Microsoft, Call of Duty’i Nintendo’ya Getirmek istiyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Teknoloji devi Microsoft, yeni bir atılım ile Call of Duty’i Nintendo platformlarına getirmek istediğini duyurdu. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, bu durumu Twitter gönderisinde açıkladı. Microsoft bu kapsamda 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard (CoD serisinin geliştiricisi ve yayıncısı) satın alımının akabinde Call of Duty’yi Nintendo platformlarına getirmek için 10 yıllık bir muahede yapmak istediğini bildirdi.
 
Call of Duty, 10 yıllık müddet ile Nintendo platformlarında kalacak
 
 
 
Köklü bir seri olan Call of Duty, birçok platformda yer alıyor ve Dizi Nintendo platformlarına geliyor. Bahis hakkında Türlü açıklamalarda bulunan Spencer ise şunları söylüyor: “Microsoft ve Activision Blizzard King’in birleşmesinin akabinde Call of Duty’yi Nintendo’ya getirmek için 10 yıllık bir taahhütte bulunuldu. Microsoft Temel olarak oyunu daha Çok bireye ulaştırmayı hedefliyor.” 
 
Spencer şöyle devam ediyor: “Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Call of Duty, Xbox ve Steam’de hizmet vermeye devam edecek.”
 
Activision Blizzard satın alımı 30 Haziran 2023’te sona eren mali yılda tamamlanması bekleniyor. Konu ile ilgili daha Çok ayrıntı açıklanmadı.
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir