Mayıs ayının son haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 23-30 Mayıs 2023 #2

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 29, 2023 Yorum Yok

 
Mayıs ayının nihayet haftalarında çıkış yapacak PC oyunlarının devamı.
 
– Railway Empire 2 (25 Mayıs: simülasyon, ulaşım, yönetim)
 
 
Gaming Minds Studios tarafından geliştirilen ve Kalypso Media tarafından yayınlanacak olan simülasyon, ulaşım, Yönetim oyunu Railway Empire 2, 25 Mayıs tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Kendi ulaşım imparatorluğumuzu kurabileceğimiz bu üretim içerisinde geniş bir dünyaya atılacak, her bir ulaşım ögelerine Biricik tek erişebilecek ve Çeşitli Etraf ayrıntılarına bu oyun içerisinde erişebileceğiz. Oyun içerisinde Aka maceralara atılabilecek, bu maceralar esnasında kendi imparatorluğumuzu kurmaya çalışacak ve bütün dünyaya erişim sağlayabilecek Türlü yollar ve demir yolları inşa edebileceğiz.
1800’lü yılları Temel Meydan bu yapının içerisinde eski biçim manzara bizleri bekliyor olacak. Yani daha yenilikçi ve rengarenk bir imgeden fazla eski Sanayi ihtilali imajı bizlere aktarılacak ve bu periyotta Türlü makinelerle birlikte kendi imparatorluğumuzu ortaya çıkaracak, geliştirecek ve büyütebileceğiz. Oyun içerisinde hedefimiz Türlü ayrıntılarla birlikte demiryolları ve yollar üretmek olacak, bu yollarla birlikte bütün dünyaya erişim sağlayabilecek ve bu erişim ile birlikte kendi ulaşım ağımızı yani ulaşım imparatorluğumuzu kurabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde her bir bölgeye erişim sağlamak ve o bölgeye yol yapmak hayli Ehemmiyet arz edecek. Aslında oyunu Temel maksadı da bu. Oyun içerisinde her bir noktaya ulaşım sağlayarak kendi ulaşım ağımızı büyütebilecek, genişletebilecek ve ek olarak da daha Çok Nakit kazanabileceğiz. Her bir yolla birlikte harcayabileceğimiz Türlü ölçülerde paralar bulunacak ve bu paralarla birlikte de kendi şirketimizi büyütebileceğiz. Oyun içerisinde aslında bir şirket olarak yer alacak, bu şirket içerisindeki Yönetim ögeleri büsbütün bize ilişkin olacak. Hem gelirler hem de masraflar ise bizim tarafımızdan hesaplanacak. Münasebetiyle oyundaki iktisat sistemi de kısaca bizim elimizde olacak.
Şirketimizi bütün dünyaya ve kıtalara yayma teşebbüsümüzde başarılı olmak için elbette her türlü Aka ve Ufak ayrıntıya dikkat etmek gerekecek. Bu kapsamda kendi harcadığımız Nakit ölçüsüyle birlikte yapacağımız yolları planlamamız lazım Münasebetiyle oyun içerisinde Fazla ayrıntılı bir içerik bizleri bekliyor olacak. Oyundaki her bir ayrıntıya Yargıç olmak tahminen birinci etapta güç gelebilir fakat bu ayrıntılara ilerleyen süreçlerde daha güzel bir formda Yargıç olabilecek, bu sayede oyundaki imparatorlarımızı daha da genişletebileceğiz.
Demiryolu şirketi olarak atıldığımız bu dünya içerisinde Sanayi ihtilali teması bizlere aktarılacak ve devrin puslu havası bizlere aktarılacak. Dumanlı atmosferlerle birlikte aslında bir Sanayi ihtilali içerisinde olduğumuzu anlayabileceğiz. Gerek atmosfer gerekse renk paleti epey hoş bir halde seçilmiş durumda ve bu tema epeyce hoş bir biçimde bu ögelerle birlikte yansıtılmış durumda. Münasebetiyle oyun içerisinde hem görsel ayrıntı hem de atmosfer hayli hoş bir biçimde karşımıza çıkacak diyebilirim.
 
 
Küçük bir demiryolu şirketi ile birlikte atıldığımız bu macerada kendimizi daha da geliştirebilecek, büyütebilecek ve daha da genişletebileceğiz. Oyun içerisinde Türlü yollar yapabilecek ve yollar ortasında farklı farklı ögeler bulunacak. Oyun içerisinde düz demir yolu yollar yapmaktan çok daha Çok içerikleri de bu oyun içerisinde deneyimleyebileceğiz. mesela bir yerden bir yere ulaşmak için farklı boyutlarda köprüler inşa edebilecek, bu köprüleri en az maliyetle birlikte kurabilecek ve bu köprülerden elde edilen geliri hanemize yazdırabileceğiz. Oyun içerisinde yalnızca Alelade ve düz bir biçimde yollar ve demir yolları kurmayacak tıpkı vakitte çeşitlilik köprüleri ve yapıları da inşa edebileceğiz.
Bir teşebbüsçü olarak yer aldığımız imal içerisinde elbette bizim şirketimize karşı Türlü rakip şirketler de bulunacak. Rakip şirketleri alt etmek, bu şirketlerden daha Çok Nakit kazanmak ve kendimizi daha Çok ön plana çıkarmak için Çeşitli ataklar yapmak gerekecek. Hasebiyle oyun içerisinde kendimi stratejimiz ve planımız bulunması lazım. Bu strateji ve plana nazaran de kendi ataklarımızı gerçekleştirebilecek ve Aka imparatorluğa ulaşma konusunda kendi tecrübelerimizi oyun içerisine aktarmaya başlayacağız. Oyunda gerçek formda Nakit harcamamız gerekecek. Hasebiyle paraları yanlışsız ve verimli bir biçimde harcayarak kar elde edecek ve imparatorluk yolu bizlere açılacak.
 
 
Serinin birinci oyunundan sonra istikbal olan bu yeni ve ikinci oyun içerisinde daha Çok mekanik ve içerik bizlere aktarılacak. Münasebetiyle oyun içerisinde daha Çok özellik daha Çok içerik ve daha Çok çeşitlilik bizlere sunulacak. Oyunda bu ayrıntılar ile birlikte kendi imparatorluğumuzu kurabilecek ve bütün dünyaya gerçek Yargıç olmaya başlayacağız. Oyunda Yeniden geliştirici takımın belirttiğine nazaran 60’tan Çok lokomotif markası yer alacak. Yeni bir çeşit başlatabildiğimiz bu üretim içerisinde bu lokomotifleri ve ardında yer Meydan vagonları istediğimiz üzere Denetim edebilecek, onlara yükler yükleyebilecek ve yolcuları bu vagonlarla birlikte taşıyabileceğiz. Yani oyun içerisinde kuracağımız ulaşım ağı ile birlikte birçok yükü taşıyabileceğiz.
Oyun içerisinde kurduğumuz bu ulaşım ağı ile birlikte yolcuları taşıyabilecek, Çeşitli siparişleri ve kargoları bu vagonlara yükleyebilecek bunun dışında yeni lokomotiflerle birlikte daha süratli bir halde işlerimizi gerçekleştirebileceğiz. Oyunda taşıdığımız ve kurduğumuz bu ulaşım ağı ile birlikte Türlü ölçülerde paralar kazanabilecek ve bu paralarda şirketimizi büyütmek ismine kullanabileceğiz. Oyunda en Aka demiryolu şirketi haline gelmeye çalışacak, bu kapsamda Türlü reklamlar ve kampanyalar düzenleyebilecek ve kurduğumuz ulaşım ağı ile birlikte ne kadar kaliteli bir şirket olduğumuzu kanıtlamaya çalışacağız.
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere rakip şirketler yer alacak, bu rakip şirketlere karşı kendimizi daha Çok ön plana çıkarmak ve bizim de burada olduğumuzu söylemek ismine Türlü atılımlar ve stratejiler gerçekleştirebileceğiz. Bu kapsamda sağlam ve sağlam araçlarla birlikte yolumuzu açmaya koyulacağız. Oyun içerisinde ulaşım ağı ile birlikte kentleri birbirine bağlayabilecek, bu ulaşım ağını istediğimiz yerde sonlandırabilecek ve istediğimiz biçimde yolları birbirine bağlayabileceğiz. Yani oyundaki her bir ayrıntı aslında bizim elimizde ve kuracağımız yollar, köprüler ve demiryolları büsbütün bize ilişkin olacak.
Daha Çok detaylı içeriğin yer aldığı bu üretim içerisinde kıtaları birbirine bağlayabilecek ve genişleyen bu harita içerisinde kendi ulaşım ağımızı kurmaya başlayacağız. Oyun içerisinde detaylı yol yapma mekanikleri, kendi iktisadımızı yönetebileceğimiz envanter sistemi ve daha Çok ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde bizlere sunulacak olan içerikler dahilinde Türlü ray sistemleri de yer alacak. Bu ray sistemleri içerisinde 8 farklı Bina bizlere sunulacak ve bu yapılar içerisinden istediğimizi seçebilecek ve bu rayları da ulaşım ağı içerisine iç edebileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde her bir ayrıntı aslında farklı farklı formlarla karşımıza çıkacak ve her bir ayrıntısını aslında dallanıp budaklandığını görebileceğiz.
 
 
Demiryolu imparatorluğu kurabileceğimiz oyun içerisinde elbette hikaye modu bulunacak ve bu hikaye modu kapsamında Aka bir maceraya atılacağız ve Çeşitli vazifeleri bu mod içerisinde yapmaya başlayacağız. Oyunda Yeniden seçebileceğimiz altı farklı Ira yer alacak ve bu altı farklı karakterden istediğimizi seçerek maceraya başlayabileceğiz. Oyunda bir yandan özelleştirilebilir Türlü seçenekler bulunacak ve istediğimiz halde araçları ve ulaşım ağımnı özelleştirilebilecek ve bunları halka sunabileceğiz. Oyunda öteki taraftan hikaye modu dışında özgür oyun modu da bulunacak. Bu hür oyun modu içerisinde her türlü kaynağı harcayabilecek, oyunun bizlere sunduğu bütün imkanlardan faydalanabilecek ve oyunun içini dışını çıkarabileceğiz.
Siz de bu üslup simülasyon ve ulaşım ağı oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyun 25 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor ve şu anda oyunun Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunun Steam sayfasından takip edebilirsiniz.
 
– The Lord of the Rings: Gollum (25 Mayıs: aksiyon, macera, rol yapma, gizlilik)
 
 
Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen ve Daedalic Entertainment, Nacon tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, rol yapma, zımnilik oyunu The Lord of the Rings: Gollum, 25 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Saklılık odaklı bu imal içerisinde Aka bir maceraya atılacak, Çeşitli düşmanları alt etmek için gerilerinden sinsice yaklaşacak ve hem kitaplardan hem de televizyon uyarlamalarından aşina olduğumuz Sméagol isimli karakteri Denetim edeceğiz. Oyun içerisinde bu karakterle birlikte ilerleyecek, farklı bölgelere hakikat adım atacak ve bu bölgeleri keşfederek karşımıza çıkan Türlü bulmacaları çözmeye başlayacağız.
Hem zımnilik hem aksiyon
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere zımnilik temelli bir Bina karşımıza çıkacak. Yani oyunda Daimi olarak otların yahut objelerin gerisine saklandığımız bir sekans bizlere sunulacak. Biz de bu sekansların akabinde karşımıza çıkan Türlü düşmanları gizlice alt edecek yahut onlara gözükmemek için saklanarak gizlice ilerlemeye başlayacağız. Alışılmış oyun içerisinde hem gizlenerek ilerleyebilecek hem de düşmanlara karşı Türlü ataklar gösterebileceğiz. Oyunda kapalılık temel temel olduğundan Dolayı gizlenerek gitmek elbette Daimi olarak yapacağımız Amel olacak. Lakin bunun yanında da aksiyon ve rol yapma ögeleri da bizlere aktarılacak. Yani oyun içerisinde bulunan düşmanları kendi dövüş sistemimizle birlikte ortadan kaldırabileceğiz. Bu da oyunun çeşitliliğine fayda sağlayan bir durum.
 
 
The Lord of The Rings serisi içerisinde yer Meydan bu üretim bizlere aksiyon ve macera ögelerini da sunacak. Bunun yanı Dizi Çeşitli bölgelere giderek tırmanabilecek, yüksek yerlerden atlayabilecek, Türlü bulmacaları çözebilecek ve daha fazlasını bu üretim içerisinde yapabileceğiz. Oyunda Yine değerlisini arayan bir karakteri yani Sméagol karakterini Denetim edecek, bu karakterin neler istediğini ve ne yapmak durumunda olduğunu elbette hem yapıtlardan hem de televizyon uyarlamalarından biliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde biz de bir yüzüğü aramaya koyulacak, bu yüzüğün gizemli güçlerinden yararlanmaya başlayacak ve kendi kurnazlığımızı bu oyun içerisinde kullanabileceğiz.
Orta dünya içerisinde yer aldığımız bu üretimde karakterimizin elbette Türlü maharetleri ve yetenekleri bulunacak. Bu maharet ve yetenekleri kullanmak için oyun içerisinde Daimi olarak ataklar yapabilecek, bu atakları geliştirebilecek ve yeni hünerlerin kilidini açabileceğiz. Oyunda Daimi olarak farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebilecek, bu bölgelerdeki tehlikeler ortadan kaldırabilecek ve gizli bâtın ilerlediğimiz sekanslar da çokça karşımıza çıkacak. Oyunda bu zımnilik temelin dışında Yine karşımıza çıkacak olan Çeşitli bulmacalar bulunacak. Bu bulmacaları da çözmeye çalışacak ve bu bulmacaları geçtikçe yeni bölgelerin ve kısımları kilidini açabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde tehlikeli bir dünya bizleri bekliyor olacak. Tehlikeli dünya içerisinde Çeşitli misyonlar yapabilecek, öykünün bizlere nihayet olduğu kısım deneyimleyebilecek ve hikaye tabanlı bu Biricik oyunculu üretim içerisinde kendi rolümüzü oynamaya başlayacağız. Elbette bu oyun Biricik oyunculu bir yapıyı bize aktaracak rastgele bir çevrimiçi yapıyı bünyesine barındırmayacak. Münasebetiyle hikaye tabanlı Biricik oyunculu aksiyon macera ve rol yapma tecrübesi bizlere aktarılacak diyebiliriz. Bu stil oyunlar biz oyuncular tarafından tercih edilen çeşitler ortasında yer alıyor. Yani oyun içerisinde rastgele bir çevrimiçi Faktör olmaması, hikaye ve Biricik oyunculu bir temeli yansıtması esasen bizim gözümüzde artı olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle bu imalden da ümidimiz Mevcut lakin Türlü oynanış fragmanlarına ve görüntülerine baktığımız Vakit biraz daha beklentiyi düşük tutmakta fayda Mevcut diyebiliriz.
Çünkü bir oyun içerisinde Aka beklentilere girdiğimiz Vakit beklentilerimiz birden fazla Vakit karşılanmıyor. Münasebetiyle Şayet bir oyundan Beğeni almak istiyorsak ve bu oyunun bizlere sunduğu dünyayı deneyimlemek istiyorsak beklentileri düşük tutarak yeterli gördüğünüz şeylerin bize sürpriz olarak gelmesi daha düzgün olabilir.
 
 
J.R.R. Tolkien’ınk kitaplarına sadık kalınarak hazırlanan bu imal içerisinde elbette kitabı okuyanlar için daha hoş sürprizler karşına çıkacak. Zira kitabı okuyanlar ve orta-çağ dünyasına Yargıç olanlar bu imalden elbette tutarlılık beklemek durumunda. Fakat diğer oyuncular yalnızca bu oyunu aksiyon macera ve rol yapma ögeleri için deneyimleyecek ve kendisine sunulan kıssaları oynayabilecek. Münasebetiyle bu Cin üretimler birçok oyuncunun beklentilerini istemese de yükselten üretimler olarak karşımıza çıkıyor. Zira isminden de anlaşılacağı üzere Aka bir markayı ve kitleyi temsil ediyor. Haliyle bu da bizlerin karşısına âlâ bir şeyleri çıkmasını Mecbur tutuyor. Siz de biliyorsunuz ki bu Orta çağ Dünyası epeyce geniş bir dünya. Burada yaşananlar karşımıza çıkan kıssalar her biri farklılık gösteriyor ve her biri kendi içlerinde dengeli bir yapıyı hayranlarına aktarmayı hedefliyor. Bu oyundan da beklentimiz hem belirtildiği üzere kendi dünyasına sadık kalması hem de kendi içerisinde hoş animasyonları ve içeriği olan bir yapının bulunması.
Oyun içerisinde Denetim ettiğimiz Ira hayli sinsi ve Açıkgöz bir karakter. Siz de kitaplarda hem de televizyon uyarlamalarında bu karakterin nasıl bir yapıya sahip olduğunu biliyorsunuz.  Dolayısıyla oyun içerisinde bu biçim kurnazlıkları ve akıl oyunlarını biz de yapmak durumunda kalıyor ve bu sayede Türlü atılımlar ve aksiyonlar gerçekleştirebiliyoruz. Oyun içerisinde Yine bu Ira Temel alınıyor ve bu karakteri üzerine yoğunlaşılmış durumda. Hasebiyle orta tıp dünyasını bu Ira üzerinden yorumlayacak, bu karakterle birlikte Türlü kıssalara dalacak ve aksiyon macera içerisinde bu karakterle birlikte yer bulacağız.
 
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere oyunda aksiyon ve dövüş sistemleri de bulunacak. Elbette bu aksiyon ve dövüş sistemi direkt düşmanların üzerine saldırmaktan fazla daha Fazla onların gardını düşürme ve onları gafile ablama formunda olacak. Hasebiyle oyunda fırsatını yakaladığımız anda düşmanları ve tehlikeleri alt edebilecek, onları yere serebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. akıl oyunlarıyla haşır neşir olacağımız bu üretim içerisinde Daimi olarak tehlikeler içerisine dalabilecek, kendi gayemiz doğrultusunda ilerlemeye koyulacak ve bu tehlikeli dünya içerisinde hayatta kalmaya çalışacağız.
Oyunda kullandığımız Ira elbette yapısı gereği ile kambur bir karakter. Münasebetiyle oyundaki bu kambur karakteri kullanmak tahminen de bizlere farklı bir hissiyat verebilir. Oyundaki bu Ira ile birlikte düşmanları avlamak için Türlü akıl oyunları yapabilecek, onların karşısına direkt çıkmayarak arttan yaklaşabilecek ve onların gardını düşürebileceğiz. Oyunda Yine doruklara gerçek tırmanabilecek, otların ortasına saklanabilecek ve objelerin ardına saklanarak da düşmanlardan gizlenebileceğiz. Oyunda saklanabileceğimiz hayli Çok kısım bulunacak. Hasebiyle bu saklanma seansları da çokça karşımıza çıkacak.
 
Hayranlar tarafından beklenen aksiyon macera rol yapma oyunu The Lord of the Rings: Gollum 25 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun ek olarak ön siparişleri de şu anda mevcut. Steam üzerinden 595 Türk lirasına standart sürümünü sipariş verebilir ve direkt kütüphanenize ekleyebilirsiniz. öteki bir sürümü ise 695 Türk lirasından satışta. Bu sürüm içerisinde de Türlü oyun içi paketler, sanat kitapları ve daha fazlası yer alıyor.
 
– Bat Uzunluk (25 Mayıs: platform, aksiyon, macera)
 
 
X PLUS, Sonzai Games tarafından geliştirilen ve X PLUS tarafından yayınlanacak olan platform, aksiyon, macera oyunu Bat Uzunluk, 25 Mayıs tarihinde geliyor. Yandan görünümlü bu platform aksiyon macera oyunu içerisinde farklı bölgelere hakikat ilerleyebilecek, Denetim ettiğimiz karakterle birlikte birçok tehlikeyi aşabilecek ve öbür bölgelere ilerleyerek buradaki tehlikeleri alt edebileceğiz. Oyun içerisinde sporla ilgilenen bir karakteri Denetim edecek, bu Ira vaktinde Okul yıllarında beyzbol oynayan bir Ira olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyun içerisinde de elimizdeki Değnek ile birlikte düşmanlara karşı gelebiliyor, onların bizleri fırlattığı toplara vurabiliyor ve o topları onlara ziyan vermek için fırlatabiliyoruz.
Oyun içerisinde 2 boyutlu grafikler bizleri bekliyor. Bu imal içerisinde Çeşitli platform zorlukları, aşmamız gereken Çeşitli Hasım zorlukları ve daha fazlası yer alıyor. Oyun içerisinde karşılaşabileceğimiz Türlü zorluklarla birlikte farklı atılımlar yapmamız gerekiyor yani oyun içerisinde bir yerden bir yere atlayabiliyor, o yerden daha farklı bir yere geçiş yapabiliyor ve ortadaki boşlukları aşmak için zıplama tuşuna basarak ilerleyebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde sık sık karşımıza Türlü platform zorlukları çıkabiliyor ve bu zorlukları aşmak için de oyun içerisinde Türlü ataklar yapmamız gerekiyor.
 
 
Bat Uzunluk içerisinde bir beyzbol atleti olarak yer alıyor ve elimizdeki beyzbol sopası ile birlikte düşmanları alt edebiliyoruz. Düşmanlar bizlere Türlü beyzbol topları yolluyor ve biz de onlara vurabiliyoruz. Böylelikle onların toplarına karşı gelebiliyoruz. Şayet topları onların üzerlerine hakikat fırlatabilirsek onlara hasar verebiliyor ve nihayetinde onları alt edebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu türlü bir Bina benimsenmiş durumda. Bizim karakterimiz üstte bahsettiğim üzere beyzbol konusunda ehil olan birisi.
Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere beyzbol konusunda ehil olan bir karakterle atıldığımız bu macerada istediğimiz üzere ilerleyebiliyor ve Çeşitli platform zorluklarını aşabiliyoruz. Yandan görünümlü Bina içerisinde bir spor kahramanı olarak kendi ekip arkadaşlarımızı aslında kurtarma niyetindeyiz. Oyun içerisinde kendi ekip arkadaşlarımız bir Sıkıntı tarafından zihinleri ele geçiriliyor, bu gücü ortadan kaldırmak ve grup arkadaşlarımızı kurtarmak için Aka bir maceraya atılıyoruz. Yol boyunca Türlü zorluklarla karşılaşarak bunları aşabiliyor ve bu sayede bütün karakterleri kurtarmaya başlıyoruz.
Oyun içerisinde karşımıza kendi kadro arkadaşlarımız çıkıyor lakin grup arkadaşlarımız bize karşı karşımıza düşmanca bir tutum sergiliyor. Zira bu arkadaşlarımızın zihinleri ele geçirilmiş bir durumda ve biz de onları zihinlerini özgür bırakmak ve eski grup arkadaşlarımızın rolüne büründürmek için elimizden gelen her  her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Oyun içerisindeki birçok kısımda Kötü adamlarla savaşabiliyor, karşımıza çıkan kendi grup arkadaşlarımızı kurtarmaya çalışabiliyor ve her tipten farklı düşmanlarla birlikte bu oyun içerisinde iş veriyoruz.
 
 
Oyunda Doğal ki karakterimiz atletik bir yapıya sahip. Hasebiyle atlayıp zıplayabiliyor, sağa sola yanlışsız kaçabiliyor ve üzerine gelen topları beyzbol sopası ile birlikte uzaklaştırabiliyor – vurabiliyor. Hasebiyle oyun içerisinde esnek bir yapıya sahip olan bu karakterle birlikte daha süratli bir halde ilerlemeye çalışıyor, Çeşitli platform zorluklarını aşmaya başlıyor ve bu zorlukların da basitçe üstesinden gelebiliyoruz. Oyunda daha Fazla atari biçimi bir manzara bizleri bekliyor yani eski stil bir grafik yapısına sahip olan bu üretim içerisinde güya atari oynuyormuş üzere bir hissiyata kapılabiliyoruz. Hasebiyle bu şekilden hoşlananlar ve bu usule İlgi duyanlar bu oyunu bir göz atabilir.
Oyun içerisinde kullandığımız karakterle birlikte üstlere gerçek uçabiliyor, oyunda Yine kullandığımız karakterle Çeşitli hareketler yapabiliyor, bu hareketleri düşmanlar üzerinde sergileyebiliyor ve farklı ataklarla birlikte yükseklerden aşağıya hakikat süzülebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı düşmanlar ve tehlikeler bizleri bekliyor. Oyunda yani karşılaşacağımız düşmanlar ortasında Daimi olarak dönmeye başlayan ve onların üzerinden atlamamız gereken bir tehlike, bunun dışında bizlere top atan ekip arkadaşlarımız ve daha fazlası yer alıyor.
Oyunda Yine diğer taraftan Çeşitli platform zorlukları bulunuyor ve bu platform zorlukları ortasında Türlü tuzaklar yer alıyor. Bu tuzakları aşmak için zamanlamayı âlâ tutturmak gerekiyor. mesela bir bölgeye atıldık ve bu bölgede sallananbir topuz bulunuyor. Bu topuzu aşmak için yanlışsız vakitte gerçek atılım yapmaları gerekiyor. Yani bu topuzu ortadan kaldıramıyor lakin o topuz tuzağına zamanlamamızla birlikte geçmemiz gerekiyor. Hasebiyle oyun içerisinde bu biçim tuzaklar da yer alıyor.
 
 
Oyunda kullanacağımız farklı farklı yetenekler ve hünerler bulunuyor. Bu yetenekleri ve hünerleri karşımıza çıkan düşmanlara karşı kullanabiliyoruz ve bu düşmanları aşmak için bu özelliklerden faydalanabiliyoruz. Oyunda farklı farklı düşünme tipleri yer alıyor ve bu Hasım cinsleri aşmak için de Çeşitli atılımlar gerçekleştirebiliyoruz. Oyunda karşımıza çıkan düşmanlar ortasında döne döne sağa sola giden düşmanlar, üzerimize Çeşitli objeler fırlatan bitki usulü şeyler ve daha fazlası yer alıyor. Her bir düşmanın kendine ilişkin özelliği ve mahareti yer alıyor. Münasebetiyle onlardan kaçınmak ve onları alt etmek için öncelikle onların ne yaptığını öğrenmeye çalışıyor ve öğrendikten sonra da kendi atağımızı gerçekleştirebiliyoruz.
 
Bat Boy’da kullandığımız Ira esnek bir yapıya sahip olduğundan Dolayı Daimi olarak sağa sola gerçek atlayabiliyor, üstlere yanlışsız fırlayabiliyor ve Çeşitli platformlardan faydalanabiliyor. Oyunun içerisinde Tekrar karakterimizle birlikte bir anda düşmanın üzerine atılabiliyor ve harika kahraman vuruşu yapabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde kullanacağımız Türlü yetenekler ve hünerler bulunuyor.
Platform aksiyon oyunu içerisinde geniş bir dünya bizleri bekliyor. Oyunda Tekrar 8 bitlik bir görsel üslubu, bunun yanı Dizi renkli ve İlgi alımlı atmosferler, bulmacalar ve keşfedilecek kısımlar bizlere aktarılıyor. Elbette arka planda bir de Çeşitli müzikler bizlere eşlik ediyor. Hasebiyle bu şekil oynayan müziklerle birlikte oynamak epey zevkli olabiliyor. arka planda çalan müziklerle birlikte Çeşitli maceralara ve zorluklara göğüs gerebiliyor hasebiyle oyunlardaki bu üslup müzikler hayli Ehemmiyet arz ediyor.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden keşfedilecek Çeşitli ögeler yer alıyor. Bu ögeler ortasında koleksiyonlar, araçlar ve daha fazlası yer alıyor. Bunları keşfederek ve yeni müzikleri kilidini açarak da cümbüşün dozunu arttırabiliyoruz. Yine etrafta keşfedilecek Türlü  manzaralar da bulunuyor.
Oyun içerisinde bizlere kendi üslubunda Çeşitli görüntüler sunuluyor ve bu görüntülere Natürel ki göz atabiliyoruz. Oyunda farklı bölgeler yanlışsız ilerleyebiliyor, bu atıldığımız macerada farklı bölgelerdeki düşmanları alt etmeye çalışıyor ve bu bölgelerdeki zorlukları ve tuzakları aşmaya başlıyoruz.
 
 
25 Mayıs tarihinde çıkış yapacak olan bu platform aksiyon macera oyununun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunu Steam sayfası üzerinden ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun ayrıyeten şu anda Yine Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Dilerseniz bu demo sürümünü deneyebilir ve oyunun bir kısmını oynayabilirsiniz. Bu demo sürümü nihayetinde oyunu satan olup olmayacağınıza karar veren bir sürüm olarak da karşımıza çıkıyor.
 
– Above Snakes (25 Mayıs: Aleni dünya, hayatta kalma, macera)
 
 
Square Glade Games tarafından geliştirilen ve Crytivo tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya, hayatta kalma, macera oyunu Above Snakes, 25 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İzometrik bir yapıya sahip olan bu hayatta kalma oyunu içerisinde yabanî batı esintili bir tema bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde hayatta kalma ögeleri, rol yapma ögeleri, aksiyon ve macera ögeleri yer alacak. Oyunda bu Bina ile birlikte hoş bir tecrübe bizleri bekliyor olacak.
Oyun içerisinde bir yandan kendi dünyamızı yaratacak ve bu yarattığımız dünya ile birlikte hayatta kalmanın bütün sırlarını öğrenmeye çalışacağız. Oyunda yapabileceğimiz epeyce Çok Amel olacak ve bu işler ortasında kendi dünyamızı yaratmak, Çeşitli kaynaklar toplamak, bu kaynakları birleştirmek ve bu kaynaklarla birlikte yeni öğeleri kilidini açma üzere ayrıntılar yer alacak. Oyun içerisinde bir yandan çiftçilik yaparken öteki yandan etrafı keşfedecek, keşfettiğimiz bu dünya ile birlikte yeni kaynaklara ulaşabileceğiz. Bu kaynakları elimizdeki oluşturduğumuz aletlerle birlikte toplayabilecek, topladığımız bu kaynakları zanaatkarlık sistemi ile birlikte birleştirebilecek ve yeni araçları bu kaynaklara birlikte üretebileceğiz. Oyun içerisinde tam bir hayatta kalma rol yapma tecrübesi bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde yapabileceğimiz epeyce Çok Amel olacak ve  çeşitlilik bakımdan oyun bizlere çok İdeal bir tecrübesi aktaracak diyebiliriz. Oyunda öncelikle Biricik başımıza atılabileceğimiz bu dünya içerisinde hayatta kalmanın Temel sırlarını öğrenmeye çalışacak, bu ögelerle birlikte ilerleyebilecek ve etrafı keşfedebileceğiz. Etrafı keşfettikçe yeni kaynaklara ulaşabilecek ve bu kaynakları toplamak için de makul aletlerin olması gerekecek. Elbette makul aletlerle topladığımız kaynakları öteki aletleri üretmek için kullanabilecek ve bu ürettiğimiz araçları da her bir kaynağın üzerinde kullanabileceğiz.
Oyunda ister çiftçilik yapın isterseniz de farklı usulde işlerle uğraşın büsbütün sizin seçiminizle birlikte değişkenlik gösterebilecek. Münasebetiyle oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edecek. Tekrar bu kapsamda Türlü binalar ve yapılar inşa edebilecek, etraftaki kaynakları toplayarak bu binaları güçlendirebilecek ve kendimize Çeşitli aletler yapabileceğiz. Yani oyun içerisinde topladığımız kaynakları Daimi olarak bir şeyler üretmeye harcayacağız. Münasebetiyle oyunda yer Meydan bu zanaatkarlık mekaniği hayli Ehemmiyet arz edecek. Biz de bu zanaatkarlık mekaniği sayesinde yeni araçların ve aletlerin kilidini açabilecek ve yeni yapıları da bu sistemle birlikte kurabileceğiz.
 
 
Above Snakes’de üstte da bahsettiğim üzere izometrik bir kamera nazar açısı bizleri bekliyor olacak. Oyunda bir karakteri Denetim ederek hayatta kalma mekaniklerini kullanabilecek, hayatta kalmak için de bu dünya içerisinde bulunduğumuz esnada avlanabilecek, balık tutabilecek, çiftçilik yapabilecek ve daha fazlasını bu oyun içerisinde deneyimleyebileceğiz. Yani oyun içerisinde yapabileceğimiz epey Çok Amel olacak. Hasebiyle bunların ortasından da en karlı olanı seçebilecek ve hayatta kalmanın bütün temellerini bu oyun içerisinde öğrenmeye başlayacağız.
Above Snakes içerisinde atıldığımız bu macerada geniş bir dünya bizleri bekliyor olacak. Bunun yanı Dizi bu dünyayı aslında kendi ataklarımıza birlikte genişletebilecek, yeni adalar ekleyebilecek ve daha Çok yere ulaşabileceğiz. Oyunda bir yandan hayatta kalmanın temellerini öğrenirken öteki yandan ise farklı tehlikelere karşı savaşabilecek ve Türlü aksiyon içerisine iç olabileceğiz. Oyunda Yeniden etraftan bulduğumuz kaynaklarla birlikte Türlü silahlar üretilecek, bu silahları güçlendirebilecek ve karşınıza çıkan kayıp ruhları ortadan kaldırabileceğiz. Oyun içerisinde dövüş sistemine girebildiğimiz kısımda Hasım çeşitliliği artış gösterecek. Münasebetiyle oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan ise bu düşmanları alt etmeye koyulacağız.
 
 
Oyunda Yine ilerleme kat ettikçe karakterimizin maharetlerini ve özelliklerini arttırabileceğiz ve yeni özelliklerin kilidini açabileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz eşsiz yetenekler ve özellikler bulunacak. Bu özelliklerden faydalanmak için de kendimizi hayatta kalma olayını adayacağız. Oyunda Aka bir dünyada yer alacak ve bu dünyayı keşfederek yeni kaynaklara ulaşabilecek, bu kaynaklarla birlikte yeni araçlar üretebilecek ve ürettiğimiz bu araçlarla birlikte hem kendi düzeyimizi arttırabilecek hem de yeni yeteneklerin kendileri açabileceğiz.
Oyunda en İdeal hayatta kalma yolunu bulmak için etrafı Daimi olarak gezebilecek, gezdiğimiz esnada avcılık yapabilecek ve bulduğumuz göl kıyılarında ve su kıyılarında ise balık tutabileceğiz. Oyunda bulduğumuz taşları elimizdeki kazma ile birlikte kırabilecek, bu taşları toplayabilecek ve öbür taraftan ise baltamızla birlikte ağaçları kesebileceğiz. Bu kaynakları toplayarak da kendi konutumuzu – kulübemizi ve Ufak hayatta kalma merkezimizi kurmaya başlayacağız.
Oyunda  kurabileceğimiz yapılar ortasında fırınlar, tezgahlar, meskenler, karakol üslubu yapılar ve daha fazlası yer alacak. Yani oyun içerisinde yapabileceğimiz epeyce Çok yapı ve Bina olacak hasebiyle bunları kurarak kendi hayatta kalma merkezimizi inşa edecek, bu inşa ettiğimiz merkezle birlikte dışarıda gelen tehlikelere karşı kendimizi koruyabilecek ve hayatta kalmak için bütün Temel sistemleri bu merkezimizde gerçekleştirebileceğiz.
 
 
Oyunda her bir ayrıntı epey Ehemmiyet arz edecek. mesela avcılık konusunda ehil olmak epey değerli. Kendi hünerlerimizi avcılık konusuna yöneltebilecek, her avladığımız hayvanın derisini yüzebilecek ve cilt personelliği ve kumaş üretimi konusunda ehil olabileceğiz. Yani bu üretim içerisinde her bir olayın ayrıntısına inebilecek ve o hususta ehil olmaya çalışacağız.
Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öteki yandan ise Olağan ki karnımız doyurmamız gerekecek. Karnımızı doyurmak için de Temel kaynak olarak çiftçilik karşımıza çıkacak. Bu çiftçilik konusunda oyun bizlere epey kolaylık sağlayacak ve yabani otlardan sebzelerden Çeşitli tohumları üretebilecek, bunları ekebilecek ve biçebileceğiz. Münasebetiyle oyunda Yine çiftçilik konusunda uzman olmaya çalışarak kendi hasatımızı kendimizi yapacağız. Bu da oyunda hayatta kalmamıza Yardımcı olacak ögelerden biri. Münasebetiyle ürettiğimiz bu zerzevat ve meyvelerle birlikte karnımızı doyurabilecek ve bu döngüyü Daimi olarak sürdürmeye çalışacağız.
Uzun vakitler geçirebileceğimiz bu hayatta kalma macera rol yapma oyunu içerisinde Daimi olarak kendinizi farklı şeyler yaparak bulabileceğiz. Oyunda Tekrar kendi kombinasyonlarına sahip yüzden Çok farklı dünya modülü ve bölgesi bulunacak. Bu kesimlerle birlikte bu bölgeleri keşfedebilecek ve yeni bölgelerin kilidini açabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde elbette arka planda bir de hikaye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında hayatta kalmaya çalışacak ve kendimizi bu mevzuda geliştirebileceğiz. Oyunda Temel olarak bir bayan karakterin Denetim edebilecek, bu bayan karakterin bir çatışmanın ortasında kaldığını görebilecek ve biz de bu kapsamda devreye girerek onun hayatta kalmasını sağlayabileceğiz. Yani oyun bu hikaye etrafında dönüyor diyebilirim.
Renkli grafiklere ve atmosfere sahip hayatta kalma rol yapma oyunu Above Snakes 25 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilirsiniz. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
– Chronicles of 2 Heroes: Amaterasu’s Wrath (26 Mayıs: platform, aksiyon, macera)
 
 
Infinity Experience tarafından geliştirilen ve Catness Game Studios tarafından yayınlanacak olan platform, aksiyon, macera oyunu Chronicles of 2 Heroes: Amaterasu’s Wrath, 26 Mayıs tarihinde geliyor. Retro grafiklere sahip bu platform oyunu içerisinde bir Ninja karakteri Denetim edebilecek, bu Ninja karakterle birlikte Türlü kısımlara atılabilecek ve bu kısımları geçmeye çalışarak yeni kısımların kilidini açabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı platform tuzakları, aksiyon ögeleri ve macera ögeleri yer alacak. Bu ögelerin harmanlanarak bizlere sunulması oyun içerisinde eğlenmemizi sağlayabilecek.
Oyun güç bir yapıyı bizlere aktaracak ve bu güç Bina içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öbür yandan ise bu Ninja güzelce karakteri Denetim etmeye çalışarak onun suratından, hünerinden ve Türlü özelliklerinden yararlanabileceğiz. Oyundaki Ninja karakterle birlikte Türlü kısımlara atılabilecek, bu kısımları aşmak için kendi marifetlerimizi kullanabilecek ve platform zorluklarına aşmak için de elimizden geleni yapacağız.
Eski biçim bir imgeye sahip ve farklı usulde bir grafik yapısı ile karşımıza çıkış yapacak olan bu oyun içerisinde bu Ninja karakterle birlikte süratli bir halde dash özelliğini kullanabilecek, alevlerin ortasından bu Özellikle birlikte sıyrılabilecek ve tuzakları da bu dash özelliği sayesinde aşabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı platform zorlukları bulunacak ve bu platform zorlukları ortasında alevler, üste ve aşağı gerçek ilerleyen keskin çarklar, bizlere karşı gelmeye çalışan Çeşitli Hasım çeşitleri ve daha fazlası yer alacak.
 
 
Oyun içerisinde bu zorlukları aşmak için Alışılmış ki karakterimizin hem suratından hem de gücünden yararlanabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar kullandığımız bu karakterin toplamda üç canı bulunacak. Bu üç canla birlikte ilerleyebilecek ve bu üç canı büsbütün kaybedersek o yeri tekrardan oynamak durumunda kalacağız. Oyun içerisinde kolaydan zora hakikat bir Bina bizleri bekler olacak. Hasebiyle oyunda birinci etapta bizlere kolay sekanslar olacak daha sonra oyunun ilerleyen kısımlarında daha şiddetli ve daha hudut bozucu kısımlar gelmeye başlayacak. Bu platform aksiyon oyunu içerisinde farklı atılımlar yapabilecek, düşmanları indirebilecek ve platform zorluklarını aşmak için Çeşitli marifetlerimizi kullanabileceğiz.
16 bit grafiklere sahip bu üretim içerisinde feodal bir Japonya teması bizlere aktarılacak. Bu feodal Devre Japonya’sında ülkenin başında Üzücü bir Yönetim bulunuyor, bu idaresi ortadan kaldırmak ve idaresini el değiştirmesi ile birlikte halkın huzur içine girmesi için Çeşitli ataklarda bulunabiliyoruz. Oyun içerisinde bütün umutlar aslında bizim Ninja karakterimize bağlı durumda. Münasebetiyle bu Ninja karakterle birlikte Türlü ataklar yapabiliyor, kendi hünerlerimizi bu düşmanlar üzerine kullanabiliyor ve daha fazlasını bu oyun içerisinde yapmamız mümkün.
 
 
Oyun içerisinde iki farklı Ira yer alıyor ve bu iki farklı Ira ortasında dilediğimiz anda geçiş yapabiliyor ve o ninja karakterlerin özelliklerinden faydalanabiliyoruz. İstediğimiz anda geçiş yapabileceğimiz bu yapın içerisinde bu iki karakterle birlikte ilerleyebiliyor, iki karakterin yanlışsız vakitte gerçek yerde maharetlerini kullanmaya çalışabiliyor ve karşımıza çıkan platform zorluklarına aşabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunuyor ve farklı bölgelerin her birinin kendine ilişkin yapısı, özellikleri ve zorlukları bulunuyor. Bu zorlukları aşmak için Alışılmış ki öncelikle bu zorlukların ne olacağını öğrenmek, onların nasıl aşabileceğimizin taslağını başımıza çıkarmak ve kendini ninja marifetlerimizi kullanmak Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Münasebetiyle bu oyun bu üç Faktör ortasında ilerliyor ve biz de bu döngü içerisinde yer alıyoruz.
Oyunda yer Meydan feodal Devre Japonya’nın bütün umutları bu oyun içerisinde biz oluyoruz yani Denetim ettiğimiz iki Ira aslında bu oyun içerisinde bütün umutların kaynağı. Hasebiyle oyun içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan ise halka zulmeden feodal Japonya idaresini ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde elbette farklı farklı maharetler bulunuyor ve bu hünerleri kullanmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu oyunda üstte bahsettiğim üzere dilediğimiz anda iki Ira ortasında geçiş yapabiliyor, bu iki Ira ortasında geçiş yapmak için de gerçek vakti bekleyebiliyoruz.
 
 
Chronicles of 2 Heroes: Amaterasu’s Wrath içerisinde elbette üstte da bahsettiğim üzere kolay bir Bina bizleri beklemiyor. Bu platform aksiyon macerasında Tekrar Daimi olarak karşımıza Çeşitli düşmanlar, platform zorlukları ve tuzaklar çıkıyor. Hasebiyle bunları aşmak için de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu oyunda menzilli hücumların üzerimize geldiğini görebiliyor, bu akınları aşmak için karakterimizin suratından, özelliğinden ve maharetinden yararlanmaya çalışıyor bunun yanı Dizi oyun içerisinde bu düşmanlara karşı kendi kılıcımızı çekebiliyoruz.
Oyun içerisinde tam bir eski stil platform ve aksiyon ögeleri yer alıyor yani oyunda aşmamız gereken tuzaklar büsbütün eski Aksi platform oyunlarını bizlere yansıtıyor ve biz de bu zorluklar ortasında ilerlemeye koyuluyoruz. Oyun içerisinde 20 farklı Yetenek yer alıyor, bu 20 farklı yeteneği oyunun ilerleyen vaktinde açabiliyor ve bu yetenekleri geliştirebiliyoruz. Oyunda Tekrar üstlere gerçek zıplayabiliyor, sağa sola gerçek dash özelliğini açabiliyor bunun yanı Dizi süratli bir biçimde ilerleyerek ve atılım yaparak düşmanları ortadan ikiye bölebiliyoruz.
Oyun içerisinde açabileceğimiz yetenekler ortasında farklı farklı özellikler bulunuyor. Bu özellikler ortasında ise düşmanları sersemletme, yere kuvvetli bir vuruş indirme ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda bu farklı hünerleri kullanarak düşmanları daha kolay bir biçimde altı edebiliyor ve onları alt ederek de yeni kısımlara geçiş yapabiliyoruz.
 
 
Bu oyunda kuvvetli Hasım ordularıyla birlikte gayret etmeye koyuluyor ve bu Kötü idaresi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. İki karakterimiz oyun içerisinde yıllarca eğitim alıyor ve Ninja düzeyine ulaşıyor. Bu iki karakterle birlikte atıldığımız macerada Ninja olarak yer alıyoruz ve karşımıza çıkan Hasım ordularını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde bütün umutlar bize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.
Oyunda iki kardeş olarak Aka bir maceraya atılıyor ve bu macerada hayatta kalmak için elimden geleni yapmaya ve oyunda aslında halkı huzura erdirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde yapacağımız atılımlar epeyce Ehemmiyet arz ediyor zira oyunda Daimi olarak karşımıza gerek düşmanlar gerekse tuzaklar çıkabiliyor. Münasebetiyle hem reflekslerimize güzel tutmak hem de tam hakimiyet sağlamak için karakteri uygun bir formda Denetim etmemiz gerekiyor. Bu oyunda Yine imparatorluğun başında bulunan yöneticileri alt etmek ve onların bağlı bulunduğu gücü kesmek için 3 kutsal hazinenin çalınması ve ele geçirilmesi gerekiyor. İşte tam da burada biz devreye giriyoruz.
 
 
Bu üç kutsal hazinenin çalınması için Aka bir maceraya atılıyor, imparatorluğu huzura erdirmeye başlıyor ve daha fazlasını oyun içerisinde görebiliyoruz. Siz de bu biçim platform aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız ve zorluğu seven oyuncularsınız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve ayrıyeten bir demo sürümü de yayınlanmış durumda. Dilerseniz bu demo sürümünü indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyimleyebilirsiniz. En azından oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu bu demo sorunun sayesinde öğrenebilirsiniz.
 
– Farworld Pioneers (30 Mayıs: platform, aksiyon, macera)
 
 
Igloosoft tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayınlanacak olan platform, aksiyon, macera oyunu Farworld Pioneers, 30 Mayıs’ta geliyor. Piksel grafikli bu Aleni dünya içerisinde geniş bir maceraya atılacak, bu macera içerisinde farklı gezegenlere koloniler kuracak ve kendi merkezimizi inşa etmeye başlayacağız. Biricik oyunculu olarak yahut arkadaşlarımızla birlikte oynayacağımız bu üretim içerisinde Türlü yapılar inşa edebilecek, Türlü yapıları Tamir edebilecek ve yeni yapıları elde etmek için etraftan kaynaklar toplayabileceğiz.
Oyun içerisinde Yine kendi merkezimize ve kolonimize Çeşitli çalışanlar alabilecek, bu çalışanları yönlendirebilecek ve Yapay zekaya sahip bu çalışanları da istediğimiz biçimde Amel sahibi yapabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar etrafı keşfedebilecek, etrafı keşfettikçe yeni kaynaklar toplayabilecek, bulduğumuz madenleri işleyebilecek, kendi kolonimiz içerisinde çiftçilik yapabilecek ve daha fazlasını bu oyun içerisinde gerçekleştirebileceğiz. Oyun içerisinde bizlere Fazla Çok içerik sunulacak ve aslında bir yandan hayatta kalma ögelerini bizlere sunulduğunu görebileceğiz. Hasebiyle bu oyuna aslında platform aksiyon macera oyunundan fazla piksel grafikli hayatta kalma oyunu diyebiliriz.
Arkadaşlarla birlikte oynamalık
 
 
Farworld Pioneers içerisinde ister Biricik başımıza ister Fazla oyunculu formda yanımıza çağırdığımız arkadaşlarımızla birlikte oynayabilecek, arkadaşlarımıza birlikte Türlü gezegenlere ilerleyebilecek, bu gezegenler keşfedebilecek, etraftaki kaynakları görebilecek ve bunun yanı Dizi birlikte istediğimiz bir yapıyı kolay bir formda inşa edebileceğiz. Bu biçim oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak Doğal ki daha eğlenceli bir yapıyı bizlere aktaracak. Hasebiyle bu stil oyunları arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyorum.
Piksel grafiklere sahip ve hayatta kalma aksiyon macera oyunu içerisinde elbette ateşli silahlar da bulunacak. Bu ateş silahlarla birlikte karşımıza çıkan Türlü düşmanları ve tehlikeleri alt edebilecek, bu düşmanları ve tehlikeleri alt ettikçe onlardan Çeşitli kaynaklar toplayabilecek ve daha Çok geliştirmenin kilidini açabileceğiz. Oyunda Natürel ki bizleri Aleni bir dünya bekliyor ve bu Aleni dünya içerisinde etrafı hem keşfedebiliyor hem de Çeşitli arkadaşlar edinebiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar karşılaşacağımız Çeşitli karakterler bulunuyor ve bu karakterlerle birlikte Amel birliği yapabiliyoruz.
 
 
Oyunda Yeniden Türlü kümeler oluşturabiliyor ve bu kümelerle birlikte bir merkeze yanlışsız yoğunlaşabiliyoruz. mesela bir Küme kurduk, bu kümemizle birlikte bir bölgeyi merkez yapmaya karar verdik. İşte bu bölgede kurduğumuz kümeyle birlikte süratli bir halde kolonimizi kurabiliyor, kurduğumuz bu merkezle birlikte Aka bir alana sahip olabiliyoruz. Bu bölgeyi hem korunaklı bir yer haline getirebiliyor hem diğer düşmanlardan kendimizi koruyabiliyor hem de kurduğumuz merkezle birlikte hayatta kalma olasılığımızı daha da arttırabiliyoruz.
Tabii ki bu kurduğumuz kümeler çevrimiçi biçimde gerçekleşebiliyor yani Öbür bir oyuncuyla birlikte kurduğumuz kümeye yeni arkadaşlar alabiliyor, bu oyuncular da Alışılmış ki bizim üzere bilgisayar başında oynayan oyuncular oluyor. Münasebetiyle oyun içerisinde kurduğumuz kümeye gerçek oyuncuları iç edebiliyor ve bu kümeyle birlikte istediğimiz formda onlarla bağlantıya geçip işleri daha faal ve süratli bir biçimde gerçekleştirebiliyoruz. Böylelikle oyun içerisinde Küme kurarak ve bir kümeye iç olarak, işleri daha kolay bir formda halledebilirsiniz. Kümedeki arkadaşlarla birlikte bağlantıya geçerek daha süratli bir formda bölgeleri keşfedebilir, etraftaki kaynakları toplayabilir, madenleri işleyebilir, çiftçilik yapabilir ve daha fazlasını oyun içerisinde süratli bir formda gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Oyun içerisinde elbette bir yandan hayatta kalmaya çalışkan diğer yandan ise üstte da bahsettiğim üzere kendi kolonimizi yani bölgemizi korumak için Aka bir uğraşa atılacağız. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde Aka bir Yıldız Gemisi inşa edecek, bu Yıldız Gemisini  inşa etmek için etrafı keşfederek Çeşitli modüller toplayabilecek ve bu kesimlerle birlikte Yıldız gemimizi tamamlamaya çalışacağız. Münasebetiyle bu Yıldız Gemisi oyun içerisinde aslında arka planda yer Meydan kıssanın bir kesimi olacak. Bizde haliyle bu Yıldız gemisini inşa etmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız.
Oyunda Natürel ki etrafı keşfettikçe yeni tehlikelerin ve düşmanların olduğunu görebilecek ve bu düşmanları da alt etmek için elimizden geleni yapacağız. Oyun içerisinde karşımıza Türlü işverenler çıkabilecek ve işverenleri alt etmek için de kümemizle birlikte koordineli bir halde atılımlar yapabileceğiz. Oyunda Yeniden Çeşitli güçlü düşmanlar, işverenler, farklı tehlikeler ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bunları alt etmek için de Alışılmış ki elimizdeki silahlara ve araçlara davranabileceğiz.
Farworld Pioneers içerisinde farklı farklı bölgeler bulunacak ve bu bölgelerin her birinin kendine ilişkin teması, yapısı ve dinamikleri bulunacak. Oyun içerisinde Örneğin bir yere ilerlerken burasının Fazla karanlık bir orman olduğunu görebilecek, Öbür bir tarafa ilerlerken de burasının kurak bir çöl olduğuna tanıklık edebileceğiz. Oyunda Yeniden keşfettiğimiz bölgelerde farklı farklı keşifler yapabilecek, madenlere geçiş yapmak için aşağılara hakikat inebilecek ve bu madenleri kazarak kendimize ilişkin Türlü kaynaklar çıkarabileceğiz. Bu kaynaklar epey Ehemmiyet arz edecek zira bu kaynaklarla birlikte Türlü yapılar inşa edilecek ve kendi merkezimizi kurmaya bu kaynaklar Yarar sağlayacak.
 
 
Oyunda bunlar dışında daha da geniş bir içerik yelpazesi bizleri bekliyor olacak. mesela etraftan Daimi olarak kaynak çıkararak kaynakları bir mağazada satabilecek ve bu mağazalarla birlikte Türlü alış-verişler yapabileceğiz. Bu mağazalar ve alış-veriş yaptığımız kısımlar hayli Ehemmiyet arz edecek. Zira yeni araçların, silahların ve daha fazlasının kilidini bunlarla birlikte açabileceğiz. Oyunda Yine Çeşitli mağazalar bulunacak ve bu mağazalar içerisinden lazer tüfekleri, Çeşitli modüller ve daha fazlasını almaya İmkan bulabileceğiz Münasebetiyle oyun içerisinde bir ticaret sistemi bulunacak, bu ticaret sistemi ile birlikte kendimize ilişkin Kıymetli içerikler alabileceğiz. Münasebetiyle bu mağazalara uğramak, etraftan Türlü kaynakları toplamak ve bu mağazalardaki araçları satın almak epeyce kıymetli.
Kısaca toparlayacak olursak oyun bizlere piksel grafikte bir hayatta kalma aksiyon macera tecrübesi sunmayı hedefliyor. Oyun içerisinde farklı farklı karakterler bulunuyor ve ister Biricik oyunculu istersek de Fazla oyunculu bir formda arkadaşlarımızla birlikte bu oyunu deneyimleyebiliyoruz. Oyunda birçok farklı bölge bulunuyor ve bu bölgeleri keşfederek istediğimiz kaynakları toplayabiliyoruz. Topladığımız bu kaynaklarla birlikte kendimize ilişkin bir koloni kurabiliyor ve bu koloni ile birlikte de Yıldız gemisini inşa etmeye başlıyoruz.
 
 
Araştırma ve geliştirmenin epeyce Kıymetli olduğu Farworld Pioneers 30 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Natürel ki bu oyunun piksel grafiklere sahip olması tahminen de birçok oyuncu tarafından kabul görmeyebilir fakat bu üslubu sevenler ve bu grafik yapısında bir hayatta kalma oyunu deneyimlemek isteyenler bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilir. Oyunun ayrıyeten şu anda bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümünü Steam üzerinden indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyimleyebilirsiniz. Bu demo sürümü oyunu satın almayacağınızı da karar vermenizi sağlayacak bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir