Playstation 5 satışları 15 milyon adetle Xbox Series konsollarının önüne geçti!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 08, 2023 Yorum Yok

 
VGChartz tarafından yayınlanan detaylı bir raporla birlikte bugüne kadar olan PS5 satışlarının 15 milyon adetle Xbox Series X|S satışlarının önünde olduğu ortaya çıktı. Bu rapora nazaran sırf nihayet on iki ayda PlayStation 5’in satış performansı yaklaşık 9 milyon adetle Xbox Series konsollarının önüne geçti.
 
Playstation 5 satmaya devam ediyor
 
 
 
Ortaya çıkan raporlar yalnızca satış sayılarını açıklamıyor birebir vakitte pazar hisselerini da bizlere aktarıyor. Bu raporlara nazaran yeni jenerasyon oyun konsolları ortasında PlayStation 5’in yüzde 62,7’lik bir pazar hissesine sahip olduğunu Xbox Series X|S’in ise yüzde 37,3’lük bir pazar hissesine sahip olduğunu görebiliyoruz. diğer yandan Xbox Series X|S konsollarının yıldan yıla Kıymetli bir düşüş yaşadığı da ortaya çıkıyor.
 
2023, PlayStation için başarılı bir Yıl oldu ve VGChartz’daki dataların gösterdiği üzere işler kızışmaya devam ediyor. nihayet iki ila üç ayda PlayStation 5’in satış tarafı üst gerçek bir ivme yakaladı. PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık üç Yıl geçti ve hala her ay milyonlarca adet satmaya devam ediyor. 
 
 
 
Yayınlanan rapordaki diğer ayrıntılara bakacak olursak PlayStation 5’in yaklaşık 3 milyon satışla hala PlayStation 4’ün biraz gerisinde kaldığı bildiriliyor. öbür taraftan Xbox Series X|S’in de şu anda Xbox One’ı yaklaşık 1 milyon adet satışla geride bıraktığı aktarılıyor. 
 
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Xbox patronu Phil Spencer Çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Redfall isimli oyundan Dolayı keder yaşadıklarını ve ardından öbür konsollara karşı rekabet edemeyeceğinin sinyallerini verdi. Bu açıklamalar oyuncular için şok tesiri yarattı.
 
Peki siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir