Mortal Kombat 11’in 500 milyon dolar kazandırdığı bildirildi

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 23, 2023 Yorum Yok

 
Warner Bros. Games tarafından oyunculara 2019 yılında sunulan dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 11’in 500 milyon dolar kazandırdığı bildirildi. Bu sayı Warner Bros. Global Marka Yöneticisinin LinkedIn hesabındaki İzah içerisinde yer aldı ve bunu bir Twitter kullanıcısı ayrım etti.
 
Açıklamada oyunun satış sayısı yer alıyor
 
 
 
Ortaya çıkarılan bilgilere nazaran Mortal Kombat 11’in yaklaşık 15 milyon adet sattığı bildiriliyor. Bu sayıyla beraber Mortal Kombat 11, sırf serideki en Fazla satan oyun değil tıpkı vakitte bu Cin içerisinde yer Meydan rakiplerin neredeyse tamamını geride bırakıyor.
 
Karşılaştırma yapacak olursak en nihayet yayınlanan Tekken oyunu Tekken 7’nin Aralık 2022 prestijiyle 10 milyon adet sattığı bildirildi. diğer yandan Şubat 2023’te Street Fighter 5’in (2016’da piyasaya sürüldü) 7 milyon adet sattığı ortaya çıktı. Aynı çeşitteki bu oyunlarla karşılaştırırsak MK11 sahiden de yüksek bir satış sayısı yakalamış durumda.
 
Peki siz dövüş oyunları içerisinden hangi seriyi daha Fazla seviyor ve oynuyorsunuz? 
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir