SEGA, Angry Birds geliştiricisi Rovio’yu 706 milyon Euro’ya satın alıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 23, 2023 Yorum Yok

 
SEGA Sammy Holdings’in Yan kuruluşu SEGA Corporation, Finlandiyalı taşınabilir oyun şirketi Rovio Entertainment’ı 706 milyon Euro’ya (yaklaşık 773,8 milyon dolar) satın alacağını duyurdu. Satın alım sürecinin 2024/3 mali yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
 
SEGA yeni satın alımlarla genişlemeye devam ediyor
 
 
 
Geçtiğimiz günlerde SEGA’nın Angry Birds geliştiricisi Rovio’yu satın alacağını bildiren bir haber yapmıştık ve o vakitler şimdi bu durum resmiyete dökülmemişti. Artık ise SEGA yeni bir duyuruyla stüdyoyu 706 milyon Euro’ya alacağını açıkladı. SEGA bu satın alımla birlikte daha Fazla platforma erişecek ve yeni içerikleri oyunculara bu stüdyo aracılığıyla sunacak.
 
Öte yandan SEGA, global çapta işlerini genişletmek ve güçlendirmek için İngiltere merkezli The Creative Assembly stüdyosundan Japonya merkezli ATLUS’a kadar Fazla sayıda geliştirme stüdyosunu bünyesine kattı. Satın alınan stüdyoların tümü ölçeğini Aka ölçüde genişletirken birebir vakitte dünya çapında birçok yeni oyunlar yayınladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir