Mart ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları #1

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 28, 2023 Yorum Yok

 
Mart ayı içerisinde birçok imal bizleri bekliyor. Bu listemizde sizlere Mart ayının ikinci haftasında – ortalarında çıkış yapacak PC oyunlarını derledik. İşte listenin birinci kısmı:
 
 – Vessels of Decay (8 Mart: bulmaca, macera)
 
 
 
Simon Jakobsson, Neon Artery tarafından geliştirilen ve Neon Artery tarafından yayınlanacak olan atmosferik, bulmaca, macera oyunu Vessels of Decay, 8 Mart tarihinde çıkış yapması olası oyunlar ortasında yer alıyor. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen bu piksel grafikli aksiyon macera ve bulmaca oyununda bizleri geniş ve Aka bir macera bekliyor olacak.
 
Oyun içerisinde farklı farklı canavar tipleri, Hasım tipleri ve daha fazlası bizlere sunuyor olacak. Oyundaki Hasım cinsleri sahiden öteki üretimlere nazaran farklılık gösteriyor. Hasım cinsleri ortasında yer altından gelen Çeşitli Siyah yaratıklar bunun dışında üzerimize hakikat koşturan Siyah mutantlar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak.
 
İskandinav mitolojisinden esinlenen bu üretim içerisinde dövüş ögeleri sahiden de Fazla ön plana çıkıyor. Bitirici vuruşlar yapabileceğimiz ve estetik vuruşların da ön planda olduğu bu oyunda düşmanların Çeşitli uzuvlarını koparabiliyor, kopardığımız uzuvlarından çıkan efektleri görebiliyoruz. Bu efektler Olağan ki kan efekti üzere Kırmızı formunda çıkmıyor. Oyun içerisinde yer Meydan düşmanların kanı Siyah olduğundan Dolayı Siyah efekt olarak karşımıza çıkıyor. Düşmanlara karşı dilersek bitirici vuruşların yanında toplu olarak atak yapabiliyor ve onları etrafımızdan def edebiliyoruz.
 
 
 
Retro esintili bu aksiyon macera bulmaca oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor, bu bölgeleri keşfedebiliyor bunun dışında kıyamet sonrası dünyada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Farklı farklı medeniyetin kalıntılarının yer aldığı bu oyun içerisinde bir de arka planda hikaye anlatılıyor ve bu dünyanın neden bu hale geldiğini – bu usul düşmanların neden burada olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Yarattıkları farklı halde alt edebileceğimiz bu oyun içerisinde aksiyon ve dövüş ögeleri nitekim de dikkat cazibeli görünüyor.
 
Dinamik Cenk sisteminin yer aldığı bu oyun içerisinde düşmanlarımızı alt etmek, onların uzuvlarını koparmak ve bitirici vuruşlar yapmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Hasebiyle düşmanları nasıl alt etmek istiyorsak ona nazaran ataklar yapabiliyor ve düşmanları öldürebiliyoruz. Her bir oyuncu bu oyun içerisinde farklı farklı atak tarzlarını benimseyebiliyor ve ona nazaran bitirici vuruşları yapabiliyor.
 
 
 
Vessels of Decay oyunu içerisinde yer Meydan bu bitirici vuruşlar nitekim de çokça ön plana çıkıyor. Her bir bölgede yeni Hasım tipleri karşımıza çıkıyor, bu Hasım tiplerinin her birini farklı biçimlerde öldürebiliyoruz ve bitirici vuruşları ve animasyonları görebiliyoruz. Tanıtım fragmanlarından da görebileceğimiz üzere sahiden bu bitirici vuruşlar üzerinde uğraşılmış.
Oyun içerisinde her yeni düşmanda kendi Cenk stillerimizi ve yeteneğimizi gösterebiliyoruz. Münasebetiyle burada her bir oyuncu farklı tecrübe elde edebiliyor. Hangi bitirici vuruşu yahut animasyonu sevdiyseniz onun üzerine ağırlaşabiliyor ve düşmanları bu halde alt edebiliyorsunuz.
 
Vessels of Decay oyununda olağan düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşları İskandinav mitolojisinden esinlenilmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Yaratık çizimleri hakikaten de dikkat alımlı ve devasa görünüyor. Hasebiyle bu oyun içerisinde ilerlemek bunları ve alt etmek kolay olmayacak üzere görünüyor. Hem animasyonlar hem kılıç sallama efektleri ve daha fazlası benim şahsen dikkatimi çekmiş durumda.
 
 
Patron savaşları içerisinde reflekslerimizi ve Cenk tarzımızı konuşturmamız gerekecek. Hasebiyle onların atılımlarını öğrenmek, ne atak yaptığını aklımızda tutmak ve hakikat zamanlamayı tutturarak karşı atılımda bulunmak gerekiyor. Bu formda işverenleri alt edebiliyoruz.
Oyun içerisinde bu kıyamet sonrası dünyada hem hayatta kalmak hem de bu düşmanları alt etmek bizim Temel misyonumuz. Bir yandan bunları yaparken diğer yandan da karşımıza çıkan atmosferik görüntüyü keşfedebiliyor, ek olarak da farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyoruz. Keşif ögelerinin aksiyon ve dövüş ögelerinin ve bulmaca ögelerinin yer aldığı bu üretim bizlere hoş bir tecrübe sunmaya hazırlanıyor diyebilirim.
 
 
Siz de bu biçim aksiyon ve dövüş ögelerinin ön planda olduğu piksel grafikli üretimleri seviyorsanız bu oyuna bir göz atabilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Münasebetiyle Dilek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi Steam sayfası üzerinde görünmüyor lakin birçok raporda ve birçok kaynakta 8 Mart tarihinde yayınlanacağı belirtiliyor. Hasebiyle bu tarihe geçse bile Mart ayı içerisinde bu imali bekleyebiliriz.   
 
-ONI : Road to be the Mightiest Oni (8 Mart: aksiyon, macera)
 
 
KENEI DESIGN, SHUEISHA GAMES tarafından geliştirilen ve Clouded Leopard Entertainment tarafından yayınlanacak olan fantezi, aksiyon, macera oyunu ONI : Road to be the Mightiest Oni, 8 Mart tarihinde geliyor. Anime usulü grafik tarzına sahip bu oyun içerisinde eşsiz bir aksiyon sistemi ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Yer yer Çeşitli görünümlerin da bizlere aktarıldığı bu oyun içerisinde Aka bir maceraya atılıyoruz ve bulunduğumuz adayı Çeşitli tehlikelerden ve düşmanlardan müdafaaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde arka planda İlgi alımlı görüntüler, farklı temalara sahip bölgeler, anime şekli düşmanlar ve yaratıklar bunun yanı Dizi işveren savaşları da bizleri bekliyor.
Oyun içerisinde yer Meydan Ira çizimleri – Hasım çizimleri ve Etraf çizimleri hakikaten de dikkat cazibeli görünüyor. Gerek efektler gerekse aksiyon sistemi oyuncular tarafından İlgi görülesi bir yapıya sahip. Oyundaki Temel gayemiz karşımıza çıkan düşmanları ve Hasım kümelerini alt etmek. Oyun içerisinde bizlere farklı aksiyon sistemi ve farklı bir mekanik sunulmaya çalışılıyor. Oyunda iki başka Ira bulunuyor ve bu iki farklı karakteri de tıpkı anda Denetim edebiliyor ve oynayabiliyoruz. İki Ira ortasında Çeşitli koordine durumları kurarak karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışıyoruz.
 
 
ONI : Road to be the Mightiest Oni oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor, farklı düşmanlara karşı gelebiliyor, Türlü ve farklı Hasım kümelerini alt edebiliyoruz. Oyunda kullanabileceğimiz Çeşitli hünerler ve özellikler bulunuyor. Bunları gerek olağan düşmanlarda gerekse işveren savaşlarında kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde istersek bir düşmana karşı ağırlaşabiliyor istersek toplu bir halde katletme olayına girebiliyoruz. Bunun yanı Dizi oyunun aksiyon sistemi içerisinde Çeşitli ve estetik bitirici vuruşlar bulunuyor. Düşmanların nihayet canlarında o bitirici vuruşları yaparak estetik bir nihayet görebiliyoruz. Bu imal içerisinde bu bitirici vuruşları yaparken de Vakit yavaşlıyor ve tıpkı sinemalarda olduğu üzere düşmanın yere serme durumu bizlere sunuluyor.
Oyun içerisinde kullandığımız karakterler bizleri Aka bir maceraya sürüklüyor. Bunun yanı Dizi da Alışılmış ki düşmanlara karşı güçlenmemiz gerekiyor. Tertip atlama mekaniği oyun içerisinde yer alıyor ve karakterimizi istersek Tertip atlatabiliyoruz. Bu da danışmanlara karşı daha tesirli olmamızı ve yeni hünerlerin kilidini açmamızı sağlıyor. Oyun içerisinde Türlü zorlukta misyonlar bulunuyor. Ayrıyeten oyun üç bölgeye ayrılmış durumda yani üç başka bölgeye farklı farklı vakitlerde gidebiliyor, buralardan misyonlar alabiliyor ve bu misyonları yerine getirerek Çeşitli mükafatların sahibi olabiliyoruz. Oyun içerisinde gerek canavarları alt ederek gerekse etraftaki mantarları toplayarak Tertip atlayabiliyor ve daha kuvvetli bir biçimde düşmanların karşısına çıkabiliyoruz.
 
 
Oyunun öyküsü Fazla da İlgi alımlı değil lakin kısaca Laf etmek gerekirse bir ada macerasını atılıyoruz, bu adada iblisler bir Vakit sonra uyanıyor ve etrafa Çeşitli yaratıklar göndermeye başlıyor, biz de bu yaratıkları bu adadan temizlemek üzere görevlendiriliyoruz ve bu süreçte de Aka bir maceraya çıkıyoruz. Üzerimize bu süreçte gelen farklı Hasım kümeleri ve düşmanlar yer alıyor. Bu düşmanları alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
Düşman kümeleri ortasında Ufak yaratıklardan devasa yaratıklara kadar birçok farklı yapıda Cin bulunuyor. Bu düşmanların her birinin farklı özellikleri ve canları bulunuyor. İstersek bu düşmanlara Çeşitli bitirici vuruşlar ve ataklar yapabilir istersek de olağan bir biçimde süratlice alt edebiliriz. Gerek toplu bir biçimde kullandığımız becerilerden gerekse bir düşmana karşı yoğunlaştığımız hünerlere kadar birçok farklı Yetenek bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde olağan Ufak düşmanlardan devasa işveren savaşlarına kadar birçok Hasım bizleri bekliyor. İşveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha şiddetli ve daha aksiyon içerikli geçiyor. Münasebetiyle işverenleri alt etmek için de düzeyimizi ve hünerlerimizi geliştirmemiz gerekiyor.
 
 
 
Oyun içerisinde Yine atıldığımız bu macerada İlgi cazip görünümler, anime şekli grafikler ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere üç başka bölge bulunuyor, bu bölgelere giderek buraları hem keşfedebiliyor hem de bizlere verilen Türlü vazifeleri yapmaya çalışıyoruz. Bu misyonları yaparken de hem adayı iblislerden koruyabiliyor hem de kendimizi güçlendirebiliyoruz. ONI : Road to be the Mightiest Oni içerisinde Yine üstte bahsettiğim üzere iki farklı Ira bulunuyor, bu iki farklı karakteri tıpkı anda Denetim edebiliyor ve düşmanların üzerine girişken yapabiliyoruz. Hasebiyle oyunun bu mekaniği bizlere farklı bir tecrübe sunmaya hazırlanıyor diyebilirim.
Oyunda dikkat cazip çimen betimlemeleri, dikkat cazip karakterler ve Hasım dizaynları, bunun yanı Dizi görünümler, dinamik hava değişimleri – mevsim değişimleri ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Oyun içerisinde çayırlardan göllere buz alanlarından ormanlara kadar birçok bölge bizleri bekliyor. Her bölge içerisinde farklı farklı Yaratık çeşitleri ve düşmanlar bulunuyor. Bunları Olağan ki sırasıyla alt ediyor ve bu adayı büsbütün paka çıkarmaya çalışıyoruz.
 
 
Oyun içerisinde elbette bir de arka planda hikaye anlatılıyor. Bu hikaye bizlere gerek Uzaklık sahneler gerekse Ira diyalogları aracılığıyla sunuluyor. Lakin bu oyunda hikaye hakikaten de biz oyuncular (bu oyunda) için Fazla arka planda kalıyor. Münasebetiyle bu oyunda bizim önemseyeceğimiz aksiyon sistemi ve karşımıza çıkan Türlü görüntüler. Oyunun sunmak istediği de zati bu eşsiz aksiyon sistemi. Münasebetiyle aksiyon sistemi üzerinde rastgele bir Problem yaşamadan bu yapamam bitirebilirsek sahiden de hoş bir tecrübe yaşayabiliriz. Şayet aksiyon sistemi üzerinde bir meşakkat varsa ve istenileni bizlere veremez ise münasebetiyle kıssasıyla zati Fazla İlgi cazibeli olmadığından oyun oynamak için bir Sebep kalmayabilir diyebilirim.
Oyunda düşmanlara karşı kullanabileceğimiz farklı farklı marifetler bulunuyor. Bu marifetler ortasında süratli davranarak bir düşmanın öbür düşmana atılabiliyor, etrafımızda dönerek çoklu düşmanlara karşı daha tesirli olabiliyoruz. Bunun dışında karakterimizin Ufak bir boyutu bulunuyor, bu boyutu kullanacağımız marifetlerle birlikte büyüyebiliyor ve daha kuvvetli olabiliyoruz. Birinci olarak karşımıza farklı işveren savaşları çıkıyor ve işveren savaşları da nitekim eğlenceli anlar yaşatmayı hedefliyor.
 
 
Hem görselliği ile hem de aksiyon sistemiyle bizlere farklı bir tecrübe yaşatmaya hedefleyen bu üretim 8 Mart tarihinde Steam üzerinden PC platformu için çıkış yapacak. Bu stil oyunları seviyorsanız ve farklı bir aksiyon tecrübesi yaşamak istiyorsanız bu üretime bir göz atabilirsiniz. Oyunu şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde de oyunun çıktığından haberdar olabilirsiniz. Bunun yanı Dizi oyun toplamda 5 lisan destekliyor. Bu lisanlar ortasında İngilizce, kolaylaştırılmış Çince, klasik Çince, Japonca ve Korece yer alıyor.
 
– Sanctuary Saga (8 Mart: aksiyon, rol yapma)
 
 
Boomer’s Workshop tarafından geliştirilen ve V Publishing tarafından yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, taktik oyunu Sanctuary Saga, 8 Mart tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Piksel sanat tarzını bizlere sunan bu üretim içerisinde rol yapma ögeleri, Dizi tabanlı taktik öğeleri, aksiyon ögeleri ve roguelite ögeleri bulunuyor. Oyun içerisinde Aka bir maceraya atılıyor ve farklı farklı bölgelere giriş yapabiliyoruz. Her bölgenin farklı düşmanları, farklı teması ve farklı yapısı bulunuyor. Münasebetiyle çıkacağımız bu macerada bizlere farklı tecrübeler bekliyor diyebilirim.
Oyun içerisinde kendi takımımızı kurabiliyor, bu gruba farklı farklı karakterler alabiliyor, bu karakterlerin de her birinin farklı özellikleri ve farklı silahları bulunuyor. Yani bir Ira kılıç kullanıyorsa öbür karakteri ise büyü atabiliyor üzere. Münasebetiyle her bir karakterin farklı silah ve özelliği yer alıyor. Oyun içerisinde grubu kurmak ve takımı yönetmek büsbütün bizim işimiz. Dizi tabanlı taktik savaşları büsbütün bizim elimizden geçiyor.
 
 
Sanctuary Saga içerisinde bir de lonca sistemi bulunuyor. Bu lonca sistemi sayesinde takımımıza lonca üyeleri ve takım üyesi alabiliyoruz. Bu üyeler sayesinde de grubumuzu daha kuvvetli hale getirebiliyor ve düşmanlara karşı daha tesirli bir halde durabiliyoruz. Bunun dışında oyunda Tekrar dinamik bir ilgi sistemi bulunuyor. Bu dinamik bağlantı sayesinde her bir Ira birbirleri ile farklı bağ kuruyor, bu bağ güçlenebiliyor yahut zayıflayabiliyor. Bu da kadro içerisindeki ortamı ve duruşu etkiliyor diyebilirim.
Sıra tabanlı taktik savaşlarının bizlere sunduğu bu üretim içerisinde Aka maceralara atılıyor, Çeşitli arkadaşlıklar kurabiliyoruz ve bize verilen misyonları yerine getirebiliyoruz. Dinamik Dizi tabanlı Cenk sistemi sayesinde farklı farklı düşmanlar karşımıza çıkıyor, bu düşmanların her birinin kendine ilişkin özellikleri ve hünerleri bulunuyor. Her bir Hasım kümesi karşımıza farklı yeteneklerle çıkıyor, bunları alt etmek de büsbütün bizim stratejimize ve planımıza bağlı kalıyor.
 
 
Oyun içerisinde Dizi tabanlı Cenk sistemi dahilinde toplamda dört grup üyesi bulunuyor. Kadromuz içerisinde yani takımımız içerisinde yer Meydan dört karakteri en yeterli formda kullanmaya çalışıyoruz ve kullandığı silah cinslerine nazaran de düşmanların üzerine gönderiyoruz. Oyundaki bu Dizi tabanlı Cenk sistemi sayesinde kendi planımızı ve kendi stratejimizi oluşturabiliyoruz. Her bir grup üyesini de en düzgün halde kullanabiliyoruz. Hasebiyle bu usul Dizi tabanlı Cenk sistemine sahip oyunları seviyorsanız ve piksel grafiklerden de hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilirsiniz diyebilirim.
Dinamik bağ sistemi
Sanctuary Saga oyunu içerisinde üstte da bahsettiğim üzere dinamik bir bağ mekaniği bulunuyor. Bu bağ aslında oyun içerisinde Fazla Aka bir tesire sahip. mesela bir Hasım müsabakasına çıktığımız Vakit Şayet grup içerisinde bir üyenin morali bozuksa yahut bir münakaşa içerisindeyse bu müsabakaya girmeyebiliyor ve bu duruma karşı gelebiliyor. Hasebiyle bu dinamik sistem nitekim de Değerli diyebilirim. Buna oyun içerisinde Fazla dikkat etmemiz gerekiyor.
 
 
İkili ilgilerin Fazla Ehemmiyet arz ettiği bu oyun içerisinde her grup üyesi ile bir bir ilgilenmemiz gerekiyor. Kötü ilgiler dediğim üzere ekibi da Kötü etkiliyor ve morallerin düşmesini sağlıyor. Hasebiyle moralleri yükseltmek, düşmanlara ve yaratıklara karşı daha Çok tesirli olmamızı sağlayan etmenlerden biri.
Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere gidebiliyor, farklı bölgelerin temalarını keşfedebiliyor, bunun yanı Dizi gizli alanları açığa çıkarabiliyoruz. Her bir bölgenin kendine ilişkin gizli sırları ve ögeleri bulunuyor. Ormanlardan ada kıyılarına kadar birçok bölge bizleri bekliyor. Her bölgenin de kendine ilişkin zorlukları ve Hasım çeşidi bulunuyor. Bu Hasım tiplerini alt etmek ve bölgeleri paka çıkarmak büsbütün bizim işimiz.
 
 
Kendi stratejimizi kurabileceğimiz ve grubumuzu yönetebileceğimiz bu piksel grafikli Dizi tabağında taktik rol yapma oyunu 8 Mart tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda Aleni durumda. Dilerseniz İstek listeniz ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Böylelikle oyunu çıktığından haberdar olarak bir göz atabilirsiniz.
 
– Caverns of Mars: Recharged (9 Mart: nişancı, arcade)
 
 
SneakyBox tarafından geliştirilen ve Atari tarafından yayınlanacak olan arcade nişancı oyunu Caverns of Mars: Recharged, 9 Mart tarihinde geliyor. 1981 yılı içerisinde çıkış yapan birinci Özgün oyunu sonrasında bu yine düzenlenmiş ve PC için yeni geliştirmelerin yer aldığı bu sürümde bizleri nostaljik anlar bekliyor. Oyun içerisinde üstten aşağıya gerçek bir oyun akışı bizlere sunuluyor ve büsbütün yıkılabilir bir çevreyi bünyesinde barındırıyor. Orijinalinin Temel özellikleri ve daha fazlası bu imal içerisinde yer alıyor. Bunun üzerine yeni eklemeler, yeni modlar ve daha fazlası bizlere aktarılıyor.
Bu arcade nişancı oyununda üstten aşağıya hakikat Uzay gemimiz ile ilerliyoruz. Aşağıya yanlışsız inerken karşımıza Çeşitli pürüzler çıkıyor ve engellileri Uzay gemimizin sahip olduğu silahla birlikte ortadan kaldırmaya çalışıyor ve büsbütün yıkılabilir çevreyi deneyimliyoruz. Karşımıza çıkan duvarları, pürüzleri ve daha fazlasını ortadan kaldırabiliyor ve bunları yıkabiliyoruz. Bu formda üstten aşağıya hakikat ilerlediğimiz bu oyunda yolumuzu temizlemeye ve Uzay gemimize en Irak bölgeye gitmeye çalışıyoruz.
 
 
Oyunda Temel olarak bir Mars gezegenindeyiz. Bu Mars gezegenini keşfetmek ve derinliklerine inmek için Uzay gemimizi alıp Aka bir maceraya atılıyoruz. Nişancı cinsinin özelliklerini bünyesinde barındıran bu imal tam bir atari tecrübesi sunuyor. Hem nostaljik bir tecrübe hem de eskilere gitmek için çok hoş bir tecrübesi aktarmayı hedefleyen bu oyun farklı farklı silah cinslerini, yeni modları, uygunlaştırılmış oyun tecrübesini, Türlü zorluk modlarını ve daha fazlasını bizlere sunuyor.
Caverns of Mars: Recharged oyununda Uzay gemimizle birlikte yolumuzu temizlerken ve aşağıya yanlışsız akarken arka planda da Türlü müzikler yer alıyor. Bu müzikler sayesinde oyuna daha âlâ adapte oluyor ve oyunda kendimizi daha uygun kaptırabiliyoruz. Daimi olarak pürüzlerin çıktığı ve etrafı yıkabildiğimiz bu üretim içerisinde Mars’ın derinliklerine yanlışsız inmeye çalışıyoruz. Buraları keşfetmeye çalışıyor ve Çeşitli bölgeleri temizlemeye çalışıyoruz. Yine düzenlenmiş bu sürüm sayesinde daha Çok zorluk, daha Çok silah ve Çağdaş grafikler bizlere aktarılıyor.
 
 
Orijinaline nazaran daha Çok özelliği bünyesinde barındıran bu tekrar düzenlenmiş sürüm birinci oyunun Temel yapısını koruyor. Bunun yanı Dizi daha Çok yıkılabilir alanı ekliyor, ek olarak bizlere yeni silah çeşitlerini ve uygunlaştırılmış bir imgeyi aktarıyor. Üstten aşağıya hakikat aktığımız ve önümüze gelen pürüzleri yıktığımız bu üretim içerisinde bir de liderlik tabloları bulunuyor. Bu liderlik tabloları sayesinde oyun içerisinde yıktığımız yerlerden yok ettiğimiz düşmanlara kadar her bir atak bizlere puan kazandırıyor. Kazandığımız puanlar da liderlik tabloları içerisinde gösteriliyor ve diğer oyunculardan ön planda olmaya çalışıyoruz. Şayet bir kısımda az puanı elde ettiysek ve daha Çok puan elde edebilmek istiyorsak o kısmı tekrardan oynayabiliyor ve daha Çok puan kazanmaya çalışabiliyoruz. Bu da oyuna tekrar oynanabilirlik konusunda destekliyor.
Oyun mühleti boyunca Daimi olarak üstten aşağıya yanlışsız akacağız, karşımıza Çeşitli Hasım cinsleri çıkacak ve bu Hasım cinslerinde alt etmeye çalışacağız. Karşımıza türlü türlü mahzurlar, duvarlar çıkacak bu duvarları da var fizik motoru sayesinde ve yakılabilir özellikler sayesinde ortadan kaldırabileceğiz. Böylelikle kendi yolumuzu açacağız ve temizleyeceğiz. Münasebetiyle bu oyun içerisinde Daimi olarak Uzay gemimiz ile ateş edecek, önümüzü temizlemeye çalışacak ve yıkılabilir yerleri yıkacağız.
 
 
Oyun içerisinde farklı farklı silah çeşitleri yer alacak. Bu silah çeşitleri ortasında geçiş yapabilecek ve kendi Uzay gemimizi geliştirebilecek ve silahın gücünü arttırabileceğiz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz silah tipleri ortasında lazer silahı çoklu atış yapan pompalı silahı ve daha fazlası bizlere sunulacak. Oyunda bunlar ortasında Çeşitli yükseltmeler sayesinde geçiş yapabilecek ve en âlâ ve en kuvvetli olduğumuz silah tipinde kalacağız ve ilerlemeye çalışacağız. Oyun içerisinde farklı farklı Hasım çeşitleri ve Hasım bölgeleri bulunacak. Bu bölgelerde düşmanlar bizlere Çeşitli tuzaklar kuracak ve biz de bu tuzakları alt etmek için silahımızı ateşleyeceğiz ve onları yok edeceğiz.
Oyunda yer yer güçlü alanlar ve güçlü kısımlar bizleri bekliyor olacak. Büsbütün yok edilebilir ortamları ve yerleri bizlere sunan bu üretim içerisinde önümüzdeki mahzurları temizlemeye çalışacağız ve düşmanın kurduğu tuzakları bozmaya çalışacağız. mesela bir bölgede düşmanlar bütün bölgeyi kapsayan bir lazer duvarı kuracak, bu lazer duvarını kırmak içinde o düşmanı büsbütün ortadan kaldırmamız gerekecek. Münasebetiyle bu üslup kısımlar ve zorluklar da bizleri bekliyor olacak.
 
 
Caverns of Mars: Recharged oyunu içerisinde Çeşitli kuvvetli kademeler bulunacak, bu zorluklar içerisinde ilerlemeye çalışacağız ve yolumuzu temizlemeye çalışacağız. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere Türlü silah tipleri bulunacak. Lakin bu silah cinslerini kullanırken cephanemiz hudutlu olacak. Münasebetiyle her atışımıza Fazla güzel halde kıymetlendirmemiz gerekecek ve atışlarımızın hakikat yeri bulması lazım. Farklı farklı silah cinslerine geçiş yaptığımız bu oyunda o silah cinsini en âlâ biçimde kıymetlendirmemiz ve kullanmamız gerekecek.
Oyun içerisinde Çeşitli güçlendirmeler de yer alacak. Bu güçlendirmeleri anında kullanılabilecek ve düşmanlara karşı daha tesirli bir biçimde karşı çıkmamızı sağlayacak. Oyunda Yine kendi stratejimizi ve zorluğu değiştirecek Türlü güçlendirmeler de yer alacak. mesela pompalı tüfekten lazer silahına kadar Fazla Türlü silah çeşitleri karşımıza çıkacak ve Çeşitli güçlendirmelerle birlikte yolumuzu daha rahat temizleyebileceğiz ve öteki düşmanları ortadan kaldırabileceğiz.
 
 
Oyunun bu tekrar düzenlenmiş sürümünde bizleri farklı farklı modlar da bekliyor olacak. Oyun içerisinde en dikkat çeken mod Mahallî co-op modu. Bu mod sayesinde arkadaşımız ile birlikte Uzay gemimize atlayacak ve iki Uzay gemisiyle birlikte ilerlemeye ve yolumuzu temizlemeye çalışacağız. Bu da oyunun cümbüşüne arttıran ögelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyunu Biricik oynamak yerine bir arkadaşımızla birlikte Yan yana sohbet ede de oynamak daha verimli bir oyun tecrübesini bizlere sunabilir diyebilirim.
Caverns of Mars: Recharged oyunu içerisinde zorluğu artıran Türlü modlar da bulunuyor. Bu zorluk modları sayesinde bizlere Çeşitli misyonlar veriliyor ve bu misyonları yapmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde geliştirici takımın belirttiğine nazaran 30 misyon bulunuyor. Bu vazife dizisi de bizlere farklı  içerikleri sunuyor yani 30 vazifesinde 30’u eşsiz bir içeriğe sahip olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
Bir oyuncu olarak eskiye gitmek istiyorsanız ve bu klasik atari aracde nişancı oyununu deneyimlemek istiyorsanız 9 Mart tarihini bekleyebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunu Steam sayfasından Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Biricik oyunculu bir yapıyı sergileyecek bu üretim toplamda 11 lisanı destekliyor. Bunun yanı Dizi Steam başarımlarını da bünyesinde barındırıyor.
 
– FATAL FRAME / PROJECT ZERO: Mask of the Lunar Eclipse (9 Mart: dehşet, aksiyon, macera)
 
 
Koei Tecmo tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak dehşet temalı aksiyon macera oyunu FATAL FRAME / PROJECT ZERO: Mask of the Lunar Eclipse, 9 Mart tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Birinci olarak 2008 yılında Nintendo Wii konsolu için yayınlanan bu üretim yine düzenlenmiş sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yine düzenlenmiş sürüm içerisinde geliştirilmiş – yükseltilmiş grafikler, güzelleştirilmiş oyun tecrübesi, geliştirilmiş ses efektleri ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Serinin dördüncü oyunu içerisinde bizleri tekrar Aka bir kaygı tecrübesi bekliyor ve biz de bu Aka maceraya atılıyor olacağız.
Fatal Frame serisi içerisinde yer Meydan bu üretim klâsik Japon dehşet ögelerini bünyesinde barındırıyor ve karanlık bir atmosferi bizlere aktarıyor. Terk edilmiş hastanelerden malikanelere oradan da Çeşitli yapıların içerisine girebileceğimiz bu oyunda etrafı keşfederken dehşet dolu anları tanıklık edebiliyor ve yenilenmiş grafikleri ile karşımıza çıkan bu oyunda yeni bir tecrübe elde etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde arka planda bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kaygı ögeleriyle birlikte harmanlanıyor. Biz de bu kıssayı gerek etraftan bulduğumuz notlarda gerekse karşımıza gazete kupürleri ile etkileşime girerek öğrenebiliyoruz. oyun içerisinde farklı farklı tehlikeler ve tehditler bizleri bekliyor.
 
 
Bir bayan karakteri Denetim ettiğimiz bu endişe macera oyununda PC’ye has yeni geliştirmeler ve eklemeler de bulunuyor. bu eklemeler sayesinde oyun daha karanlık bir atmosfere ve daha ürkütücü bir hale geliyor. oyun içerisinde bulunduğumuz bu odada Çeşitli bölgelere ve yapılara giriş yapabiliyoruz. Girdiğimiz bu bölgelerin ve yapıların etrafını keşfedebiliyor, yeni kaygı ögelerini açığa çıkarabiliyor ve gerek gazete kupürleri İLE gerekse bulduğumuz notlarla öyküyü öğrenmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde karşımıza Çeşitli tehlikeler ve tehditler çıkıyor. Bu tehlikeler ve tehditler ortasında farklı görünümlerde ruhlar, intikam peşinde koşan hayaletler ve daha fazlası yer alıyor. Natürel ki oyundaki Temel hedefimiz bu kaygı ögelerini atlatmak ve elimizdeki kamera ile bunları güçlerini ortaya çıkarmak ve bitirmek.
FATAL FRAME / PROJECT ZERO: Mask of the Lunar Eclipse oyunu içerisinde farklı güçte ve farklı boyutlarda Çeşitli hayaletler bulunuyor. Bu hayaletlerin her birinin farklı özelliği yer alıyor. Bunları açığa çıkarmak için kameramızı elimize alıyor ve her birine karşı farklı lensleri kullanmak durumunda kalıyoruz. Oyunda elimize aldığımız el feneri ile birlikte karanlık yerlerde ilerleyebiliyor ve yolumuzu aydınlatmak için sonuna kadar kullanmaya çalışıyoruz. Oyunda yıkık dökük harabelerden Türlü odalara kadar kadar birçok kısım bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde elimizde eski bir kamera olacak ve karşımıza çıkan yahut çıkacak olan bu hayaletlere karşı bu eski kameramızı kullanmaya çalışacağız. Eski kamera, oyun içerisinde bizlerin aslında elimizdeki Sıkıntı olarak bulunacak. Hasebiyle onların güçlerini ve kendilerini mühürlemek için bu fotoğraf makinesini kullanmak durumunda kalacağız. Hayaletlerin ortaya çıkışı esnasında onları fotoğraflayarak mühürleyebilir ve bir daha ortaya çıkmasını engelleyebiliriz. Oyun içerisinde Alışılmış ki her hayaletin farklı güçleri ve yapısı bulunduğundan Dolayı da daha kuvvetli hayaletler için daha farklı lensler kullanmak durumunda kalacağız. Elhasıl oyun içerisinde elimizdeki eski kamera ile epeyce Çok haşır Şen olacağız.
Karanlık bir atmosferin ve yapının bizlere sunulduğu bu oyunda bulunduğumuz adada ay ışığı üzerimize hakikat istikbal ve karanlığı aydınlatan bir fener niteliğinde yer alacak. Hem elimizdeki fenerle hem de ay ışığı ile birlikte ilerlediğimiz bu endişe macerasında dokunaklı bir hikaye de bizleri bekliyor olacak. Elimizdeki kamera ile ilerlediğimiz ve hayaletleri def etmeye çalıştığımız bu üretim içerisinde geçmişe ilişkin Çeşitli gazete kupürleri ve notlar bulacağız. Bu notlar ve gazete kupürleri sayesinde var kıssayı öğrenmeye çalışacak ve geçmişte buralarda neler yaşanmış – neler ortaya çıkmış anlayabileceğiz.
 
 
Kayıp anlarımızı ortaya çıkaracağımız bu gazete kupürleri ve notlar sayesinde kıssanın Geri kalan kısmını daha da merak edecek ve oyunda daha Çok ilerlemeye çalışacağız. Geliştirilmiş grafikleri ile yine karşımıza istikbal olan bu üretimde farklı farklı eklemeler de bizlere sunulacak. Artık geçelim oyun içerisinde bizlere aktarılacak olan yeni güncellemelere:
Yeniden düzenlenmiş sürümde yer Meydan geliştirmeler
Bu tekrar düzenleme sayesinde oyunda birçok içerik ve geliştirilmiş Faktör bizlere sunulacak. Öncelikle bu yine düzenleme sayesinde geliştirilmiş grafikler bizlere aktarılacak. Oyundaki her bir Ira her bir yapı ve Bina yükseltilmiş grafik ve çözünürlüklerle birlikte bizlere sunulacak. Bu da daha gerçekçi bir endişe tecrübesini ve dehşet dolu anları bizlere yaşatmayı hedefleyecek. Oyun içerisinde Yine fenerin ışığı ve ay ışığının vurduğu kısımlar daha bir bariz olarak karşımıza çıkacak ve atmosferi daha yeterli yaşatacak. Oyun içerisinde Yine Ira modellemeleri, öyküye nazar açıları ve Etraf modellemeleri hem gelişmiş hem de genişletilmiş bir formda karşımıza çıkacak.
 
 
Oyunun temelinde Olağan ki dehşet anlarında elimizdeki kamera kullanımı yatıyor. Kamera, oyun içerisinde Fazla Ehemmiyet arz ediyor ve karşımıza çıkan tehdit ve tehlikelere karşı bu kamerayı kullanmak durumunda kalıyoruz. Karşımıza çıkan hayaletlere karşı bir Güç olarak kullanacağımız bu kamera elimizdeki en Aka Güç olarak bulunuyor. Hasebiyle bu yeni düzenleme sayesinde yeni bir fotoğraf modu da bu imale ekleniyor. Bu yeni fotoğraf modu sayesinde daha yeterli pozlar ve daha yeterli bir manzara elde edebiliyoruz.
Katıldığımız bu endişe macerasında elbette tekrar düzenlemeye ait Fazla daha Çok ekleme ve geliştirme bulunuyor. Bunlar yalnızca kabataslak üzerinde durulan ve karşımıza direkt olarak çıkan ve birinci dikkat çeken değişiklikler. FATAL FRAME / PROJECT ZERO: Mask of the Lunar Eclipse oyunu içerisinde geliştirici takımın bunlar dışında daha Çok eklemenin ve geliştirmenin olduğunu belirtiyor. Bunun dışında yeni kostümlerin de oyun içerisinde bulunduğunu bildiriyor.
 
 
 
Oyunda hem araştırmaya koyulacak hem de bu yeni kostümler ile Ira ile daha âlâ etkileşime geçecek ve onu daha yeterli benimseyebileceğiz. Oyun içerisinde araştırmayı daha farklı halde deneyimlemek için karakterlerin kostümlerini değiştirebilecek ve oyun içerisinde bu kostümleri rahatlıkla görebileceğiz. Esasen oyun bizlere üçüncü Şahıs kamera nazar açısını sunduğundan Dolayı karakterin bütün görünümünü direkt olarak görebiliyoruz.
Korku macera serisi Fatal Frame’i severler için bu tekrar düzenleme nitekim ilaç üzere gelecek. Münasebetiyle bu üretimi hayranlar şu anda bekliyor durumda. Oyunun yine düzenlenmiş sürümü 9 Mart tarihinde biz oyun severlerle buluşacak. Endişe ve macera tipini severler ve bunun yanı Dizi da keşif olayını da severler için bu imal çok düzgün bir tecrübe sunacak. Seri içerisinde öteki taraftan farklı farklı tekrar düzenlenmiş sürümler de bulunuyor. Dilerseniz seride yer Meydan öbür yine düzenlemelere Steam sayfası üzerinden göz atabilir ve bu seri içerisinde yer Meydan öteki kaygı oyunlarını da deneyimleyebilirsiniz.
 
 
Üçüncü Şahıs kamera nazar açısına sahip Biricik oyunculu bu dehşet macera oyununun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Toplamda 6 lisanı destekleyen bu imal yine düzenlenmiş bir sürüm olarak karşımıza çıkacak. Birçok grafik, ses ve Ira geliştirmelerini bünyesinde barındıracak olan bu üretim bizleri Aka bir endişe macerasına sürükleyecek.
 
– Figment 2: Creed Valley (9 Mart: aksiyon, macera, keşif)
 
 
Bedtime Digital Games tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, keşif oyunu Figment 2: Creed Valley, 9 Mart tarihinde geliyor. İzometrik kamera nazar açısına sahip bu müzikal platform aksiyon macera oyununda bizleri Aka bir macera bekliyor. Bu macera içerisinde etrafta koşturabiliyor, Türlü platformlar üzerinden atlayabiliyor, tuzaklara karşı gelebiliyor ve patron-boss savaşları ile gayret edebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor ve her bölgenin kendine ilişkin teması ve platform ögeleri yer alıyor. Platform ögeleri yer yer çözülmesi gereken bulmacalar biçiminde yer yer de tehlikeli tuzaklar biçiminde karşımıza çıkıyor. Bunları aşmak ve çabaya devam etmek büsbütün bizim işimiz.
Figment 2: Creed Valley’de bir yandan müzikal bir tecrübe elde ederken diğer taraftan da Cenk ve aksiyona da dalabiliyoruz. Oyun içerisinde bulunan karakterimiz ile karşımıza farklı ortamları keşfedebiliyor bunun yanı Dizi tehdit ve tehlikelere karşı gelebiliyoruz. Elimizde bulunan kılıcımız ile birlikte atıldığımız bu macerada farklı bulmacaları çözebiliyor, yeni bölgelere geçiş yapabiliyor ve her bölgenin o farklı atmosferini deneyimleyebiliyoruz.
 
 
Elimizdeki kılıcımız ile birlikte atıldığımız bu üretimde bizleri tehlikeli ve tehdit dolu yaratıklar bekliyor. Bu yaratıkların her birinin kendine has özellikleri ve maharetleri bulunuyor. Bunları alt etmek ve kılıcımızı onlara geçirmek için Çeşitli aksiyon atakları yapabiliyor ve onlara karşı gelebiliyoruz. Oyun içerisinde karakterimiz ile birlikte kılıcımızı savurabiliyor, bir düşmanı alt edebiliyor, Hasım akınlarından kaçınmak için yerde takla atabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Endişelerimizle yüzleşeceğimiz bu üretim içerisinde karanlık bir atmosfer de bizleri bekliyor.
Huzurla dolu bir bölge olan bu dünya daha sonra kabusların esiri oluyor. Kabusların esiri olan bölgede vakitle dehşet dolu yaratıkların yuvası haline geliyor. Biz de bu toprakları ele geçiren tehdit ve tehlikelere karşı çıkmak için Aka bir maceraya ve çabaya atılıyoruz. İzometrik nazar açısına sahip bu platform aksiyon macera oyununda bizlere eşsiz bir tecrübe sunuluyor ve arka planda da müzikal bir Bina bizlere eşlik ediyor.
 
 
Oyun içerisinde karşımıza çıkan Türlü tehdit ve tehlikelerinin haricinde bir de işveren savaşları çıkıyor. Bu işveren – boss savaşları müzikal bir tecrübe eşliğinde beliriyor. İşverenlerin ataklarından kaçmak için Türlü ataklarda bulunuyor ve onları alt etmeye çalışıyoruz. İşveren savaşları biraz güçlü bir yapıyı bizlere sunuyor ve onları alt etmek için de reflekslerimizi kullanmamız gerekiyor. Münasebetiyle işveren savaşları ve müzikal bir tecrübe çok birbirine hoş bir biçimde harmanlanmış diyebilirim.
Öte yandan oyun içerisinde farklı bir mekanik olarak iki başka dünya yapısı bulunuyor. İki farklı zihin perspektifine geçiş yapabileceğimiz bu oyunda iki farklı ortamı deneyimleyebiliyoruz. Bu iki farklı ortam ortasında farklı olaylar ve yapılar meydana geliyor. Münasebetiyle hangisi daha az tehlikeli ise o ortama yanlışsız geçiş yapabiliyor ve o ortama da Ahenk sağlamayı çalışıyoruz. Bu ikili ortam sayesinde bizlere Türlü ve geniş bir oyun tecrübesi bekliyor diyebilirim. Oyuna çeşitlilik katan ögelerden biri olarak da karşımıza çıkan bu zihin perspektifi sayesinde olaylara farklı bir nazar açısı getirebiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Türlü bölgeler ve atmosferler bizleri bekliyor. Her bölgenin kendine has teması ve yapısı bulunduğundan Dolayı da her bir bölgede farklı bir tecrübe elde edebiliyoruz. Ayrıyeten bu imal içerisinde hem Biricik oyunculu hem de Lokal Fazla oyunculu olarak yer alabiliyor ve arkadaşımızla birlikte oyunun deneyimleyebiliyoruz. Biricik başımıza ilerlemek yerine arkadaşımızla birlikte bu oyunu Amel birliği içerisinde oynamak daha eğlenceli ve keyifli hale gelebilir. Hasebiyle endişelerimizi bu sayede daha kolay bir biçimde ve yardımlaşarak yenebiliriz. Oyun içerisinde çevrimiçi Fazla oyunculu bir Bina bulunmuyor lakin Lokal Fazla oyunculu bir sistem bulunuyor. Hasebiyle Mahallî olarak bu Amel birliği modunu deneyimleyebiliyoruz.
Arka planda müzikal bir tecrübenin yer aldığı bu platform aksiyon macera oyununda karakterimiz ile ilerleyebiliyor ve Çeşitli bulmacaların üstesinden gelebiliyoruz. Figment 2: Creed Valley içerisinde iki farklı Ira bulunuyor. Bunlardan biri anne karakterimiz olan kılıçlı öbür karakteri ise Yardımcı bir Ira olarak karşımıza çıkıyor. Yardımcı karakterimiz ise uçan bir kuş olarak yanımızda bulunuyor ve Çeşitli bulmacaları ve platformları aşmak için bu uçan kuşu kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde Fazla farklı bölgeler bulunuyor ve her bölgenin farklı farklı özellikleri ve zorlukları bizlere sunuluyor. Münasebetiyle oyunda dikkat etmemiz gereken platform tuzakları, platform özellikleri ve bulmacalar yer alıyor. Hasebiyle bu bulmacaları çözmek için ve kuvvetli platform tuzaklarını aşmak için hem anne karakterimizi hem de Yardımcı karakterimizi kullanabiliyoruz. Yer yer ikisinin de birbirine Yardımcı olduğu kısımları deneyimleyebiliyoruz.
 
 
Yerel Fazla oyunculu mod içerisinde birimiz anne karakteri öbürümüz ise Yardımcı karakteri yani uçan kuşu Denetim ediyor. Hasebiyle iki oyuncu da birbirine yardım etmek için bu oyun içerisine dalabiliyor ve Aka bir maceraya atılıyor. İki oyuncu da bu oyunda Amel birliği içerisinde girerek bu doğrultuda ataklar yaparak ilerlemeye çalışıyor.Kkarşılarına çıkan platform tuzaklarını ve bulmacaları çözmeye çalışıyor.
Renkli ve İlgi çeken grafiklere sahip olan bu üretim içerisinde Ira animasyonları da pek akıcı bir formda karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyun bizlere hoş bir aksiyon platform cinsine ilişkin tecrübe sunmaya çalışıyor. Oyun içerisinde her bölgenin aşikâr başlı açılacak alanları bulunuyor. Bu kilitleri açmak için de o bölgedeki tehlikeleri ve tehditleri temizlemek gerekiyor ve bulmaca ögelerine aşmamız gerekiyor.
 
 
Her bölgenin kendine ilişkin farklı zorlukları bulunan bu imal içerisinde kaygılarımızla yüzleşiyor, farklı farklı küçük oyunları bitirmeye çalışıyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. mesela bir kısımda bir kale ve bir top bulunuyor. Bu kısımda topu kaleye atmamız ve gol atmamız gerekiyor. Bu biçim küçük oyunlar oyun içerisinde yer alıyor ve bu da oyuna çeşitlilik katan ögeler ortasında bulunuyor. Özcesi her bölgede farklı bir tecrübe bizleri bekliyor.
Bu üslup platform aksiyon macera oyunları severler için pek İdeal ve eğlenceli bir tecrübe sunmayı hedefleyen bu imale bir göz atabilirsiniz. Oyun 9 Mart 2023 tarihinde biz oyun severlere sunulacak. Biricik oyunculu ve Lokal Fazla oyunculu bir yapıyı bünyesinde barındıran bu üretim toplamda 17 lisanı destekliyor. 17 lisan ortasında Türkçe lisan takviyesi de yer alıyor.
Şu anda Steam sayfası Aleni olan bu oyunu dilerseniz İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde oyunun çıktığından haberdar olabilir ve anında oyunu satın alıp kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyun içerisine ayrıyeten Steam başarımları da bulunuyor.
 
– Clash: Artifacts of Chaos (10 Mart: aksiyon, macera)
 
 
ACE Team tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera oyunu Clash: Artifacts of Chaos, 10 Mart tarihinde geliyor. Grafikleri ile ve aksiyon sistemi ile ön plana çıkmayı hedefleyen bu üretimde Aka bir maceraya atılıyor ve bu dünyanın tehditlerini ve tehlikelerini alt etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı aksiyon sekansları, Türlü şiddetli dövüşler ve yaratıklar bizleri bekliyor. Oyunda garip bir dünyaya atılıyor, buradaki Tuhaf yaratıkları ve canlıları alt etmeye çalışıyor ve burayı bu kötülüklerden arındırmaya çalışıyoruz. garip topraklarda giriştiğimiz bu macerada farklı farklı bölgelere ve farklı aksiyon sahnelerine konuk oluyoruz.
Atmosferik bir aksiyon macera tecrübesi sunan bu üretimde Biricik şahıs olarak misyon alıyor ve dövüş sisteminin bütün gereklilikleri bu oyun içerisinde yer alıyor. Oyun içerisinde karşımıza çıkan düşmanlara karşı saldırabiliyor, onların hücumlarına karşı ataklar yapıp kaçabiliyor, düşmanların atılımlarını kesintiye uğratmak ve onları birkaç saniyeliğine devir dışı bırakmak için onları sersemletebiliyor, bunun yanı Dizi Yeniden düşmanlardan gelen hücumları savunabiliyor ve savuşturabiliyoruz. Oyun içerisinde saldırma ve savunma mekanikleri hakikaten de hoş bir biçimde harmanlanmış üzere görünüyor.
 
 
Garip yaratıkların ve oluşumların yer aldığı bu dünyada gerçek üstü bir atmosfer ve gerçek üstü bir hikaye anlatılıyor. Oyunda farklı farklı karakterler, farklı uygarlıklardan gelen yaratıklar, bu yaratıkların farklı özellikleri ve Çeşitli görünümler bulunuyor. Oyun içerisinde farklı farklı tehlikeler ve tehditler bekliyor olacak. Bu tehlikeler ortasında yer Meydan düşmanlar farklı tiplere sahip olarak karşımıza çıkacak. Her Hasım tipinin bizlere farklı tesiri ve tehdidi bulunacak.
 
Her düşmanın kendine ilişkin özellikleri ve görünümü bulunacak. Hasebiyle düşmanların
taarruzlarından kaçınmak için onların ne Cin hamle yaptığını öncelikle öğrenmemiz, aklımızda tutmamız ve ona nazaran kendimizi savunmamız gerekecek. Hasebiyle oyun içerisinde kullandığımız karakterle birlikte reflekslerimizi de sağlam bir formda kullanmamız lazım.
 
 
Fantezi bir dünyaya atıldığımız bu macerada Türlü toprakları ve bölgeleri keşfedecek ve bu bölgelerin görünümlerine tanıklık edeceğiz. Her bölgenin kendine ilişkin teması, görüntüsü ve tehditleri bulunacak. Oyun içerisinde atıldığımız bu Aka macerada Değişik toprakların yollarına atılacağız, farklı karakterler tanıyacağız ve arka planda olan sırları keşfetmeye çalışacağız. Clash: Artifacts of Chaos içerisinde Yine Çeşitli vazifeler alacak, karşımıza çıkan tehditleri ortadan kaldırmaya çalışacak ve bize sunulan dövüş mekaniklerini sonuna kadar kullanacağız.
Oyun içerisinde dövüş ve aksiyon sistemi üzerinde hakikaten uğraşılmış gözüküyor. Hasebiyle oyunda dövüş tarzımızı özelleştirebileceğimiz bir mekanik de bulunuyor. Bu mekanik sayesinde farklı dövüş tarzları ortasında geçişler yapabiliyor ve kendimize ilişkin bir dövüş tarzı oluşturabiliyoruz. Hasebiyle her bir oyuncu bu dövüş tarzını özelleştirilebiliyor ve kendine nazaran harmanlayabiliyor. Oyunda yer Meydan her bir oyuncu bu dövüş sitelerinden farklı bir biçimde yararlanıyor ve farklı tecrübe elde edebiliyor. Böylelikle herkes kendine nazaran farklı bir tarz benimseyebiliyor. Bu da oyuna çeşitlilik getiren ögelerden bir tanesi diyebilirim.
Zar sistemi
 
 
Oyun ile giriştiğimiz bu macerada farklı farklı özelliklerde bizleri bekliyor olacak. mesela oyun içerisinde bulunan zar sistemi nitekim bizlere farklı bir mekaniği sunuyor. Bu mekanik şöyle işliyor: Öncelikle bir rakibi dövüşe Davet etmeden Evvel bir zar atma olayına giriyoruz, zar konusunda başarılı olursak dövüşün kurallarını belirleyebiliyor, Şayet rakip kazanırsa dövüşün kurallarını o belirliyor. Doğal ki her dövüşün kendine mahsus kuralları oluyor. Hasebiyle zar oyununu kazanmak kendi lehimize kurallar koymak demek oluyor. Haliyle  bu fırsatı kaçırmamak için zar oyununu kazanmak gerekiyor. Alışılmış ki bunun için de biraz Talih lazım.
Oyun içerisinde yer Meydan bu zar sistemi nitekim de farklı bir mekanik olarak karşımıza çıkıyor. Dövüşün kurallarını belirleyeceğimiz bu zar oyununda öncelikle bize birazcık Talih gerekiyor. Zar oyunu ile birlikte dövüşün kuralları belirleniyor ve dövüş bu formda başlamış oluyor.
Borderlands havası
 
 
Bu imal Zeno Clash ve Zeno Clash II ile tıpkı cihanda geçiyor Lakin büsbütün farklı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu serilerin dışında Müstakil bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan bu oyun bizleri Aka bir maceraya sürüklüyor ve gerek görselliği ile  gerek atmosferi ile gerekse dövüş ve aksiyon mekanikleri ile ön plana çıkmayı hedefliyor. Oyunun grafik tarzı ve Ira dizaynları nitekim de İlgi ve dikkat cazip. Şahsen ben bu tarzı hayli beğeniyorum. Yeniden bu tarz ve grafik şekli Borderlands serisini bizlere hatırlatıyor. Münasebetiyle gerek çizimler gerekse oyunun atmosferi sahiden bu üretimle benzerlik gösteriyor.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı bölgelere gidebiliyor, bu farklı bölgelerin atmosferlerini ve görüntülerini keşfedebiliyoruz. Her bölgenin de kendine ilişkin tehlikeleri ve tehditleri bulunuyor. Karşımıza çıkacak tehditleri de alt etmek için aksiyon ve dövüş sistemine kullanıyoruz. Yeniden dövüş sistemini kendimize nazaran özelleştirebiliyor ve kendi tarzımızı oluşturabiliyoruz. Hasebiyle bu mevzuda oyunculara Aka özgürlük sunuluyor diyebilirim.
 
 
Clash: Artifacts of Chaos içerisinde karşılaştığımız tehditler farklı farklı görünümlere ve özelliklere sahip olarak geliyor. Hasebiyle onların hamle tarzlarını anlamak için birazcık sağa sola kaçmak lazım. Oyunda Hasım hücumlarından kaçmak için savunma yapabiliyor, düşmanların taarruzlarını savuşturabiliyor ve karşı atakta bulunabiliyoruz. Dövüş mekanikleri üzerinde epeyce uğraşıldığı belirtilen bu üretimde bizleri dolu dolu aksiyon bekliyor diyebilirim.
Büyük bir maceranın kapılarını aralayan bu oyunda farklı bölgelere gidebiliyor ve buraların arka planında kalan sırları keşfedebiliyoruz. Her bölgenin kendine ilişkin etkileşime girebileceğimiz karakterleri, düşmanları ve kısımları bulunuyor. Bu bölgelerde Yine farklı karakterlerle dövüşebiliyor ve onlarla zar oyunu oynayabiliyoruz. Oyun içerisinde hasebiyle Daimi olarak bir aksiyon ve dövüş sistemine iç oluyoruz.
 
 
Oyunda içerisine dalabileceğimiz Türlü maceralar, bölgeler ve daha fazlası bulunuyor. Bölgeler ortasında Fazla farklı atmosferler, görüntüler ve yaratıklar yer alıyor. Gerçek üstü bir yapıyı bizlere aktaran bu oyunda biz de farklı bir Ira olarak oyun içerisine iç oluyoruz. Her bir karakterin farklı manzarası ile bezeli bu dünyada Türlü yaratıklar karşımıza çıkıyor. Bu yaratıkların kimileri arkadaş kimileri ise Hasım olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde gittiğimiz bölgelerde farklı farklı karakterlerle konuşabiliyor ve onlarla etkileşime girebiliyoruz. Gerek Ara sahneler gerekse giriştiğimiz diyaloglar sayesinde onlardan misyon alabiliyor ve Türlü vazifeleri yerine getirebiliyoruz.
Patron savaşları
Gerek Ira dizaynları ile gerekse dövüş mekanikleriyle farklı bir yapıyı bizlere sunmayı hedefleyen bu oyunda işveren savaşları da bulunuyor. İşveren savaşları olağan savaşlara nazaran daha güçlü ve daha uzun sürüyor. Münasebetiyle işverenleri alt etmek için onların hamle tarzlarını öncelikle öğrenmemiz gerekiyor. Bu hamle tarzını öğrendikten sonra karşı atakta bulunabiliyor ve tam atak yapacağı Vakit kaçabiliyoruz.
 
 
Bu üslup aksiyon macera oyunlarını seviyorsanız bu imale bir göz atabilirsiniz. Zira oyunun dünyası ve atmosferi sahiden de farklı olarak karşımıza çıkıyor. Gerek oyun için mekanikleri gerekse grafik tarzı hayli dikkat çekiyor. Oyun 10 Mart tarihinde biz oyun severlerle buluşmayı hedefliyor. Steam sayfası Aleni olan bu oyunu dilerseniz İstek listenize ekleyebilirsiniz ve çıkış yaptığı gün de bir bildirim alabilirsiniz. Böylelikle oyunun çıkış yaptığından haberdar olabilirsiniz.
– Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 (9 Mart: yarış, simülasyon)
 
 
Milestone tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan yarış simülasyon oyunu Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6, 9 Mart tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Süratli bir yarış tecrübesinin yer aldığı bu oyunda simülasyon ögeleri da bulunuyor. Yarış ve simülasyon ögelerinin harmanlandığı bu üretim içerisinde bizleri güçlü pistler ve kuvvetli bölgeler bekliyor. Oyunda motorumuza atlıyor, kuvvetli bölgelerde ve şiddetli engebelerde ilerlemeye çalışıyor ve rakipleri geride bırakmaya başlıyoruz. Oyun içerisinde ne kadar Fazla dikkatli olursak o derece rakiplerin önüne geçebiliyor ve yarışı kazanmaya daha da yaklaşabiliyoruz.
Gerçekçi bir yarış tecrübesi sunmayı hedefliyor
Oyunda gerçekçi yarış tecrübesi ve özellikleri bizleri bekliyor. Oyun içerisinde yer Meydan yerin özellikleri sürüşümüzü ve motorumuzu hayli etkiliyor. Münasebetiyle pistin durumu, havanın durumu ve öbür ögeler yarış tecrübemizi üst seviyede etkiliyor. Bu durum da oyun içerisindeki gerçekçiliği artıran etmenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu usul oyunlarda bu Cin özelliklerin yer alması hem gerçekçiliği arttırıyor hem de yarış tecrübesini daha da katlıyor diyebilirim.
 
 
Arazi zorluklarının biz oyuncuları etkilediği bu oyun içerisinde birçok detay bizleri bekliyor.
Oyun içerisinde Yine karşılaştığımız rakiplere karşı gelebiliyor, onları saf dışı bırakmak için köşelere sıkıştırabiliyor ve yarışı kazanmak için elimizden geleni yapmaya çalışabiliyoruz. Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 içerisinde hem gerçekçilik hem de Özgür bir yarış tecrübesi bizleri bekliyor. Oyunda Türlü yarışlara katılarak üst sıralarda olmaya ve ismimizi üst kısımlara taşımaya çalışıyoruz.
Gerçek hayatta yer Meydan pistler ve şoförler yer alıyor
Oyun içerisinde gerçek hayattan modellenmiş Türlü resmi motosikletler, şoförler ve pisler bulunuyor. Bunların her biri gerçek hayattan alınmış modellerden oluşuyor. Münasebetiyle gerçekçi bir yarış tecrübesini daha da ön plana çıkarmak için bu Cin modellemeye gidilmiş durumda. Her bir detayın itinayla hazırlandığını belirten geliştirici takım bu oyunda yarış ve simülasyon ögelerine bir ortaya getiriyor.
Arazi şartları sürüş tecrübesini etkiliyor
 
 
Oyunda türlü türlü pisler bizleri bekliyor. Dağlık alanlardan havaalanlarına, madenlerden parklara kadar birçok farklı bölge ve pist bizim müsabakamız için kenarda bekliyor. Oyun içerisinde her bir pistin farklı arazi zorlukları ve şartları bulunuyor. mesela bir pist yağmurun tesiriyle çamurlanabiliyor ve bu da görüşümüzü ve yarış tecrübemizi etkileyebiliyor. öbür pist ise büsbütün günlük güneşlik olabiliyor ve güneş ışınları gözümüzü alabiliyor. Münasebetiyle her pistin kendine nazaran zorlukları ve hava şartları bulunabiliyor. Bu durumun bizleri etkilemesi de gerçekçiliği ön plana çıkarıyor.
Farklı oyun modları yer alıyor
Oyun içerisinde yarış yapacağımız birçok mod bulunuyor lakin en Fazla Vakit geçireceğimiz mod meslek modu olacak. Münasebetiyle meslek modu içerisinde bir yarışçı belirleyebiliyor, kendimize bir motor alabiliyor ve Aka dünya şampiyonalarına katılabiliyoruz. Oyun içerisindeki meslek modu bizleri sıfırdan başlatıyor ve doruğa hakikat ulaşmamızı sağlayan yarışları bizlere sunuyor. Oyundaki bu mod sayesinde Aka bir maceraya atılıyor ve bu macera sonunda da şampiyon olma çabasını kazanıp kazanmayacağımız belirli oluyor.
 
 
Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 içerisinde meslek modu dahilinde Türlü dünya şampiyonalarına katılıyor, bu süreçte Şayet ismimizi üstlere taşıyabilirsek Çeşitli sponsorluklar elde edebiliyor ve gelirimizi artırabiliyoruz. Bunun yanı Dizi yeni motorlar yeni motor kesimleri ve daha fazlasını da grubumuza iç edebiliyoruz. Her yarış farklı farklı özellikleri ve zorlukları bizlere sunuyor. Hasebiyle oyun içerisinde dikkat etmemiz gereken Fazla Çok etmen yer alıyor.
Antrenman modu
Oyunda kendimizi geliştirebileceğimiz ve yarışlarda daha düzgün tecrübe elde edebileceğimiz idman modu bulunuyor. Bu idman modu sayesinde kendimizi daha da geliştirebiliyor ve sürüş tecrübemizi daha da iyileştirebiliyoruz. İdmanlar sayesinde hem reflekslerimizi hem sürüş tecrübelerinizi hem de karakterimiz ve aracımızı daha da ileri düzeye taşıyabiliyoruz. Hasebiyle bu mod sahiden de oyun içerisinde Ehemmiyet taşıyor diyebilirim.
Ritim modu
 
 
Oyun içerisinde idman ve meslek modu dışında bir de ritim moda bulunuyor. Bu ritim modu sayesinde oyun içerisinde düz bir alana giriş yapabiliyor ve yalnızca gaza basıyoruz. Bu mod içerisinde rastgele bir Mani vesaire bulunmuyor, büsbütün akacağımız ve gideceğimiz düz bir yol bulunuyor. Bitiş çizgisine birinci ulaşan da bu yarışı kazanıyor.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere hem motoru hem de sürücüyü özelleştirebiliyor ve geliştirebiliyoruz. Oyun içerisinde yer Meydan bu şoför marifetlerini geliştirerek yarışlarda daha âlâ bir tecrübe elde edebiliyor ve ön sıralara geçmeye başlıyoruz. Motosikletin her bir kesimini ayarlayabildiğimiz ve geliştirebildiğimiz hatta değiştirebildiğimiz bu simülasyon ögeleri sayesinde daha gerçekçi bir tecrübe elde edebiliyor ve kendimize nazaran özelleştirmeler yapabiliyoruz. Özelleştirdiğimiz ve güçlendirdiğimiz modüller sayesinde rakipleri ardımızda bırakabiliyor ve dünya şampiyonasında ismimize üst sıralara taşıyabiliyoruz. Ne kadar Fazla yarış kazanırsak o kadar Fazla ünlenebiliyor ve bu sayede Çeşitli sponsorluklar ve çıkarlar elde edebiliyoruz.
Oyunda pistleri kendimiz de yapabiliyoruz
 
 
Oyun içerisinde bir de kendi pistimizi deneyebileceğimiz ve yapabileceğimiz editör yer alıyor. Bu editör sayesinde istediğimiz Pis biçimini, hava durumunu ve diğer durumları ayarlayabiliyor ve özelleştirebiliyoruz. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde Tekrar diğer bir editör olan kask editörü sayesinde kendimize ilişkin bir stil yakalayabiliyor, özelleştirmeler yapabiliyor ve tarzımızı belirleyebiliyoruz. Hem şoförümüzü hem motosikletlerimizi özelleştirebileceğimiz bu editörler sayesinde daha farklı bir biçime sahip olabiliyoruz.
Tek oyunculu ve pvp yarışlar da bulunuyor
Hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi pvp modlarını bünyesinde barındıran bu oyunda diğer yarışçılar ile piste atılabiliyor ve yarışabiliyoruz. Bunun yanı Dizi çevrimiçi skor tabloları da bulunuyor. Bu skor tabloları sayesinde ismimizi üst sıralara taşımaya çalışıyor ve yüksek skorlar elde etmeye çalışıyoruz. Çeşitli puanlar kazanacağımız bu yarış oyunu içerisinde ustalaşmak için biraz vakte gereksinimimiz lazım. Hasebiyle oyunda ne kadar Fazla yarışırsak ve ne kadar Fazla Pis zorluklarını aşarsak o kadar Fazla tecrübe elde etmiş oluyoruz
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir