GTA 6 bütçesiyle rekor kırmaya hazırlanıyor! 1 milyar dolar!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 08, 2023 Yorum Yok

 
Rockstar Games tarafından oyunculara sunulan Grand Theft Auto serisinin en yeni oyunu şu anda geliştirilme etabında yer alıyor. GTA 6 ile birlikte oyunculara üst seviye bir Aleni dünya oyun tecrübesi sunulması hedefleniyor. GTA oyunlarıyla yıla ve yıllara damga vuran Rockstar Games’in nihayet oyundaki bütçesi ise bir oldukça şaşırtıyor.
 
Oyunun bütçesi 1 milyar doları aşabilir
 
 
 
Youtube üzerinde içerik üreticisi olarak yer alan INTER isimli kullanıcı geçtiğimiz günlerde bir tahlil görüntüsü paylaştı. Bu görüntü içerisinde oyunun geliştirilme sürecinden ve bütçesinden bahsetti. Çeşitli sızıntılarla ortaya çıkan bilgilere nazaran oyunun maliyeti ortalama 250 milyon dolar olacak Ama geriye kalan kısım ise pazarlamaya, dağıtıma ve öbür ögelere harcanacak.
 
GTA oyunlarının büyüklüğü göz önüne alındığında elbette oyun kesimine damga vuracak bir üretim herkes tarafından bekleniyor. Vaziyet bu türlü olunca da reklam ve pazarlamaya Önemli manada yatırım yapılacağı aşikar. 
 
GTA 6’nın şu anda çıkış tarihi belirli değil lakin kimi raporlar 2024 yılı içerisinde çıkış yapacağını öne sürüyor.
 
Bahsi geçen video 
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir