Neil Druckmann: Elden Ring’in Hikaye Anlatım Tekniği İlgimi Çekiyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 11, 2023 Yorum Yok

 
Kaliforniya’nın Santa Monica kentinde bulunan ve daha Fazla Crash Bandicoot, The Last of Us, Uncharted üzere oyun serileriyle bilinen Amerikan oyun şirketi Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckmann yeni açıklamalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde oyunları artık bitime yakın duyurulacağını belirten Druckmann, artık ise Elden Ring’in hikaye anlatımının ilgisini çektiğini söylüyor.
 
Neil Druckmann, yeni ayrıntılar vermeye devam ediyor
 
 
 
The Washington Post ile bir röportajda konuşan Naughty Dog Eş Lideri Neil Druckmann, The Last of Us’ın Uzaklık sahneleri ve diyalogları konusunda Çeşitli açıklamalar yaptı. Bu kapsamda Elden Ring’in hikaye tabir tekniğinin ilgisini çektiğini yineledi. 
 
Druckmann ek olarak şunları söyledi: “Artık oyunculara yeni bir hikaye anlatmak için klâsik tabir tekniği pek tesirli olmuyor. En uygun hikaye tabir tekniğine sahip kimi oyunlar ortasında Elden Ring ve Inside üzere imaller yer alıyor. Bu oyunların söz teknikleri ilgimi çekiyor.”
 
The Last of Us oyununda hikaye anlatımı çoklukla sinematikler üzerinden ilerliyor. öbür taraftan bu hikaye anlatımı makul objeleri inceleyerek, incelediğimiz objenin açıklamalarına bakarak (yer yer geçmişe giderek) ve karakterler ortasındaki diyalogları okuyarak gerçekleşiyor.
 
Öte yandan Neil Druckmann, hikaye anlatımı konusunda bu üretimlerden ilham alacağını yineliyor. Ayrıyeten şu anda The Last of Us’ın Fazla oyunculu Müstakil projesi geliştirilmeye devam ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir