Point Blank Harita Taktileri (Downtown, Midtown, Luxville, Çöl Fırtınası, Safe House, Provence

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 28, 2023 Yorum Yok

 
Çoğu online FPS oyunlarında olduğu üzere Point Blank oyununda da taktikler kazanmanızı sağlar. Bu taktikler sayesinde oynadığınız haritada daha kolay bir halde rakibinizi alt edebilir ve süratlice Tertip atlayabilirsiniz.
 
Bu yazımızda sizlere Point Blank oyunundaki haritalar için oyunculara Özel taktikleri paylaşacağız.
 
İlk olarak ekip olarak silahları hakikat bir halde paylaşmalıyız. Oyunda silahlar AR, Dual (çoklu) ve keskin nişancı olarak üç kısma ayrılıyor. Çoklukla bir oyunda, en Çok üç dual silahı kullanan ve iki AR kullanan oyuncu yer almakta. AR kullanan oyunculardan bir tanesi haritaya nazaran keskin nişancı silahını kullanabilir. Oyuncular hangi silahı en yeterli halde kullandığını öğrenmek için botlara karşı yahut diğer online oyunculara karşı maç atabilir. Maç esnasında kullanabileceğiniz silahları oynadıktan sonra hangisinde en düzgün olduğuna karar verin. Karar verdikten sonra oyuncuların maça başlamadan Evvel hakikat bir slota yerleşmeleri lazım. Birinci olarak Downtown haritasını inceleyeceğiz.
 
Downtown:
 
 
 
Harita kıssası: Kentin ortasına giren bir araç. CT Force materyal ve erzak transfer yolu için kentin Hariç eteklerinde bir kasabayı seçer. Sivil bir araç olarak kamufle edilmiş bir araç gereçleri almak için geldiğinde CT Force’un bütün tedarik kanallarını bağlamak için pusuda bekleyen Free Rebels ile karşı karşıya kalır.
 
Oyun Modu: Bomba Vazifesi / TDM / İmha Görevi
  
Görev: CT Force : Savunma (Bomba İmha) / Free Rebels : hamle (Bomba Kur)
  
Harita Özellikleri: Kentin göbeğinde kapalı ve Aleni yerlerde çatışılabilecek formda tasarlanmıştır. Ekipler bomba imha ve suram misyonlarını gerçekleştirirken, haritanın Türlü yerlerinde bulunan patlamaya Amade varillerle stratejik atakların yapılabildiği bir haritadır. 
  
Oyunda toplamda 8 Tane Kırmızı (Free Rebels) ve 8 Tane Mavi (CT Force) slotu bulunmaktadır. Oyuncuların oynadığı yere nazaran Müsait bir formda slotlara yerleşmeleri lazım.
  
Downtown haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında iseniz; ikinci, altıncı yedinci ve sekizinci slot B kısmına daha yakında doğmakta. Şayet B kısmına daha erken gitmek istiyorsanız bu dört slottan birisine yerleşebilirsiniz. Şayet A kısmına daha erken gitmek istiyorsanız birinci, beşinci, dördüncü ve üçüncü slotlara geçip rakipleriniz ile daha erken yüzleşebilirsiniz.
 
 
  
Downtown haritasında Mavi (CT Force) tarafında iseniz; birinci, üçüncü, dördüncü, beşinci ve ikinci slotları kullanarak A bölgesine daha yakın doğabilirsiniz. Şayet altıncı, yedinci ve sekizinci slotları kullanır iseniz B bölgesine daha yakın doğup rakiplerinizi erken bir formda karşılayabilirsiniz. Oyuna başlamadan Evvel ekipmanınızı ve slotlarınızı Denetim ettikten sonra harita taktiklerine geçebiliriz.
 
 
 
 
  
Gelelim Downtown haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında hangi taktikleri yapabileceğimize. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki ekipte da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Downtown haritasına A ve B olarak iki Tane bomba heyetim noktası yer almakta. Birinci olarak B bomba heyetim bombasına giderken yapılacak taktiklerini sizler ile paylaşalım. 3 dual silah kullanan oyuncu ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu varsayar isek birinci olarak bu dual silah kullanan oyuncular B tarafına yakın doğacak slota yerleşmeli. Maça başladıktan sonra dualcilerden 2 tanesi oyunun uzun kısmına süratli bir halde yerleşip grupta yer Meydan AR silahı kullanan oyuncuları beklemeli. Bu sırada kalan 1 dual silah kullanan oyuncu haritanın çöp kısmı denildiği yere süratlice bir Denetim sağlamalı. AR silahı kullanan oyuncular geldiği anda uzun tarafına sisleri atarak diğer 2 dual silahı kullanan oyuncuları koruyarak onları karşı tarafa geçirmeli. Dual silahı kullanan oyuncular B patlatma bölgesini ele geçirerek bombayı derhal kurarak roundu kazandırabilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yeniden birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir halde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Birlikte sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha düzgün oynuyor ve hangi tarafta gruba Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
  
İkinci taktik olarak Yine 3 dual silah kullanan oyuncu ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu varsayar isek birinci olarak bu dual silah kullanan oyuncular B tarafına yakın doğacak slota yerleşmeli ve Yine maça başladıktan sonra dualcilerden 2 tanesi oyunun uzun kısmına süratli bir formda yerleşip ekipte yer Meydan AR silahı kullanan oyuncuları beklemeli. Daha sonra uzun kısmının denetimini sağladıktan sonra geriye kalan 3 dual silahını kullanan oyuncular çöp kısmına geçmeli. Uzunda yer Meydan iki AR silahını kullanan oyuncular B heyetim noktasına bütün bomba ve sisleri atarak karşı rakibi rahatsız edebilir. Bomba ve sisler atıldığı anda çöp kısmında bekleyen dual’ciler süratli bir halde heyetim noktasını ele geçirerek roundu kazandırabilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Birlikte sıkı bir halde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha âlâ oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. aksi taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
  
5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bir diğer taktik ise bir AR kullanan oyuncu A heyetim noktasına yakın bir biçimde bekleyerek oradan açılacak oyuncuyu beklemeli. Geriye kalan 3 dual’ci ve 1 AR silahı kullanan oyuncu uzun kısmının denetimini sağlayarak B suram noktasına girermiş üzere bomba ve sislerini kullanmalı. Biraz daha ses yaptıktan sonra A heyetim noktasının ardında bekleyen oyuncu süratli bir formda A’ya girerek denetimi sağlayarak bombayı kurmalı. Daha sonra B kısmında yer alandiğer oyuncular süratli bir halde A bomba heyetim noktasına giderek roundu kazandırabilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir biçimde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Birlikte sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynuyor ve hangi tarafta gruba Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
 
  
Hızlı bir halde A bomba suram noktasına 3 dual ve 1 AR kullanan oyuncu girerek roundu kazanabilirsiniz. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki ekipte da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bu kısımda geriye kalan 1 AR kullanan oyuncunun durumu Fazla kıymetli. Zira o oyuncu B bomba suram noktasının uzun kısmından karşı rakipteki diğer oyuncuları arkalayabilir ve kolay bir formda roundu kazandırabilir. Kadro olarak A suram noktasına yakın bir biçimde Müsait bir slot seçiyoruz. 3 dualci ve 1 AR silahı kullanan oyuncu süratli bir halde A noktasına gitmeli lakin giderken haritada yer Meydan balkon kısmına dikkat etmeli. karşıt taktirde karşı rakip sizi kolaylıkla arkalayabilir. Daha sonra A giriş esnasında karşı rakibin görüşünü engelleyecek sis atarak kolay bir biçimde bomba kurabilirsiniz. Bombayı kurduktan sonra bombanın yakınında yahut alanın dışarısında yerleşebilirsiniz. Şayet içeride yerleşecek iseniz kendi kadro arkadaşınızla karşı karşıya durduğunuza dikkat edin. Bu formda rakipleri basitçe avlayabilirsiniz. Ve Tekrar alanın arka tarafında duracaksanız arkadaşınız ile karşı karşıya durun. Bomba kurulduktan sonra uzunda yer Meydan AR silahı kullanan oyuncu arkadaşımız dikkatli bir halde oynamalı. Rakibin büsbütün A kısmına yöneldiğini anladığı anda o da A kısmına yönelmeli. Bu biçimde karşı rakibi arttan vurarak düşmanı öldürebilir. Lakin işler her Vakit yolunda gitmeyebilir. Uzundaki ekip arkadaşımız öldü ise Çabucak A bomba heyetim noktasındaki bir dual oyuncusu haritanın orta kısmına gidip rakiplerin A noktasına yaklaştığında onları arkalayabilir. Bu durumda içerde yer Meydan grup arkadaşlarımız Çabucak heyetimin arka noktasına geçip yerleşmeli. ek olarak oyuncuların kimilerinde ekipmanında bomba yer almalı. Zira bombayı rakip tam imha ederken atarak roundu kazanabilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Bir arada sıkı bir formda harita çalışmanız lazım. Grubunuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha âlâ oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 

Gelelim Mavi (CT Force) alanında iken neler yapacağımıza. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dualcilerden bir tanesi ortaya mayın bombasını atarak A kısmına, öteki iki tanesi çöp kısmına geçmeli. AR silahı kullanan oyunculardan bir kısmı A’ya takviye olarak diğer AR silahı kullanan oyuncu ise uzuna geçerek işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Şayet A kısmına süratli bir rush geliyor ise takımınızdakilerden birisi A noktasının gerisine bomba atarak rush’ı engelleyebilir ve roundu kazanabilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın.
Eğer B kısmına süratli bir rush geliyorsa uzun ve çöp kısmına bombalarınızı atıp rakip kadrosu çarçabuk engelleyebilirsiniz. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bombalarınız bir vakitten sonra bitecek ve burada artık kendi aiminize güvenmeniz lazım. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için kadronuz ile Bir arada sıkı bir halde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha güzel oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba hayli kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı uygunca Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.

Evet, Downtown haritası için şu anlık taktikler bu formda. Bu haritayla ilgili daha Çok taktik öğrendiğim anda yeni bir bahis açıp sizler ile paylaşacağım.
 
Midtown:
 
 
 
Harita kıssası: Midtown’da CT-Force’un Erzak ve Materyal nakliyesini engelleyen Free Rebels, CT-Force’un gizli deposunu keşfeder. CT-Force’un Erzak ve Materyal temin çizgisini büsbütün kapatmak için Free Rebels CT-Force’un deposuna bir atak hazırlar fakat CT-Force Free Rebels’in saldırısına hazırdır…
 
Oyun Modu: Bomba Görevi
 
Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha)/ Free Rebels: atak (Bomba Kur)
  
Gelelim Midtown haritasına. Point Blank oyuncularının Fazla sevdiği bir haritadır. Yine haritaya başlamadan Evvel slotlara Müsait bir formda yerleşmeliyiz.
 
Midtown haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında iseniz; birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü slot B kısmına yakın doğmakta. Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci slotlarak geçerek A bomba suram noktasına daha yakın doğarak süratli bir halde A noktasına giriş yapılabilir.
 
 
 
Midtown haritasında Mavi (CT Force) tarafında iseniz; beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci slot kısmına geçerek hem A bomba suram noktasına hem de haritanın orta kısmına yakın bir halde doğabilirsiniz. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü slotlara geçerek ise B heyetim noktasına süratli bir formda geçebilirsiniz.
 
 
 
Gelelim haritanın taktik kısmına. Birinci olarakslotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bu haritada 1 AR oyuncusu keskin nişancı silahı kullanabilir. Geri kalan oyuncular ise 1 AR ve 3 dual silahı kullanarak işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Kadromuzda 1 AR 3 Dual ve 1 keskin nişancı olduğunu varsayar isek birinci yapacağımız şey Midtown haritasında yavaş oynamak. Keskin nişancı oyuncusu başlar başlamaz ortayı inip rakip oyuncuları düşürmeye çalışmalı. Lakin ortaya atladığında karşı rakipten gelen bombalara dikkat etmeli aksi takdirde bombaya ölüp ekibi Noksan oynatabilir. diğer AR oyuncusu A noktasından açılabilecek oyuncuya bakması kâfi olacak. Dual oyuncular ise yavaş yavaş B bomba suram noktasına yaklaşarak o alanı Denetim altına almalı. Lakin Dual oyuncular B kısmına girdiği anda diğer AR ve keskin oyuncuları B heyetim kısmına bomba ve sisleri atarak işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Bu sayede kolay bir formda B noktasını Denetim altına alarak grubunuza round kazandırabilirsiniz. B bomba suram noktasını kurduktan sonra Çabucak süratli bir biçimde yerleşme yapmamız lazım. Bir oyuncu karşı doğuş bölgesini gözetlesin. Bu gözetlemeyi dualci yahut AR oyuncusu yapabilir. Dual oyuncusu karşı rakibin doğuş bölgesini kesmesi için B bomba suram noktasının Çabucak ordan karşı doğuş yerini yakın almalı. Şayet AR oyuncusu o kısmı gözetleyecekse, B bomba heyetimin sağından yani kendi doğuş yerimizden geldiğimiz taraftan karşı tarafı kesebilir. Bunun dışından kendi bölgemizden gelen oyuncuları rastgele bir dualci yahut AR oyuncusu gözetleyebilir. öbür oyuncular ise orta kısmına bakarak yerleşme kısmını halledebiliriz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir halde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Bir arada sıkı bir halde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha güzel oynuyor ve hangi tarafta ekibe Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. aykırı taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Bir öbür taktik ise orta kısma süratli bir biçimde girme taktiğidir. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dual oyuncular orta kısma süratli bir giriş yapmadan Evvel öteki AR ve keskin oyuncuları orta kısmının arka tarafına gerçek bomba atarak rakip grubun işlerini zorlaştırabilir. Dual oyuncular orta kısmına süratli bir Form girdiği anda misyon dağılımı yapması gerek. Oyuncular B kısmına, orta kısmına ve A kısmına bakarak orta alana Yargıç olması gerek. Daha sonra AR oyuncuları A heyetim noktasına girecek ve ortadaki dual oyuncuları da takviye atarak A bomba heyetim noktasına kolay bir biçimde yerleşerek roundu kazandırabilir. A kısmına bombayı kurduğumuz Vakit yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu suram noktasından oynayabilir. Bu oyuncu kendi doğuş bölgemizi ve orta kısmını gözetleyebilir. Bir öteki oyuncu kendi doğuş bölgemizde pusarak rakiplerin bizi arkalamasını engelleyebilir. Bir dualci A bomba suram noktasındaki bar kısmından karşı rakibin doğuş kısmını keserek düşmanın önünü kesebilir. öteki oyuncular ise orta kısmını yakın alarak kolay bir formda roundu kazanmaya Yardımcı olabilirler. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir biçimde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Bir arada sıkı bir halde harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha uygun oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. aksi taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Kırmızı (Free Rebels) tarafı için nihayet taktiğimize gelelim. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. 3 Dualcilerden 1 tanesi ortada bekleyecek ve diğer oyuncular A kısmına bombaları ve sislerini kullanarak giriş yapacak. A kısmına girdiği anda ortada bekleyen oyuncumuz A kısmına takviyesi atacak ve süratli bir halde denetimi altına alarak roundu kazanabileceğiz.  A kısmına bombayı kurduğumuz Vakit yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu heyetim noktasından oynayabilir. Bu oyuncu kendi doğuş bölgemizi ve orta kısmını gözetleyebilir. Bir diğer oyuncu kendi doğuş bölgemizde pusarak rakiplerin bizi arkalamasını engelleyebilir. Bir dualci A bomba suram noktasındaki bar kısmından karşı rakibin doğuş kısmını keserek düşmanın önünü kesebilir. öteki oyuncular ise orta kısmını yakın alarak kolay bir formda roundu kazanmaya Yardımcı olabilirler.
 
Gelelim Mavi (CT Force) alanında iken neler yapacağımıza. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Slotları Denetim ettikten sonra yapacağımız şeyler bu haritada Fazla kolay. Bir AR yahut keskin nişancı silahı kullanan oyuncu orta kısmına geçmeli. Daha sonra orta dayanaklı oynayan dualci ve bir AR kullanan oyuncu A bomba heyetim kısmında durmalı. diğer 1 dual oyuncusu ve 1 AR oyuncusu B kısmına geçerek yerleşmeli. Yerleşmeleri tamamladıktan sonra bu haritada kadro arkadaşınıza dayanaklar Fazla değerlidir. B kısmına süratli bir hamle gerçekleşiyorsa kendi doğduğumuz yerden B heyetim noktasına bomba atarak rakip oyuncuyu yavaşlatabiliriz. Orta kısmına süratli bir hamle gerçekleşiyorsa A kısmında yer Meydan dualci ortaya süratli bir formda yaklaşarak takviye olmalı ve gerekiyorsa bombalarını kullanmalı. nihayet olarak A kısmına süratli bir giriş oluyorsa B kısmındaki oyuncular A noktasına bomba atarak karşı rakibi yavaşlatabilir ve onları öldürebilir. Taktik olarak Fazla bir bilgi olmasa da oyuncuların silahları kullanımı bu haritada Fazla kıymetli. Gerçek ve âlâ bir tahlil yaparak bu haritada kolay bir halde kazanabilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Birlikte sıkı bir formda harita çalışmanız lazım. Grubunuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha güzel oynuyor ve hangi tarafta ekibe Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı güzelce Denetim edip açılmanız lazım. aksi taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Luxville
 
 
 
Harita Öyküsü: CT Force’tan kaçan Free Rebels’in üst seviye yöneticileri orta şark ülkelerinden birine sığınarak izlerini kaybettirmiştir. Free Rebels, petrol zengini bir Amel adamından finansal dayanak alarak merkezlerine Ortadoğu’ya taşımak istemektedir. Bu duyumu Meydan CT Force, gizlice istihbarat almak ve İspat toplamak için bir operasyon düzenler. Bilgi sızıntısını ayrım eden Free Rebels, kendi bağlantı araçlarını imha ederek ispatları yok etmeye çalışır.
 
Oyun Modu: Bomba Görevi
 
Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha) / Free Rebels: atak (Bomba Kur)
  
Harita Özellikleri: Savunulması gereken bir Fazla yer, saldırılacak bir Fazla stratejik alanın olduğu bu haritada ki amansız çabayı hangi taraf kazanacak?
  
Luxville haritasının taktiklerine geçmeden Evvel bu haritada bombalama epey Değerli bir konu. Artık Çabucak oyuncuların geçebileceği slotlara bakalım.
 
Luxville haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında iseniz; birinci, beşinci, yedinci ve üçüncü slot kısa tarafına daha yakın doğmakta. Geriye kalan dördüncü sekizinci, ikinci ve altıncı slotlar ise uzun tarafında yakın doğabilirsiniz.
 
 
 
Kırmızı (Free Rebels) tarafı için gelelim taktiklerimize. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Birinci yapacağımız taktik bir oyuncuyu uzun kısmında bırakarak düşmanın arkalamasını önüne geçmemiz lazım. Geriye kalan oyunculardan bir AR oyuncusu doğduğumuz alanda beklemeli. Bu AR oyuncusu gerektiği anda karşı tarafın üst kısmına bombalamaları yapacak ve dualcileri o alana rahatça sokturabilecek. Artık 3 dual oyuncusuna odaklanalım. Bu 3 dual oyuncusu öncelikle karşı rakibin süratlice açılıp açılmamasına Denetim etmesi lazım. Bölgenin güvenliğini Denetim ettikten sonra yavaşça üst kısma hakikat 3 dual oyuncusu yaklaşmalı. Doğduğumuz alanda duran bir AR oyuncusu elinde bulunan iki bombayı da belirtilen alandan bombaları atarak birebir anda dual oyuncuları da girerek üst kısma giriş yapılmalı. Bu kısımdan sonra 2 AR oyuncusu uzundan dolanıp B patlatma bölgesine yakınlaşmalı. Bu sırada 3 dual oyuncusu B bölgesinin denetimini sağlayacak ve bombayı alana kurarak kolay bir formda roundu kazandırabilir. B kısmına bombayı kurduğumuz anda yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu karşı taraftan istikbal oyuncuları gözetlemek için suram noktasından karşı tarafı gözetleyebilir. Yahut bu gözetleme için iki oyuncu B bomba heyetim noktasının kütüphane kısmının bir sağ ve bir sol kısmından karşı rakibin öldürebilir. öteki oyuncular ise ortadan gelen oyuncuları gözetlemeli. Bunun için mavi kısımdan ortadan istikbal oyuncuları gözetleyip vurabilir ve kendin kadronuza bilgi verip süratli bir biçimde oradaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir biçimde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha uygun oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. aykırı taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 

Aynı anda A bölgesine giriş yaparak roundu kazanabilirsiniz. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dualciler doğduğu üzere Yeniden ön alanda baskı Mevcut mı yok mu diye Denetim edecek. Daha sonra AR oyuncularından bir tanesi A tabuta bombasını Amade bir formda elinde bekletecek. Dual oyuncular A tabut bölgesine giriş yapacağı anda bombacılar o kısmı bombalayarak dualcilerin girmesini kolaylaştıracak. Daha sonra dualciler girdiği Vakit orta kısma sis atarak bu bölgenin karşı oyuncular tarafından girmesini zorlaştırarak onları yenik etme imkanına sahip olacak. Bomba kurulduktan sonra ise nasıl yer alacağımız da epey kıymetlidir. Bir oyuncu bomba suram alanında, bir oyuncu tabut kısmında bir oyuncu trabzan alanında ve geriye kalan oyuncular ise kadroya nazaran yardım etmeye gidecek. Hatırlatma Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir halde öldürebilir. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba hayli kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. aksi taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.

Haritanın uzun kısmından girerek roundu kazanmak ister misiniz 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. 5 oyuncu tıpkı anda uzun kısmından denetimli bir halde giriş yaparak o alanı düşmanlardan koruyun. Daha sonra yavaş yavaş karşı rakibe saldırarak süratlice A heyetim bölgesine giriş yapabiliriz. A bölgesine giriş yaptıktan sonra süratlice oyuncular, trabzan, tabut ve heyetim kısmını Denetim etmeli. Bu alanları Denetim ettikten sonra Çabucak bombayı kurarak roundu kazanabiliriz. Bomba kurulduktan sonra ise nasıl yer alacağımız da epey değerlidir. Bir oyuncu bomba suram alanında, bir oyuncu tabut kısmında bir oyuncu trabzan alanında ve geriye kalan oyuncular ise kadroya nazaran yardım etmeye gidecek. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir halde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha âlâ oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapabilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı güzelce Denetim edip açılmanız lazım. aykırı taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
A bölgesine sis ve bombalarımızı atıp B bomba suram noktasına girelim. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bu taktik için birinci olarak süratli bir halde A kısmına yaklaşmamız lazım. A bölgesine yaklaştığımızda Çabucak tabut kısmına bir bomba atıp orada düşmanın olup olmadığını Denetim etmemiz gerek. Şayet orda Hasım yoksa tabut kısmına biraz daha yaklaşık A bomba heyetim noktasına hakikat sis ve bombalarımızı bırakalım. Bu sayede karşı rakip A noktasına giriş yapacağını sanacak ve bütün oyuncular bu alanda toplanacak. Sis ve bombalarımızı attıktan sonra Çabucak üst kısmından B bomba suram noktasına girmemiz lazım. Lakin girerken dikkatli olmalıyız. Zira rakip bu alana pusmuş sizi bekliyor olabilir. B bomba noktasını güzelce Denetim ettikten sonra Çabucak bombayı kurmalıyız. B kısmına bombayı kurduğumuz anda yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu karşı taraftan istikbal oyuncuları gözetlemek için suram noktasından karşı tarafı gözetleyebilir. Yahut bu gözetleme için iki oyuncu B bomba suram noktasının kütüphane kısmının bir sağ ve bir sol kısmından karşı rakibin öldürebilir. diğer oyuncular ise ortadan gelen oyuncuları gözetlemeli. Bunun için mavi kısımdan ortadan istikbal oyuncuları gözetleyip vurabilir ve kendin grubunuza bilgi verip süratli bir halde oradaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yeniden birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için kadronuz ile Birlikte sıkı bir formda harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha düzgün oynuyor ve hangi tarafta gruba Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba hayli değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı güzelce Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.  
 
Yine B bomba suram noktasına farklı bir biçimde giriş yaparak roundu kazanalım. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. 2 AR oyuncusu uzun kısmından ve 3 dual oyuncusu kısa kısmından oynasın. 2 AR oyuncusu uzunda Fazla yavaş bir formda oynamalı. Rakip oyunculara kendilerini göstermemeleri lazım. Daha sonra 3 dual oyuncusu üst kısmına süratli bir formda bombalayarak birebir anda girmeli. Üst kısmındaki rakip oyuncuları öldürdüğü anda uzunda yer Meydan 2 AR oyuncusu üst kısmına girerek B bomba suram noktasına yaklaşmalı. Tekrar Çabucak bombayı kurarak roundu kazanabilirsiniz. B kısmına bombayı kurduğumuz anda yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu karşı taraftan istikbal oyuncuları gözetlemek için suram noktasından karşı tarafı gözetleyebilir. Yahut bu gözetleme için iki oyuncu B bomba heyetim noktasının kütüphane kısmının bir sağ ve bir sol kısmından karşı rakibin öldürebilir. öteki oyuncular ise ortadan gelen oyuncuları gözetlemeli. Bunun için mavi kısımdan ortadan istikbal oyuncuları gözetleyip vurabilir ve kendin kadronuza bilgi verip süratli bir halde oradaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Bir arada sıkı bir formda harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha düzgün oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı güzelce Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Aynı anda hem üst kısımdan hem de tabut kısmından girerek risk alabilirsiniz. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Bu taktik Fazla riskli zira ekibiniz Çabucak ölebilir ve roundu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden Fazla koordineli bir biçimde oynamalısınız. Yeniden kendi doğuş bölgemizde bir AR oyuncusu üst kısma bomba için bekleyecek. öbür dualciler ve bir AR silahı kullanan oyuncu rakibin açılıp açılmayacağını Denetim ettikten sonra yavaşça tabut ve üst kısma yaklaşacak. Bir AR silahı kullanan oyuncu ve bir dualci tabut kısmına girecek. AR kullanan oyuncu, dualci tabuta gidene kadar rakibe ateş edecek ve onu koruyacak. Bu sırada üst bombası için doğuş yerinde bekleyen oyuncu bombaları atarak üst kısma giriş sağlayacak. Şayet tabuttaki oyuncumuz ölürse Çabucak oyunu B tarafına çevirebiliriz. Geriye kalan oyuncular süratli bir biçimde B kısmına girecek ve denetimi sağlayacak. B kısmına bombayı kurduğumuz anda yerleşmelere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu karşı taraftan istikbal oyuncuları gözetlemek için suram noktasından karşı tarafı gözetleyebilir. Yahut bu gözetleme için iki oyuncu B bomba suram noktasının kütüphane kısmının bir sağ ve bir sol kısmından karşı rakibin öldürebilir. öteki oyuncular ise ortadan gelen oyuncuları gözetlemeli. Bunun için mavi kısımdan ortadan istikbal oyuncuları gözetleyip vurabilir ve kendin kadronuza bilgi verip süratli bir biçimde oradaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Bu sayede roundu kazanabiliriz. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı uygunca Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Grubunuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynuyor ve hangi tarafta ekibe Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Luxville haritasında Mavi (CT Force) tarafına gelelim. Birinci olarak her tarafta olduğu üzere slotlara bakalım. İkinci, dördüncü, altıncı ve birinci slotta doğanlar A suram bölgesini süratlice koruyabilirler. Beşinci, üçüncü, sekizinci ve yedinci slotlarda doğanlar ise öteki bölgelere Çabucak ulaşabilir. Hatırlatma  Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba hayli kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın.
 
 
 
Luxville haritasında Mavi (CT Force) tarafında öbür haritalarda olduğu üzere yerleşme Fazla değerlidir. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dual oyunculardan bir adedini A heyetim noktasında bırakalım. Yanınada bir Tane AR oyuncusu kalsın. Bu dual oyuncusu tabut yahut merdiven alanından oynayarak karşı rakip hakkında bilgi alabilir. A kısmında bulunan diğer bir AR oyuncusu ise trabzan kısmından oynayarak dual oyuncusuna yardım edecek. Grupta geriye kalan 1 AR oyuncusu uzun kısmında kalsın. 2 dual oyuncusu ise üst kısma yerleşsin. Fakat genel olarak Mavi (CT Force) tarafında hayli ağır bir bomba gelmekte. Bu yüzden hem bombalardan kaçmalı hem de düşmanı alt etmelisiniz. Hatırlatma  Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın.
 
Yerleşme kısmını hallettiğimize nazaran Mavi (CT Force) tarafında sizin bombalarınız rakibin girmesini engellemeli. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim.  Bu taktik için A kısmında bulunan bir oyuncu C5’ini tabut kısmına yahut merdivenlere atarak düşmanın hasar almasını sağlayabilir. Üst kısımda bulunan dual oyuncular ise C5 yahut mayın bombası alarak üst kısmın merdiven kısımlarını bombalarını yerleştirebilir. Mayın patladığı anda C5’i yerleştiren oyuncu Çabucak patlatarak karşı rakibi öldürebilir. Bu sayede Mavi (CT Force) tarafını epeyce rahat kazanabilirsiniz. Hatırlatma Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yeniden tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir.
 
Rakiplerinizi şaşırtmak mı istiyorsunuz A heyetim noktasından 3 dualci Çabucak karşı rakibin doğuş yerine hakikat rush atarak rakibi alt edebilirsiniz. Bunun için ayrıntılı bir anlatıma gerek yok zira rush attığınız anda rakipleriniz birden karşınıza çıkacak. Bu yüzden aiminiz rakibinizin üstünde olmalı ve öldürmelisiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yeniden tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için kadronuz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Uzun kısmından 1 AR oyuncusu ve 1 dual oyuncusu süratli bir formda karşı rakibin doğuş yerine giderek rakipleri alt edebilir. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dual oyunculardan bir adedini A heyetim noktasında bırakalım. Yanınada bir Tane AR oyuncusu kalsın. Bu dual oyuncusu tabut yahut merdiven alanından oynayarak karşı rakip hakkında bilgi alabilir. A kısmında bulunan diğer bir AR oyuncusu ise trabzan kısmından oynayarak dual oyuncusuna yardım edecek. Grupta geriye kalan 1 AR oyuncusu uzun kısmında kalsın. 2 dual oyuncusu ise üst kısma yerleşsin. Fakat genel olarak Mavi (CT Force) tarafında epeyce ağır bir bomba gelmekte. Bu yüzden hem bombalardan kaçmalı hem de düşmanı alt etmelisiniz. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Fakat bu kısımda o oyuncular Fazla süratli olması lazım karşıt taktirde geriye kalan oyuncular suram bölgelerini koruyamayabilir. Böylelikle ekibinizin yenilmesine sebebiyet verir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir biçimde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir formda oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Birlikte sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Kadronuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha uygun oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epeyce değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. aksi taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Eğer rakipleriniz üst kısmına Fazla süratli bir biçimde oynuyorsa uzundaki oyuncu Çabucak üst kısma yardıma gitmeli. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki kadroda da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dual oyunculardan bir adedini A heyetim noktasında bırakalım. Yanınada bir Tane AR oyuncusu kalsın. Bu dual oyuncusu tabut yahut merdiven alanından oynayarak karşı rakip hakkında bilgi alabilir. A kısmında bulunan öteki bir AR oyuncusu ise trabzan kısmından oynayarak dual oyuncusuna yardım edecek. Ekipte geriye kalan 1 AR oyuncusu uzun kısmında kalsın. 2 dual oyuncusu ise üst kısma yerleşsin. Lakin genel olarak Mavi (CT Force) tarafında epey ağır bir bomba gelmekte. Bu yüzden hem bombalardan kaçmalı hem de düşmanı alt etmelisiniz. Rakip üst kısma gittiği anda Gerekli bombaları atarak rakipleri öldürebilir. Uzun kısmı bu ortada boşta kalacak lakin onun yerine A kısmında duran bir oyuncu uzun kısmında durarak karşı rakibi engelleyebilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile tıpkı olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar tıpkı yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Grubunuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha âlâ oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı yeterlice Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Rakipleriniz uzun kısmından giriş yapacağını anladığınız Vakit A kısmından bir oyuncu trabzanın üst kısmından uzundaki oyuncuya yardıma gidebilir. İlk olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki ekipte da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim.  Dual oyunculardan bir adedini A heyetim noktasında bırakalım. Yanınada bir Tane AR oyuncusu kalsın. Bu dual oyuncusu tabut yahut merdiven alanından oynayarak karşı rakip hakkında bilgi alabilir. A kısmında bulunan öteki bir AR oyuncusu ise trabzan kısmından oynayarak dual oyuncusuna yardım edecek. Kadroda geriye kalan 1 AR oyuncusu uzun kısmında kalsın. 2 dual oyuncusu ise üst kısma yerleşsin. Fakat genel olarak Mavi (CT Force) tarafında epeyce ağır bir bomba gelmekte. Bu yüzden hem bombalardan kaçmalı hem de düşmanı alt etmelisiniz. bütün oyuncuların uzun tarafında ağırlaşmaması lazım. Zira uzun kısmından kendi bölgenize giriş epey güç. Bu yüzden kolay bir halde uzun bölgesini koruyabilirsiniz. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yeniden birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir halde öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için kadronuz ile Bir arada sıkı bir halde harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha güzel oynuyor ve hangi tarafta kadroya Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba hayli kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Fakat açılırken de etrafı uygunca Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Rakipleriniz A kısmına süratli bir giriş yapıyor ise uzundaki oyuncu Çabucak A kısmına giderek elinde bulunan bombaları atarak rakiplerin girişini engelleyebilir. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Dual oyunculardan bir adedini A heyetim noktasında bırakalım. Yanınada bir Tane AR oyuncusu kalsın. Bu dual oyuncusu tabut yahut merdiven alanından oynayarak karşı rakip hakkında bilgi alabilir. A kısmında bulunan diğer bir AR oyuncusu ise trabzan kısmından oynayarak dual oyuncusuna yardım edecek. Kadroda geriye kalan 1 AR oyuncusu uzun kısmında kalsın. 2 dual oyuncusu ise üst kısma yerleşsin. Lakin genel olarak Mavi (CT Force) tarafında epeyce ağır bir bomba gelmekte. Bu yüzden hem bombalardan kaçmalı hem de düşmanı alt etmelisiniz. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Uzunda bekleyen oyuncular ise süratli bir halde üst kısımdan A tabut bölgesine atlayarak rakiplerini arkalayabilir. Mavi (CT Force) tarafında bomba çözerken de dikkatli olunması lazım. Şayet karşı rakip sizi göremeyecek biçimde bombayı çözüyorsanız başınızı aşağı tarafa eğerek bombayı çözebilirsiniz. Yine bombayı çözerken kendi kadro arkadaşlarınız hayattaysa bomba heyetim noktasına sis bombasını atarak karşı rakibin sizi görmesini engelleyebilir.
 
Luxville haritasında birçok Vakit tıpkı taktikler işe yaramaz. Bu yüzden her round kendiniz de yeni taktikler üretebilirsiniz. Yeni taktikler ile rakiplerinizi şaşırtabilir ve oyunu kazanabilirsiniz. Her round birebir taktiği yaparsanız karşı rakip artık ne yapacağınızı bildiği için ona nazaran dikkatli ve ezbere oynar. ek olarak Şayet maç içinde geriye düştüğünüz Lahza ise sakın moralinizi bozmayın. Zira kadronuzun morali bozulduğu anda kendi oyuncularınız oyunu dikkate almayabilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Yine birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir biçimde oynamayı bilmeniz için grubunuz ile Bir arada sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Ekibiniz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynuyor ve hangi tarafta gruba Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey kıymetli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı güzelce Denetim edip açılmanız lazım. karşıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
Provence
 
 
 
Harita Öyküsü: Free Rebels Fransa’nın güneyindeki Provence bölgesinde hareket yapmaya çalışır ve CT-Force onları durdurmak için en uygun birliklerini yollar.
 
Oyun Modu: Bomba Görevi
 

Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha) / Free Rebels: hamle (Bomba Kur)

Harita Özellikleri: Kentin göbeğinde kapalı ve Aleni yerlerde çatışılabilecek halde tasarlanmıştır.
  
Provence haritasında taktiklere geçmeden Evvel bu haritada ekibin Bir arada koordineli bir halde oynaması Fazla değerlidir. Grubunuzla düzgün anlaşırsanız bu haritada rakiplerinizi kolay bir halde yenilgiye uğratabilirsiniz. Her haritada yaptığımız üzere oyuncuların hangi slotlarda nerde doğacağı bilgisini sizinle paylaşalım.
 

Provence haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında iseniz; birinci, beşinci, altıncı ve ikinci slotlar A bomba suram noktasına ve köprüye daha yakın doğmanızı sağlar. Üçüncü, dördüncü, yedinci ve sekizinci slotları geçerek B bomba heyetim noktasına daha yakın doğabilirsiniz.

Gelelim Provence haritasında Kırmızı (Free Rebels) tarafında hangi taktikleri yapabileceğimize. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim.
 
 
 
A tarafına süratli bir başlangıç yaparak rakiplerimizi şaşırtalım. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim.1 AR oyuncusu doğduğumuz kısımdan her Vakit orta kısmı kesecek biçimde doğduğumuz kısımda dursun. Bu ortaya kesecek AR oyuncusu bomba kurulduğu anda kendi doğuş yerimizden köprü kısmına geçecek. Bu biçimde rakibin başını karıştırabilir. diğer oyuncular için konuşmak gerekirse; 3 dual oynayan oyuncu A bomba heyetim noktasına süratli bir giriş yapmak için doğduğumuz kısımdan A gerisine geldiği anda direkt heyetim noktasına bombalar yağdırması lazım. Bu formda A bomba heyetim noktasındaki Hasım oyuncu hem hasar alacak ve başı karışacak. Fakat A bomba heyetim noktasına girerken Değerli bir noktaya dikkat etmemiz lazım. 3 dual oyuncu gireceği anda geriye kalan 1 AR oyuncusu kendi kadrodaki oyuncularını müdafaası lazım. Müdafaası için ise karşı rakibin çıkmasını engelleyecek bir ateş açması gerek. Bu sayede dual oyuncuları süratli bir biçimde A suram noktasının denetimini sağlayabilir. A bomba suram noktasında bombayı kurarken dikkatli olmamız lazım. Zira bu noktada karşı rakipteki oyuncular kolay bir halde bomba atarak ekibinizin bomba kurdurmasını engelleyerek size ziyan verebilir. Oyuncular A bomba heyetim noktasına girdiği anda Çabucak karşı rakibin görüşünü engelleyecek formda sis bombalarını kullanmalı. Bu sayede karşı rakip sizi göremeyecek ve oyunu yavaşlatacak. Kendi ekibiniz Çabucak süratli bir halde bombayı kurarak Kıymetli yerlere geçmeli. Bu kısımda ise A bomba heyetim noktasından 1 şahıs oynamalı. O oyuncu yalnızca karşı rakibe Baş göstererek rakibin işini zorlaştırabilir. O yüzden grubunuzda canı en az oynayacak oyuncu heyetim gerisine geçerek rahat bir halde karşı rakibe ziyan verebilir. Geriye kalan 1 AR oyuncusu kolon tarafından kendi doğuş yerimizi keserek düşmanın grubunuzu arkalamasını engelleyebilir. Tekrar kolon tarafından dualciler orta ve rakibin doğuş yerini kesebilir. Ekstra yapmak isteyen oyuncular ise rakibin doğuş yerine kadar açılabilir. O kısımda bulunan mavi kutudan oynayarak rakibi rahat bir formda vurabilirsiniz. İşler yolunda gitmediyse ve A bomba heyetim noktasında ekip oyuncularınızın sayısı azaldıysa süratli bir formda en başta bulunan ve kendi bölgemizden ortayı kesen AR oyuncusu süratli bir halde takviye gayeli rakipleri arkalayabilir. Arkalamak için 3 kısım var  Köprü tarafından süratli bir biçimde B bomba heyetim noktasına giderek rakibin doğuş yerine giderek karşı rakibi öldürebilir, köprüde bulunan AR oyuncusu sarmaşık tarafından B bomba heyetim noktasında bulunan konuta çıkarak ve meskenden de rakibin doğuş yerine giderek arkalayabilir, nihayet olarak ise orta tarafında bulunan çöp kısmında pusarak A bomba heyetim noktasını gözleyebilir. Her round, geçen rounddaki yeriniz ile birebir olmamalı. Zira rakip sizin evvelki round nereden oynadığınızı biliyor ve istikbal round Tekrar birebir yerde oynarsanız sizi kolay bir formda öldürebilir. Nerede ve nasıl bir halde oynamayı bilmeniz için ekibiniz ile Birlikte sıkı bir biçimde harita çalışmanız lazım. Grubunuz ile çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha uygun oynuyor ve hangi tarafta gruba Ahenk sağlıyor tahlilin yaparak yerleşmeleri düzgün yapababilirsiniz. Şayet işler yolunda gitmez ise bu kısımda bomba epey değerli. Zira karşı rakip bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işleri kendiniz açısından kolaylaştırabilirsiniz. nihayet anlar için illaki bir Tane bombanızı kesinlikle saklayın. Bunun dışında oyunun denetimini aldıktan sonra Şayet rakip oyuncuların sayısı az ise açılabilirsiniz. Lakin açılırken de etrafı düzgünce Denetim edip açılmanız lazım. zıt taktirde karşı rakip sizi öldürebilir ve roundu karşı taraf kazanabilir.
 
A tarafına farklı bir formda giriş yaparak roundu kazanalım. Birinci olarak slotlarımızı ve ekipmanlarımızı Denetim edelim. Denetim ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu düşünelim ve her iki grupta da 3 dual silahı kullanan ve 2 AR kullanan oyuncu olduğunu kabul edelim. Yeniden bir AR oyuncusu kendi doğuş yerimizden orta kısmı gözetlesin. Bu AR oyuncusu hem kadronun orta kısımdan hem de B bomba suram noktasından arkalanmasını engellemeye çalışacak. Geriye kalan 1 AR oyuncusu ve 1 dual oyuncusu A arka tarafında sabit bir formda duracak. 2 Dual oyuncusu  A Aralık kısmında süratli bir biçimde rakibin orta kısmına giriş yapacak. Orta kısmına giriş yaptığı anda A bomba suram noktasında bulunan rakip oyuncuları rahatsız etmeye çalışacak. O anda A arka kısmında bulunan 1 AR oyuncusu ve 1 dual oyuncusu A bomba heyetim noktasına bombalarını atarak giriş yapacak. Lakin giriş yaparken AR oyuncusu, dual oyuncusu için muhafaza ateşi açmalı. Bu sayede tıpkı anda 4 oyuncu A bomba suram noktasına giriş yapacak ve kolay bir halde karşı rakibi etsizi hale getirebilir. Kendi kadronuz Çabucak süratli bir biçimde bombayı kurarak Kıymetli yerlere geçmeli. Bu kısımda ise A bomba suram noktasından 1 şahıs oynamalı. O oyuncu yalnızca karşı rakibe Baş göstererek rakibin işini zorlaştırabilir. O yüzden grubunuzda canı en az oynayacak oyuncu suram gerisine geçerek rahat bir halde karşı rakibe ziyan verebilir. Geriye kalan 1 AR oyuncusu kolon t

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir