Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 28, 2023 Yorum Yok

 
Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları listesinin devamına buradan devam ediyoruz. Tekrar diğer çıkış yapacak oyunlar listesine aşağıda linklerden ulaşabilirsiniz.
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1 
 
– Hunt the Night (13 Nisan: aksiyon, rol yapma, macera)
 
 
 
Moonlight Games tarafından geliştirilen ve DANGEN Entertainment tarafından yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, macera oyunu Hunt the Night, 13 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.  Üstten görünümlü bu retro biçimi aksiyon macera oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebilecek, uçsuz bucaksız bir dünyayı keşfedebileceğiz. Bu oyun içerisinde geniş bir dünya bizleri sunulacak ve bu geniş dünya içerisinde Aka bir maceraya atılacağız. Bu macera içerisinde şiddetli düşmanlarla ve kuvvetli işverenlerle savaşacak, onları alt etmeye çalışacağız. Ne kadar Fazla düşmanı temizlersek ve ne kadar Fazla düşmanı alt edersek o derece avantajın ve mükafatların sahibi olacak ve bu avantajlı mükafatların sahibi olacağız.
 
Hızlı ve seri oynanış içeriğine sahip bu imal içerisine bir karakteri Denetim edecek, bu karakterle birlikte Aka bölgelere ve alanlara hakikat adım atabileceğiz. Oyun içerisinde Sol üst köşede Tekrar can barımız bulunacak, bu can barının dışında Yine farklı farklı Özel objelerin ne kadar Fazla kullanıldığına dair Türlü ikonlar yer alacak. Sağ üst köşede de oyun içerisinde kuşandığımız ve kuşanacağımız çeşit objeler bulunacak.
 
 
 
Korkunç ve farklı yaratıkların yer aldığı bu imal içerisinde birçok bölgeye hakikat adım atacak, bu bölgeleri aslında bir nevi keşfetmeye çalışacağız. Oyun içerisinde hem tansiyon stili bir Bina bizlere sunulacak hem de karşımıza çıkan düşmanları kılıcımız ve Özel yeteneklerimizle alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde olağan düşmanlar ve işveren savaşları yer alacak. İşveren savaşları Tekrar sizin de bildiğiniz üzere daha güç ve daha çetin geçecek. Oyunda her işverenin farklı farklı yetenekleri bulunacak ve bu yetenekleri öğrenmek aslında Temel maksadımız olacak. Yani birinci olarak işverenle karşı karşıya geldiğimiz Vakit onun nasıl atak yaptığını – neler yaptığını ve nasıl hareketlere sahip olduğunu öğrenecek, daha sonra bu hareketlere karşı kendimize ilişkin bir savunma sistemi oluşturmaya başlayacağız. Bu biçimde işverenleri alt etmeye çalışacağız.
 
Oyun içerisinde Tekrar Türlü harabelere ilerleyebilecek zindanlara katılabilecek ve daha Çok yere ulaşabileceğiz. Aksiyon ve macera ögelerinin yer aldığı bu imal içerisinde bir karakteri Denetim edecek, bu karakteri geliştirebilecek ve yeni yeteneklere sahip olacağız. Oyun içerisinde Tekrar çevreyi keşfedebileceğiz, etraftan bulduğumuz eşyalarla birlikte düşmanlara karşı daha tesirli bir formda çıkacak ve yeni objelerin kilidini açabileceğiz.
 
 
 
Karanlık işlerin yer aldığı ve bu karanlık güçleri alt etmeye çalışacağımız bu aksiyon macera rol yapma oyunu içerisinde ürkütücü bir Bina izleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde üstten yani üstten görünümlü bir kamera nazar açısı bulunacak ve bu nazar açısıyla birlikte haritanın bir kısmına Yargıç olacağız. Oyun içerisinde Yeniden karşımıza irili ufaklı düşmanlar çıkacak, bu farklı düşmanları kılıcımızla yahut Çeşitli aletlerimizle alt etmeye çalışacak ve bu sayede bir yandan hayatta kalmaya çalışacak öteki yandan ise düşmanları bu bölgelerden temizlemeye uğraşacağız.
 
Kıyamet sonrası bir temayı benimseyen ve bu temayı bizlere sonuna kadar aktarmaya çalışan bu imal içerisinde karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde daha Fazla gece ve karanlık atmosferi bulunacak, bu atmosfer ile birlikte kendimize muhafazaya alacak ve bu dünyada hayatta kalmaya çalışacağız. Karanlığın gücünü bir nevi kendi çıkarlarımıza nazaran kullanmaya çalıştığımız bu üretim içerisinde gece ile bir Cenk halinde değil de onunla birlikte arkadaş olmaya çalışacağız. Oyunda Tekrar insanlığın yok olma teması yer alacakve bu tema doğrultusunda Türlü atılımlar ve planlar gerçekleştirmeye başlayacağız.
 
 
 
Oyun içerisinde Yine stalker oyunundan aşina olduğumuz bir Küme yer alacak. Yine bu oyunda da stalker oyununda olduğu üzere kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalan stalker isimli kümeler yer alacak. Hasebiyle oyunlar bu konsept bakımından birbirine benziyor lakin Olağan ki Öbür cinsler olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde Tekrar karanlık yollarda yolumuzu bulacak, karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışacak ve insanlığa tekrardan kurtarmaya ve yüceltmeye başlayacağız.
 
Hayatta kalanların az olduğu ve Çeşitli kümelere ayrıldığı bu imal içerisinde biz de bir kurtulan olarak bu dünyayı kurtarmaya çalışacak ve dünyaya Yargıç olan bu düşmanları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyunda Fazla farklı biçimde düşmanlar bulunacak ve düşmanların her birini kendi yetenekleri bulunacak. Oyun içerisindeki işveren savaşları epeyce Ehemmiyet arz edecek ve işveren savaşları ile bu üretim daha Fazla ön plana çıkmaya hedefleyecek. Münasebetiyle oyun içerisinde bu işveren savaşları ortasında Fazla Türlü yaratıklar yer alacak ve onları alt etmek için de üstte da bahsettiğim üzere öncelikle hamle tarzlarını öğrenmemiz gerekecek ve ona nazaran bir atılım yapmamız lazım.
 
 
 
Oyun içerisinde Yeniden düşmanlara karşı Çeşitli ataklar yapabiliyor ve bu atakları aslında bir nevi komboya bağlayabiliyoruz. Oyunda Tekrar kullanabileceğimiz Çeşitli yakın silah çeşitlerinden menzilli silahlara kadar birçok silah cephaneliği bulunuyor. Bu Çeşitli silah cephaneliğinden istediğimiz silahı alabiliyor ve düşmanlara karşı gelmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde nasıl bir atak tarzı benimseyeceğimiz büsbütün bize kalıyor ve biz de ona nazaran kendi planlarımızı yapıyor ve o silah tipi üzerinde ustalaşmaya çalışıyoruz.
 
Bölüm sonu canavarları ile ön plana çıkan ve bunları alt etmeye çalıştığımız bu imal içerisinde şiddetli bir dövüş sistemi süratli aksiyon tecrübesi bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde Yeniden bulduğumuz silahları ve aletleri yükseltebilecek, cephanemizi dilediğimiz üzere özelleştirebileceğiz. Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere rol yapma ögeleri yer aldığından Dolayı hem ekipmanlarımızı geliştirebilecek hem de yükseltebileceğiz. Hasebiyle Bu sayede düşmanlara karşı daha kuvvetli bir formda geleceğiz.
 
Oyunda Tekrar ekipmanların dışında karakterimizin marifetlerini ve  istatistiklerini de arttırabileceğiz. Yani Ira geliştirme ekranı bu oyun içerisinde yer alacak; hem karakterimizi geliştirecek hem de silahlarımızı yükseltebileceğiz. Hasebiyle oyun içerisinde bir yükseltme mekaniği ve geliştirme sistemi yer alacak.
 
 
 
Bunun dışında oyun içerisinde farklı farklı yetenekler bulunacak, bu yetenekler ortasında can çalma, büyü atma, ateş gücünden faydalanma ve daha fazlası yer alacak. Bu büyülerin kullanımı da büsbütün bize ilişkin olacak. Büyüler de Irak menzilli taarruzlar içerisine iç olacak ve Çeşitli güçlü alanlarda bu büyülerin kullanımını gerçekleştirebileceğiz.
 
Oyunda elbette genel üslup zindanlar halinde karşımıza çıkacak bu halde farklı zindanlara hakikat geçiş yapacak, buradaki düşmanları alt etmeye çalışacak ve buraları temizlemeye çalışacağız. Oyun içerisine atıldığımız o macerada elbette bir de bulmacalar bulunacak ve bu bulmacaları da çözmemiz gerekecek. Bir sonraki bölgeye ilerlemek için bu bulmacaları çözecek ve farklı düşmanlara hakikat yol alabileceğiz. Oyun içerisinde Yine her bölgenin kendine ilişkin yapısı ve zorlukları bulunacak. Bunun dışında Yeniden tuzaklar ve platform unsurlardı a bu imal içerisinde yer alacak. Bir bölgede bulmaca dışında Türlü platform zorlukları da bulunacak. Münasebetiyle onları aşmak için de hakikat vakitte ve yanlışsız yerde atılım yapmamız gerekecek.
 
 
 
13 Nisan tarihinde çıkış yapacak oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz siz de oyunu Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bildirim alabilir ve bu oyundan haberdar olabilirsiniz. Siz de bu üslup üstten görünümlü aksiyon rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime bir Talih verebilirsiniz.
 
– Shardpunk: Verminfall (13 Nisan: hayatta kalma, taktik, rol yapma)
 
 
Clockwork Pile tarafından geliştirilen ve Retrovibe tarafından yayınlanacak olan hayatta kalma, taktik, rol yapma oyunu Shardpunk: Verminfall, 13 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Retro grafiklere sahip bir üretim içerisinde kendimizi Dizi tabanlı strateji aksiyonu içerisinde bulabilecek, rol yapma ögelerini deneyebilecek ve Cenk sonrası bir temayı bu oyun içerisinde deneyebileceğiz. Oyun içerisinde Yine sağın solun yıkılabildiğini görebilecek bunun yanı Dizi kendimize ilişkin maharetleri kullanabilecek, bu hünerleri istediğimiz üzere geliştirebilecek ve yeni maharetlerin kilidini açabileceğiz.
Savaşın akabinde kaybedilen bir ülke manzarasını bizlere aktaran bu oyun içerisinde biz de düşmanlardan kaçacak, hayatımızı kurtarmaya çalışacak ve etrafı keşfetmeye başlayacağız. Oyun içerisinde hayatta kalma teması ön planda olacak ve bu tema sayesinde de etrafı keşfederken kendimizi bulabileceğiz. Oyun içerisinde etrafı keşfedebilecek, hayatta kalmak için Türlü kaynaklar toplayabilecek ve Hasım orduları ile birlikte savaşabileceğiz.
 
 
Sıra tabanlı retro imal içerisinde kendimize ilişkin bir takım kurabilecek, bu takımla birlikte düşmanların karşısına çıkacak ve grubumuzu toparlarken etrafı keşfetmeye koyulacağız. Oyun içerisinde hem strateji hem rol yapma hem hayatta kalma ögeleri yer alacak ve bu ögeler da harmanlanarak biz oyunu severlere sunulmaya çalışılacak.
Birden farklı oyun cinsinin birleştiği ve bu sayede daha Çok içeriği bizlere sunabildiği bu imal içerisinde kendi takımımızı ve kadromuzu kurabilecek, bu takıma istediğimiz karakteri alabilecek ve bu karakterlerin maharetlerinden faydalanabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar bu karakterlerin farklı farklı maharetleri yer alacak ve bu maharetleri dilediğiniz üzere geliştirebileceğiz. Oyunda Yeniden Fazla sayıda insan ve ekipman bulunacak. Bu beşerlerle etkileşime geçebilecek, onlardan vazifeler alabilecek bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan Öbür insanların da kurtulmasını sağlayabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde birçok maharet ve obje bulunacak. Bu maharetleri ve objeleri kullanmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere karakterlerin farklı marifetleri bulunacak, onları yanlışsız vakitte ve hakikat yerde kullanmamız gerekecek. Oyunda Tekrar etrafı keşfederek Çeşitli kaynakları ve öğeleri elde edebileceğiz. Bu sayede daha Çok ekipmana sahip olacak ve ekipmanlarla birlikte hayatta kalma talihimiz daha da artacak. Hasebiyle bu oyun içerisinde etrafı keşfetmek, Çeşitli kaynaklar toplamak ve yeni öğeler elde etme hayli Ehemmiyet arz edecek. Aslında hayatta kalma oyunlarında siz de biliyorsunuz ki keşif olayı epey değerli.
Hayatta kalanlardan oluşturduğumuz takımla birlikte atıldığımız bu macera içerisinde farklı farklı silahları deneyebilecek ve bu silahlarla birlikte hayatta kalmak için elimizden geleni yapabileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden bizlere Çeşitli kararlar sunulacak ve bu kararları da kendimiz belirleyebileceğiz. Bu kararlarla birlikte oyunun gidişatını değiştirebilecek ve âlâ ya da Kötü bir çıkışa yanlışsız ilerleyebileceğiz. Oyunda Tekrar bu verdiğimiz kararların sonuçları ile birlikte uğraşacak ve bu sonuçların tesirlerini oyun içerisinde görebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde Fazla ayrıntılı taktik ögeleri bulunacak. Bu taktik ögeleri ortasında hangi karakterin hangi atılıma yapabileceği, hangi karakterin hangi objeyi kullanabileceği, sıhhat paketlerini hangi karakteri kullanabileceği ve daha fazlası üzere seçimler bir oyuncular tarafından verilecek. Yani oyun içerisinde karakterler üzerinde Türlü objeler kullanabilecek ve bu objelerin kullanımı ise büsbütün bize ilişkin olacak. Bizim hamilelerimizle birlikte oyun içerisinde düşmanlarla karşılaşabilecek ve bu düşmanları da alt etmeye çalışacağız.
Oyunda Yeniden farklı farklı bölgeler bulunacak ve bu bölgelere ilerleyerek farklı tema ve farklı düşmanlarla birlikte karşılaşabileceğiz. Dizi tabanlı taktik aksiyon sistemi içerisinde bir biz bir de rakip grup Dizi sıra atılımını yapacak ve bu Dizi sıra atılımlarla birlikte en âlâ halde hayatta kalmaya çalışacak ve karakterleri bu kapsamda müdafaaya başlayacağız. Oyun içerisinde Tekrar Türlü silahlar bulunacak ve yakın dövüş silahlardan Irak menzilli silahlara kadar birçok silah tipi bu oyun içerisinde yer alacak. Oyunda elbette en Fazla Irak menzilli silahlar tercih edilecek zira düşmanlara yaklaşmadan ve siper alarak onlara karşı ateş edebilecek ve onların hem kanamasını sağlayabileceğiz hem de basitçe alt edebileceğiz. Oyun içerisinde bu kanama muhabbeti silahımızla ateş ettiğimiz Vakit rakibe her el sonrası belli oranda hasar vermesi ile alakalı.
 
 
Oyun içerisinde katıldığımız bu macerada kendi başkentimiz işgal edilecek ve Hasım orduları bu başşehri alarak buradaki insanları ortadan kaldırmaya çalışacak. Biz de bu kuvvetli Cenk atmosferinde hayatta kalmaya çalışacak, etrafı keşfetmeye başlayacak ve hayatta kalanlarla birlikte kendimize ilişkin bir grup kurmaya başlayacağız. Oyun içerisinde Yine sağı solu keşfederek Türlü kaynaklar elde edecek ve geliştirici grubun belirttiğine nazaran de oyun içerisinde üç farklı bölge bulunacak. Bu bölgelerin farklı teması ve farklı Hasım çeşitleri bizlere aktarılacak ve Daimi olarak buralara gidip gelebileceğiz.
Kendi hayatımızı riske attığımız ve hayatta kalmaya çalıştığımız bu imal içerisinde bizlere taktik tabanlı savaşlar eşlik edecek. Bu taktik tabanlı savaşları birçok oyunda görebiliyoruz. mesela XCOM oyununu bu Bina için Örnek verebiliriz.
Oyun içerisinde Yine üstte bahsettiğim üzere kendimize ilişkin bir grup kurabilecek ve sağda solda hayatta kalan insanları bu gruba iç edebileceğiz. Yeniden etrafı keşfetmeye çalışacak ve etraftan toplanacak Türlü kaynakları kendi hanemize yazdırabileceğiz. Oyunda Yine kendi karakterlerimizi yükseltebilecek, bu karakterlerin hünerlerini daha da arttırabilecek ve düşmanlara karşı daha tesirli bir halde karşı çıkacağız. Oyunda bunun yanı Dizi craft – zanaat sistemi de yer alacak. Bu sistemle birlikte yeni içerikler üretebilecek ve yeni objelerin kilidini açabileceğiz. Alışılmış bunun için de etrafı keşfetmek ve kaynaklar toplamak gerekecek. Bu sayede craft sistemiyle birlikte etraftan bulduğumuz objeleri birleştirerek yeni öğeleri kilidini açabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde deneyimleyebileceğimiz Fazla Çok sayıda içerik yer alacak. Bu içeriklerle birlikte bir yandan hayatta kalmaya çalışacak diğer yandan ise başkentimizi işgal altından kurtarmaya başlayacağız. Oyunda Yeniden farklı farklı karakterler bulunacak ve bu karakterlerle birlikte etkileşime geçerek onların avantajlarından faydalanabileceğiz. Eşsiz yetenekleri ve ekipmanlara sahip olan bu hayatta kalanlarla birlikte atılacağımız macerada Dizi tabanlı aksiyon sistemi Fazla Ehemmiyet arz edecek ve bu aksiyon sistemiyle birlikte en âlâ atakları ve stratejileri gerçekleştirmemiz gerekecek.
Bağımsız geliştirici tarafından biz oyunculara sunulacak olan bu taktik rol yapma hayatta kalma oyunu 13 Nisan tarihinde geliyor. Üstte da bahsettiğim üzere oyun taktiksel rol yapma ve retro grafikleri birleştiriyor ve yandan görünümlü kamera nazar açısıyla birlikte bizlere farklı bir tecrübe sunmaya çalışacak. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz oyunu Steam sayfası üzerinden İstek listenizi ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun Türkiye fiyatı muhakkak değil lakin çıkış yaptığı gün bu fiyattan haberdar olabileceğiz.
 
– DE-EXIT – Eternal Matters (14 Nisan: Switch, bulmaca, keşif, platform)
 
 
SandBloom Studio tarafından geliştirilen ve HandyGames tarafından yayınlanacak olan bulmaca, keşif, platform oyunu DE-EXIT – Eternal Matters, 14 Nisan tarihinde geliyor. Farklı farklı bölgelere geçiş yapabileceğimiz ve yeni yerleri keşfedebileceğimiz bu oyun içerisinde Aka bir maceraya atılacak, bu macera içerisinde Türlü kapalılık ögeleri içeren kısımlara giriş yapacak ve bizlere sunulan kıssanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde arka planda bizlere bir hikaye anlatılacak, bu hikaye kapsamında İlgi cazibeli bir ayrıntının bizlere sunulması bekleniyor. Bu arka planda yer Meydan hikaye gerek Uzaklık sahnelerle gerekse diyaloglar aracılığıyla bizlere aktarılacak diyebilirim. Çeşitli sırları ve gizemleri açığa çıkarabileceğimiz bu oyun içerisinde bir karakteri Denetim edecek, bu karakterle birlikte yeni yerlere gerçek giriş yapabilecek ve bu karşımıza çıkan zorlukları aşmaya çalışacağız.
 
 
Oyun içerisinde platform ve bulmaca öğeleri Fazla sık bir halde karşımıza çıkacak. mesela bir yerden bir yere atlamak için bu platform zorluğunu aşmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde Yine Fazla Çok platform zorluğu yer alacak ve Çeşitli bulmacaları da çözerek bu platform zorluklarını aşmaya çalışacağız ve yeni kısma yanlışsız ilerlemeye başlayacağız.
Oyunda gerçekçi bir sanat tarzı benimsenmemiş durumda daha Fazla küplerden oluşan bir dünya bizleri bekliyor olacak. Küplerden oluşan dünyaya Minecraft örneğini verebiliriz. İki oyunda da olduğu üzere gerek dizaynlar gerekse küplerin oluşumu birbirine benzerlik gösteriyor.
Tehlikeli bir dünyaya dalış yapabileceğimiz ve bu dünyadaki sistemi kurtarmaya çalışabileceğimiz Bina içerisinde animasyonlar hayli Çok karşımıza çıkacak. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran bu animasyonlar devinim yakalama teknolojisi ile yapılmış durumda. Münasebetiyle gerek Ara sahneler gerekse karakterin hareketi gerçekçi bir formda karşımıza çıkacak ve akıcı bir animasyon şemasının olmasını bekliyoruz.
 
 
Farklı farklı keşfedebileceğimiz kısımların yer alacağı ve her keşifle birlikte zorluğun artacağı oyun içerisinde bir de gerçekçi görsel efektler bulunacak. Bu görsel efektler sayesinde oyun içerisinde Aka bir dünyada yer aldığınızı ve Aka bir maceranın içerisinde olduğumuzu görebileceğiz. Oyun içerisinde Yine farklı farklı olaylar meydana gelecek, bu olayların ne olduğunu ve neden olduğunu öğrenmeye çalışacak ve bu öyküye kapsamında finale hakikat ilerlemeye başlayacağız.
Dünyayı ve günü kurtarmaya çalıştığımız bu bulmaca platform macera oyunu içerisinde bir yandan saklılık ögeleri da bulunacak. Bu zımnilik ögeleri ile birlikte Çeşitli platform zorluklarını aşmaya çalışacak, düşmanlardan kaçmaya başlayacak ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunun temelinde ve ardında bir hikaye yer alacak ve bu hikaye kapsamında bizleri Aka bir macera bekleyecek. Biricik oyunculu bir yapıyı benimseyen macera oyunu içerisinde İlgi cazibeli bir öykünün bizlere sunulması bekleniyor.
 
 
Beklenmedik olaylarla karşılaşabileceğimiz ve Çeşitli maceralara çıkabileceğimiz bu oyun içerisinde bu dünyanın sırlarını çözmeye çalışacak, bu sırları çözerken Çeşitli zorluklarla karşılaşacak ve bu zorlukları da aşmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde bulunduğumuz ortamda birçok bulmaca bulunacak ve bu bulmacaları çözmek için hem karakteri hem de aklımızı kullanmak gerekecek. Oyun içerisinde yer Meydan bulmacaların zorluk düzeyi artış göstermeye başlayacak. Yani birinci etapta kolay bir biçimde bu bulmacalar ve platform  zorlukları karşımıza çıkacak, daha sonra bu bulmacaların biraz daha çözülmesi güç hale geldiğini göreceğiz. Zorlukların artış göstermesi bizim için rastgele bir Sorun teşkil etmiyor. Zira o vakte kadar oyunun mekaniklerini ve yapısını çözüyor ve ona nazaran ataklarımızı gerçekleştirmeye başlıyoruz. Çoklukla oyun imalcileri aslında bu tasarımı benimsiyor diyebiliriz.
Bilim kurgu temasının yer aldığı bu bulmaca macera oyunu içerisinde birçok platform zorlukları yer alacak. Platform zorluklarını aşmak büsbütün bizim işimiz olacak. Bu sekanslar karşımıza farklı farklı zorluklar formunda çıkacak. mesela bir yerden bir yere atlamak ve o yere ulaşmak için bulmacaları çözmek, mekaniklerin mantığını kavramak, kilitleri açmak, sağda solda yer Meydan butonlara dokunmak ve daha fazlası bu zorluklar ortasında yer alacak.
 
 
Heyecanlı bir yapının ve öykünün bizlere aktarılmaya çalışıldığı bu oyun içerisinde her bir bölgenin farklı teması ve zorlukları bulunacak. Yeni yeni bölgelere ilerleyebileceğimiz ve bu yerleri keşfedebileceğimiz Bina içerisinde Türlü sırları açığa çıkarabilecek ve bu sırları da ortaya çıkarmak için bulmacaları çözmeye koyulacağız. Oyun içerisinde bir karakteri Denetim edecek, bu karakterle birlikte Aka bir maceraya atılacak ve bu dünyayı tehlikelerden arındırmaya başlayacağız.
Ölüm ve çlümden sonraki hayatı ele Meydan bu üretim içerisinde bizleri üstte bahsettiğim üzere ilim kurgu teması bekliyor olacak. Uzaklık sahnelerle birlikte desteklenen hikaye bizlere hoş bir halde aktarılmaya çalışılacak. Bu Uzaklık sahneler üstte da bahsettiğim üzere hareketi yakalama teknolojisi ile birlikte hazırlanmış durumda. Yani devinim yakalama teknolojisinden kastım gerçekçi bir yapının bizlere sunulduğunu söyleyebiliriz. Zira bu Uzaklık sahneler bir insanın yaptığı hareketlerin oyuna aktarılması halinde karşımıza çıkıyor. Hasebiyle gerçekçi bir animasyon tarzının bizlere sunulacağından bahsedebiliriz.
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere birçok farklı bölge bulunacak. Bu bölgelere hakikat giriş yapabilecek ve Türlü bulmacaları çözmeye çalışacağız. Oyun içerisinde karanlık ve aydınlık bir Bina bizleri bekliyor olacak. Yani bir bölgede hava aydınlık ve büsbütün güneşliyse diğer bir bölgede ise bu havanın büsbütün kendini karanlığa bıraktığını görebiliyoruz yani bölgeler ortasında Vakit ve hava faktörü değişkenlik gösterebiliyor.
DE-EXIT – Eternal Matters içerisinde Yine çözebileceğimiz bulmacalar ortasında sağa sola gerçek taşıyabileceğimiz Türlü küpler yer alıyor. Bu küplerle birlikte açabileceğimiz kapılar ve mekanikler bunun yanı Dizi boşluklardan ileriye gerçek atlayabileceğimiz platform zorlukları ve daha fazlası yer alıyor. Bunları çözmek için de Doğal ki öncelikle bölgenin temasını çözmeye çalışıyor daha sonra bu bulmacanın mantığını anlayarak bu bulmacalar üzerinde süreçler yapmaya koyuluyoruz. Doğal biraz da Baş patlatmak gerekiyor fakat bu bulmacaların Fazla güç olacağını düşünmüyorum. Zira gerek yapısından gerekse oyunun gidişatından Dolayı bu bulmacalar Fazla güç bir formda karşımıza çıkmayacak.
 
 
 
Kısaca toparlayacak olursak oyun içerisinde platform ve bulmaca zorlukları Aka yer kaplayacak. Bu bulmacaları aşmak için sağı solu tarayacak ve yerin bizlere sunduğu temayı özümsemeye başlayacağız. Oyun içerisinde bir karakteri Denetim edecek ve ilim kurgu teması bizlere aktarılacak. arka planda Aka bir hikaye anlatılmaya çalışılan oyunda bu hikaye Ara sahnelerle birlikte desteklenecek.
Keşif odaklı bulmaca macera platform oyunu 14 Nisan tarihinde bir oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunu şu anda Steam sayfası Aleni durumda Steam sayfasından dilerseniz İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bildirim alabilirsiniz. Oyunun ayrıyeten Türkiye fiyatı belirli değil lakin çıkış yaptığı gün fiyattan haberdar olabiliriz. Siz de bu biçim üretimlerden ve hikaye odaklı bir keşif platform oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyuna bir Talih verebilir ve bir göz atabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir