Sony sürpriz şekilde bir stüdyosunu kapatma kararı aldı!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 08, 2023 Yorum Yok

 
Sony Interactive Entertainment, 2 Haziran’da Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus stüdyosunu kapatacağını duyurdu. Sony, IGN’ye yaptığı açıklamada PlayStation Studios bünyesinde yer Meydan ve Çeşitli oyunların gelişimine katkı veren PixelOpus stüdyosunun stratejik gayeler doğrultusunda kapatılacağını belirtti.
 
PixelOpus’un kapatılması hakkında Çeşitli açıklamalar yapıldı
 
 
 
Pixelopus tarafından geliştirilen aksiyon macera oyunu Concrete Genie geliştiricisi PixelOpus stüdyosunun kapatılacağı haberine üzerine Sony, Çeşitli açıklamalarda bulundu ve şunları aktardı: “PlayStation Studios’un kuruluşundan bu yana kısa ve uzun vadeli stratejik maksatlar belirliyoruz ve buna nazaran devinim ediyoruz. Kendi kalitemizi sunabildiğimizden emin olmak istiyor ve var projelerin durumunu tertipli olarak kıymetlendiriyoruz. Yakın vakitte yapılan inceleme sürecinin bir kesimi olarak da PixelOpus’un 2 Haziran’da kapanmasına karar veriyoruz.”
 
San Mateo stüdyosu 2014’teki kuruluşundan bu yana iki oyunu piyasaya sürdü. Entwined isimli oyun ritim tabanlı olarak karşımıza çıktı ve 9 Haziran 2014’te PlayStation 4 için yayınlandı. Akabinde oyun 22 Temmuz 2014’te PlayStation 3 ve PS Vita’ya geldi.
 
İkinci oyun ve takımın daha Aka oyunu Concrete Genie aksiyon macera oyunu olarak karşımıza çıktı ve 8 Ekim 2019’da PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. 
 
Öte yandan taraftan Haziran 2021’de PixelOpus, Sony Pictures Animation ile Amel birliği içerisinde girdi. Bu Amel birliği kapsamında “heyecan verici yeni bir PlayStation 5 oyunu” geliştirdiğini açıkladı. Bu projenin iptal edilip edilmediği yahut Öbür bir stüdyoya devredilip devredilmediği şu anda muhakkak değil. 
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir