Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #2

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 29, 2023 Yorum Yok

 
Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunlarının ikinci kısmındayız. Bu listede 15-21 Nisan tarihleri ortasında çıkacak oyunların devamı yer alıyor. diğer listelere aşağıdan ulaşabilirsiniz:
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #1 
– Nisan ayı içerisinde çıkış yapacak lakin tam günü belirli olmayan PC oyunları: 2023 
 
– Stray Blade (20 Nisan: souls-like, aksiyon, macera, keşif)
 
 
Point Blank Games tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından yayınlanacak olan souls-like, aksiyon, macera, keşif oyunu Stray Blade, 20 Nisan tarihinde geliyor. Aka bir maceraya atılacağımız bu imal içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebilecek, bu bölgelerin Türlü sırlarını açığa çıkarabilecek ve arka planda bizlere sunulmaya çalışan öykünün özünü öğrenebileceğiz. Oyun içerisinde birçok farklı Hasım tipi karşımıza çıkacak ve bunları alt etmek için de Türlü ataklar yapabileceğiz.
Souls like tipini bizlere tutmayı hedefleyen bu aksiyon macera oyunu içerisinde Daimi olarak etrafı gezmeye çalışacak ve dövüş ögeleri bu oyun içerisinde deneyimlemeye çalışacağız. Oyun içerisinde Aka bir vadinin ve bölgenin içerisine giriş yapabilecek ve buradaki Aka sırrı açığa çıkarmaya çalışacağız. Oyunda arka planda bizlere bir hikaye anlatılacak, bu hikaye kapsamında neler olup bittiğini öğrenmeye çalışacağız ve bunu öğrenmek için de Daimi olarak etrafa bakmaya başlayacağız. Ne kadar Fazla etrafı keşfedersek o kadar Fazla öykünün özünü öğrenebilecek ve o derece hikaye Yargıç olabileceğiz.
 
 
Kayıp bir medeniyeti aramaya koyulduğumuz imal içerisinde karşımıza türlü türlü düşmanlar çıkacak. Souls-like tipinin gerekliliğini siz de biliyorsunuz ki oyun içerisinde düşmanlar bizlerin karşısına kuvvetli bir formda çıkacak. Bunları alt etmek için de Çeşitli dövüş mekaniklerini kullanmamız gerekecek. Oyun içerisinde Tekrar düşmanlara karşı savunma yapabilecek, onların akınlarını savuşturabilecek ve karşı atılımda bulunabileceğiz. Oyunda saldırma, savunma ve savuşturma mekanikleri bulunacak. Bu mekaniklerle birlikte hem bir yandan hayatta kalmaya çalışacak hem de öbür yandan bu düşmanları ortadan kaldırmaya başlayacağız. Düşmanları ortadan kaldırdıkça yeni bölgelere hakikat gidebilecek, yeni bölgelerin kilidini de açabileceğiz.
Bir yandan Özgür bir dünyayı bizleri tutmayı hedefleyen bu üretim içerisinde farklı farklı bölgelere giderek bu yerlerin Türlü atmosferlerini deneyimleyebileceğiz. Daimi olarak Türlü görüntüler karşımıza çıkacak ve bu görünümler eşliğinde oyun içerisinde hem etrafı gözlemleyebilecek hem de etrafı keşfedebileceğiz. Etrafı keşfettiğimiz süreçte Çeşitli öğeler elde olabilecek, bu öğeleri ve objeleri kendi yararımıza kullanabileceğiz. Oyun içerisinde Yine etrafı keşfederken bir şeyler bulabilecek ve hikaye konusunda ilerleme sağlayacağız. Bu keşif sayesinde geniş kapsamlı bir Bina bizleri bekliyor olacak diyebilirim.
 
 
Büyük bir maceraya atıldığımız ve kendimizi aksiyon ve dövüş içerisinde bulduğumuz bu üretim içerisinde bir de rehberimiz olacak. Bu Kılavuz sayesinde oyunda neler yapmamız gerektiğini, nerelere gitmemiz gerektiğini ve buralara ne olduğunu öğrenebileceğiz. Bu Kılavuz oyun içerisinde bize epeyce Yardımcı olacak. Münasebetiyle bu da hoş bir reklam olmuş diyebilirim.
Kayıp bir medeniyeti bulmaya çalıştığımız oyun içerisinde Türlü krallıklara ilişkin eserler bulabileceğiz. Oyun içerisinde bu yüzden Daimi olarak etrafı araştırmaya koyulacak ve eski medeniyeti ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyun içerisinde Yine farklı farklı kentleri keşfedebilecek, burada bulunan taht odalarını ortaya çıkarabilecek ve eski krallıkların tarihlerini öğrenebileceğiz. Burada neler yaşanmış – neler olup bitmiş hepsini Bu oyun içerisinde öğrenebileceğiz. Hasebiyle oyun içerisinde keşif ögeleri ön planda diyebilirim.
 
 
Kadim medeniyetleri araştırdığımız bu imal içerisinde karşımıza Yeniden geçmişin kalıntıları çıkacak. Bu geçmişin kalıntılarına etraftan bulmaya çalışacak, bunları birleştirecek ve neler olup bittiğini öğrenmeye çalışacağız. Oyun içerisinde etrafı keşfetmeye çalıştığımız esnada karşımıza Türlü tehditler ve tehlikeler çıkacak, bunları alt etmek için de Türlü atılımlar yapabilecek ve elimizdeki kılıcımıza davranabileceğiz. Oyun içerisinde kılıcımızı sağa sola savurabilecek, düşmanların akınlarından kaçınabilecek ve onlara karşı atılımda bulunabileceğiz. Tam bir aksiyon dövüş mekaniğini bizlere sunmayı hedefleyen ve kuvvetli bir dövüş sistemini bizlere aktaran bu imal içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışacak diğer yanları ise etrafı keşfederek antik medeniyetin kalıntılarını ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde Tekrar souls-like oyunlarından aşina olduğumuz bir envanter sistemi bulunacak. Bu envanter sistemimizle birlikte etrafta keşfettiğimiz objeleri ve öğeleri çantamıza atabilecek. Bunları yeri geldiği Vakit kullanabilecek ve Daimi olarak ilerlemeye çalışacağız. Oyunda karşımıza türlü türlü düşmanlar çıkacak. Düşmanların çeşitleri büsbütün farklılık gösterecek. Bu düşmanların her birinin kendine has özellikleri ve yetenekleri bulunacak. Öte yandan bu olağan düşmanların haricinde bir de işverenler karşımıza çıkacak. İşveren savaşları olağan düşmanlara kıyasla Natürel ki daha şiddetli ve çetin geçecek. Münasebetiyle işverenleri alt etmek için onların etrafında Daimi olarak dönmeye çalışacak, onların ataklarını aklımıza tutmamız ve ezberlememiz ve ona nazaran bir karşı hamle atılımı planlamamız gerekecek. Hasebiyle işveren savaşları da bu üretim içerisinde yer alacak.
 
 
Oyunda bulunan envanter sistemi sayesinde etrafta çeşitler objeler toplayabiliyor ve bu öğeleri Geri geldiği Vakit kullanabiliyoruz. Yeniden elimize kılıç alabiliyor, seçimler yapabiliyor ve daha Çok yakın dövüş silahını elde edebiliyoruz. Oyunda kendi isteğimize nazaran silahlar elde edebiliyor ve buna nazaran de ilerlemenizi sağlıyoruz.
Bu envanter sisteminin haricinde bir de Yetenek ağacımız bulunuyor. Bu Yetenek ağacımız sayesinde karakterimize Tertip atlatıyor ve her Tertip atladığımızda da Çeşitli tecrübe puanları elde ediyoruz. Elde ettiğimiz bu tecrübe puanlarını Yetenek ağacı kısmında kullanabiliyoruz. Yetenek ağacı içerisinde Türlü maharetler ve özellikler bulunuyor. Bu hünerleri açmak için elbette Tertip atlamamız gerekiyor, Tertip atladığımız esnada puanları bu Yetenek ağacında kullanarak yeni özelliklerin ve  becerilerin kilidini açabiliyoruz. Bu sayede düşmanların üzerine daha tesirli bir biçimde gidebiliyor ve farklı yetenekleri bu Yetenek ağacı sayesinde kullanabiliyoruz.
 
 
Envanter ve Yetenek ağacının yanı Dizi oyun içerisinde bir de zanaatkarlık yani craft sistemi bulunuyor. Bu sistemle birlikte etraftan bulduğumuz objeleri ve öğeleri  birleştirebiliyor ve yeni bir obje yahut Öge oluşturabiliyoruz. Oyun içerisinde craft sistemi sayesinde aslında yeni yeni öğelerin kilidini açabiliyor, bu öğeleri oluşturabiliyor ve güçlü kısımlarda bu öğeleri kullanabiliyoruz. Yani özcesi oyun içerisinde hem envanter sistemi hem Tertip sistemi hem Yetenek ağacı hem de zanaatkarlık sistemi bulunuyor. Münasebetiyle bu oyunda tam bir aksiyon rol yapma tecrübesini bizlere aktarıyor diyebilirim.
Çeşitli görüntülerim ve atmosferlerin yer aldığı bu oyun içerisinde Öbür bölgelere adım atabiliyor, bu bölgelerin görünümlerine bir göz atabiliyor ve buradaki düşmanları alt edebiliyoruz. Oyun içerisinde tam bir dövüş aksiyon mekaniği bizlere sunuyor. Bu dövüş aksiyon üzerinde de geliştirici takım epeyce üzerinde durduğunu belirtiyor. Zati oyunun özü dövüş ve aksiyondan ibaret. Hasebiyle buna Fazla güzel yapmaları gerekiyor. Bunu başaramazlar ise aslında oyun Noksan olmuş demek. Bunu da oyunn çıktığı Vakit daima Bir arada göreceğiz.
 
 
Oyun 20 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda . Dilerseniz oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu da size kolaylık sağlamış olur. Bakalım Stray Blade nasıl bir souls-like tecrübesi sunacak daima Birlikte göreceğiz. Bu ortada oyun grafikleri çizgi biçimi ile gerçek ortasında bir yerde. Münasebetiyle her oyuncuya hitap etmeyebilir diyebilirim.
 
– OTXO (20 Nisan: aksiyon, macera, nişancı)
 
 
Lateralis Heavy Industries tarafından geliştiirlen ve Muhteşem Rare Originals tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, nişancı oyunu OTXO, 20 Nisan tarihinde geliyor. Siyah ak bir sanat tarzına sahip bir yandan piksel grafikli bir yapıyı bizlere sunan bu oyun içerisinde üstten görünümlü bir kamera nazar açısı bulunuyor. Bu oyun içerisinde karşımıza çıkan düşmanları süratli bir biçimde alt etmeye çalışıyor ve elimizdeki silahla birlikte etrafı büsbütün kaosa sürükleyebiliyoruz.
Tamamen dövüş ve nişancı odaklı bu oyun içerisinde etrafı dağıtabiliyor, Daimi olarak etrafın dağılışını izleyebiliyor ve karşımıza çıkan tehlikeleri ve tehditleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde bir malikanede bulunuyor, bu malikanenin derinliklerine inebiliyor ve neler bittiğini keşfedebiliyoruz. Oyun içerisinde bir yandan bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kapsamında aslında kayıp aşkımızı aramak için bir maceraya Ççkıyoruz. Tabi maceraya çıkmak o kadar kolay olmuyor hasebiyle karşımıza türlü türlü düşmanlar çıkıyor ve bu düşmanları alt etmek için de bizim elimizdeki silahı davranmamız gerekiyor ve bu sayede şiddet içerikli bir Bina bizleri bekliyor diyebilirim.
 
 
Silah seslerinin ve patırtıların olduğu bu imal içerisinde tam bir nişancı oyun tecrübesi bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde etrafı dağıtabileceğimiz bir fizik sistemi, Siyah ak bir sanat sistemi ve piksel grafikler yer alıyor. Oyunda elimizdeki silahla birlikte ustalaşmaya çalışıyor ve ustalaşmaya çalıştığımız bu silahla birlikte karşımıza çıkan düşmanları ve tehlikeleri alt etmeye çalışıyoruz. kayıp aşkımızın kaybolduğu oyun içerisinde yola koyuluyor ve Aka bir maceraya ve aşk seyahatine atılıyoruz.
Oyun içerisinde Çoklukla tıpkı Hasım tiplemeleri bulunuyor bu Hasım tipleri bizlere Daimi olarak ateş etmeye çalışıyor ve biz de bu ateşlerden kaçmaya çalışıyoruz oyun içerisinde üzerimize gelen mermiler ve attığımız mermiler yavaş bir formda gidiyor ve biz de bu mermilerden hem kaçınabiliyoruz hem düşmanlara hakikat isabet alabiliyoruz oyun içerisinde Yeniden isabete almaya çalıştığımız isabet ettirmeye çalıştığımız bir imleç bulunuyor bu imle sayesinde Düşmanların üzerine tam olarak isabet ettirebiliyor ve isabet ettirdiğimiz esnada da onların parçalanmalarını izleyebiliyoruz.
 
 
Oyunda genel olarak kan ve şiddet imgeleri epey Çok yer buluyor. Hasebiyle oyun içerisinde öldürdüğümüz her bir düşmandan hayli Çok kan çıkıyor ve bunların etrafa saçılışını görebiliyoruz. Oyunu içerisinde Siyah ak bir Bina bulunduğundan Dolayı Kırmızı rengi epey Çok göze çarpıyor ve Şayet bu biçim durumlardan hoşlanmıyorsanız bu oyunu oynamayabilirsiniz. Hasebiyle herkese hitap etmeyebilir.
Şiddetin dozunun her Vakit yüksekte olduğu ve Daimi olarak karşımıza çıkan düşmanları alt etme üzerine şurası bir yapının olduğu bu oyun içerisinde karşımıza çıkan düşmanları elimizdeki silahla birlikte süratli bir biçimde alt etmeye çalışıyor, bu esnada hem etrafı keşfedebiliyor hem de etraftan bulduğumuz objeler ile etkileşime geçebiliyoruz. Bu oyunda etkileşime geçebildiğimiz yalnızca bu değil Tekrar farklı karakterlerle konuşabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterlerle birlikte etkileşime geçebiliyor. ek olarak onlarla Çeşitli diyaloglara girebiliyoruz. Çeşitli diyaloglara girdiğinizde nereye gitmemiz gerektiğini ve hikaye konusunda nerelerde olduğumuzu öğrenebiliyor ve ne yapmamız gerektiğini bu sayede açığa çıkartabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden etrafta gördüğümüz ve onlarla diyaloğa girdiğimiz karakterlerle birlikte alışverişler yapabiliyor, onlardan bir şeyler alabiliyor ve bunları kendi avantajımıza kullanabiliyoruz. Yine onlardan alabileceğimiz Türlü güçlendirmeler ve avantajları bu oyun içerisinde kullanabiliyoruz ve bunlar da bizlere lazım olan şeyler ortasında yer alıyor.
Tekrar oynanabilirlik açısından bizlere geniş bir Bina sunmayı hedefleyen bu oyun içerisinde 150’den Çok oda yer alıyor. Bu odaların her biri bizi rastgele seçilmiş bir alana götürüyor, bu alanların da yapısı farklılık gösteriyor. Bu yapılar içerisinde de sağdan soldan düşmanlar çıkabiliyor ve bunları da alt etmek durumunda kalıyoruz. Oyunda Yine farklı farklı odalar bulunuyor, her odanın kendine ilişkin ve kendine has özelliği bulunuyor. Bu özellikleriyle birlikte oyunda yapmamız gerekenler değişkenlik gösterebiliyor ve düşmanların yerleri de farklılık gösterebiliyor. Hasebiyle etrafı yeterli keşfetmeli, oyuna güzel odaklanmalı ve düşmanları halletmeye çalışmalıyız.
 
 
Oyunda Tekrar rastgele oluşturulan bir Bina olduğundan Dolayı her bir oyun başlangıcında farklı odalarla ve yapılarla karşılaşabileceğiz. Yani bu oyundan her bir oyuncu farklı tecrübe elde edecek ve her bir yeni başlangıçta farklı bir tecrübeye sahip olacağız bu sayede yerlerin ve bölgelerin değiştiğini görebileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden özelleştirme sistemi bulunacak. Bu özelleştirme sayesinde kilidi açılabilecek yüzden Çok Yetenek bulunacak. Bu yeteneklerle birlikte oyunda farklı bir tecrübe elde edecek ve bu yeteneklerin kilidini açarak düşmanlara karşı kullanabileceğiz. Oyunda Tekrar elde edebileceğimiz Türlü cinste silahlar bulunacak, tabancalardan taramalı bu tüfeklere oradan pompalı tüfeklere kadar birçok silah tipi oyun boyunca yer alacak ve bu silahlarla birlikte döngüyü kırmamız gerekecek.
Oyun içerisinde Yine süratli nişancı oyunlarından aşina olduğumuz vakti yavaşlatma sistemi de yer alacak. Bu sistem sayesinde Vakit yavaşlayacak ve düşmanları kolay bir halde alt edebileceğiz. Elbette ki birinci olarak biz bu yapıyı Max Payne oyunundan gördük. Bu Bina da oyun içerisinde yer bulacak ve vakti yavaşlatarak oyundaki düşmanlara karşı daha süratli bir formda davranacağız. Bu sayede süratli bir formda yer değiştirecek ve düşmanların mermilerinden kaçınabileceğiz. Bullet-time olarak da isimlendireceğimiz bu mekanik sayesinde oyundan farklı şekilde bir tecrübe elde edebileceğiz.
 
 
Yine atıldığımız macera içerisinde arka planda bizlere Çeşitli müzikler sunulacak. Elbette müzikler bu üslup oyunların olmazsa olmaz bir modülü olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda bir yandan düşmanlarla çatışırken ve etrafı keşfederken diğer yandan da arka planda müzikler çalacak. Bu müzikler sayesinde oyuna daha düzgün adapte olacağız ve müziklerle birlikte kendinizi aslında bir sinemanın içerisinde olduğumuzu varsayacağız. Müzikler eşliğinde ilerlemeye çalışacağımız oyunda kendimizi ritme kaptırabileceğiz.
Siyah ak renk yapısıyla ve sanat tarzıyla karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde bizleri aslında klasik nişancı tecrübesi bekliyor olacak. Oyunda kendi aşkımızı bulmak için yola koyulacağız. Bu yolda düşmanlar karşımıza çıkacak ve farklı farklı bölgeleri keşfetmeye koyulacağız. Keşfettiğimiz esnada farklı düşmanlar karşımıza çıkarak onları halletmeye çalışacağız. Oyun içerisinde Tekrar kullanabileceğimiz Türlü silahlar ve açabileceğimiz Çeşitli yetenekler bulunacak. Bunları da açarak düşmanlara karşı daha rahat bir biçimde savaşabileceğiz. Oyun içerisinde etkileşime geçebileceğimiz Türlü karakterler de bulunacak. Bu karakterler sayesinde onlardan bir şeyler alıp kendi avantajımıza kullanabileceğiz.
 
 
20 Nisan tarihinde çıkış yapacak olan bunNişancı oyununu şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunun Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilirsiniz ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun şu anda bir demo sürümü bulunmuyor. Hasebiyle rastgele bir Deneyim fırsatı bulamadık. Lakin oyun çıktığı Vakit nasıl bir yapıda olduğunu ve bizlere neler sunacağını görebileceğiz.
 
– Mia and the Dragon Princess (21 Nisan: interaktif kurgu, macera, hikaye)
 
 
Wales Interactive, Dead Pixel Productions, Good Gate Media takımları tarafından geliştirilen ve Wales Interactive tarafından yayınlanacak olan interaktif kurgu, macera, hikaye oyunu Mia and the Dragon Princess, 21 Nisan tarihinde geliyor. Gerçek şahıslarca hazırlanmış interaktif kurgu oyunlarına bir yenisi daha eklenecek olan bu üretimle birlikte aksiyona dalacak, Çeşitli maceralara geçiş yapacak ve seçimlerimize birlikte öykünün sonuna ilerlemeye çalışacağız. İnteraktif aksiyon sineması niteliğinde olan bu üretim içerisinde canlı aksiyon sahneleri, gerçek vakitli hareketler ve daha fazlası bizlere sunulacak.
Oyun içerisinde arka planda bizlere Çeşitli seçimler sunulacak, bu seçimlerle birlikte öykünün gidişatı değiştirebilecek ve büsbütün hikaye odaklı bir interaktif aksiyon sinemasına bahis olacağız. Oyun içerisinde Mia isimli bir karakteri Denetim edebilecek, denetimden kastım bu karakterin etrafında gelişen olayları görebilecek ve bu karakterle birlikte Türlü seçimlere adım atabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı seçimlerle farklı sonuçları ulaşabilecek ve bu interaktif kurgu oyunu içerisinde ilerleyişimizi büsbütün değiştirebileceğiz.
 
 
İnteraktif endişe sinemasının başrollerinde hekim Who’dan aşina olduğumuz Paul McGann ve The Witcher serisinden gördüğümüz MyAnna Buring yer alacak. Bu karakterlerle birlikte yapımı ne kadar yüksek yahut âlâ olduğunu kestirebiliriz. Oyun içerisinde bu karakterlerle birlikte Çeşitli etkileşimlere girebilecek ve kıssanın sonucuna ulaşmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde süratli aksiyon sahneleri bizleri bekliyor olacak, bu süratli aksiyon sahnelerinde sinemalardaki dövüşlerin birebiri bizlere yansıtılacak. Oyunda yaptığımız seçimlerle birlikte bu aksiyon içerisine iç olabilecek ve seçimlerin sonucu ile karşı karşıya kalacağız.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Mia isimli bir karakteri yönetecek, bu karakterle birlikte Türlü bölgelere ve maceraları atılacak, buralarda gelişen kıssayı daha da açabileceğiz.
Bu stil oyunlarda elbette hikaye olmazsa olmaz esasen. Oyunun gayesi kıssayı bizlere gerçek bir halde sunmak ve bu öyküyü bizi iç etmek. Bu oyununda öyküsünde bir bayan Ira yer alıyor. Bu bayan Ira bir barda çalışıyor ve bir küme, bayanın çalıştığı yere geliyor ve işler burada sarpa sarıyor. Bu küme, şiddet yanlısı olarak karşımıza çıkıyor bunun yanı Dizi bayana karşı şiddete meyilli olan bu Küme işleri daha da kızıştırıyor. Böylelikle öykümüz de başlamış oluyor. Bar vazifelisi olarak çalıştığımız bu oyun içerisinde bu şiddet canlısı kümenin bizlere saldırdığını, neler yapmak istediğini ve biz de kendimizi nasıl savunabildiğimizi görebiliyoruz.
 
 
Bu olaydan sonra işler daha da alevleniyor ve Çeşitli maceralara artık dalış yapabiliyoruz. Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Fazla seçenekli hikaye yapısı bulunuyor, bu hikaye yapısı ile birlikte bizleri 10 farklı nihayet bekliyor diyebilirim. Geliştirici takımın de belirttiği bu tarafta. Oyun içerisinde toplamda 10 farklı nihayet Mevcut ve bu onlara ulaşmak için oyun dahilinde Türlü seçimler yapabiliyor, farklı farklı bireylerle etkileşime geçebiliyor ve Hadise örgüsüne büsbütün biz iç olabiliyoruz. Oyun içerisinde yapılan seçimlere nazaran öykünün gidişatı değişkenlik gösteriyor ve böylelikle oyun oynayan her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor ve farklı sonlara ulaşıyor diyebilirim.
Oyun içerisinde Tekrar süratli aksiyon sahneleri bulunuyor ve bu sahnelerle birlikte kendimize tıpkı sinema izliyor üzere bulabiliyoruz. Oyundaki süratli aksiyon sahneleri içerisindeki dövüş sahneleri nitekim de biz oyuncuların ilgisini çeken nitelikte. Lakin bu oyunu elimize karakteri alıp sağa sola koşturmak üzere değil de büsbütün seçimler üzerinden yürütme formunda oynayabiliyoruz. Yani bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Hakikaten bu interaktif kurgu oyunu içerisinde birçok Ünlü oyuncu da yer alıyor.
 
 
Bu yapın içerisinde bir de Tekrar öbür oyunlarda olduğu üzere yayıncı modu bulunuyor. Bu yayıncı modu sayesinde Şayet bir yayıncıysanız yahut bir topluluğunuz varsa o toplulukla birlikte etkileşime geçebiliyor. Hasebiyle bu da hoş bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Bu eklenti sayesinde topluluğunuzla birlikte oyunu oynuyor, seçim vakti geldiği Vakit bu seçim anını duraklatıp topluluğunuzla birlikte bir oylama yapabiliyor, bu oylamayla birlikte seçiminizi onaylayabiliyor yahut değiştirebiliyorsunuz. Bu da topluluğunuzla birlikte etkileşime geçmenin hoş bir yolu diyebiliriz. Çoklukla bu usul oyunlarda yayıncı modları bulunuyor.
Bu oyunda bir izleyici olarak bulunacak ve Gerekli seçimlere yanlışsız vakitte ve gerçek yerde yapmaya çalışacağız. Üretim içerisinde bir bayan karakterin başına geçenleri görebilecek ve öykünün bizleri nereye sürükleyeceğini deneyimleyebileceğiz. Oyun içerisinde Çeşitli alanlarda etkileşime girebilecek, farklı farklı karakterlerin kim olduğunu ve geçmişte neler yaşadığını öğrenebilecek ve yanlışsız seçimleri yapmaya çalışacağız. Oyun içerisinde her bir seçim bizleri farklı bir yola yanlışsız sürükleyecek. Münasebetiyle bu oyun içerisinde seçimler epey Ehemmiyet arz edecek.
 
 
Oyun içerisinde bulunduğumuz sürece birçok farklı alana ilerleyebilecek, etkileşime geçebileceğimiz alanlarda Ira sabit olarak duracak ve bizlere Türlü seçenekler sunulacak. Bu seçeneklerle birlikte kıssanın gidişatını değiştirebilecek ve Türlü aksiyon sahnelerine de dalabileceğiz. Oyun içerisinde nitekim de İlgi alımlı aksiyon sahneleri bizleri ekrana kilitleyecek kurgu kısımları yer alacak.
Daha Evvel bu usul birçok oyun karşımıza çıktı ve hepsi birbirinden farklı öyküyü bizlere sundu. Artık ise yeni bir macera ve aksiyon dolu bir interaktif kurgu imali bizlerin karşına çıkmaya hazırlanıyor. Oyun 21 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Siz de bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bu üslup interaktif kurgu üretimlerini oynamaktan Beğeni alıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
 
Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün mail adresinize bir bildirim alabilirsiniz. Bu da size kolaylık sağlamış olur. Oyunun diğer taraftan Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını deneyimleyebilir ve oyunun hangi yapıda olduğunu görebiliyorsunuz. Dilerseniz bu demo sürümünü fiyatsız bir biçimde indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyebilirsiniz. Bu demo sürümü sayesinde de oyunu satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.
 
– Eresys (20 Nisan: dehşet, gizem, macera)
 
 
Ares Dragonis tarafından geliştirilen ve Dragonis Games tarafından yayınlanacak olan kaygı, gizem, macera oyunu Eresys, 20 Nisan tarihinde geliyor. Çevrimiçi eşli oyun temelli bu kaygı oyunu içerisinde kendimizi karanlık bir atmosferde bulacak, canavar ve garip yaratıkların içerisine gerçek dalış yapacağız. Oyun içerisinde co-op temelli bir Bina olduğundan Dolayı bu şekil üretimleri arkadaşlarla birlikte oynamak gerekecek, arkadaşlarla birlikte koordineli bir biçimde yaratıkları avlamak, onları Türlü ataklarla birlikte alt etmek bu oyun içerisinde Temel emelimiz olacak.
Ekip çalışmasının temelinde olduğu bu oyunda toplamda 4 bireye kadar dayanak bulunacak yani yanımıza 3 arkadaşımızı çağırarak toplamda 4 Benlik bir takım kurabileceğiz. Bu sayede karanlık atmosferi aydınlığa gerçek çekebileceğiz. Oyun içerisinde dehşet dolu yaratıklar karşımıza çıkacak, dehşet dolu yaratıklarla birlikte onları alt etmenin yollarını arayacağız ve takım içerisindeki irtibatı üst seviyede tutmaya çalışacağız. Oyunun temelinde Doğal ki grup işi yattığından Dolayı arkadaşlarınızla birlikte planlı bir biçimde davranmak ve ona nazaran planlar yapmak ve atılım yapmak Fazla Ehemmiyet arz edecek.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden hayatta kalmanın yollarını arayacak, etrafla etkileşime geçecek ve birçok yeri keşfetmeye çalışacağız. Daha Fazla karanlık ve gergin dolu bir atmosfere sahip olacak olan bu imal içerisinde bir kümenin rolünü üstlenecek ve bu kümeyle birlikte bu dünyayı inmiş olan garip yaratıkları ve varları alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde ormanlara geçiş yapabilecek, buraların keşfini tamamlayabilecek ve sağdan soldan gelen ürkütücü seslere hakikat gidebileceğiz. Bu sesleri ortadan kaldırmak ve buradaki canavarları yok etmek için Türlü planlar yapabilecek ve onları alt etmenin yollarını bulmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde birçok Yaratık çeşidi bulunacak. Bu Yaratık cinslerinin her birinin kendi mahsus yapısı ve korkutucu ögeleri yer alacak yani her bir yaratığın kendine ilişkin manzarası, alt ediliş formu ve kaygı ögeleri olacak. Münasebetiyle onlara yaklaşımımız her Vakit temkinli bir biçimde olacak. Oyun içerisinde karşılaştığımız bu yaratıklarla birlikte onları alt etmenin yollarını arayacak, bu yolu bulduktan sonra ise grubumuzla birlikte direkt bu emele gerçek hizmet etmeye koyulacağız.
 
 
Oyun içerisinde Biricik başımıza yapacağımız ataklar yetersiz kalacak, münasebetiyle takım temelli bir Bina olduğundan Dolayı Daimi olarak arkadaşlarımızla birlikte planlı formda çalışmamız gerekecek. Oyun içerisinde Yeniden beklenmedik olayları tetikleyebilecek ve bu tetiklediğimiz olaylarla birlikte Tekrar gizemli ögeler ortaya çıkacak. Oyun içerisinde Yeniden bulunduğumuz dünyada gizli sırları açığa çıkarabilecek, bu gizli sırların ne olduğunu bulabilecek ve etrafı keşfetmeye çalışacağız. En Çok 4 oyuncuyla birlikte oynayabileceğimiz bu üretim içerisinde her Hasım tipinin kendine ilişkin mekanikleri bulunacak, bu mekanikleri öğrenmek ve neler yaptığını bilmek büsbütün bizim işimiz olacak. Olağan ki bunun için de oyun içerisinde birazcık vakit geçirmemiz gerekecek.
Korku ve gizem ögelerini bünyesinde barındıran bu üretim içerisinde kendimizi terk edilmiş bir ormanda bulacağız. Bu terk edilmiş ormanın imgesi büsbütün karanlık olacak ve bir yandan da geren ögeleri bünyesinde barındıracak. Oyun içerisinde daha Fazla yeşil ve Siyah tonları benimsemiş durumda. Münasebetiyle bu Aura epey dikkat çekiyor. Ortamın karanlığa büründüğü bu imal içerisinde sağdan soldan garip sesler gelebiliyor, bu seslere hakikat ilerleyebiliyor ve karşımıza çıkan yaratıklara avlamaya çalışabiliyoruz.
 
 
Oyunda biz bir tarikatçı Küme olarak yer alıyoruz ve bu kümede her bir karakterin farklı rolü bulunuyor. Yani bir yaratığı alt etmenin birden Çok yolu bulunuyor ve bu yolları aramak ve bu yolları bulmak da büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyundaki her bir Ira yani her bir oyuncu farklı bir Yetenek üzerinde ustalaşabiliyor ve yaratıkları en hisli noktasından vurabiliyor. Münasebetiyle oyunda bir ortada olmak, Bir arada Amel yapmak ve plan yapmak epey Ehemmiyet arz ediyor.
Oyunda elbette bir Küme olarak bulunuyoruz ve arka planda da öteki endişe oyunlarında olduğu üzere bir hikaye anlatılıyor. Bu kıssaya kapsamında üstte da bahsettiğim üzere biz bir tarikatçı Küme olarak buradan yer alıyoruz. Bu Küme Aka bir Hasım tehdidinin anne merkezi oluyor. Oyun içerisinde bulunduğumuz dünyada bir portal açılıyor ve portal sayesinde garip yaratıklar ve düşmanlar bu dünyaya akın ediyor. Bizim de Temel maksadımız bu portalı kapatmak ve portaldan gelen bu garip yaratıkları ortadan kaldırmak. Münasebetiyle bu hedefe hizmet ederek oyun içerisinde Türlü atılımlar yapabiliyor ve bu atılımlar doğrultusunda portalı büsbütün kapatarak garip Hasım varlıklarını ortadan kaldırmak gerekiyor.
 
 
Yine öbür kaygı oyunlarında olduğu üzere oyun içerisinde Çeşitli ataklar gerçekleştirebiliyoruz. Yaratıklardan kaçmak ve arkadaşlarla birlikte koordineli bir formda çalışmak gerekiyor. Oyun içerisinde farklı farklı ritüel düzeyleri bulunuyor ve nihayet ritüele geldiğimizde de oyunun sonuna geldiğini anlayabiliyoruz. Bu ritüelleri gerçekleştirmek için Yeniden çevreyi araştırmaya koyuluyor, Etraf ile etkileşime geçebiliyor ve Yeniden bulduğumuz objeleri bu ritüel içerisinde kullanabiliyoruz. Her ritüelin farklı gereklilikleri kullanıyor ve bu ihtiyaçlara nazaran atak yapabiliyoruz.
Oyun içerisinde yapacağımız ataklar epey Ehemmiyet arz ediyor. Zira geliştirici takımın belirttiğine nazaran Yapay zekalar bu ataklara nazaran reaksiyon verebiliyor ve ona nazaran kendini savunmaya alabiliyor. Oyun içerisinde yaptığımız seçimler ve verdiğimiz reaksiyonlar bu garip yaratıklar tarafından algılanabiliyor ve bu yaratıklar da ona nazaran atılımlarını gerçekleştirebiliyor yani oyunda yaptığımız ve etrafı keşfetmeye çalıştığımız esnada bu yaratıklarla karşılaşmak, onların bizim planımızı nasıl bozduğunu görmek Fazla mümkün.
 
 
İçerisinde bulunduğumuz bu orman boyunca farklı farklı yaratıklarla karşılaşabilecek, Etraf ile etkileşime geçerek Çeşitli gizemlere açığa çıkarabilecek ve Tekrar etraftan Çeşitli ögeler bulabileceğiz. Bu ögeler ortasında Yine kitapları yer alacak, bu kitapların yanı Dizi parşömenler, saklanabileceğimiz konutlar ve mağaralar bulunacak. Tekrar karşımıza çıkan bu yaratıklardan Dolayı Alışılmış ki etrafta saklanacak yerler bulabileceğiz. Bu saklanabileceğimiz yerler ortasında mağaralar, inançlı konutlar ve daha fazlası yer alacak. Bu kısımlar da kendimizi inançta hissettiğimiz bölgeler olacak.
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim üzere bir Küme ile bu seyahate atılacak ve her bir karakterin farklı bir vazifesi bulunacak. Oyunda Yine her bir Ira farklı bir rolü üstlenecek yani bir Ira elinde kitabı bulunacak ve hangi ritüeli gerçekleştirmek ve hangi objeyle etkileşime geçebileceğimizi söyleyecek. diğer bir Ira büsbütün keşfe odaklanacak ve. bu keşif ögelerini kullanarak etrafta neler olup bittiğini öğrenebilecek ve öbür karakterler de bu plana Ahenk sağlayabilecek. Oyun içerisinde elbette etraftan bulabileceğiniz sayfalar ve ritüeli gerçekleştirmek için bulabileceğimiz objeler yer alacak. Bunları da toparladığımız Vakit oyun içerisinde ritüel misyonunu gerçekleştirmiş olacağız ve bu sayede yaratıkları def etmiş olacağız.
 
 
Kısaca toparlamak gerekirse oyun co-op temelli bir endişe hayatta kalma imali olarak karşımıza çıkacak. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Oyun 20 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşacak. Bu üslup üretimleri siz de biliyorsunuz ki arkadaşlarla birlikte oynamak daha eğlenceli ve daha zevkli oluyor.
  
– Dead Island 2 (21 Nisan: Aleni dünya, zombi, hayatta kalma, aksiyon, macera)
 
 
Deep Silver Dambuster Studios tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya, zombi, hayatta kalma, aksiyon, macera oyunu Dead Island 2, 21 Nisan tarihinde geliyor. Birinci oyunun devamı niteliğinde olan bu zombi temalı Aleni dünya aksiyon macera oyunu içerisinde Yeniden Aka bir maceraya atılacak ve kendimizi kıssaya ve atmosfere yanlışsız kaptıracağız. Oyun içerisinde bu sefer Los Angeles sokaklarında yer alacak ve buraları arşın arşın ve karış karış gezmeye çalışacağız. Oyunda Tekrar etrafta karşılaşabileceğimiz ve kaçabileceğimiz Çeşitli çeşitte zombiler ve bu zombileri alt etmek için de elimize Türlü silahlar yer alacak.
İlk oyundan aşina olduğumuz yapının üzerine inşa edilen ve daha Çok içerik besleyen bu üretim yakın vakitte biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uzun müddettir geliştirilen ve tanıtımları yapılan oyun şu anda Son Amade durumda ve çıkış yapacak günü bekliyor. Oyun içerisinde Yine Çeşitli alanlara yanlışsız ilerleyebiliyor, yeni bölgeleri keşfedebiliyor ve bu keşifle birlikte yeni silahların kilitleri açabiliyoruz. Natürel ki her Vakit bir zombi oyununda olduğu üzere Yeniden etraftan Türlü silahlar bulmak epey Ehemmiyet arz ediyor, zombileri alt etmek için ve hayatta kalmak için de hayli Aka efor sarf etmemiz gerekiyor.
 
 
Yine insanlığın tehlikede olduğu bir temayı işleyen bu imal içerisinde Biricik tek zombilerin haricinde daha Fazla zombi sürülere karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde atıldığınız bu macerada daha Fazla hayatta kalma modeli benimsenecek ve biz de bu kapsamda Türlü ataklar gerçekleştirmeye çalışacağız. Oyun içerisinde bir yandan arka planda bir hikaye bizlere anlatılırken diğer yandan ise peşimizden koşan zombilerden kurtulmaya çalışacak ve inançlı yerlere hakikat seyahat etmeye başlayacağız. Oyunda arka planda anlatılan hikaye kapsamında Çeşitli anne vazifeleri tamamlamaya çalışacak ve bunun yanı Dizi tanıştığımız karakterlerle birlikte Yan misyonları adım atabileceğiz.
Açık dünya içerisinde Yine yapabileceğimiz ve katılabileceğimiz Türlü aktiviteler bulunacak. Bu aktiviteler ve etkinlikler sayesinde Çeşitli mükafatların sahibi olabileceğiz. Yeni silahların kilidini açabileceğimiz oyunda Tekrar yakın silah tiplerinden menzilli silah cinslerine kadar Fazla Türlü silah cephanesi yer alacak. Patlayıcı silah cinslerinden farklı tuzak tiplerine kadar Fazla Çeşitli yapılar bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde yapacağımız Fazla şey olacak ve bu kapsamda Türlü atılımlar gerçekleştirebilecek ve anne hikaye konusunda ilerlemeye çalışacağız.
 
 
Dead Islan 2 içerisinde apansızın Çok pozisyon yer alacak ve bu pozisyonları keşfetmek, oraları açığa çıkarmak ve buraların gizemlerini ortaya çıkarmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyunda Yeniden her bölgenin kendine ilişkin zombi cinsleri bulunacak ve bunları alt etmek için de elimizdeki silahlara davranabileceğiz. Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan tamamlamamız gereken misyonlar konusunda ilerlemeye koyulacağız. Oyun içerisinde Tekrar zombi sürülerinin ortasına direkt dalabilecek, onları kesip biçebilecek ve uzuvlarını ortadan kaldırabileceğiz. Kan ve vahşetin üst seviyede olduğu bu üretim içerisinde kendimizi Daimi olarak bir zombi keserken görebilecek ve bu kapsamda da Türlü hareketler gerçekleştirebileceğiz.
Birinci Şahıs kamera nazar açısıyla birlikte atılacağımız bu macerada zombileri de yakın bir biçimde görebilecek ve onların korkutucu imgelerine maruz kalabileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz Türlü karakterler bulunacak ve bu karakterler ortasından kimi seçimler yapabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar gelişmiş diyalog sistemi, dinamik hava geçişleri ve daha fazlası yer alacak. Birinci oyuna nazaran daha Çok içeriği ve gelişmiş sistemleri bünyesinde barındıran bu ikinci oyun içerisinde marifetlerimizi ve özelliklerimize geliştirebilecek, kendi üzerimize Çeşitli kıyafetler ve aksesuarları alabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyun içerisinde bir Yetenek ağacımız da bulunacak, bu Yetenek ağacı ile birlikte kendi hünerlerimizi yükseltebilecek ve geliştirebileceğiz. Böylelikle zombilerin karşısında daha kuvvetli bir biçimde çıkabileceğiz.
 
 
Yeni Yetenek sistemiyle birlikte daha Çok beceriyi açabileceğiz veyeni maharetlerle birlikte oyunun gidişatını değiştirebileceğiz. Dead Island 2 içerisinde Temel maksadımız hayatta kalmak olacak. Elbette arka planda mutasyona uğramış Türlü yaratıklar ve zombiler yer alacak. Bu mutasyonla birlikte kendimizi şiddetli bir macera içerisinde bulabilecek ve biz de aslında bu mutasyonu ortadan kaldırmanın yollarını aramaya çalışacağız. Vahşetin ve şiddetin üst düzeyde olduğu bu oyunu en Çok 3 bireye kadar oynayabileceğiz yani oyun içerisinde eşli oyun modu da yer alacak.
Eşli oyun modu içerisinde yanımızda arkadaşlarımıza çağırabilecek, bu şiddetli serüvene onları da iç edebilecek ve hayatta kalmak aslında bir nevi daha da kolaylaşacak diyebilirim. Bu şekil oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak daha zevkli ve daha eğlenceli oluyor. Münasebetiyle yanınıza arkadaşlarınızı alarak oyunu oynamanız sizin için daha âlâ bir tecrübe sunabilir. Zira hayatta kalma teması – zombi teması yani bütün bunlar bir ortaya gelince etrafta arkadaşlarla birlikte zombileri alt etmek, onları kesmek ve vazifeleri yerine getirmek Fazla eğlenceli olacaktır.
 
 
Geliştirici takım bu üretimle birlikte hikaye konusuna İtina gösterdiğini belirtiyor. Oyun içerisinde hem aksiyon hem rol yapma öğeleri hem de hikaye ögeleri bulunuyor. Bu kapsamda bizlere Çeşitli öyküler anlatılıyor ve bu öyküler de Aralık sahnelerle birlikte destekleniyor. Bu kıssayı gerek karşılaştığımız karakterlerle gerekse Uzaklık sahnelerle birlikte öğrenebiliyoruz ve bu kıssanın sonuna ulaşmaya çalışıyoruz.
Aksiyon ve rol yapma ögelerini bünyesinde barındıran bu imal içerisinde üstte da bahsettiğim üzere karakterimizi seçebiliyor, karakterimizin maharetlerini yükseltebiliyor ve yeni maharetleri kilidini açabiliyoruz. Oyunda kullanabileceğimiz Fazla Çeşitli silahlar bulunuyor ve bu silahları da geliştirebiliyor ve yükseltebiliyoruz. Oyunda kullanacağımız silahlar ortasında levyeler, sopalar ve daha fazlası yer alıyor. Bunları da kullanmak büsbütün bize ilişkin  oluyor.
Daha geniş içeriklerle ve gelişmiş sistemleriyle birlikte karşımıza çıkacak olan bu devam oyununda Yine kendimizi geniş bir Aleni alanda bulacak ve bu Aleni alanda Çeşitli misyonları yapmaya koyulacağız. Oyun içerisinde Tekrar ister anne misyondan istersek de Yan misyondan ilerleyebilecek, bu kapsamda Çeşitli ödüllere sahip olabileceğiz. Oyun içerisinde hayatta kalmak Temel Gaye olacak, karşımıza zombi sürüleri ve zombi işverenler çıkabilecek. Bunları alt etmek için de ister Biricik istersek de eşli oyuncu modunda oynayabilecek ve bunları ortadan kaldırabileceğiz. Dead Island 2’yi üstte da bahsettiğim üzere arkadaşlarla birlikte oynamak daha zevkli olacak. Münasebetiyle arkadaşlarınız yanında çağırmanız hoş bir tecrübenin kapısına açar diyebilirim.
 
 
oyun şu anda ön siparişleri Aleni durumda ve birinci etapta Epic Games mağazasına Özel olarak sunulacak. 429 Türk lirasından ön sipariş verebileceğiniz bu üretimi evvelce satın alırsanız Türlü bonuslar kazanabilecek ve oyun içerisinde farklı içeriklerin kilidini birinci etapta açabileceksiniz. Oyun 21 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak ve birden Çok platformda yer alacak. Bir müddettir geliştirilen ve beklenen bu imal bakalım bizlere ne üzere tecrübeler sunacak, daima Bir arada göreceğiz.
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir