Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 28, 2023 Yorum Yok

 
Nisan ayı listelerini paylaşmaya devam ediyoruz. Nisan ayının ikinci haftasında yani 8-14 tarihleri ortasında çıkış yapacak birçok oyun bulunuyor. İşte bu tarihte çıkış yapacak oyunlar: 
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2 
 
– Cynthia: Hidden in the Moonshadow (10 Nisan: aksiyon, macera, keşif, gizlilik)
 
 
 
Catthia Games tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, keşif, kapalılık oyunu Cynthia: Hidden in the Moonshadow, 10 Nisan tarihinde geliyor. Kadın bir karakterle birlikte atılacağımız bu Aka macera içerisinde farklı bölgelere hakikat ilerleyebilecek, bu bölgeleri keşfedebilecek ve bizlere sunulan bu görünümlerin ve atmosferin tadını çıkartabileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden zımnilik odaklı bir Bina yer alacak bunun yanı Dizi karşımıza Türlü bulmacalar çıkabilecek ve bu bulmacaları da çözmeye çalışacağız. Bu bulmacaların zorlukları kolaydan zora hakikat değişkenlik gösterecek ve birinci etapta oyuna alışmamız için Natürel ki kolay bulmacalar karşımıza çıkacak.
Renkli bir sanat tarzının yer aldığı ve üçüncü Şahıs kamera nazar açısıyla birlikte ilerlemeye koyulduğumuz bu macerada çevresel etkenler epeyce Ehemmiyet arz edecek. Oyun içerisinde Etraf ögeleri ile birlikte etkileşimine geçebilecek ve elimizdeki yay ile birlikte Aka bir maceraya atılacağız. Elimizdeki yay ve ok silahı ile birlikte ilerleyerek yayımızı ve silahımızı makul bölgelerde ve kısımlarda geliştirebilecek ve yükseltebileceğiz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz ve sırtımızda hep yer alacak olan bu yay ile birlikte Türlü bulmacaları çözebilecek, düşmanların dikkatini dağıtabilecek ve üzerimize yanlışsız çekerek onları gafil avlayabileceğiz. Oyundaki bu yay ve ok kullanabileceğimiz Biricik silah olarak bulunacak.
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere hem bulmaca hem de kapalılık mekanikleri bulunacak. Çevresel ögelerle birlikte etkileşime geçebileceğimiz bu oyun içerisinde farklı farklı öğeler bulunacak. Oyunda bunun dışında farklı farklı platform zorlukları da yer alacak ve bu platform zorluklarını aşmak için karakterimizi hakikat bir formda Denetim etmeye başlayacağız. Oyunda karşımıza yüksek bir zirvelik Meydan çıkabilecek, bu yüksek alana tırmanabilecek ve istediğimiz üzere düşmanlara gizlice yaklaşabileceğiz. Tehditleri ve tehlikeleri alt etmeye çalıştığımız bu renkli dünya içerisinde bir yandan atmosfere kendimizi kaptırırken öteki yandan ise gizli kapaklı işler çevirerek arka planda yer Meydan tehditleri ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde tehditlere karşı gizlice yaklaşabilecek, onları bir anda alaşağı edebilecek ve yüksek alanlara hakikat tırmanabileceğiz. Dikkatlerini dağıtabileceğimiz Türlü marifetlerin de bulunduğu bu oyun içerisinde elimizde bulunan yay ve ok ile birlikte düzgün işler başarmaya çalışacak ve bu bahiste ehil olmaya başlayacağız.
 
 
Üçüncü Şahıs kamera nazar açısına sahip bu saklılık odaklı macera aksiyon oyunu içerisinde bir de arka planda bizlere hikaye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında İlgi alımlı bir yapının bizlere sunulması hedeflenecek. Bu öyküyle birlikte bir yandan kıssanın sonuna ulaşmaya çalışacak öteki yandan ise tehditleri alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde bir köyümüz bulunacak ve bu köyümüze neler olup bittiğini öğrenmeye çalışacak ve sevdiklerimizi kurtarmak için Aka bir işe girişmeye koyulacağız. Oyunda Yeniden karanlık güçler bulunacak ve bu karanlık Sıkıntı teması oyunda Daimi olarak karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde karanlık güçlerin nereden geldiğini bulabilecek, onları alt etmek için neler yapabileceğimizi öğrenebilecek ve elimizdeki yay ve ok ile birlikte bu tehditleri ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Cynthia: Hidden in the Moonshadow içerisinde hem gündüz hem de gece müddetince Aka çabalara atılabilecek ve bu iki Vakit döngüsü içerisinde de kendimizi Aka maceranın içerisinde bulabileceğiz. Oyunda gece olduğu Vakit ayın yüzeye yansımasını ve parlaklığını görebilecek Yine gündüz olduğu Vakit da güneşin alabildiğince vurduğu Fer hüzmelerini deneyimleyebileceğiz. Oyun içerisinde genel manada aydınlık bir hava benimsemiş durumda ve bizlere renkli bir sanat tarzıyla sunulması hedeflenmiş. Zati grafik usulüne bakacak olursak daha Fazla çizgi üslubu bir sanat tarzı benimsemiş durumda. Münasebetiyle gerçek dışı bir yapının bizlere sunulduğundan bahsedebiliriz. Şayet gerçeklik takıntınız varsa en azından grafik konusunda tahminen de bu oyunu oynamak istemeyebilirsiniz.
 
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere bir köyümüz bulunacak. Bu yaşadığımız köyde sevdiklerimiz bulunacak ve bir gün bu köye Aka baskınlar düzenlenecek. Baskınlar ise Çeşitli güçler tarafından yapılacak ve bu güçlerin  nereden geldiğini öğrenmeye çalışacağız. Karanlık güçlerin Yargıç olmaya çalıştığı bu dünyada biz de kendimizi müdafaaya alacak, bu karanlığı ortadan kaldırmak için ışığı anahtar olarak kullanacak ve daha fazlasını yapmaya çalışacağız. Bir yandan etrafı keşfedebileceğimiz diğer yandan ise neler olur gittiğini anlamaya çalışacağımız bu oyun içerisinde bir bayan karakteri Denetim edecek, bu bayan karakterle birlikte farklı bölgeleri ilerleyecek ve ortada bulunan bulmacaları çözmeye ve platform zorluklarını aşmaya çalışacağız.
Oyunda Yine Ira animasyonları ve Darbe dinamikleri çok eğlenceli bir formda karşımıza geliyor. Oyunun şu anda aslında Steam üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Dilerseniz demo sürümü üzerinden oyunun bir kısmını deneyebilir ve oyunu bizlere neler vadettiğini bu Bina içerisinde görebilirsiniz. Bu demo sürümü içerisinde oyunun birinci kısımlarına oynayabilir, karakterin nasıl bir yapıya sahip olduğunu ve bizlere nasıl bir dünyanın sunulacağını görebilirsiniz. Bu demo sürümü epey Kıymetli zira oyunu satın alıp almayacağınızı da karar veren bir yapıyı büyüyesinde barındırıyor diyebilirim.
 
 
Oyun içerisinde elimizde bulunan yay ile birlikte bu renkli dünyadaki tehditleri ortadan kaldırmaya koyuluyoruz. Oyundaki yayımız ile birlikte attığımız oklar Fazla Çeşitli hünerlerle birlikte düşmanları bulabiliyor ve biz de elimizdeki yaya farklı farklı geliştirmeler yapabiliyoruz. Oyun içerisinde Yine tekli oklardan çoklu ok atmaya kadar patlayıcı onlardan farklı ok cinslerine kadar Çeşitli hünerlere sahip atışlar yapabiliyor ve bu atışlarla birlikte düşmanları gafil olarak avlayabiliyoruz.
Oyun içerisinde bulmaca sekansları da epeyce yer kaplıyor. Bu bulmaca sekanslarıyla birlikte Yeniden yayımızı kullanıyoruz. Bulmaca alanları aslında karşımıza geldiği anda buranın bir bulmaca içerdiğini görebiliyor ve bulmaca alanları da yer yer karşımıza çıkıyor diyebilirim. Oyun içerisinde bu bulmacaların dışında bir de craft sistemi bulunuyor. Bu craft yani zanaatkarlık sistemi ile birlikte etraftan bulduğumuz kaynakları birleştirebiliyor, bu kaynakları birleştirerek yeni öğelerin kilidini açabiliyor ve yayınımızı ve okumuzu güçlendirebiliyoruz.
Craft sistemi ateş başında işliyor ve ateş başında birçok farklı kaynağı birleştirerek yeni öğeler elde edebilme talihine erişebiliyoruz. Bu mekanikle birlikte süratli bir biçimde yeni öğelerin kilidini açabiliyoruz. Bu sistem oyuna çeşitlilik getiriyor diyebilirim.
 
 
Oyun içerisinde uzun bir tecrübe izleri beklemiyor. Hasebiyle kısa sürecek bir macera bu oyun içerisinde bizlere sunulacak diyebilirim. Aslında Aka çaplı bir üretim olmadığı için kısa ve öz bir hikaye bizlere aktarılacak. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Türlü marifetler bulunacak, bu hünerlerle birlikte etrafı keşfetmeye koyulacağız ve tehditleri alt etmeye çalışacağız. Duygusal bir öykünün yer aldığı bu oyun içerisinde biz de kendimizi bu tehditlere karşı koruyabilecek ve sevdiklerimizi de bu uğurda kaybetmemeye çalışacağız.
 
– Beyond the Long Night (13 Nisan: aksiyon, roguelike, macera)
 
 
Noisy Head Games tarafından geliştirilen ve Yogscast Games tarafından yayınlanacak olan aksiyon, roguelike, macera oyunu Beyond the Long Night, 13 Nisan tarihinde geliyor. Farklı farklı bölgelerin ve yerlerin bulunduğu platform oyunu içerisinde birçok bölgenin üstesinden gelmeye çalışacak ve karşımıza çıkan tuzakları alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde berbatların Yargıç olduğu bir dünyada bulunacak, bu berbatlığı alt etmenin ve ortadan kaldırmanın yolu ise karşımıza çıkan bulmacaları çözmek olacak. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlara ilerleyebilecek ve bu kısımlar ortasında geçiş yapabileceğiz. Her kısımda farklı platform zorlukları ve çözmemiz gereken bulmacalar bulunacak. Bunları çözmek ve aşmak için de Çeşitli ataklar yapmak zorunda kalacağız.
Dikkat cazip bir temaya ve sanat tarzına sahip olan bu oyun içerisinde ortalık bir anda kaosa sürüklenebilecek ve kendimizi Aka bir alanda bulabileceğiz. Oyunda karşımıza çıkan platform zorluklarını aşmak için Türlü ataklar yapmak durumunda kalacağız ve burada farklı karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Oyun içerisinde her bölgede farklı karakterler bulunacak ve bu karakterlerle diyaloğa girerek buralardan nasıl çıkabileceğinizi öğrenebileceğiz. Bunun yanı Dizi kıssanın ayrıntıları hakkında da bilgi sahibi olabileceğiz.
 
 
Sevimli karakterlerin yer aldığı bu oyun içerisinde bir balona bağlanıp üstlere yanlışsız süzülebilecek, kendimizi bu çukurdan üste yanlışsız çıkarabileceğiz. Oyunda farklı farklı platform zorlukları ve  kullanabileceğimiz Çeşitli oyun içi ögeler bulunacak. Bu oyun içi öğelerle birlikte kendimizi kurtarmaya çalışacak ve içerisinde bulunduğumuz durumdan sıyrılmaya başlayacağız.
Aksiyonun ve bulmacanın bir ortada olduğu bu oyun içerisinde öbür tarafta da nişancı ögeleri bulunuyor. mesela bir balonla üstlere gerçek süzülürken bizi takip eden bir Fer hüzmesi olduğunu görebiliyoruz, bu hüzmeyi ortadan kaldırmak için de Türlü ateşlemeler yapabiliyor ve onu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bir balonla uçarken sağımızdan sorumuzdan uçan objeler de gelebiliyor, bu uçan objeleri ortadan kaldırmak için de silahımıza davranabiliyoruz diyebilirim. Münasebetiyle oyun içerisinde hem aksiyon hem bulmaca hem de nişancı ve platform ögeleri bulunuyor. Böylelikle bizlere geniş bir oyun içi içerik sunulmaya çalışılıyor.
 
 
Yeraltı dünyasına atıldığımız bu platform aksiyon oyunu içerisinde hem etrafı keşfedebiliyor hem de düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Karanlık bir yapının ve atmosferin bizlere sunulduğu bu oyun içerisinde birçok farklı ve yeni kısım bizleri bekliyor olacak. Oyunda hem Rogue-like ögeleri hem de aksiyon ve macera ögeleri bulunacak. Bu garip ve karanlık yeraltı dünyasından üstlere yanlışsız çıkmak için Türlü atılımlar yapmak durumunda kalacağız.
Oyun içerisinde bir balonla birlikte üstlere hakikat süzülebilecek, karşımıza çıkan ve etrafımızda dolanan uçan öğeleri de ortadan kaldırmaya çalışacağız. Atıldığımız bu macera platform oyunu içerisinde Aka bir yeraltı mağarasında ve dünyasında bulunacak, yeraltı dünyasının Üzücü krallığını ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyun içerisinde berbatlığın Yargıç olduğu bir dünyada bulunacak ve buradaki insanları aslında bu Üzücü durumdan kurtarmaya çalışacak ve Çeşitli platform zorluklarını ve bulmacalarını da bu esnada aşmaya çalışacağız. Etrafın kaosa sürüklendiği ve farklı yeraltı yaratıkların ve Etraf etmenlerinin ortaya çıktığı bu oyun içerisinde farklı farklı Hasım tiplemeleri de bulunacak. Hasım tiplemeleri ortasında Fer hüzmelerinden bizi takip eden objelere kadar birçok farklı Cin yer alacak.
 
 
Düşmanların toplandığı ve ortalığın kaosa sürüklendiği alanlar da bulunacak. mesela bir alana atıldık ve bu Meydan içerisinde hem bizi takip eden Fer üzmesi hem de bizi takip eden Çeşitli Hasım tipi ve daha fazlası bizlere sunulacak. Sağdan soldan gelen Hasım atışları, bizim ateşleme yaptığımız silahımız  -ve daha fazlası ortalığın kaosa sürüklenmesine sebebiyet verecek ayrıntılardan biri. Yani etrafta bu kadar Fazla oluşumun ve hareketin bulunması ortalığı kaosa sürüklenmesinin bir sebebi olarak karşımıza çıkacak.
Farklı bölgelere atıldığımız ve farklı maceralara yol aldığımız bu yeraltı dünyası içerisinde rastgele oluşturulmuş  mekanlara hakikat adım atabiliyor ve her bir alanda farklı ögeleri deneyebiliyoruz. Oyun içerisinde Çeşitli bulmacaları çözebiliyor ve Çeşitli bulmacaları alt etmek için zihnimize güvenmek durumunda kalıyoruz. Oyunda Yine bulmacalara karşı Çeşitli atılımlar yapabiliyor bu modülleri çözerken karşımıza Türlü Hasım tipleri çıkabiliyor ve bunları alt etmek için de Çeşitli hareketler yapabiliyoruz. Oyunda Tekrar Ebedi Cenk döngüsü ve Ebedi Hasım tipleri bulunuyor. Bunlar Daimi olarak üstümüze gelebiliyor ve biz de buradan bir Lahza Evvel çıkmaya çalışıyoruz. Hem etrafı keşfedebiliyor hem bu modülleri çözebiliyor hem de düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Yani üç hareketi de bir ortada yapmaya çalışıyoruz.
 
 
Bir sıra gizemi ortaya çıkarabileceğimiz bu oyunun içerisinde kaos teması işleniyor. Oyun içerisinde yapacağımız atılımlar ortasında ateş etmek, eşya fırlatmak, üstün güçlerimizi kullanmak, üstlere hakikat süzülmek, sağa sola devinim etmek ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda yapacağımız şeyler her ne kadar geniş olsa da Daimi olarak diken üstünde olacak ve bir biçimde bu bölgeden çıkmaya çalışacağız. Tekrar oyun içerisinde düşmanları alt etmek ve bulmacaları çözmek için Türlü Özel öğeler toplayabilecek ve bu Özel öğelerle birlikte yeteneklerimizi ve karakterimizi geliştirebileceğiz ve böylelikle daha tesirli bir biçimde düşmanların karşısına ve bulmacaların karşına çıkabileceğiz.
Beyond the Long Night içerisinde her bölgede farklı farklı karakterler bulunacak ve bu karakterlerle birlikte etkileşime geçebileceğiz. Etkileşime geçtiğimiz bu karakterlerle birlikte onlardan vazifeler alabileceğiniz ve Yan misyonlara iç olabileceğiz. Bu Yan vazifeler Natürel ki isteğe bağlı olarak karşımıza çıkacak hasebiyle bunları yapıp yapmamak büsbütün bize bağlı olacak. Lakin Yan vazifeler anne hikaye vazifeleri ile kontaklı olacak hasebiyle bu misyonları yapmak bizim açımızdan daha düzgün olabilir diyebilirim.
 
 
Oyun içerisinde bir yandan etrafı keşfederken bir yandan misyonları yapmaya çalışırken Olağan bir taraftan da hayatta kalmaya çalışacağız. Oyunda karşımıza sıklıkla Hasım kümeleri ve düşmanlar çıkacak ve onları alt etmek için de Türlü atılımlar yapmak durumunda kalacağız. Oyun içerisinde yandan görünümlü bir kamera nazar açısı bulunacak ve bu nazar açısıyla birlikte kamera kimi yakınlaşıp uzaklaşabilecek, bu durum Alışılmış ki bulunduğumuz ortama ve bulunduğumuz aksiyon durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterecek.
Oyunda etraftan Türlü objeler bulabilecek ve bu objelerle birlikte Çeşitli yükseltmeler yapabileceğiz. Bu yükseltmeleri dilersek envanterimizde Daimi olarak tutabilecek ve bunları Ebedi sayıda toplayabileceğiz. Ebedi sayıda topladığımız bu öğelerle birlikte Türlü kombinasyonlar yapabilecek ve bu kombinasyonlarla birlikte düşmanların üstesinden daha kolay bir formda gelebileceğiz. Oyun içerisinde ateş edebilecek, obje fırlatabilecek, sağa sola gerçek devinim edebilecek ve üstlere yanlışsız uçabileceğiz.
 
 
13 Nisan tarihinde çıkış yapmayı bekleyen bu oyunu platform bulmaca ve aksiyon severler deneyebilir ve bir göz atabilir. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. İstek listenize eklediğiniz anda bundan haberdar olmamanız Muhtemel değil. Şayet sizde bu usul kaosa sürüklendiğiniz bir bulmaca platform aksiyon oyunundan hoşlanıyorsanız bu üretime bir Talih verebilirsiniz.
 
– Harvest Island (14 Nisan: çiftçilik, macera, gizem, keşif)
 
 
Yobob takımı tarafından geliştirilen ve Yobob Games tarafından yayınlanacak olan  çiftçilik, macera, gizem, keşif oyunu Harvest Island, 14 Nisan tarihinde geliyor. Üstten görünümlü piksel sanatlı bu macera oyunu içerisinde birebir vakitte çiftçilik simülasyonu ögeleri da bulunuyor. Bu üretimde kendimize ilişkin bir çiftlik yapabiliyor, koyunlarımızı kırpabiliyor, ineklerimizi sağabiliyor ve onlardan süt alabiliyor böylelikle tam bir çiftçilik simülasyonu ögelerini deneyimleyebiliyoruz. Oyunda bütün bunları yaparken bir yandan da bizlere geniş bir dünya sunuluyor. Bu dünyada etrafı gezip keşfedebiliyor, Türlü sırları açığa çıkarabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
Hem çiftçilik simülasyonu hem de keşif ögelerini bünyesinde barındıran bu üretim içerisinde Öbür öteki bölgelere adım atabiliyor ve buraları büsbütün keşfetmek bizim işimiz oluyor. Oyun içerisinde diğer Ufak adaları ziyaret edebiliyor, bu ziyaret ettiğimiz esnada farklı hayvanlarla ve karakterlerle arkadaşlık edebiliyoruz. Farklı yerlerde ve farklı bölgelerde etkileşime geçebileceğimiz birçok canlı bulunuyor. Bu canlılarla birlikte Türlü eşyalar toplayabiliyoruz, misyonlar alabiliyoruz ve etrafı keşfederek Türlü öğeleri elde edebiliyoruz. Elde ettiğimiz öğeler ile birlikte oyun içerisinde bizlere sunmanın öykünün aslını öğrenmeye çalışıyoruz.
 
 
Bir yandan rahatlatıcı bir yandan da keşif ögelerine bizlere sunarak içimizi kabartan bir Bina ile karşımıza çıkacak olan bu oyun içerisinde deniz kenarlarına da giriş yapabiliyoruz. Oyun içerisinde deniz kenarlarında yengeçler, kaplumbağalar, karidesler ve daha fazlası yer alıyor yani oyun içerisinde karşılaşabileceğimiz Fazla sayıda canlı çeşidi bizleri bekliyor olacak diyebilirim. O yüzden hem etrafı keşfedebiliyor hem kendimize ilişkin çiftlik yapabiliyor hem de bizlere sunulan bu dünyayı deneyimleyebiliyoruz.
Oyun içerisinde Will isimli bir çocuk karakterin rolünü üstleniyor, bu çocuk karakterle birlikte etrafı keşfedebiliyor, adayı gezmesine Yardımcı olabiliyor ve elinden tutabiliyoruz. Oyunda bir taraftan babamız ve öteki taraftan da kız kardeşimiz bulunuyor. Bunlarla birlikte de etrafı keşfedebiliyor ve ada seyahatine çıkabiliyoruz. Oyun içerisinde göründüğünden Fazla daha Çok ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Oyunda Yine Öbür bölgelere gidebilecek, her bölgenin bir teması bulunacak ve gece ve gündüz döngüsü içerisinde yer alacak. Gece ve gündüz döngüsü yalnızca karanlık atmosfer ve ışıkların değişimi formunda olacak.
 
 
Piksel grafikli bu üretim içerisinde etrafı keşfederken Çeşitli eşyalar ve objeler toplayabileceğiz, topladığımız bu eşyaları ve objeleri envanterimize atabileceğiz ve bu eşyaları da ilahlara adak olarak adayabileceğiz. Oyun içerisinde bir taraftan farklı bir Bina benimsendiğini üstte söylemiştim. Burada da bu mekanik sayesinde nasıl bir içerik bizlere sunulacak merak içerisindeyim. Yaradanlara adak olarak adadığımız ve eşyalar bizlere ne üzere avantajlar sağlayacak şu Lahza için bilmiyoruz, bakalım daima Birlikte göreceğiz.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere birçok Cin aslında bu oyun içerisinde harmanlanıyor. Oyunda hem keşif ögeleri hem macera hem simülasyon hem de çiftçilik ögeleri yer alıyor. Birçok çeşidin harmanlandığı bu oyun içerisinde yapacağımız Fazla şey bulunuyor. Münasebetiyle yapacaklarımız ortasında etrafa keşfetmek, Öbür bölgelere geçiş yapmak ve seyahat etmek bunun yanı Dizi deniz kenarlarına gidip Çeşitli deniz canlıları toplamak, deniz kenarlarında yahut göl kenarlarında balıkçılık yapmak bulunuyor. Yine oyun içerisinde toplayabileceğimiz ve yakalayabileceğiniz Fazla sayıda balık tipi bulunuyor, kendimize ilişkin bir çiftlik kurmak ve daha fazlası bu oyunda yer alıyor diyebilirim.
 
 
Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyundaki canlıların hareketleri büsbütün o andaki doğal hayatına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Yani bir balık Şayet sığ bir gölde yüzüyorsa bu balığın hareketleri ona nazaran şekilleniyor ve biz de tutmak için o derece zorlanıyoruz yahut daha rahat tutabiliyoruz. Bu usul mekanikler de oyun içerisinde yer alacak bakalım nasıl bir deneyeyim bizlere sunulacak.
Oyun Alışılmış ki karşımıza birinci etapta çiftçilik simülasyonu olarak çıkıyor. Hasebiyle oyun, çiftçilik simülasyonunu bizlere sunmak için geniş bir içeriği bizlere aktarmaya çalışıyor. Oyunun aslında Temel yapısında çiftçilik simülasyonu yer alıyor, bu çiftçilik simülasyonun yanına keşif ve macera ögelerini katıyor, böylelikle bizlere Aleni bir dünyayı sunmaya çalışıyor. Sunduğu bu dünya sayesinde de bir yandan kendi geçimimizi sağlıyor öbür yandan da etrafı keşfederek Çeşitli öğeleri ve ögeleri bulabiliyoruz. Hem keşif macera hem de çiftçilik ögeleriyle birlikte kendimize ilişkin bir dünya yaratıyoruz. Oyunda Yine etrafta dolanabiliyor, baltalarla birlikte ormanlara giriş yapabiliyor ve bunun yanı Dizi kendimize olta, merdiven ve Çeşitli aletler yapabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim üzere bir yaradana tapma olayı bulunuyor, bu adak adama olayı oyun içerisinde etraftan bulduğumuz objelerle birlikte oluyor. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran bu mekanik aslında oyunun temelinde de bulunan bir yapıyı bizlere sunuyor. Münasebetiyle bunun işlemiş formu oyun içerisinde her oyuncuya nazaran değişken gösterebiliyor.
Kısaca toparlayacak olursam oyunda geniş bir içerik yapısı bizleri bekliyor olacak. Piksel grafikli bu üstten görünümlü keşif macera çiftçilik oyunu içerisinde kendimize ilişkin bir çiftlik kuracak, kurduğumuz bu çiftlikte birlikte farklı hasatlar yapabilecek – kendi geçimimizi sağlayabileceğiz. Çiftçilik yaptığımız esnada etrafı keşfedebilecek, yeni bölgelere yelken açabileceğiz, etrafı keşfederek Çeşitli ögeler ve öğeler toplayabilecek, topladığımız bu öğeleri de ilahlara adak olarak adayabileceğiz ve ardından Türlü bonuslar kazanabileceğiz. Oyunda gece ve gündüz döngüsü bulunacak bu gece ve gündüz döngüsü bizlere hissettirilmeye çalışılacak. Yani gündüz güneş ışığının Darbe açılarından gece ise ay ışığının üzmelerinden yararlanabilecek ve yolumuza bu formda devam edebileceğiz.
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere bir ailenin çocuğu olarak rol alacağız. Bir yandan etrafı keşfederken diğer yandan etraftan bulduğumuz Türlü ögelerle birlikte yeni aletler ve araçlar üretebileceğiz. Oyunda bulduğumuz denizlerden ve göllerden balıkçılık yapabileceğiz. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde dinamik bir hava sistemi yer alacak. Bu hava sistemi ile birlikte yağmur yağabilecek yahut güneş açabilecek, Vakit geçtikçe de yavaş yavaş yağmur şiddetini arttırabilecek yahut azaltabilecek. Bu geçişler aslında bizlere hissettirilmeye çalışılacak.
Yapılacak Fazla şeyin olduğu  bu oyun içerisinde farklı farklı hayvanlarla ve karakterlerle etkileşime geçebilecek ve tanışabilecek – onlarla Dost olabilecek ve Çeşitli aktiviteler yapabileceğiz. Oyunda rastgele aksiyon yahut şiddet içerikli bir mekanik bulunmayacak. Hasebiyle gerimize yaslanabileceğimiz ve rahat bir formda oynayabileceğiniz bir Bina bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde rahat rahat etrafı gezebilecek, farklı bölgelere adım atabilecek, yeni canlı çeşitleri ile karşılaşabilecek, onlara ne olduğunu öğrenmeye çalışacak ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyun içerisinde geniş bir dünyayı keşfedebilecek, yeni bölgeler ve  etkileşime geçebileceğimiz canlılar da bizleri bekliyor olacak.
 
 
Bu stil siz de piksel grafikli bir keşif macera oyunlarından hoşlanıyorsanız bir yandan da çiftçilik ve balıkçılık yapmak istiyorsanız bu imale bir Talih verebilirsiniz. Oyun 14 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz İstek listenize ekleyebilirsiniz. İstek listenize eklediğiniz Vakit oyun çıktığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bildirimler çoklukla mail adresinize düşüyor, Şayet taşınabilir uygulamanız varsa üstten bildirim halinde de karşınıza gelebiliyor.
 
– GHOSTWARE: Arena of the Dead (12 Nisan: nişancı, aksiyon, ilim kurgu)
 
 
Daev Team tarafından geliştirilen ve Hyperstrange tarafından yayınlanacak olan nişancı, aksiyon, ilim kurgu oyunu GHOSTWARE: Arena of the Dead, 12 Nisan tarihinde biz oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor. 1990’lardan ilham Meydan ve eski üslup grafiklere sahip olan bu nişancı aksiyon oyunu içerisinde bizleri süratli bir aksiyon ve macera yapısı bekliyor olacak. Oyun içerisinde hem retro şekli hem de nişancı biçimi birbirine harmanlanacak ve bu imal içerisinde arena usulü bir shooter oyununa giriş yapacağız.
Geçmişimizden kaçmaya çalıştığımız ve karşımıza çıkan düşmanları alt edebildiğimiz bu oyun içerisinde Molly isimli bir Ira olarak oynayacağız. Bu karakterle Aka bir aksiyon ve maceraya giriş yapacak, bununla birlikte de karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde eski usul grafikler yer alacak ve bu usul grafiklerle birlikte yolumuza çıkan düşmanları ortadan kaldırarak temizlemeye çalışacağız. Oyunun yapısı her oyuncuya hitap etmeyebiliyor hasebiyle bu üretim eski şekil grafiklerden hoşlanmayanlar ve daha yenilikçi bir Bina isteyenler için bu oyun yetersiz gelebilir.
 
 
Retro usulünü nişancı tipi ile harmanlayan bu oyun içerisinde elimize silahımızı alabiliyor ve Aka bir seyahate hakikat adamımızı atabiliyoruz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Türlü stili silahlar bulunuyor ve bu silahlarla birlikte ilerlemeye çalışıyoruz. 90’lardan ilham Meydan bu oyun içerisinde karşımıza Çeşitli düşmanlar çıkabiliyor ve bu Hasım cinslerini silahımızla birlikte alt etmeye çalışabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar ve yerler bulunuyor, bu kısımlara geçiş yaparak yeni zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Her kısımda kısımda farklı temalar ve farklı zorluklar bizleri bekliyor münasebetiyle bir bölgeye giriş yaparken etrafı uygunca incelemeli ve elimiz her Vakit tetikte olmalı.
Oyun içerisinde bir de arka planda bizlere hikaye anlatılıyor. Bu hikaye kapsamında geçmişimizden kaçmaya çalışıyor ve bu sayede hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde Yeniden yapabileceğimiz Çeşitli seçimler bulunuyor ve bu seçimlerle birlikte gideceğimiz yolu kendinizi seçebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı arena kısımları bulunuyor, bu arena kısımları ile birlikte elimize aldığımız silahlarla ortalığı kasıp kavurabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde tekli silahlardan taramalı silahlara buz tabancalarından farklı ilim kurgu temasına sahip silahlara kadar birçok silah çeşidini elimize alabiliyor ve ortadaki düşmanları alt etmeye çalışabiliyoruz. Oyunda Yeniden silahla öldürdüğümüz düşmanlar haricinde bir de parkur zorlukları bulunuyor. Bu parkur zorluklarını aşmak için de sağdan soldan atlayabiliyor ve duvarların üzerinde bir süre yürüyebiliyoruz. Oyun içerisinden olağan düşmanlar haricinde bir de işveren savaşları yer alıyor. Bu işveren savaşlarını aşmak için de Fazla süratli devinim etmemiz gerekiyor ve sağa sola yanlışsız kaçmamız lazım. Oyundaki bu işverenleri alt etmek epey eğlenceli görünüyor ve bizlere daha Fazla Quake biçimi bir oyun yapısını sergiliyor diyebilirim.
Tek oyunculu bir oyun tecrübesini bizlere sunmayı hedefleyen bu oyun içerisinde Aka maceralara atılabiliyor, bu maceralarla birlikte hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı zindanlardan ksıımlara, arenalardan odalara ve daha fazlasına kadar Türlü kısımlar bulunuyor. Oyunda platform zorluklarının yanı Dizi farklı şekilde düşmanlar bulunuyor. Bu düşmanların her birinin farklı özellikleri ve hünerleri yer alıyor. Onları alt etmek için öncelikle nasıl saldırdıklarını ve atılım yaptıklarını öğrenmemiz lazım hasebiyle daha sonra bu düşmanları kolay alt edebiliyoruz. Oyun içerisinde pompalı tüfeklerden taramalı tüfeklere kadar birçok silah tipi yer alıyor. Bu silah çeşitlerini oyun içerisinde ilerlediğimiz kısımlardan bulabiliyoruz.
 
 
Oyunda her kısım bizlere farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Arena arena ilerlediğimiz bu kısımlarda karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışıyor ve elimizdeki silahlara davranıyoruz. Oyun içerisinde farklı karakterler ile karşılaşabiliyor, karşımıza çıkan karakterlerle birlikte konuşabiliyoruz. arka planda bizlere bir hikaye anlatıldığı için bu öyküyü karşılıklı konuştuğumuz karakterler aracılığıyla öğrenebiliyoruz. Ira konuşmaları bu oyun içerisinde Ehemmiyet kazanıyor diyebilirim lakin tabi diyalogların içi kıymetli.
Oyun içerisinde Yeniden farklı oyun modları yer alıyor ve bizlere tam bir Quake tecrübesini sunmayı hedefliyor diyebilirim. Bu modlar ortasında bayrak kapmaca, bölge ele geçirmece ve daha fazlası yer alıyor. Hasebiyle oyun tam bir eski stil nişancı- arena tecrübesini bizlere aktarmayı hedefliyor.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden farklı farklı yerlere ilerleyebilecek ve bu kısımlar ortasında yeni bölgeler keşfetmeye çalışacağız. GHOSTWARE: Arena of the Dead içerisinde keşfettiğimiz alanlarda yeni öğeler kazanabilecek ve bu öğelerle birlikte kendinizi geliştirebileceğiz. Oyun içerisinde farklı silah cinslerini sağdan soldan bulabilecek, Çeşitli gizli geçitleri açabilecek ve bu imal içerisinde neler olup bittiğini öğrenebileceğiz. Oyunda etrafta keşfettiğimiz ve bulduğumuz öğeleri ve silahları dilersek envanterimizden alabilecek ve bu silahları ve öğeleri düşmanlara karşı kullanabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar arenalarda sağdan soldan toplayabileceğimiz Çeşitli daire biçiminde objeler bulunacak. Bunları da alarak kendimize Türlü bonuslar katabileceğiz.
Atıldığımız bu seyahat boyunca farklı farklı düşmanlarla karşılaşabilecek, her bölgede farklı Hasım tipleri ile uğraşmaya çalışacağız. Oyun içerisinde olağan düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunacak. Bu işveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha kuvvetli ve daha çetin geçecek. İşverenleri alt etmek için öncelikle onların atak tarzlarını öğrenmemiz gerekecek ve daha sonra onlara nasıl saldırmamız gerektiğini başımızda kurmamız gerekecek. Oyun içerisinde bulunan bu işverenlerin her birinin farklı özelliği bulunacak. Hasebiyle onları öncelikle düzgün tahlil etmemiz gerekecek.
 
 
Oyun içerisinde Fazla süratli devinim edebilecek ve atlama – zıplama yeteneğimiz bulunacak. Hasebiyle bunları düşmanlara- paotronlara karşı kullanmamız lazım. Çeşitli arenalarda kapıştığımız bu üretimin içerisinde elimizdeki silahlara davranarak ortalığı kasıp kavurabilecek ve düşmanları alt edebileceğiz.
Kısaca toparlayacak olursam oyun bizlere tam bir arena nişancı tecrübesini sunacak. Eski üslup grafiklere sahip olmasından Dolayı tahminen de her oyuncuya hitap etmeyebilir. Münasebetiyle yenilikçi ve yeni biçim oyunlar severler için bu oyun tatmin edici gelmeyebilir.
Oyun içerisinde eski şekilde ve eski manzaralarda Çeşitli karakterler karşımıza çıkacak. Bu karakterlerle birlikte etkileşime geçebilecek, etkileşime geçtiğimiz bu karakterler bizlere arka planda anlatılan hikaye kapsamında Çeşitli bilgiler verecek ve bu bilgilerle birlikte öykünün gidişatını öğrenebileceğiz. Oyun içerisinde farklı seçim kısımları bulunacak ve bu seçimlerle birlikte gidişatımızı değiştirebileceğiz. Bunun yanı Dizi atıldığımız bu macerada farklı bölgelere geçiş yapabilecek ve bu bölgeleri keşfedebileceğiz. Keşfettiğimiz alanlarda farklı silahlar ve Türlü öğeler bulacak, bunları da envanterimize atarak düşmanlara karşı kullanacağız. Oyunda bir yandan sağdan soldan gelen düşmanları alt etmeye çalışırken öteki yandan da kıssaya kapsamında neler olup bittiğini öğrenmeye çalışacağız.
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere Çeşitli modlar bulunacak. Bu oyun modları ortasında bayrak kapmaca ve bölge ele geçirmece yer alacak. Oyun içerisinde bayrak kapmaca aslında ismi üstünde bir bölgede bayrağı kaparak kendi bölgenize getirmekten ibaret olacak. Bu imal çok eğlenceli bir tecrübemi üzere sunmayı hedefliyor diyebilirim.
Siz de bu usul eski aksiyon nişancı oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyun 12 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor ve erken erişim sürümünde çıkış yapacak. Erken erişim sürümünde oyunun bir kadro yanlışları bulunabilir. Münasebetiyle bu yanlışları geliştirici gruba bildirmemiz gerekiyor. Geri bildirim yaptıktan sonra geliştirici grup de bu kusurları düzeltecek ve oyuna yeni mekanikler ekleyecek. Erken erişim sürümünün ne kadar süreceği hakkında bir bilgi yok lakin en az 5-6 ay erken erişim sürümünde kalacağını iddia ediyorum.
 
– Voodolls (13 Nisan: kule savunma, çevrimiçi, strateji)
 
 
SideRift tarafından geliştirilen ve Tate Multimedia tarafından yayınlanacak olan kule savunma, çevrimiçi, strateji oyunu Voodolls, 13 Nisan tarihinde geliyor. Klasik kule savunma oyunlarından farklı olarak bu oyun içerisinde üçüncü Şahıs bir kamera nazar açısıyla birlikte kendi alanımızı ve bölgemizi savunmaya çalışıyor, oyun içerisinde karşımıza gelen karanlık ve gizemli düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi eşli olarak oynayabileceğimiz bu kule savunma strateji oyunu içerisinde farklı farklı bölgelerden gelen düşmanlara karşı gelmeye çalışıyor, kendi bölgemizde bulunan alanı savunmaya ve burada hayatta kalmaya çalışıyoruz.
Oyun içerisinde endişe oyunlarından aşina olduğumuz woodo bebekler yer alıyor. Aksiyon strateji ögelerinin bulunduğu bu üretimde bu woodo bebekleri alt etmeye çalışıyor ve onlara karşı hem kendimizi hem de bölgemizi savunmaya çalışıyoruz. Oyunda renkli bir tema benimsenmiş durumda. Münasebetiyle hem Etraf hem karakterler hem de atmosfer büsbütün renkli bir halde karşımıza çıkıyor. Bu da oyunun İlgi cazibeli yanlarından biri diyebilirim.
Oyun içerisinde klasik kule savunma yapısı yer almıyor yani olağan koşullarda kule savunma oyunları ekseriyetle üstten görünümlü bir bölgeyi savunma halinde olarak karşımıza çıkıyordu lakin bu oyun içerisinde üçüncü – birinci Şahıs kamera nazar açısıyla bir karakteri Denetim ediyor, bu karakterle birlikte üzerimize gelen Hasım kümelerini ve düşmanları alt etmeye çalışıyor ve kendi kulemizi yani bölgemizi savunmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde yapacağımız pek Fazla atılım bulunuyor, bu atılım ile birlikte karşımıza çıkan woodo bebeklerini aldı ediyor ve onları geldiği yere Geri gönderiyoruz.
 
 
Bir yandan müthiş düşmanların bulunduğu ve garip tiplemelerin yer aldığı bu oyun içerisinde kendi karakterimizle birlikte yanımıza arkadaşımıza alabiliyor ve arkadaşlarımızla birlikte bu bölgeyi savunmaya koyulabiliyoruz. Hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi ile oynayabileceğimiz bu oyun içerisinde arkadaşlarla oynamak Doğal ki daha zevkli oluyor.
Farklı farklı Hasım çeşitleri bu imal içerisinde yer alıyor. Bu Hasım cinslerinin her birinin farklı özellikleri bulunuyor. Oyunda ekseriyetle üzerimize düşmanların koştuğunu görebiliyoruz ve bunlarla birlikte kendi bölgemizi müdafaaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde güvenliği sağlayacağımız bölge değişkenlik gösteriyor ve bu bölgeyi korumak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Oyunda Biricik oyunculu bir yapıyı oynamaktansa arkadaşlarla birlikte bir takım olarak yer almak daha zevkli olabiliyor. Oyunda arkadaşlarla birlikte oynadığımız Vakit kendi ortamızda bir strateji belirleyebiliyor ve o strateji ve plana nazaran düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Oyunda Yeniden farklı farklı kullanabileceğimiz Çeşitli hünerler yer alıyor. Bu hünerlerle birlikte kitle denetimini elimize alabiliyoruz ve kitle Denetim marifetleri ile birlikte Hasım kümelerine ortadan kaldırabiliyor ve basitçe bölgemize savunabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde dört oyuncuya kadar bir dayanak sunuluyor yani toplamda dört oyuncu olarak bir bölgede yer alıyor ve kendi bölgemizi ve kulemizi savunmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde Yine kendi kadro arkadaşlarınızla birlikte güçlerimizi birleştirebiliyor ve farklı farklı yetenekler öğrenebiliyoruz. Oyunda Yeniden kendi grup arkadaşlarımıza birlikte bir sinerji oluşturabiliyor, bu sinerjiyle birlikte zayıf taraflarımızı kapatabiliyor ve ferdî marifetlerimizi bu sayede açığa çıkarabiliyoruz. Oyunda üzerimize gelen Hasım kümelerine karşı plan ve strateji yaparak grubumuzla birlikte onları kolay bir halde alt edebiliyoruz.
Oyun içerisinde Denetim ettiğimiz karakterlerin özellikleri ve hünerleri bulunuyor. Bu özellikleri ve maharetleri ortaya çıkararak güçlendirebiliyor ve bunları yeni öğelerle ve objelerle kombin edebiliyoruz. Bu oyun içerisinde yeni silahlar bulabiliyor ve yeni hünerler elde edebiliyoruz. Hasebiyle kendi karakterimizle birlikte ve yeni marifetlerle birlikte savunmamızı oluşturabiliyoruz.
 
 
Oyunda kendimizi savunmamız gereken Fazla farklı Hasım tipleri bulunuyor. Büyükten küçüğe hakikat farklı Hasım tipleri ile karşımıza çıkacak olan bu oyun içerisinde Birden olarak saldıran Kırmızı yaratıklardan süratli hızlı koşan bebeklere kadar birçok farklı Cin bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde kendi bölgemizi ve alanımızı savunmak için Çeşitli savunma araçları kurabileceğiz. Savunma araçları ortasında taretler, tuzaklar ve daha fazlası yer alıyor. Bunları kullanmak da büsbütün bize ilişkin olacak.
Oyunda kullanacağımız ve kurabileceğimiz taretlerin yerlerini biz belirliyor olacağız münasebetiyle nasıl bir strateji ve plan belirlemek istiyorsak ona nazaran atak yapmamız gerekecek. Oyunda Yine grup arkadaşlarımızla birlikte bu taretlerin yerlerini belirleyebilir ve düşmanları geliş açılarına nazaran bu taretlerin kullanımını yapabiliriz. Oyunda Yeniden bir sıra tuzaklar yer alıyor. Bu tuzaklarla birlikte düşmanların geliş yollarına hakikat kurabiliyor ve onları kolay bir halde alt edebiliyoruz ve yavaşlatabiliyoruz. Klasik kule savunma oyunlarında olduğu üzere birinci etapta 4-5 farklı savunma sistemi bulunuyor. Yani Hasım kümeleri birinci olarak birinci savunma çizgisini geçtikten sonra ikinci savunma çizgisinde geçmek zorunda kalacak. Münasebetiyle her bir savunma çizgisini Biricik tek savunabiliyor ve buralardan geçmemelerini sağlayabiliyoruz. nihayet savunma sınırına geldikleri Vakit da nihayet bir eforla birlikte düşmanları ve Hasım kümelerine alt etmeye çalışıyoruz.
 
 
Yine üstte bahsettiğim taret ve tuzaklar haricinde bir de savunma olarak kurabileceğimiz ateşleme kuleleri ve toplar bulunuyor. Bunlarla birlikte düşmanları daha da yavaşlatıyor ve onları daha Çok alt etme bahtımız olabiliyor. Oyun içerisinde Fazla uygun strateji ve plan belirlemek durumunda kalıyoruz. Hasebiyle düşmanlar üzerine direkt koşmak yerine onların ataklarını evvelden kestirmek, ona nazaran bir plan belirlemek daha mantıklı olacak.
Oyunda Hasım dalgalarını ortadan kaldırmamız gerektiği için Daimi olarak savunma sınırını uygun bir formda savunmamız gerekiyor. Bu üretim içerisinde arkadaşlarımızla birlikte Aka bir Ahenk içinde olmamız gerekiyor. Oyun içerisinde savunmamız gereken farklı farklı bölgeler bulunuyor ve bu bölgelerin temaları ve yapıları birbirinden farklılık gösteriyor. mesela bir oyun içerisinde cehennemin dibindeyken ve her yer Kırmızı ve karanlıktan ibaret iken diğer tarafta orman içerisine dalabiliyor ve yeşil bir örtünün gerisinde kendi bölgemiz savunmaya çalışıyoruz.
Oyunda üstte bahsettiğim üzere üçüncü Şahıs bir kamera nazar açısı bulunuyor lakin geliştirici grubun belirttiğine nazaran bu kamera nazar açılarına iki yeni mod da ekleniyor. Yani oyun içerisinde üç farklı kamera nazar açısı yer alıyor. Düşmanların geliş açılarına ve oyundaki durumunuza nazaran bu kamera açılarını değiştirebiliyor ve ortalarında geçiş yapabiliyoruz. Münasebetiyle üçüncü Şahıs kamera nazar açısı, birinci Şahıs kamera nazar açısı ve öbür kamera modları ortasında çarçabuk geçiş sağlayabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde olağan kule savunma mekaniğinin haricinde bir de arka planda hikaye yer alıyor. Bu hikaye modu kapsamında Türlü bölgelere atılabiliyor ve Çeşitli vazifeleri yapmaya çalışabiliyoruz. Lakin bu stil oyunlarda Natürel ki öykünün Fazla arka planda kalabileceğini biliyoruz. Hasebiyle bu oyunu öyküsü nedeniyle değil de kendi bölgemizi savunma emeliyle oynayabileceğimizi söyleyebilirim.
13 Nisan tarihinde PC platformuna çıkış yapacak olan bu kule savunma strateji aksiyon oyunu bizlere renkli ve eğlenceli tecrübe sunacak üzere görünüyor. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve ilginizi çektiyse bu imale bir Talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda dilerseniz Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve oyunun çıktığı gün bundan haberdar olabilirsiniz.
 
– Guardians Of Gaia (11 Nisan: üçüncü şahıs, çevrimiçi, dövüş, aksiyon)
 
 
Handmade Games tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan üçüncü şahıs, çevrimiçi, dövüş, aksiyon oyunu Guardians Of Gaia, 11 Nisan tarihinde geliyor. Renkli grafiklere ve çizgi sinema stili karakterleri ile karşımıza çıkan bu imal içerisinde çevrimiçi bir Bina hisleri bekliyor olacak. Bu oyun içerisinde farklı farklı karakterler bulunacak, bu karakterlerden rastgele birini seçebilecek ve rakip oyuncularla birlikte kapışabileceğiz. Oyun içerisinde PVP oyun modu bulunuyor ve bu oyun modu sayesinde Çeşitli kapışmalar yaşayabiliyor ve Aka gayretler içerisine girebiliyoruz.
Çevrimiçi odaklı bu dövüş aksiyon oyunu içerisinde elimize bir kılıç alabiliyor, yumuklarımızı konuşturabiliyor yahut farklı objeler fırlatabiliyoruz. Oyunda farklı farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterlerin her birinin yetenekleri ve marifetleri farklılık gösteriyor. Oyunda bayan karakterlerden erkek karaktere ninja usulü karakterlerden sumo karakterlere kadar birçok şekilde kullanabileceğimiz savaşçı bulunuyor. Bu savaşçılarla birlikte ekibimizi kurabiliyor, kurduğumuz kadro ile öbür oyunculara karşı kapışabiliyor ve oyun içerisinde bir nevi hayatta kalmaya çalışıyoruz.
 
 
Üst seviye bir oyun tecrübesi beklemediğimiz ve bunun yanı Dizi animasyonların biraz alt düzeyde karşımıza çıktığı bu imal Müstakil bir takım tarafından geliştiriliyor. Hasebiyle oyundan beklentiniz Fazla yüksek olmasın, Hayal kırıklığına uğramanız mümkün. Zira oyunun gerek fragmanlarına gerekse imajlarına baktığımız Vakit karakterlerin yürüyüş halleri – animasyonları, Darbe dinamikleri ve ortam orta seviyeli bir oyun hissiyatı veriyor yani üst seviye bir oyun tecrübesi beklemememiz gerekiyor.
Oyun içerisinde kalkanlı savaşçıdan elinde Alaz kılıcı tutan bir bayan karaktere kadar birçok farklı biçimde savaşçı bulunuyor ve bu savaşçıları ortasında seçim yapabiliyoruz. Oyun içerisinde bir grup kurabiliyor, bu grubumuza arkadaşlarımızı Davet edebiliyor ve bu arkadaşlarımızla birlikte geniş bir dünyayı adım atabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı cinste düşmanlar karşımıza çıkabiliyor ve bunları alt etmek için de elimizdeki yeteneklere sarılabiliyoruz. Oyun içerisinde olağan oyunculardan dış bir de etrafta öldürebileceğimiz Çeşitli yaratıklar bulunuyor. Bunları da alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
 
Guardians Of Gaia içerisinde Tekrar etraftan bir şeyler toplayabiliyor ve bunları avantajımıza kullanabiliyoruz. Oyunda Yine en Çok 4 şahsa kadar bir grup oluşturabiliyor ve en Çok yanımıza 3 arkadaşımızı Davet edebiliyoruz. Tekrar birebir halde karşı ekip da 4 şahıs olarak karşımıza çıkıyor yani dörde dört bir ekip savaşı tecrübesi elde edebiliyoruz diyebiliriz. Oyun içerisinde üçüncü Şahıs bir kamera nazar açısı bulunuyor ve karakterimizi rahat bir biçimde Denetim edebiliyoruz. Oyunda bir sıra farklı karakterler ortasında seçim yapabiliyor ve bu savaşlar ortasına iç olabiliyoruz.
Takım tabanlı bu aksiyon macera oyunu içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor diğer yandan ise hem öbür oyuncuları hem de oyun içerisinde yer Meydan yaratıkları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde her bir karakterin farklı özelliği ve mahareti bulunuyor. Bu özelliklerle birlikte istersek kılıcımız savurabiliyor istersek kalkanımızı gelen akınlara karşı kullanabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz birçok Ira yer alıyor ve bunları kullanmak da büsbütün bize ilişkin oluyor.
 
 
Oyunda atıldığımız bu uğraşta kendi grubumuz ile birlikte bu arenaya Yargıç olmaya çalışıyor ve diğer oyuncularla birlikte Aka bir gayrete girişebiliyoruz. Oyunda Tekrar etrafta Türlü yuvarlak objeler yani çekirdekler bulunuyor, bu çekirdekleri ortadan kaldırmak için gayret atılıyoruz. Oyunda çekirdeğe vurduğumuz esnada farklı yaratıklar çıkabiliyor ve bu çekirdekleri kim Evvel patlatırsa ve ortadan kaldırırsa o grup 1-0 önde başlıyor diyebiliriz.
Temel maksadımızın oyun içerisinde yer Meydan çekirdekleri ortadan kaldırmak oldu bu oyunda farklı kristalleri ortadan kaldırabiliyor kristalleri ortadan kaldırdıktan sonra bu bölgelere Yargıç olmaya çalışıyor ve öbür grup oyuncularını alt etmeye başlıyoruz O yüzden hem bölge hakimiyetini ele geçirmeye hem de çekirdekleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz oynayan Temel gayesi aslında bu.
Oyun içerisinde Yine her bir savaşta farklı tecrübeler ve ganimetler elde edebiliyor ve bunları kullanabiliyoruz. Oyunda Yeniden karakterimizin farklı farklı marifetleri bulunuyor ve bu hünerleri dilersek yükseltebiliyoruz ve yeni marifetlerin kilidini açabiliyoruz. Oyunda yeni marifetlerin kilidini açmak için savaşlardan galip çıkmak gerekiyor ve galip çıktığımız savaşlardan da Çeşitli ganimetler ve silahlar elde edebiliyoruz. oyunda farklı silahları elimize alabiliyor ve bunları takabiliyor ve ayrıyeten rakip oyunculara karşı gelebiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde farklı biçimde silahlar bunları ve bu silahları kullanmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda bir silah üzerinde ustalaşabiliyor ve farklı silahlar üzerine yeni hünerler açabiliyoruz bu büsbütün bize kalmış. Hasebiyle oyun içerisinde kendi üslubumuzu belirleyebiliyor ve ona nazaran karakterimizi de yanımıza alarak bu oyun içerisinde çabaya başlıyoruz.
Guardians Of Gaia içerisinde farklı bölgeler ve arenalar bulunuyor. Bu bölgelerde ve arenalarda hayatta kalmak biraz şiddetli olabiliyor. Bu oyunda Tekrar karlı bölgelerden çimenli ve güneşli bölgelere ırmaklardan Kıyı kısımlarına kadar birçok farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerin her birinin teması farklı bir biçimde karşımıza çıkıyor ve etrafın değiştiğini de görebiliyoruz. Oyun içerisinde her bir bölgenin kendine ilişkin zorlukları bulunuyor ve bu zorlukları aşmak da büsbütün bize kalıyor. Oyunda bir yandan çekirdekleri ortadan kaldırmaya çalışırken öbür yandan çevresel faktörleri de es geçmiyoruz. Münasebetiyle bize saldıran yaratıklar bulunabiliyor ve bu yaratıkları da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
 
 
Oyunda bir yandan Etraf etmenleriyle uğraşıyor öbür yandan ise rakip oyuncularla birlikte kapışabiliyoruz. Oyunda farklı silahları ve özelleştirmeleri deneyebiliyor ve bu özelleştirmelerle birlikte yeni hünerlerin kilidini açabiliyoruz. Oyunda Tekrar Çeşitli öğeleri elimize alabiliyor böylelikle kendi avantajımıza kullanabiliyor ve Özel ataklar gerçekleştirebiliyoruz. Çaba esnasında elimizde olan silahı değiştirebiliyor, yeni silaha geçiş yapabiliyor ve oyunun ortasında aslında bu değişimleri tamam gerçekleştirebiliyoruz.
Taktik ve stratejinin Değerli olduğu bu oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere birçok özellik ve içerik bizleri bekliyor olacak. Kısaca toparlamak gerekirsek oyunda bir grup kuruyoruz, bu takım 4 şahıstan oluşuyor – karşımızda da 4 Benlik bir takım bulunuyor ve grupla birlikte bir ortaya geliyoruz. Bu grupla birlikte Çeşitli misyonlar yapmaya koyuluyoruz, bu misyonlar ortasında etrafta bulunan çekirdekleri ortadan kaldırmak ve Etraf etmenlerine karşı hayatta kalmak yer alıyor. Oyunda Yeniden bu çekirdekleri yok ederken etraftan yaratıklar saldırabiliyor ve öbür taraftan da oyuncular bu çekirdeği yok etmeye çalışıyor.
 
 
İki ekip da bu halde çekirdeği yok etmeye çalıştığından Dolayı hem ortalık birbirine giriyor hem Etraf etmenleri de bu işin içerisinde karışıyor yani ortalık Cenk alanına dönüyor diyebiliriz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler ve arenalar bulunuyor. Bu arenalar birbirinden farklılık gösteriyor. Yeniden seçebileceğimiz ve kullanabileceğimiz Çeşitli karakterler bulunuyor, bu karakterlere yeni silahlar ve hünerler kazandırabiliyoruz.
11 Nisan’da çıkış yapacak olan bu aksiyon dövüş oyununu dilerseniz siz de Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilirsiniz ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunda üstte da dediğim üzere beklentiniz Fazla yüksek olmasın hasebiyle gerek animasyonlardan gerekse karakterlerin dizaynlarından bunu zati anlayabiliyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir