Microsoft: Sony’nin rekabet konusunda endişesi varsa kendi Call of Duty oyununu geliştirsin

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 22, 2023 Yorum Yok

 
Bildiğiniz üzere uzun bir müddettir Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Microsoft bu bahiste monopol ilan ediliyor ve Türlü firmalar korkularını resmi kurumlar aracılığıyla lisana getiriyor. Microsoft’un bu alımına karşı duran Sony firması ise epeyce sarsıcı açıklamalarda bulunuyor ve bu süreç bu biçimde uzamaya devam ediyor.
 
Süreç bu formda devam ederken Microsoft, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’na (CMA) verdiği yeni bir karşılıkta, Sony’nin rekabet konusunda tasası varsa kendi Call of Duty oyununu geliştirebileceğini belirtiyor.
 
Microsoft, CoD oyunlarını PlayStation konsollarında yayınlamaya devam edecek
 
 
 
Verdiği yeni karşılıkla birlikte Microsoft aslında Sony’e rakip bir CoD oyunu çıkartması için atıfta bulunuyor. Bu kapsamda Call of Duty oyunlarıyla ön plana çıkan Activision’ın Microsoft tarafından satın alımı Sony kanadında kaygılara sebebiyet veriyor. Fakat Microsoft muahedenin başından bu yana CoD oyunlarını Playstation konsollarında yayınlamaya devam edeceğini belirtmişti.
 
Öte yandan CoD oyunları için geldiğimiz noktada Microsoft, Nintendo ile 19 yıllık bir muahede imzaladı. Bu kapsamda 10 yıllık bir müddetle CoD oyunları Nintendo konsollarına gelecek. Bu çalkantılı süreç devam ederken CMA satın alma süreciyle ilgili en son kararını 26 Nisan’a kadar duyuracak.
 
Peki siz Microsoft’un Sony’nin kendi Call of Duty oyununu geliştirebileceğini söylemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir