Persona 5 Royal Satışları Yeni Platformlarda 1 Milyon Satışı Aştı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Japonya merkezli oyun geliştiricisi ATLUS, dünya çapında 21 Ekim’de piyasaya sürülen Japon rol yapma oyunu Persona 5 Royal’in PlayStation 5, Xbox Series, Xbox One, Switch ve PC sürümleri için Yekün satışların bir milyonu aştığını duyurdu. Bu satış sayısı içerisine PS4 iç edilmedi. Münasebetiyle 1 milyon satış adeti yalnızca üstte belirtilen platformlardaki satışı kapsıyor.
 
Hikaye tabanlı Japon rol yapma oyunu
 
 
 
Persona 5 Royal, birinci olarak PlayStation 4 için 31 Ekim 2019’da Japonya’da, akabinde 31 Mart 2020’de dünya çapında piyasaya sürüldü. Satış sayısına PlayStation 4 sürümü eklendiğinde Yekün satışlar 30 Kasım 2022 prestijiyle dünya çapında 3,3 milyon adeti aşmış oluyor. Bu da PlayStation 4 sürümünün 2,3 milyon satış sayısını aştığı manasına geliyor. 
 
Öte yandan Persona 5, Persona 5 Royal, Persona 5: Dancing in Starlight ve Persona 5 Strikers’ı içeren Persona 5 serisinin Yekün satışları 30 Kasım prestijiyle dünya çapında 8,3 milyonu aşmış durumda. Tüm Persona serisinin Yekün satışlarını baz alırsak bu sayı dünya çapında 16,8 milyon.
 
Persona 5 Royal şu anda PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve Steam ve Microsoft Store üzerinden PC için mevcut. 
 
Yayınlanan fragman
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir