisinde zorlayıcı ve kolaylaştırıcı iki etmen de bulunuyor. Bu etmenler içerisinde güç ölçüsünü değiştirme sistemi yer alıyor. Ölçüsü arttırmak ulaşacağımız en üst Tertip güce basitçe ulaşmayı sağlıyor. Bu da zoru sevmeyen ve eğlenmek isteyen oyuncular için çok tatmin edici bir tecrübe sunuyor. Şayet güç ölçüsü düşürürsek de bu sayede güç biriktirmek daha da zorlaşıyor ve bu yüzden oyun daha da kuvvetli hale geliyor. Bu da hardcore oyun severler için çok yeterli bir özellik.
Metal Black S-Tribute, üstte bahsettiğim üzere birçok modu ve özelliği oyunculara sunuyor. Bu özellikler ışığında oyunu deneyebilmeniz mümkün. Oyun Şubatın birinci günü Steam üzerinden piyasaya sürülecek. Şayet bu usul aracde oyunlarına ve nişancı imallerine ilginiz Mevcut ise ve nostalji yaşamak istiyorsanız bu imali deneyebilirsiniz.
 
– Puzzle Bobble 2X/BUST-A-MOVE 2 Arcade Edition & Puzzle Bobble 3/BUST-A-MOVE™3 S-Tribute (1 Şubat 2023)
 
 
CITY CONNECTION tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından oyunculara sunulacak olan bu üretim 1 Şubat tarihinde biz oyun severler ile buluşacak. Oyun bizlere klasik balon patlatma ve eşleştirme tecrübesi sunacak. Bu biçim eğlenceli balon patlatma oyunlarını sevenler için bu üretim ilaç üzere istikbal diyebilirim.
Bu imal içerisinde birdenbire Çok oyunun tekrar düzenlenmiş sürümleri bulunuyor. Tekrar bu oyun içerisinde Çeşitli bulmacalar yer alıyor ve bu bulmacaları çözmek durumunda kalıyorsunuz. Oyunun Temel emeli karşınıza çıkan balonları patlatmak ve yeni balonları üstten aşağıya indirmek. Oyunda üç adet birebir renkten balonu Yan yana getirince patlıyor ve ortadan kalkıyor. Hasebiyle bizim de bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor.
Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar yer alıyor ve her kısım içerisinde farklı bir maksadımız bulunuyor. Geçtiğimiz kısım bizlere belli bir Gaye veriyor ve biz de bu maksadı yerine getirmeye çalışıyoruz. Şayet yerine getiremezsek kısma tekrardan oynamak durumunda kalıyoruz. Her kısmın bizlere sunduğu kurallar ve misyonlar farklı olarak karşımıza çıkıyor.
Oyunda kullanacağımız balonları fırlatabiliyor, sağdan ve soldan duvarlardan sektirebiliyor ve tam olarak patlatmak istediğimiz balonların üzerine getirebiliyoruz. Ne kadar Fazla balon patlatırsak o kadar Fazla puan kazanıyor ve tıpkı vakitte haritadan o sayıda balonu ortadan kaldırıyoruz. mesela bir kısımda Kırmızı balonlardan 20 Tane patlatmamız gerekiyor ise karşımıza çıkan Kırmızı balonları amaç almamız lazım ve ona nazaran atağımızı gerçekleştirmemiz gerekli. Şayet ulaşamadığımız kısımlar Mevcut ise öncelikle ön kısımları dolduruyor o kısımlardaki balonları patlatıyor ve daha İç taraflara yanlışsız ulaşmaya çalışabiliyoruz.
Oyun içerisinde standart kısımların yanı Dizi Çeşitli oyun modları bulunuyor. Oyunda ister Biricik oyunculuğu moda giriş yapabiliyor isterseniz de arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte rakip olabiliyor ve en Fazla balığına patlatan galip geliyor. Oyunun Temel hedefi üstte da bahsettiğim üzere elimizden geldiğince Fazla balon patlatmak ve bu sayede yüksek puanlar kazanmak.
Oyunda hangi özellikler yer alıyor?
Daha evvelki City Connection oyununda bahsettiğim üzere misal biçimde bu üretimde da Türlü kimi özellikler bulunuyor. Bu özellikler sayesinde oyunun seyri ve zevki değişiyor diyebilirim. Tabi bu şekil yapılar tekrar düzenlenmiş sürüm olduğu için üretimci takım bu imal içerisine birçok mod eklemiş durumda. Modların yanı Dizi birçok yeni özellik de bizleri bekliyor olacak.
Oyunda yer Meydan özellikler ortasında geriye sarma mekaniği bulunuyor. Geriye sarma modu aslında başaramadığınız kısımlarda Fazla işimize yarıyor. Oyunu muhakkak bir mühlet geriye sarabiliyor ve yapacağımız atılımları değiştirebiliyoruz. Bu sayede oyunda ilerleyebiliyor ve o kısmı geçebiliyoruz. Yani bir nevi bizlere ekstra bir Talih sunuluyor diyebilirim.
Diğer bir özellik ise yavaş mod. Oyundaki yavaş mod balonların gidişatını, oyun ilerleyiş suratını ve daha birçok özelliği yavaşlatıyor. Bu da daha Çok düşünme hissesi ve daha düzgün nişan alma durumunu ortaya çıkarıyor diyebilirim.
Oyunun en can Müşteri özelliklerinden biri de süratli kaydetme ve süratli yükleme özelliği. Bu sayede geçemediğimiz kısımları daha süratli ve en baştan başlamadan geçebiliyoruz. Yeniden geriye sarma özelliği ile birlikte bu özellikte Fazla kullanışlı bir mekanik olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda belli kısımlarında süratli kayıt alabiliyor ve Şayet ilerlediğimiz Vakit yanarsak bu süratli kaydı yükleyebiliyor ve en nihayet kaldığımız yerden kolaylıkla devam edebiliyoruz. Bu sayede gayemizi daha farklı tarafa Kaydırabiliyor ve kısmı geçmeye çalışıyoruz.
Oyunu kolaylaştıran bir diğer özellik ise sınırsız kredi özelliği. Bu sırasız kredi sayesinde oyunda rastgele bir yanma yahut başarısız olma durumu bulunmuyor. Sınırsız kredi sayısı ile oyunda dümdüz ilerleyebiliyor ve rastgele bir Problem yaşamadan kolay kolay kısımları geçebiliyoruz. Bu kolayı seven oyuncular için pek kullanışlı bir özellik diyebilirim.
Oyunlarla İç içe olan yahut en azından ilgisi olan oyuncular balon patlatma oyununu kesinlikle oynamıştır. Bu stil balon patlatma ve bulmaca oyunlarını seviyorsanız bu üretime da göz atabilirsiniz. Boş vakitlerinizi bir oyun oynayarak geçirmek istiyorsanız Puzzle Bobble 2X/BUST-A-MOVE 2 Arcade Edition & Puzzle Bobble 3/BUST-A-MOVE 3 S-Tribute pek tatmin edici bir tecrübe sunabilir diyebilirim.
 
– Deliver Us Mars (2 Şubat)
 
 
KeokeN Interactive tarafından geliştirilen ve Frontier Foundry tarafından yayınlanacak olan Uzay temalı ilim kurgu macera oyunu 2 Şubat’ta biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Deliver Us The Moon’un devamı niteliğinde olan Deliver Us Mars bizlere öykünün Geri kalanını aktaracak ve bir astronot rolüne ünitemize sağlayacak. Oyun içerisinde yeni oynanış içerikleri, animasyonlar ve aksiyon sahneleri yer alacak. Oyundaki Temel hedefimiz koloni gemilerini kurtarmak ve bu vazifesi muvaffakiyetle yerine getirmek. Tabi ki bu misyonu yerine getirmek için maceradan maceraya aksiyonla aksiyona koşacağız, Çeşitli bulmacaları çözeceğiz, sağdan sola atlayacağız ve Türlü platform ögelerini muvaffakiyetle atlatmaya çalışacağız.
İlk oyuna nazaran bir Fazla yenilik barındıran ve bu ay içerisinde çıkış yapacak olan Deliver Us Mars’ta güçlü vazifeler yer alacak. Oyunda insan ırkını kurtarmak için Aka bir gayret vereceğiz. Burada bir takıma katılarak Çeşitli vazifeler alacak ve hayatta kalmaya çalışacağız. Oyun içerisinde ilim kurgu teması – Uzay teması ayrıntılıca sunulacak bunun yanı Dizi Türlü görünümler, el üretimi çizimler ve daha fazlası bizleri karşılıyor olacak. Bu da biz oyuncular olarak oyunda etrafa bakabileceğimiz birçok yerin olacağının göstergesi.
Yeni oyun mekanikleri ile karşımıza çıkacak olan bu üretimde Dünyadan Mars atmosferine yanlışsız geçiş yapacak ve buradaki sırları çözmeye çalışacağız. Oyun içerisinde Hasım koloninin geride bıraktığı izleri araştıracak, burada neler yaşandığını öğrenmeye çalışacak ve bunun yanı Dizi farklı platform öğelerini kullanarak tehlikeli yollarda ilerlemeye çalışacağız. Oyunda Çeşitli bulmaca içerikleri yer alacak, hem düşünerek hem de süratli bir halde devinim ederek bu bulmacaları aşmaya çalışacağız.
Deliver Us Mars’ın Temel öyküsünden üstten bahsettim fakat şuna da değinmeden geçmeyeyim. Oyun içerisinde birinci olarak bizleri bir yardım daveti bekliyor olacak. Bu yardım davetinin nereden geldiğini ve ne için yapıldığını araştırmaya koyulacağız. Bir yandan insan ırkını kurtarmaya çalışırken diğer yandan da var müttefik koloni gemilerini kurtarmaya çalışacağız. Olağan burada birçok Sır ve ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Bu ayrıntıları ve sırları açığa çıkarmakta büsbütün bizim oynanışımıza bağlı olacak.
Bilim kurgu temalı bu üretim bizlere hikaye odaklı ve Biricik oyunculu bir yapıyı sunacak. Oyunda atmosferi daha uygun yansıtmak için Türlü oyun içi müzikler, birinci oyundan bu yana geliştirilen ve eklenen yeni oyun içi mekanikler, devinim yakalama teknolojisi, Türlü ve hoş gözüken görünümler yer alacak. Öte yandan oyun işin izleme teknolojisini destekleyecek olan bu üretimde işin izleme teknolojisi sayesinde yansımalar ve gölgeler bizlere daha gerçekçi olarak aktarılacak.
Yukarıda bahsettiğim yeni oyun içi mekanikler ve eklenen yeni teknolojiler sayesinde oyun daha akıcı ve daha düzgün bir tecrübe sunmayı hedefliyor olacak. Bu sayede oyundan alacağımız tecrübe daha da üst düzeyde olacak üzere görünüyor. Lakin tabi oyun çıkmadan Evvel buna bir yorum yapamayız. Münasebetiyle oyun çıktığında kesinlikle denemeniz gerektiğini söyleyebilirim. Biricik oyunculu ve hikaye odaklı bir macera üretimi arıyorsanız bu oyunu deneyebilirsiniz. Şayet kıssanın daha öncesinde neler olup bittiğini öğrenmek istiyorsanız da birinci oyuna bir göz atabilirsiniz. 
 
– Your Only Move Is HUSTLE (3 Şubat)
 
 
Ivy Sly tarafından geliştirilen ve Yine Ivy Sly tarafından yayınlanacak olan 2D dövüş aksiyon macera oyunu Your Only Move Is HUSTLE, 3 Şubat tarihinde geliyor. Erken erişim olarak piyasaya sürülecek olan bu imal bizlere Çeşitli platform öğeleri sunarak rakiplere karşı aksiyona Davet ediyor. Erken erişim sürümü içerisinde tam sürümde yer alacak birçok özellik bulunmayacak. Münasebetiyle erken erişim sürümü oyunun daha uygun çıkış yapmasını sağlayacak süreçlerden biri. Birinci etapta bu sürümle birlikte Türlü yeni özellikler belli mühletlerle oyuna iç edilecek ve oyuncuların Geri bildirimleri ile Çeşitli düzeltmeler uygulanacak.
Your Only Move Is HUSTLE bizlere aksiyon ve dövüş ögelerini sunuyor. Ağır dövüş sekanslarının yer aldığı bu üretimde eğlenceli platform öğeleri de bizlere sunuluyor. Oyunu Biricik başımıza, bunun yanı Dizi çevrimiçi PVP olarak da oynayabiliyoruz. Oyunda dövüş ve aksiyon ögeleri bir ortaya getiriliyor ve rakiplere karşı bu dövüşten galip çıkmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde Çeşitli dövüş kombinasyonları ve teknikleri bulunuyor. çok karmaşık olmayan bu teknikler sayesinde rakipleri alt etmeye çalışıyoruz.
Oyun bizlere karışık bir sistem sunmuyor. Münasebetiyle her oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bu da cümbüş bir tecrübesi daha da ön planda tutmayı hedefleyen ögelerden biri. Oyunda Çeşitli komboları yapabildiğimizden bahsettim. Bu kombolar Fazla kolay bir formda rakiplere uygulanabiliyor. Kendi tekniklerimizi dilersek Daimi olarak kullanabiliyor ve bunun üzerine ustalaşabiliyoruz. Böylelikle karşımıza çıkan rakipleri kendi tekniklerimiz ile alt edebiliyoruz.
Oyun dövüş ve aksiyon öğelerini bizleri sunmaya çalıştığından Dolayı bu özellikleri epey eğlenceli bir formda harmanlamaya çalışıyor. Oyunda Yeniden üstte bahsettiğim üzere PVP modunda çevrimiçi olarak arkadaşlarımıza karşı yer alabiliyor ve onları indirmeye çalışıyoruz.
Oyunun grafik tarzı
Oyunun grafik usulü anime temalı olarak karşımıza çıkıyor. çok fazla grafik takıntısı olmayan oyuncular için pek Dava bir üretim diyebilirim. Oyun içerisinde farklı dövüş mekanikleri ve kendine has denetimler bulunuyor. Oyunda Yeniden kullanabileceğiniz Çeşitli dövüş teknikleri, savunma çeşitleri ve her karakterin kendine has devinim kombinasyon setleri bulunuyor. Bir karakteri seçtiyseniz o karakterin kendine has hareketleri bulunuyor ve bu hareketler üzerinde ustalaşmaya çalışıyorsunuz.
Oyun bir yandan tarayıcı oyunlarına emsal biçimde karşımıza çıkıyor. Oyunlarla İç içe olan yahut en azından tarayıcı üzerinden oyun oynayan oyuncular bu yapıya aşina olacaklar. Bu usul eğlenceli aksiyon ve dövüş oyunlarını seviyorsanız Your Only Move Is HUSTLE oyununa bir Talih verebilirsiniz diyebilirim.
 
– PERISH (2 Şubat)
 
 

ITEM42 tarafından geliştirilen ve Handy Games tarafından yayınlanacak olan şiddet teması bol, aksiyon, nişancı oyunu PERISH, 2 Şubat tarihinde geliyor. Şiddet ve endişenin birbiriyle harmanlandığı bu üretimde bizlere aksiyon dolu bir macera bekliyor diyebilirim. Oyun içerisinde 4 bireye kadar dayanak bulunuyor. Bu sayede arkadaşımızla birlikte oyuna giriş yapabiliyor ve daha eğlenceli ve aksiyon dolu anlar yaşayabiliyoruz. Oyun içerisinde Türlü meyyit vücutlar, şiddet içerikleri ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda bir yandan düşmanları alt etmeye çalışırken öbür yandan da etrafı keşfetmeye ve sırları açığa çıkarmaya çalışıyoruz.

Oyunda yer Meydan düşmanlara lanetliler deniliyor ve bu düşmanları Cenk aletleri ile ortadan kaldırmak bizim ve grubumuzun işi. Oyunda standart Ufak düşmanların haricinde işveren dövüşleri de yer alıyor. İşveren dövüşleri öteki uğraşlara karşı daha şiddetli ve daha şiddet içerikli oluyor. PERISH oyununda işverenlerin farklı farklı atak üslupları ve tarzları bulunuyor. Bunları ezberledikten sonra işverenleri kolaylıkla alt edebiliyorsunuz.
Oyunda birinci olarak kırık bir kılıçla başlıyoruz, daha sonra ilerleyerek Türlü yeni Cenk aletleri bulabiliyor ve elimize alabiliyoruz. Bu sayede karşımıza çıkan lanetlileri daha da kolay bir halde ortadan kaldırabiliyoruz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz birçok Cenk aleti ve bunun yanı Dizi bir de hazinemiz bulunuyor. Bu hazineyi korumak ve elimizde tutmak Fazla değerli. Ölmeden Evvel şu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.
Oyun içerisinde ilerlerken üstte da bahsettiğim üzere muhakkak bir hazine elde ediyoruz. Bu hazineyi elde ettikten sonra saklamamız gerekiyor fakat ölürsek bu hazine sıfırlanıyor. Münasebetiyle bu hazineyi korumak ve sıfırlanmasını engellemek için etrafta koşturmaya ve hayatta kalmaya çalışmanız gerekiyor.
Oyun içerisinde kullanılabilen Cenk öğeleri ortasında kılıçlardan silahlara makineli tüfeklerden tüfeklere kadar birçok Faktör bulunuyor. Her Cenk aletinin kendine mahsus özellikleri, animasyonları ve hasar ölçüsü yer alıyor. Oyunda hem kendinizi hem de kadro arkadaşlarınızı desteklemek için kendinize Müsait Cenk aletlere seçebiliyorsunuz.
Yukarıda da bahsettiğim üzere oyun içerisinde endişe ögeleri bulunuyor. Münasebetiyle bu oyunda şiddet, tansiyon, aksiyon ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda karşımıza sık sık meyyit yaratıklar çıkıyor. Bunların ardından kısım sonuna yanlışsız işverenler karşımıza çıkıyor. Bu işverenleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Oyunda Yine üstte bahsettiğim üzere pompalı tüfeklerden makineli tüfeklere kılıçlardan baltalara kadar birçok Cenk öğesi yer alıyor. Bu sayede düşmanlara hem yakın hamle hem de Irak hamle yapabiliyoruz.
Bu oyun eşli yapıya Müsait geliştirildiğinden Dolayı Biricik oynamak biraz sıkıcı ve güç olabilir. Münasebetiyle bu oyunu arkadaşlar ile birlikte oynamak daha eğlenceli ve hoş bir dereyim sunacaktır. Oyun içerisinde kılıç, yay ve silahlar yer alıyor, hem yakın dövüş hem de Irak saldırırlar yapabiliyoruz. Oyun içerisinde karşımıza çıkan düşmanlar Antik Yunan mitolojisinden geliyor ve burada harap olmuş tapınaklardan mezarlara, mağaralardan Çeşitli bölgelere kadar birçok Meydan karşımıza çıkıyor. Bu alanları temizlemek büsbütün bize ve grubumuza düşüyor.
Oyun görselliği ve animasyonları ile de dikkat çekiyor diyebilirim. Bu şekil grup tabanlı hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız PERISH oyununa da göz atabilirsiniz. Oyun içerisinde hem şiddet hem tansiyon hem de nişancı ögeleri bulunuyor. Bu ögeleri harmanlayan ve bizlere eğlenceli bir Bina sunmaya çalışan üretimi çıkış yaptığı gün ben de deneyeceğim.
 
– Helvetii (3 Şubat)
 
 
Team KwaKwa tarafından geliştirilen ve Team KwaKwa, Red art Games tarafından yayınlanacak olan yandan kaydırmalı (soldan sağa) aksiyon macera oyunu Helvetii, 3 Şubat tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Aksiyon ve dövüş öğeleri ile bezenmiş bu üretimde karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırıyor, bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor diğer yandan da bize verilen misyonu yerine getiriyoruz.
Oyunda hangi karakterler yer alıyor?
Üç farklı karakteri içerisinde barındıran bu oyunda dilediğimiz karakteri seçebiliyoruz. Bu karakterler ortasında savaşçı, tilki ve bir büyücü yer alıyor. Her bir karakterin kendine Özel hamle tarzları, yetenekleri ve özellikleri bulunuyor. Düşmanlara karşı bu karakterler epeyce tesirli bir duruş sergiliyor ve karakterler ortasında seçim yaparak kendi usulümüzü bir nevi oluşturuyoruz diyebilirim.
Oyun içerisinde karakterlerin Temel devinim setleri, aksiyon setleri ve daha fazlası bulunuyor. Bu setleri uygulayarak düşmanlara atak talihi tanımıyoruz. Böylelikle kolay bir formda onlara indirebiliyoruz. Oyundaki dövüş sistemi sahiden hoş bir formda karşımıza çıkıyor. Yalnızca vurmuş olmakla kalmıyor daha estetik bir dövüş tarzlarını düşmanlar üzerine aktarabiliyoruz.
Yukarıda da bahsettiğim üzere her bir karakterin farklı dövüş seti bulunduğundan Dolayı alışmak biraz Vakit alabilir fakat oyun bizlere kuvvetli bir dövüş sistemi sunmuyor. Münasebetiyle kısa bir mühlet içerisinde bu dövüş sistemine alışıyor ve aksiyona iç oluyoruz.  
Oyun içerisinde ilerlerken arka planda dikkat çeken görüntüler arka planlar ve daha fazlası yer alıyor. Ön tarafta dövüş ve aksiyon süratle sürerken arka planda da bu üslup görüntülerin yer alması hakikaten hoş bir dokunuş olmuş.
Dövüş, aksiyon ve Ira seçimlerin yanı Dizi oyun içerisinde etraftan Türlü eşyalar da bulabiliyoruz. Bir yandan maceramıza kaldığımız yerden devam ederken diğer yandan etrafı keşfedebiliyor ve Çeşitli sırları açığa çıkarabiliyoruz. Oyunda farklı farklı Hasım çeşitleri karşımıza çıkıyor. Her birinin kendine has atak tarzları bulunuyor. Biz de bu hamle tarzlarına karşı kendi kombinasyonlarımızı oluşturabiliyoruz.
Tabi bu üslup oyunlarda arka planındaki görüntülerin, dövüş sisteminin yanı Dizi bir de müzikler olmazsa olmaz. Ortama Müsait müzikler bu üretimde bizleri bekliyor olacak. Aksiyon içerisindeyken arka planındaki müzikler hakikaten bizi daha da âlâ hissettirecek diyebilirim.
Oyunun anne temasına bakacak olursak Galyalıları Temel alıyor. Galyalıların dünyasını bu üretimde keşfedebiliyor ve Çeşitli görünümlere bakabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar, özgün kısım dizaynları, toplayabileceğimiz öğeler, açığa çıkarabileceğimiz sırlar ve daha fazlası yer alıyor.
Oyun içerisinde arka planda bir de hikaye anlatılıyor. Bu hikaye Aralık konuşmalar ile desteklenmeye çalışılıyor. Oyunda aksiyon ve maceraya dalarken hareketli arka planlar bizleri bekliyor. Yani canlı bir dünya bizlere sunulmaya çalışılıyor diyebilirim. Oyun içerisinde olağan düşmanlardan dış bir de işveren savaşları diyebileceğimiz yaratıklar karşımıza çıkıyor. Bunları olağan düşmanlara göre kesmek Alışılmış ki biraz daha güç olabiliyor. Lakin oyunda her bir karakterin farklı aksiyon seti bulunduğundan bunları onlara karşı kullanarak kolay kolay alt edebiliyoruz.
Oyun görsel açıdan bizlere tatmin edici bir tecrübe sunuyor diyebilirim. Kullandığımız yetenekler ve yaptığımız hareketler bizlere estetik bir halde sunulmaya çalışılıyor.
Bu oyunu geliştiren takım şu anda İsviçre’de bulunuyor. Bir müddettir geliştirme etabında olan bu imal 3 Şubat tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda aksiyon, macera ve platform öğeleri birbirine harmanlanıyor ve ağır bir dövüş sistemi de bizleri bekliyor. Oyunun Steam Platformu üzerinde şu anda bir demosu bulunuyor. Çıkış yapmadan Evvel oyunun bir kısmını denemek isterseniz bu demoyu indirebilir ve oyunu deneyimleyebilirsiniz. Siz de bu usul aksiyon ve macera oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime da  bir Talih verebilirsiniz.
 
– Joe Wander and the Enigmatic Adventures ( 3 Şubat)
 
 
Frozen Pixel tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak olan bulmaca macera platform oyunu Joe Wander and the Enigmatic Adventures, 3 Şubat’ta geliyor. Bulmaca, macera ve platform öğelerinin harmanlandığı bu üretimde eğlenceli ve güçlü bir tecrübe bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde bir yandan bulmacaları çözecek bir yandan da platformdan platforma atlayarak maceraya atılacağız. Oyunda bulmacaların zorlukları kolaydan zora gerçek ilerliyor. Birinci olarak kolay bir bulmaca sisteminden başlayarak oyun bizlere nasıl çözüldüğünü öğretiyor. Akabinde bulmacaların zorlukları daha da artıyor ve artık Fazla daha derin düşünmek gerekiyor.
Canlı bir dünya bizleri bekliyor
Oyun içerisinde bulmacaları çözerken arka planda da canlı bir dünya bizleri bekliyor. Hareketli arka plan görünümleri, hareketli platform öğeleri ve bulmacalar bu oyunun temelini oluşturuyor. Oyunda bulmacaları çözdükçe ve maceralara atıldıkça Türlü mükafatlar de elde edebiliyoruz. Bu mükafatlar oyuncuları şad edecek cinsten. Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Fazla derin düşünme gerektiren bulmacaları yer alıyor. Bu bulmacaları platform öğeleri ile birlikte çözmeye çalışıyor ve maceramıza devam etmeye çalışıyoruz.
Oyundaki platform öğeleri  yer yer zamanlama gerektiren atlayış sekanslarını içeriyor. Yani üstten aşağı bir platform geliyor ve bu platforma vaktinde atmanız gerekiyor. zıt takdirde bu kısımda yanabilir ve tekrardan oynamak zorunda kalırsınız.
Oyun içerisindeki Ira çizimleri, arka plan çizimleri ve görünümler sahiden de dikkat cazip gözüküyor. Oyunun atmosferi çizimler sayesinde pek hoş bir biçimde karşımıza çıkıyor diyebilirim. arka planda bir ağaç yahut platform Mevcut ise bu ağaç sabit durmuyor ve kolları rüzgardan Dolayı sağa sola devinim ediyor. Velhasıl canlı bir dünya bizlere aktarılmaya çalışılıyor.
Yukarıda bahsettiğim özellikler dışında Yine oyun içerisinde 4 farklı dünya bulunuyor. Bu dört farklı dünyayı keşfedebiliyor ve sırları açığa çıkarabiliyoruz. Oyundaki bu dünyaların her biri farklı bir temayı işliyor ve farklı kısım dizaynlarına sahip bir biçimde olarak karşımıza çıkıyor. Oyundaki bu dünyalar ortasında keşfedebileceğimiz Çeşitli gizli hazineler de yer alıyor. Oyunda direkt ilerlemek yerine sağı solu da keşfederek bu gizli hazineleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
Oyun içerisinde bonus kısımlar yer alıyor
Joe Wander and the Enigmatic Adventures’da zorluk derecesi kolaydan zora gittiğini söylemiştim. Bunun haricinde ekstra zorluk isteyenler için de bonus kısımlar bulunuyor. Bu bonus kısımlar olağan oyuna nazaran daha da şiddetli bir halde karşımıza çıkıyor ve zoru seven oyuncular için pek tatmin edici bir tecrübe sunuyor diyebilirim.
Bu biçim platform, bulmaca ve macera oyunlarını severler için bu imal çok tatmin edici bir Bina sergiliyor. Bulmaca ve platform açlığı olan oyunculara ilaç üzere istikbal diyebilirim. Oyun 3 Şubat tarihinde biz oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Şimdiden Dilek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı Vakit bir bildirim alabilirsiniz.
 
– Waves of Steel (6 Şubat tam sürüm)
 
 
TMA Games LLC tarafından geliştirilen ve 21 Temmuz 2021 tarihinde erken erişim sürüm olarak tıpkı grup tarafından yayınlanan deniz savaşı temalı simülasyon oyunu Waves of Steel, 6 Şubat tarihinde tam sürüm olarak karşımıza çıkacak. Deniz savaşlarını Temel Meydan bu üretim üstte da bahsettiğim üzere erken erişim olarak yayınlandı ve erken erişim sürecinde oyuncu Geri bildirimleri ile birlikte birçok yeni özellik oyuna iç oldu. Bu kapsamda Çeşitli yanılgılar da giderildi. Oyun Şubat ayının başlarında tam sürüm olarak karşımıza çıkacak ve deniz savaşlarını deneyimleyebileceğimiz bir yapıyı bizlere aktaracak.
Oyun içerisinde satın alıp kullanabileceğimiz birçok gemi bizleri bekliyor olacak. Olağan bir deniz savaşı üzere değil de farklı yeteneklere sahip gemilerle rakiplerin karşına çıkıyor olacağız. Waves of Steel oyununda üzerimize gelen Hasım torpidolarından kaçınmak için gemimizi takla arttırabilecek ve ekstra yeni özellikleri kullanabileceğiz. ek olarak oyunda denizlere ve okyanuslara gerçek açılabileceğiz.
Oyunda bir geminin denetimi ele alacak, istediğimiz üzere bu gemiyi yönetebileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden sağda solda kaynak arayışına gireceğiz ve karşımıza çıkan Hasım gemilerini alt etmeye çalışacağız. Ne kadar kaynak toplarsak o kadar Fazla gemi geliştirmesi yapabilecek ve düşmanlara karşı daha da üstün olabileceğiz.
Deniz savaşlarına farklı bir nazar açısı
Simülasyon ve Cenk öğelerini bünyesinde barındıran bu üretimde gemimizi inşa edebilecek ve üstün silahlarla donanabileceğiz. Olağan deniz savaşlarından farklı olarak üstte da bahsettiğim üzere gemimizi Hasım torpidolarından karşı korumak için takla attırabiliyor, 360 derece döndürebiliyor ve Çeşitli akrobasi hareketleri yapabiliyoruz. Bu da oyna biraz farklı hava katmış diyebilirim.
Kendine mahsus yapısı ile karşımıza çıkacak olan bu üretimde kaynaklar toplayacak, topladığımız bu kaynakları yeni modüller satın alabilecek, satın aldığımız o kesimlerle gemimizi özelleştirilecek ve güçlendirebileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz ve düşmanlara karşı atabileceğimiz Çeşitli torpidolar, farklı farklı mermiler ve daha fazlası yer alacak.
Tek oyunculu bir tecrübe sunuyor
 
 
Waves of Steel, Biricik oyunculu bir yapıyı bizleri sunacak. Bu şekil oyunlar çoklukla çevrimiçi PVP modunu dayanaklar nitelikte karşımıza çıkıyor lakin bu imal bizlere büsbütün Biricik oyunculu bir Bina sunuyor. Münasebetiyle rastgele bir çevrimiçi modu bulunmuyor.
Gemimizi farklı açılardan özelleştirebiliyoruz
Oyun içerisinde gemimiz haricinde özelleştirileceğimiz birçok Faktör bulunuyor. Bu ögeler ortasında gemiye ekleyebileceğimiz bayraklar, boyamalar, çıkartmalar ve daha fazlası yer alıyor. Waves of Steel’da Yeniden kullanabileceğimiz ve düşmanlara karşı durabileceğimiz birçok farklı gemi bulunuyor. Bu gemilerin dizaynları ve özellikleri tarihi gerçeklikten alınıyor. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Türlü mermilerden bahsetmiştim. Bu mermiler ve mühimmatlar ortasında tayyare savar silahları, füzeler, torpidolar, lazerler ve daha fazlası yer alıyor. Bu ögeler ile birlikte deniz savaşları biraz daha farklı Ebat kazanıyor diyebilirim.
Deniz Savaşları denilince aklımıza gerçekçi bir simülasyon geliyor. Fakat bu oyunda gerçek dışı birçok Faktör bizleri bekliyor. mesela üstte da bahsettiğim üzere üzerinize gelen Hasım torpidolarından kaçınmak için gemimizi Aksi çevirebiliyor ve 360 derece dönebiliyoruz. Bunun dışında kullanabileceğimiz Özel güçler bulunuyor. Torpidoların üzerinden atlayabiliyor, düşmanları sersemletmek için Türlü patlayıcılar kullanabiliyor, mermileri üzerimize gelirken durdurabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Bu özellikleri ile bizlere farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor.
Waves of Steel içerisinde tabi Biricik oyunculu bir Bina olduğundan bahsettim. Bu Bina hikaye ile desteklenmediği Vakit bizleri kısa müddette oyundan soğutabilir ve sıkabilir. Bu yüzden oyun içerisinde hikaye odaklı vazifeler ve uğraş edebileceğimiz Çeşitli alanlar yer alıyor. Bu da oyunda kalmamıza ve vazifeleri yerine getirdikçe Türlü mükafatlar almamıza sebebiyet veriyor diyebilirim. Bu misyonlar sayesinde dünyaya dolaşabiliyor ve yeni denizlere yanlışsız yelken açabiliyoruz.
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim özellikler dışında arka planda bir de müzikler yer alıyor. Bu müzikler ortama Müsait bir halde karşımıza çıkıyor. Ortam sesleri ve öbür sesler büsbütün ayarlanabilir bir sisteme sahip. Oyun içerisinde Yeniden ayarlanabilir hud sistemi yer alıyor. Bu sistem karşımıza Aka yazılarla çıkıyor ve okunması pek kolay. ek olarak oyunda Şayet anlamadığımız kısım Mevcut ise bunları oyun içi yardımdan çözebiliyor ve çarçabuk öğrenebiliyoruz.
Oyunda gemiyi devinim ettirmek, Hasım gemilerin üzerine mermi atmak ve daha fazlasını yapmak çok kolay. Bunun için Fazla stabil ve standart denetimler kullanılmış. Oyuncuyu yormayan denetimler sayesinde de akıcı bir tecrübe sunuyor. Waves of Steel içerisinde Tekrar bahsetmek istediğim öteki bir özellik ise oyunun suratını ayarlamak yer alıyor. Oyunun suratı yüzde 200’e kadar ayarlanabiliyor. Münasebetiyle bu da Fazla süratli bir oyun tecrübesi isteyenlere pek tatmin edici bir Bina sunuyor.
Bu üslup simülasyon deniz savaşları severler ve deniz savaşlarını farklı bir boyuta taşımak isteyenler bu üretimi deneyebilir. Oyun şu anda erken erişim sürümünde yer alıyor. 6 Şubat tarihinde tam sürüm olarak karşımıza çıkacak. Tam sürümde erken erişimde olan bütün özelliklerinin yanı Dizi yeni özellikler de bizleri sunuluyor olacak.
 
– Spikair Volleyball (6 Şubat)
 
 
Choc Abyss tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan voleybol – spor oyunu Spikair Volleyball, 6 Şubat tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Voleybol sporunu deneyimleyeceğimiz bu üretimde eski üslup bir grafik tarzı karşımıza çıkıyor. Oyunda farklı biçimlerde manşet atabilir, topu rakip çizgi içerisine Misli bir biçimde vurabiliyor ve sayı kazanabiliyoruz. Voleybol grubu içerisinde toplamda dört oyuncu bulunuyor. Bu dört oyuncunun denetimi büsbütün bize bırakılıyor. Oyun içerisinde Temel emelimiz rakip ekipleri elemek ve yenmekten geçiyor.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere dört grup oyuncusu bulunuyor. Bu grup oyuncularını dilersek Mahallî ekranda PVP modunda oynayabiliyor, yanımıza arkadaşlarımızı alabiliyor ve diğer oyuncuların denetimini arkadaşlarımıza ve yakınlarımıza verebiliyoruz. Oyun içerisinde Mahallî co-op (iş birliği) modu, bölünmüş ekran modu ve daha fazlası bulunuyor. Hasebiyle Biricik başınıza oynamaktan fazla arkadaşlarınıza ve yakınlarınızla oynamak daha Çok eğlenceli anlar yaşatabiliyor.
Oyun içerisinde tepeye taşımanız gereken bir kadronuz bulunuyor. Bu ekip içerisinde Türlü güçleri ve istatistiklere sahip oyuncular yer alıyor. Oyuncuları dilersek ekip içerisinden çıkarabiliyor ve daha yeterli istatistiklere ve güçlere sahip oyuncuları kadro içerisine iç edebiliyoruz. Spikair Volleyball oyunu içerisinde Yine oyuncu satın alma ve satma sistemi de bulunuyor. Ne kadar Fazla yüksek istatistiklere sahip oyuncuya sahip olursak o kadar Fazla kuvvetli vuruşlar yapabiliyor ve rakip grupları daha rahat yenebiliyoruz.
Bu voleybol oyununda zamanlama bir oldukça Ehemmiyet arz ediyor. Münasebetiyle yapacağınız zamanlamalar ve topu atacağınız oyuncular bir oldukça değerli. Oyunda tam vaktinde topu rakip bölgeye atmanız gerekiyor. Misli bir formda karşı tarafa attığınız toplar sayı olarak bizlere Geri dönüyor.
Oyunda üstte saydığım özellikler dışında bir de oyuncuları eğitebileceğimiz bir mekanik yer alıyor. Bu eğitim sayesinde oyuncular makul alanlarda daha da güçleniyor ve rakip gruplara aman vermiyor. İsterseniz daha kuvvetli istatistiklere sahip oyuncuları transfer listesinden alabilir isterseniz de bu eğitim mekaniği sayesinde var oyuncuları güçlendirebilirsiniz. Bu büsbütün size kalmış durumda.
Oyunda Türlü turnuvalar yer alıyor
 
 
Oyunda ekibiniz ile birlikte bir de katılabileceğiniz turnuvalar yer alıyor. Bu turnuvalar içerisinde Çeşitli güçlere sahip ekipler yer alıyor. Bu ekipleri birer birer yenerek turnuvalarda birinci olma bahtını elde etmeye çalışıyoruz. Oyunda ne kadar Fazla uygun oynarsak ekibin motivasyonu o kadar yükseliyor ve kazandığımız her maç sonrası da bu motivasyon daha da artış gösteriyor.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere her bir oyuncu başka ayrı Denetim ediliyor. Münasebetiyle Biricik başınıza oynamak bu durumu biraz Güç hale getirebilir. Arkadaşlarınızla birlikte bu imali deneyimlemek daha eğlenceli ve daha keyifli olacaktır. Oyun içerisinde Temel emelimiz kadromuzu dünya kulüplerinin ortasına yazdırmak, turnuvaları kazanmak ve daha kuvvetli oyuncuları kadroya yazdırmaktan geçiyor.
Eski stil grafikler ve animasyonlar
Oyunun grafikleri ve animasyonları eski stil olduğundan Dolayı Fazla yüksek grafikler ve düzgün animasyonlar beklememenizi tavsiye ederim. Müstakil bir üretimci olduğundan Dolayı voleybol açlığınız varsa bu oyunu deneyebilirsiniz. Oyun aslında şu anda erken erişim sürümü bulunuyor. Bu erken erişim sürümünün ne Vakit sona ereceği şimdi bilinmiyor. Erken erişim sürümünde oyuncu Geri bildirimlerinin önemseneceği belirtiliyor. Bu süreçte oyuna yeni özellikler iç edilecek, var sorular ortadan kaldırılacak ve meselesiz bir tam sürüme ulaşılacak.
Oyunun şu anda Steam platformu üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Oyunun bir kısmını denemek isterseniz bu demo sürümünü indirebilir ve oynayabilirsiniz. Bu demo sürüm oyundan neler bekleyeceğinize dair Sizlere Fikir verebilir.
 
– Tails: The Backbone Preludes (2 Şubat: keşif, macera, yandan görünümlü)
 
 
Eggnut tarafından geliştirilen ve Raw Fury tarafından yayınlanacak olan yandan görünümlü, keşif, macera, gizem oyunu Tails: The Backbone Preludes, 2 Şubat tarihinde geliyor. Dört karakterin içerisinde yer aldığı bu gizem oyununda bizlere anlatılacak dört farklı (iç içe geçmiş hikayeler) öykü yer alacak. Oyunda bu dört karakterin her birinin kısa hikayeleri anlatılacak ve bizlere etkileşimli sinematik – gizem dolu bir tecrübe sunulacak. Oyunda seçimler Fazla Ehemmiyet arz edecek, yapacağımız seçimler doğrultusunda öykümüzün gidişatı değişecek ve her bir oyuncu farklı sonuca gerçek ulaşacak.
Hikaye odaklı bu oyun içerisinde dört karakterin yaşadığı anlara Şahit olacak, onların hayatlarına dokunacak, onlar ismine seçimler yapacak ve sonuçlarına bir nevi katlanacağız. Etkileşimli bir sıra olarak karşımıza bulunan bu oyunda hikaye ve seçimler bu oyunun temelini oluşturuyor diyebilirim.
Geliştirici takım oyunda derin bir kıssanın yer alacağını, bu öykünün her oyuncuda farklı bir izlenim bırakacağını ve her bir oyuncu farklı halde etkileyeceğini belirtiyor. Oyunda her bir kıssaya yine başladığında farklı farklı sonuçların olacağı belirtiliyor. Oyun içerisinde Tekrar farklı senaryolar, Türlü yollar etrafı keşfedebileceğimiz ve gizemleri açığa çıkarabileceğimiz kısımlar ve daha fazlası yer alıyor.
Tails: The Backbone Preludes içerisinde üstte da bahsettiğim üzere dört farklı Ira yer alıyor, bu 4 farklı karakterin her birinin farklı özelliği ve Ömür hikayesi bulunuyor. mesela bir Ira fotoğrafçılık okurken Öteki bir ilim adamı olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde bu farklı karakterlerin Ömür hikayelerine öğreniyor ve onların gelecekteki durumlarına el atıyoruz.
 
 
Distopik bir dünyada geçen bu oyunda macera ve keşif ögeleri bizleri bekliyor olacak. Kıssanın Temel olduğu bu imal içerisinde Vancouver isimli bir Belde bulunuyor ve bu kentte öykümüz ilerliyor. Piksel sana tarzının ve grafiklerinin yer aldığı bu oyunda yandan görünümlü bir kamera açısı benimsenmiş durumda. Dikkat alımlı karakterler, dikkat alımlı ortamlar ve daha fazlası bu oyun içerisinde yer alıyor diyebilirim.
Oyun içerisinde farklı bölgeler, farklı kısımlar ve daha fazlası bizleri bekliyor. Maceraya atıldığımız bu oyun içerisinde mevsim değişikliği mekaniği de yer alıyor.  Mevsim geçişlerinin hoş bir formda yansıtıldığı bu oyunda hem atmosfer hem de hikaye nitekim hoş bir formda aktarılmaya çalışılıyor. Tails: The Backbone Preludes içerisinde farklı kısımlar bulunuyor ve bu kısımların her birinin dizaynları ihtimamla yapılmış bir formda karşımıza çıkıyor. mesela bir kısımda kütüphanedeyken öteki bir kısımda soğuğu hissettiğimiz ve karın yağdığı bir sokakta ilerleyebiliyoruz. Bu da oyunun farklı ortamlarda ve yerlerde geçtiğini gösteriyor ve oyuna çeşitlilik yanılgın ögelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.
Oyun içerisinde farklı karakterlerle tanışabiliyor, onlarla bir yerde buluşabiliyor ve diyalog sistemi sayesinde Türlü seçimler yapabiliyoruz. Diyaloglarımız ve sohbetlerimiz bu biçimde ilerliyor, bu seçimler büsbütün bize ilişkin oluyor ve sonuçlarına büsbütün biz katlanıyoruz.
2 Şubat tarihine çıkış yapacak bu oyun Biricik oyunculu bir yapıyı sergiliyor. Steam platformu üzerinde ise şu anda oyunun bir demosu bulunuyor. Şayet bu üretim dikkatinizi çektiyse Steam’de bulunan demoyu indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyebilirsiniz. Bu demo sürümü oyunda neler bekleyeceğinize dair sizlere Fikir verebilir. Ayrıyeten oyun çıkış yaptığı Vakit yalnızca İngilizce lisan takviyesine sahip olacak.
Siz de bu üslup macera keşif ve hikaye odaklı üretimlerden hoşlanıyorsanız bu imale bir bakabilirsiniz. Oyunun Steam platformu üzerinden ön siparişlere açılmadı. Münasebetiyle yalnızca İstek listenize ekleyebilirsiniz. İstek listeniz eklediğiniz Vakit da çıkış yaptığı gün mail adresinize bir bildirim alabilirsiniz. Böylelikle oyunun çıktığından haberdar olabilirsiniz. Muvaffakiyetim avcıları için de Steam’de oyun içi başarımların bulunacağını belirteyim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir