Street Fighter 6 ile seriye başka bir boyut kazandırılmak isteniyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 16, 2023 Yorum Yok

 
Capcom tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak olan dövüş aksiyon, macera oyunu Street Fighter 6, 1 Haziran tarihinde geliyor. Serinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde yeni animasyonlar, üst seviye oyun performansı ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Serinin 6. oyunu ile birlikte karşımıza çıkacak olan bu yeni oyunda üst seviye bir dövüş aksiyon tecrübesi bizlere aktarılacak. Oyun içerisinde en yeni dövüş tecrübesi ve karşılaşmaları bizleri bekliyor olacak.
 
Tescilli oyun motoruyla birlikte geliştirilen bu imal içerisinde 3 farklı oyun modu yer alacak. Bu oyun modları ile birlikte oyun içerisinde kendimizi daha da geliştirmeye ve ehil olmaya çalışacağız. Oyun modları içerisinde dünya çeşidi, dövüş alanı ve Cenk merkezi yer alacak ve bu modlar içerisine dilediğimiz üzere iç olabilecek ve oyunu farklı modlarla birlikte deneyimleyebileceğiz.
 
 
 
Oyunda serinin ikonik karakterleri yer alacak ve bu karakterlerden istediğimizi alabileceğiz. İster hikaye modu içerisinde istersek de turnuva modu içerisinde bu karakterlerle birlikte rakip oyuncuları alt etmeye çalışacağız. Oyunda Yine aşina olduğumuz bu karakterlerle birlikte Türlü kombinasyonlar oluşturabilecek, rakip oyuncuları soluk aldırmayacak biçimde alt etmeye çalışacak ve hem yumruk hem de tekme kombinasyonları ile birlikte bu karşılaşmalardan galip ayrılmaya başlayacağız.
 
18 farklı dövüşçü yer alacak
 
Çeşitli oyun modlarıyla birlikte giriş yapabileceğimiz bu oyun içerisinde 18 ayrım dövüşçü yer alacak ve bu 18 farklı dövüşçü içerisinden Türlü seçimler yapabileceğiz. Daha evvelce aşina olduğumuz bu karakterlerle birlikte atılacağımız oyunda Çeşitli iyileştirmeler yer alacak ve bu güzelleştirmelerle birlikte üst seviye bir dövüş ve aksiyon tecrübesi bizlere aktarılacak. Oyun içerisinde bu karakterlerle birlikte hem farklı kombinasyonlar yapabilecek hem de rakipleri kolay bir biçimde alt etmeye çalışacağız.
 
 
 
Oyundaki yer Meydan bu dövüşçü karakterlerin her birinin kendine ilişkin yapısı, kostümü ve yetenekleri bulunacak. Hasebiyle oyundaki bu karakterler üzerinde ustalaşmak ve onların hareketlerini ve kombinasyonlarını yapmak için bir mühlet oyunu oynamamız gerekecek. İster bir Ira üzerine ağırlaşabilir isterseniz de birden Çok Ira üzerinde ehil olabileceksiniz. Bu büsbütün sizin seçimlerinize kalmış durumda ve hangi Ira üzerine ağırlaşmak istiyorsanız ve hangi Ira ile birlikte yola koyulmak istiyorsanız onunla birlikte çabaya atılabileceksiniz.
 
Hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi mod 
 
Oyunda diğer taraftan hem çevrimiçi hem de Biricik oyunculu mod yer alıyor. Biricik oyunculu modda standart bir dövüş aksiyon tecrübesi elde edebiliyor ve karşımıza çıkan Yapay zekaya sahip rakipleri alt etmeye çalışıyoruz. Çevrimiçi PVP modu içerisindeyse öteki oyuncularla birlikte kapışabiliyor, dünya çapında yer Meydan bu oyuncularla canlı bir halde karşılaşmalara katılabiliyor ve bu karşılaşmalardan galip ayrılmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Elbette çevrimiçi mod içerisinde diğer öncelerle birlikte kapışmak güçlü bir tecrübenin kapısını aralıyor. Hasebiyle bu çevrimiçi mod içerisine oyuna biraz adapte olduktan sonra giriş yapmanızı tavsiye ediyorum.
 
 
 
Oyun içerisinde seride yer Meydan ikonik karakterler yer alıyor ve bu ikonik karakterler bu yeni üretimle birlikte daha farklı bir formda karşımıza çıkıyor. Bu yeni üretimle birlikte oyundaki bu karakterlerin kostümleri, animasyonları ve mekanikleri daha da uygunlaştırılmış ve geliştirilmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle serinin en üst seviye tecrübesini bu imal ile birlikte elde etmeye çalışıyoruz ve Çeşitli turnuvalara katılarak da listelerde en üst sıralara çıkmaya hazırlanıyoruz.
 
Street Fighter 6 içerisinde elbette giriş yapmadan Evvel bir idman modu yer alıyor ve bu idman modu ile birlikte kendimizi oyuna adapte etmeye çalışıyoruz. Oyunda bu kısımda Çeşitli ayrıntılar ve bilgilere aktarılıyor ve bu kapsamda anlaşılabilir açıklamalar bizlere sunuluyor. Olağan bu açıklamalar ve idmanlarla birlikte oyuna adapte olma sürecimiz başlıyor ve oyundaki denetimlere alışmaya başlıyoruz. Natürel ki bu mühlet Fazla da uzun sürmüyor ve kısa müddette Şayet daha Evvel de bu usul oyunları oynadıysak ve serinin öteki oyunlarını da deneyimlediysek Çabucak alışabiliyoruz.
 
Yeni mekanikler ve oyun içi özellikler 
 
 
 
Tabii bu yeni imal içerisinde serinin diğer oyunlarında olmayan yeni bir özellik ve mekanik de bizlere aktarılmayı bekliyor. Bu yeni mekanik ise gerçek vakitli yorum özelliği ismiyle karşımıza çıkıyor. Bu gerçek vakitli yorum özelliği dahilinde maçlar bizlere canlı olarak aktarılıyor ve adeta arka planda bir spikerin konuşması ile birlikte dövüşebiliyor ve rakibi alt etmeye çalışıyoruz. Rakibe hangi atılımları yaparsak arka planda yer Meydan  yorum özelliği de bu yaptığımız atağa kıymetlendiriyor ve bunları izleyenlere aktarıyor. Bu mekanik hakikaten de seriyi renklendiren bir özellik olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.
 
Farklı arenalar ve ikonik dövüşçüler 
 
Oyun içerisinde öteki taraftan farklı farklı arenalar ve bölgeler bulunuyor. Bu arenaların her birinin kendine ilişkin yapısı, teması ve atmosferi yer alıyor. Elbette farklı mevsimlere ve farklı bir atmosfere sahip bu arenalarda dövüşerek farklı tecrübeler elde etmeye çalışıyoruz. Öte yandan üstte da bahsettiğim üzere her bir karakterin kendine ilişkin özelliği hünerleri ve yeteneği bulunuyor. Çeşitli kombolarla birlikte atılacağımız bu karşılaşmalarda rakip oyuncuları alt etmek için kendimizi koruyor ve kollamaya çalışıyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde rakip oyuncularla birlikte kapışabiliyor ve bu kapışma esnasında ise kendimizi kollayabiliyoruz. Rakip oyuncuların attığı yumrukları ve tekmeleri saf dışı bırakabiliyor, kendimizi muhafaza altına alabiliyor ve savunabiliyoruz. Bu savunma esnasında ise rastgele bir vuruş vesaire yemiyoruz, kendimizi savunduktan ve taarruzları savuşturduktan sonra karşı atılıma geçerek rakipleri gafil olarak avlayabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde kendinizi savunma taktikleri Fazla kıymetli.
 
Oyunda Yeniden daha da ustalaşmak ismine Biricik oyunculu mod ile birlikte hikaye moduna geçiş yapabiliyoruz ve dünya tipi ismindeki bu Biricik oyunculu modda hikaye dahilinde farklı farklı bölgelere ve kentlere adım atabiliyoruz. Burada hem kıssayı deneyimlerken hem de Çeşitli ustalarla birlikte karşılaşabiliyor ve bu ustaların da bizlere Çeşitli maharetleri ve komboları  öğrettiğini görebiliyoruz. Hasebiyle birinci etapta bu hikaye modunu bitirmek epey Kıymetli arz ediyor. Bu sayede hem karakterlerin özelliklerini öğrenebiliyor hem de arka planda bizlere sunulan kıssayı deneyimleyebiliyoruz.
 
 
 
Seriye Öbür bir Ebat getirmeyi hedefleyen bu imal içerisinde bizleri en üst seviye bir aksiyon dövüş tecrübesi bekliyor diyebilirim. Siz de bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsa ve seriye ilginiz varsa bu oyuna kesinlikle bir göz atmanız gerekiyor. Serinin evvelki oyunlarını da oynadıysanız bu oyunu evvelki oyunlara nazaran kıyaslayabilir ve hangi yeniliklerin geldiğini bu kapsamda görebilirsiniz.
 
Oyun öte yandan şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz İstek listenize ekleyebilirsiniz. Tıpkı vakitte oyunun ön siparişleri de açık. Steam sayfası üzerinde oyunun standart sürümü 848 liradan satışta. öbür taraftan lüks sürüm 1099 Türk lirası, Kesin sürüm ise 1298 Türk lirası.
 
Oynanış dinamikleri 
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir