Riot Games, Türkiye’deki 10. Yaşını Kutluyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 01, 2022 Yorum Yok

 
Dünyanın en Aka oyun ve cümbüş şirketlerinden Riot Games’in Türkiye ofisi, ülkemizdeki 10.yaşını kutluyor. 2012 yılında Biricik bir oyunla başlayan seyahat, bugün milyonlarca oyuncu eşliğinde 5 farklı oyun, büyüyen bir espor ekosistemi ve cümbüş dünyasından farklı içeriklerle yoluna devam ediyor.
 
Türkiye’deki dijital oyunlar ekosisteminin en Aka temsilcisi olan Riot Games, ülkemizdeki 10.yaşını oyuncularla Birlikte kutluyor. 2012 yılında, şirketin birinci oyunu League of Legends’la ülkemizde başladığı macera, bugün büsbütün yerelleştirilmiş 5 yeni oyun, müzik albümleri, çizgi romanlar, moda ve medya Amel birlikleriyle devam ediyor.
 
Ülkemize Özel fiyatlandırma, Türkçe lisan dayanağı, Özel turnuvalar, birinci profesyonel espor liginin oluşturulması üzere adımlarla oyuncuların tam 10 yıldır yanında olan Riot Games, yeni yaşını oyuncu etkinlikleriyle kutluyor. Bu kapsamda ödüllü topluluk turnuvaları, şenlikler, oyun için Özel içerikler ve toplumsal medya yarışları üzere etkinlikler Hız kesmeden devam ediyor.
 
“TÜRKİYE’DEKİ OYUNCU MACERASINI ANLATAN 10 YIL”
 
 
Riot Games Türkiye diyar Müdürü Erdinç İyikul, Türkiye ofisinin 10 yılının aslında ülkemiz oyun geçmişini de özetleyen bir süreç olduğunu vurguladığı konuşmasında, şu değerlendirmelerde bulundu: 
“Riot Games Türkiye ofisinin 10 yılı geride bırakması, bizim için Fazla heyecan ve gurur verici. Aslında bu 10 yıl, Türkiye’deki oyun macerasını da anlatan bir süreç. Riot Games olarak Türkiye’ye birinci geldiğimizde oyuna ve oyunculara verilen kıymeti, yaptığımız yatırımlar ve etkinliklerle bugün değişik bir noktaya taşıdık. Bugüne kadar oyun ve oyuncular için pek Fazla şeyin gelişmesine öncülük ettik ve oyuncu tecrübesini en Kıymetli önceliğimiz olarak belirledik. Seyahate başladığımız 2012 yılında elimizde League of Legends olarak bir Tane eserimiz vardı. Bugün ise büsbütün yerelleştirdiğimiz 5 farklı oyun, iri bir espor ekosistemi, çizgi romanlar, müzik albümleri, animasyonlar ve izlenme rekoru kıran bir Netflix dizimiz var.
Türkiye’ye baktığımızda, oyuncularımızla dopdolu bir 10 sene geçirdiğimizi görüyoruz.
Oyuncuların bize ayırdığı vakti, onlara en eğlenceli ve manalı formda Geri vermeye gayret ettik. Sunucu yatırımlarından üniversite Amel birliklerine, yerelleştirme çalışmalarından birinci profesyonel espor liginin oluşturulmasına kadar farklı noktalarda ihtilal niteliğinde adımlar attık. Böylesine Aka bir ekosistemin inşaasında öncü rol oynamak gurur verici. Bu 10 yıla dönüp baktığım Vakit oyuncularımızla birlikte Fazla heyecan dolu, bizi büyüten, her anından keyif aldığımız bir seyahat oldu diyebilirim. 10 senede bizimle olan herkese Fazla teşekkür ediyorum.”
LEAGUE OF LEGENDS’TA 22 MİLYON HESAP AÇILDI
 
 
Oyuncu sayılarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdinç İyikul; “Türkiye’de 10.yılını kutlayan League of Legends’ta 22 milyondan Çok hesap sayısı ile oyuncu sayımız artmaya devam ediyor. 2021’de Lig yayınlarımız Türkiye’de Yekün 6 milyon saatten Çok izlendi. League of Legends birinci göz ağrımız ve oyun içinde yaptığımız yeniliklerle Vadi’de rekabeti Canlı tutmak istiyoruz. Karşılığını da 10 yıldır hiç azalmayan; tersine artan bir ilgiyle alıyoruz.” dedi.
 
basın bülteni 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir