Sony, NFT ve Blockchain Teknolojisi için Patent Başvurusunda Bulundu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 16, 2022 Yorum Yok

 
Teknoloji firması Sony, NFT (Nitelikli Fikri Tapu) ve blockchain teknolojisine yöneliyor. Yeni bir patent müracaatında bulunan Sony Interactive Entertainment, oyunlarda kullanıcıların oyun içi çizimleri ve dijital öğeleri alıp (elde edip) satmasına İmkan tanıyan bir sistemi araştırıyor. Bu kapsamda Sony’nin takas edilemez öğeleri ve blok zinciri teknolojisini kullanmak istediği bildiriliyor.
 
NFT ve blockchain Sony’nin hedefinde
 
 
 
Gamesual tarafından bildirildiği üzere patentin başlığı içerisinde “eşi gibisi olmayan oyun içi dijital öğeler” sözleri yer alıyor. Patentte bahsedilen sistemde oyuncular eşsiz dijital varlıklara sahip olabilecek, daha sonra bu öğeleri öbür kullanıcılara satabilecek yahut onlardan bu öğeleri alabilecek. Dijital varlıkların her biri Özgün ve eşsiz olacak.
 
Öte yandan Sony, bu Yıl içerisinde PlayStation Stars isimli yeni bir Ödül sistemini duyurdu. Bu Ödül sisteminin birçok kullanıcı tarafından NFT’ ve blockchain teknolojisiyle temaslı olabileceği belirtildi. Bu ilişki nedeniyle Ödül sistemi kullanıcılar tarafından eleştirildi ve tartışmanın odağı haline geldi. Akabinde Sony, bu sistemin NFT ve blockchain ile ilgili olmadığını bildirdi ve tartışmalara nihayet verdi.
 
Bu usul teknolojilere daha evvelden yönelen birçok firma oldu. Bu teknolojiyi keşfetmeye çalışan Ubisoft üzere oyun firmaları Aka yansılarla karşılaştı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir