STORY OF SEASONS: A Wonderful Life rahatlatıcı bir çiftlik deneyimi sunmayı hedefliyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 15, 2023 Yorum Yok

 
Marvelous tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan simülasyon, macera, rol yapma oyunu STORY OF SEASONS: A Wonderful Life, 27 Haziran’da geliyor. Renkli grafiklere ve sanat tarzına sahip bu imal içerisinde geniş bir içerik haritası bizleri bekliyor. Oyunda kendimize ilişkin bir çiftlik inşa edebiliyor, bu çiftliğe Çeşitli ekinler ekebiliyor ve bu ekinleri büyüterek hasat edebiliyoruz. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde geniş bir kasabada bulunuyor, bu kasabayı bir yandan genişletirken öteki yandan ise farklı karakterler ve canlılar ile tanışabiliyoruz ve onlarla etkileşime geçebiliyoruz.
Rahatlatıcı bir simülasyon tecrübesini bizlere aktarmayı hedefleyen bu üretimde Temel hedefimiz Aka ve akılda kalıcı bir çiftlik kurmak. Bu çiftlikle birlikte kendimizi hem halka tanıtabiliyor hem etraftaki beşerlerle tanışabiliyor hem de bu çiftlik aracılığıyla birlikte kendi ismimizi duyurabiliyoruz. Oyun içerisinde hem çiftlik ögeleri hem simülasyon ögeleri hem de rol yapma ögeleri yer alıyor. Bu ögeler büsbütün birbirleriyle harmanlanıyor ve bizlere de geniş bir içerik aktarılıyor.
 
Arka planda hikaye içeriği bulunuyor 
 
 
Oyunun arka planında bir de hikaye yer alıyor. Bu hikaye kapsamında Çeşitli vazifeleri yerine getirebiliyor ve misyonları yerine getirdikçe de yeni özelliklerin kilidini açabiliyoruz. Bir yandan çiftliğimizi inşa ederken ve ilmek ilmek genişletirken öbür yandan ise kasaba halkı ile birlikte tanışabiliyoruz. Bu çiftliği kasaba halkının faydasına kullanabiliyor ve toprağa bir nevi hayat verebiliyoruz. Kurmuş olduğumuz bu çiftlikte birlikte birçok farklı zerzevat ve meyve yetiştirebiliyor, tesirlerini ölmemesini sağlayabiliyor ve çiftliği daha da genişleterek yeni yeni tohumlar atabiliyoruz.
Çiftlikte yetiştirmiş olduğumuz bitkilerle birlikte hem kendimizi hem de kasaba halkını doyurabiliyor bunun yanı Dizi bu bitkilere Fazla ihtimamlı bir halde bakmamız ve bunlarla Daimi olarak ilgilenmemiz gerekiyor. Çiftliğe ilişkin olan Çeşitli gübreleri, suyu ve daha fazlasını çiftliğe Geri veriyor ve bu sayede süratli bir formda hasadımızı gerçekleştirebiliyor ve ekinlerimizi biçebiliyoruz. Bir yandan çiftliğimizi genişletmeye çalıştığımız öteki yandan ise farklı farklı karakterlerle tanışabildiğimiz bu imal içerisinde etrafta Çeşitli misyonlar alabiliyor ve bu vazifeleri yerine getirerek farklı özelliklerin kilidini açabiliyoruz. Yeni özelliklerle ve içeriklerle birlikte de yaptığımız işleri daha da genişletebiliyor ve çeşitlendirebiliyoruz.
 
Hayvan yetiştiriciliğe de yer alıyor 
 
 
Çiftliğimizi geliştirebileceğimiz ve genişletebileceğimiz bu üretim içerisinde yalnızca bitki yetiştirmekte kalmıyor bunun yanı Dizi hayvanları da yetiştirerek onları büyütebiliyoruz. İnekten koyuna köpekten kediye kadar birçok farklı hayvanla ilgilenebileceğimiz bu üretim içerisinde bu canlılarla birlikte kasabada kendimize yer edinebiliyor. Gerek inekten gerek koyundan tam bir halde de yararlanabiliyoruz. Yani bu hayvanların hem etinden hem de sütünden faydalanarak kasaba halkımızı doyurabiliyor ve bir yandan da hayvan yetiştiriciliğine kollarımıza sıvıyoruz. Bu canlılarla birlikte hem kendi çiftliğimizi geliştirebiliyor hem de genişletebiliyoruz.
Oyun içerisinde elde ettiğimiz ve kurduğumuz çiftlikle birlikte farklı farklı zerzevat ve meyvelerin kilidini açabiliyor ve tohumları buraya atabiliyoruz. Bu tohumların yetişmesi için Çeşitli gübreleri dökebiliyor ve suyumuzu da bu çiftlikten Noksan etmiyoruz. Elde ettiğimiz ve hasat ettiğimiz bu zerzevat ve meyvelerle birlikte bunları pazarda satabiliyor ve tezgahımızı sergileyebiliyoruz. Sattığımız bitkilerle birlikte Çeşitli ölçülerde paralar elde edebiliyor ve bunlarla da kendimize daha Çok Eser alarak yetiştirebiliyoruz. Ne kadar Fazla Eser satabilirsek ve ne kadar Fazla kar edebilirsek çiftliğimizi o oranda genişletebiliyor ve geliştirebiliyoruz. Bu sayede hem kendi hayat koşullarımızı daha üst düzeye ulaştırabiliyor hem de kasaba halkı ile birlikte üst seviye bir bağlantı çemberi kurabiliyoruz.
 
 
Oyunda kurduğumuz çiftliğin yanı Dizi elde ettiğimiz paralarla birlikte farklı farklı yapılar inşa edebiliyor ve bu inşa ettiğimiz yapılarla birlikte aslında kendimize ilişkin bir kasabayı şekillendirebiliyoruz. Şekillendirdiğimiz bu kasaba ile birlikte buralara yeni beşerler gelebiliyor ve yeni hayvanları da buralara yerleştirebiliyoruz. Kendimize ilişkin makul büyüklükte bir kasaba inşa ettiğimiz ve çiftliği de anne merkez yaptığımız bu üretim içerisinde bir yandan kasaba halkı ile tanışabiliyor ve onlarla birlikte ikili  ilişkilerimizi ilerletebiliyoruz. Sıkı sıkıya bağ kurabileceğimiz karakterlerle birlikte farklı kıssalara gerçek yol alabiliyor ve onlarla birlikte farklı biçimlerde vakitler geçirebiliyoruz.
 
STORY OF SEASONS: A Wonderful Life içerisinde Temel emelimiz kendimize ilişkin bir çiftlik kurmak ve bu çiftlik içerisinde bol bol eser yetiştirmek yer alıyor. eser yetiştirirken hem hasadın verimliliğini arttırmak hem de toprağı beslemek Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Zira oyun içerisinde ayrıntılı simülasyon ögeleri olduğundan Dolayı çiftliğe Fazla ihtimamlı bir halde bakmamız lazım ve çiftlikte yer Meydan zerzevat ve meyveleri en uygun formda kıymetlendirmemiz gerekiyor. Hasebiyle oyun içerisinde her bir attığımız tohumla birlikte Biricik tek ilgilenebiliyor ve suyunu / gübresini muhakkak Noksan etmiyoruz. Bu sayede hem daha Çok hasadın kapısını aralıyor hem de daha Çok eserle birlikte kendi tezgahımızı sergileyebiliyoruz.
 
 
Oyunda geniş bir kasaba bulunuyor ve bu kasabanın her bir bölgesini gezebiliyoruz. Tekrar kasabanın etrafında Kıyı kıyıları bulunuyor ve bu kıyısı kıyılarına geçiş yapabiliyor ve buralarda da farklı karakterlerle birlikte etkileşime geçebiliyoruz. Yani canlı bir dünyanın bizlere sunulduğunu söyleyebiliriz. Oyun içerisinde öteki taraftan Çeşitli özelleştirme sistemleri de yer alıyor ve bu özelleştirme mekanikleriyle birlikte kendi görünüşümüzü ve tarzımızı ayarlayabiliyoruz. Bununla birlikte kendimize ilişkin bir stil oluşturabiliyor ve bu sayede öbür karakterlerden farklı bir biçimde burada yer alıyoruz.
Oyun içerisinde arka planda bir de romantik bir yol bulunuyor yani tanıştığımız ve etkileşime geçtiğimiz karakterlerle birlikte ikili ilgilerimizi ilerletebiliyor ve onlarla birlikte arkadaşlıktan aşka hakikat gidebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu halde ilerletebileceğimiz Türlü karakterler bulunuyor ve bunlarla birlikte bir istikbal aslında kurabiliyoruz. istikbal kurmak için de onlarla birlikte sıkı diyaloglara girmek gerekiyor ve onlarla aramızı her Vakit âlâ tutmamız lazım.
 
 
STORY OF SEASONS: A Wonderful Life’da stediğimiz karakterle birlikte oynayabiliyor ve hem erkek hem de bayan bir halde bu oyun içerisinde yer alabiliyoruz ve kendi karakterimizi de özelleştirebiliyoruz. Oyunda öteki taraftan kendi öykümüzü çizebiliyor ve kendi çiftliğimizi kurarak da buralarda yer edinebiliyoruz. Oyunda geliştirici takım bizlere geniş bir özgürlük sunmuş durumda. Bu özgürlük ise istediğimiz formda oyun oynamaktan geçiyor yani oyunu istediğimiz biçimde oynayabiliyoruz; İstersek birinci etapta çiftliğe yönelebiliyor ve çiftliğimizi geliştirebiliyor istersek de keşif ögeleri ile birlikte etrafı keşfediyor ve buralarda takılabiliyoruz. Bu büsbütün bize kalmış durumda.
 
 
Geniş bir içerik haritasına bizlere aktaracak olan bu üretim 27 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
Oyun fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir