Mayıs ayının ilk haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 1-7 Mayıs 2023 #1

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 27, 2023 Yorum Yok

 
Mayıs ayı içerisinde birçok PC oyunu bizleri bekliyor. Aksiyondan maceraya simülasyondan stratejiye bir Fazla Cin çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu listede Mayıs ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları göz atıyoruz. Liste 1-7 Mayıs tarihlerini Temel alıyor.
 
– Tiny Life (3 Mayıs: simülasyon, ömür, inşa etme)
 
 
 
Ellpeck Games tarafından geliştirilen ve Top Sınır Studios tarafından yayınlanacak olan simülasyon, hayat, inşa etme oyunu Tiny Life, 3 Mayıs’ta geliyor. Piksel grafiklere sahip bu Ömür simülasyonu oyunu birinci etapta bizlere erken erişim olarak sunulacak. Erken erişim süreci boyunca oyuna yeni içerikler eklenecek, yeni güncellemeler iç olacak ve oyuncu Geri bildirimleri önemsenecek. Münasebetiyle oyunda bu süreçte Türlü kusurlar ve eksikler olabilir. Şayet oyunları erken erişim sürümünde oynamak istemiyorsanız oyunun tam sürümünü bekleyebilir ve eksiksiz bir tecrübe elde etmek için erken erişim sürümünü es geçebilirsiniz.
 
Gelişmiş Ira oluşturma ekranı 
İzometrik kamera nazar açısıyla birlikte karşımıza çıkacak olan bu simülasyon oyunu içerisinde kendimize ilişkin bir Ömür kurabilecek ve istediğimiz formda karakterimizi oluşturabileceğiz. Birinci etapta karakterimizi oluşturarak atıldığımız bu dünya içerisinde farklı farklı yeteneklere sahip beşerlerle karşılaşabilecek, farklı karakterlerle birlikte etkileşime geçebilecek ve oyun içerisinde birçok karakterle birlikte sıkı bağlar kurabileceğiz. Oyunda kendi karakterimizi yaratma ekranı bulunacak ve bu karakteri yaratma ekranı içerisinde kendi kişiliğimizi, hünerlerimizi ve üslubumuzu belirleyebileceğiz. Burada bizlere geniş bir Ira yaratma ekranı sunulmuş durumda. Oyun içerisinde karakterimizin her bir özelliğini, fizikî yapısını ve marifetlerine tamamen  biz belirleyeceğiz.
 
The Sims’ten ilham alıyor 
 
 
The Sims serisinden ilham Meydan bu imal bizlere karşımıza piksel grafikli bir biçimde çıkacak. Hasebiyle bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna kesinlikle bir göz atmanız gerekecek. Şayet gerçekçilik konusunda takıntılı iseniz oyunun piksel grafikleri tahminen de sizi tatmin etmeyebilir .Ancak bu usul sanat tarzından ve grafiklerden hoşlanan oyuncular bu imale bir Talih verebilir diyebilirim. Oyunda Yine yapabileceğiniz epeyce Çok içerik bulunacak. Münasebetiyle bir Ömür simülasyonu oyunundan neler bekliyorsanız bu oyunda da o içeriği bulabileceksiniz.
Oyun içerisinde kendimize ilişkin bir Ira oluşturabilecek, oluşturduğumuz karakterle birlikte gerçekçi bir dünyaya adım atabilecek ve kendi hayatımızı burada idame etmeye başlayacağız. Oyunda Yine gün içerisinde yiyebilecek, içebilecek, acıkabilecek ve yatabileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde gerçek bir insan olarak yer alacağız. Kendi karakterimizle birlikte hayatımızı idame etmek için elbette öncelikle barınabileceğimiz bir yer bulmamız gerekecek. Bununla birlikte bir konut bulduktan sonra kendimize ilişkin bir işimiz olması gerekecek. Hasebiyle oyunda her bir kademeyi sırasıyla gerçekleştirebilecek ve gerçek hayatta ne yapıyorsak ve hayatımızı nasıl geçindirebiliyorsak bu oyun içerisinde de tıpkı formda gerçekleştirebileceğiz.
 
İlişki ve bağ sistemi 
 
 
Tiny Life içerisinde geliştirici takımın bizlere sunduğu farklı bir Bina daha bulunacak. Oyunda bir Küme beşere Denetim edebilecek ve günlük gereksinimlerini karşılamaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı beşerlerle bağlar kurabilecek, onlarla etkileşime geçebilecek ve ortadaki bağları büsbütün kendimize nazaran ayarlayabileceğiz. Yani bir karakterle yahut kümeyle bağımızın Fazla güzel olmasını isteyebilecek, ona nazaran atılımlar yapabilecek, öteki taraftan ise o kümeyle bağımızın Üzücü olmasını istiyorsak ona nazaran Olumsuz davranışlar sergileyebileceğiz. Bu büsbütün bize kalmış durumda.
Oyun içerisinde eğlenceli bir Bina bizleri bekliyor olacak. Bir yandan bir kümesi Denetim ettiğimiz ve onların hayatlarına dokunabildiğimiz bir Bina bizlere sunuluyor öteki yandan ise bu kümenin hayatlarını mahvetmek için elimizden geleni yapabiliyoruz. Yani oyun içerisinde arka planda aslında mizahi ögelerin yer aldığını görebiliyoruz. Oyun içerisinde Doğal ki bu kümenin hayatlarını mahvetme durumunda Türlü ataklar yapabiliyor, istediğimiz formda onları sinirlendirebiliyor ve eğlenceli içerikler çıkartabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde kümede yer Meydan her bir karakterin kendine mahsus yapısı, karakteri ve Benlik özellikleri bulunuyor. Münasebetiyle oyunda her bir Ira farklı bir halde karşımıza çıkıyor ve her birinin kendine ilişkin hisleri bulunuyor. Oyunda Natürel ki her bir Ira farklı halde sonlanabiliyor ,farklı hallerde hislerini açığa çıkarabiliyor ve farklı kişilikleriyle birlikte ön plana çıkıyor.  Münasebetiyle oyun içerisinde her bir Ira eşsiz bir formda  karşımıza geliyor.
Yaşam simülasyon oyunları içerisinde Doğal ki olmazsa olmaz bir mesken yani kendimize ilişkin bir Ömür alanı. Oyunda bu kapsamda konutlar kurabiliyor, parklar – bahçeler inşa ediliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyun içerisinde ne kadar Fazla yapı ve Bina inşa edebilirsek o kadar Fazla insanı yanımıza çekebiliyor ve kümemizi daha da genişletebiliyoruz. Oyunda bir yandan inşa etme simülasyonu içeriklerinin bizlere aktarıldığını görebiliyor ve diğer yandan ise Ömür simülasyonu ögelerinin da burada harmanlandığını deneyimleyebiliyoruz. Hasebiyle iki Cin aslında birbirine bu biçimde harmanlanmış oluyor ve bizlere de geniş bir içeriği aktarılışını görebiliyoruz.
 
Özelleştirme istemi 
 
 
 
Oyunda kurduğumuz her binayı dilediğimiz üzere özelleştirilebiliyor ve renklerini ayarlayabiliyoruz. Oyun içerisinde Yine yapıların Hariç cephelerinden İç kısımlara kadar her bir noktasına karışabiliyor, burada mobilyaları Biricik tek biz seçebiliyoruz ve yerleştirebiliyoruz. Mobilyaların tarafını, yapısını ve nereye kurulması gerektiğini büsbütün biz ayarlayabiliyor ve oyun içerisinde bu üslup özgürlükler bizlere sunuyor.
Elbette öbür Ömür simülasyonu oyunlarında olduğu üzere burada da bir karakteri seçebiliyor, ona Türlü komutlar verebiliyor ve ne yapması gerektiğini söyleyebiliyoruz. Elbette her bir karakterin kendine ilişkin Türlü gereksinimleri ve yapması gereken işleri bulunuyor. Hasebiyle o karaktere tıklayarak ne istediğini görebilir, Şayet acıkmışsa yemeğini verebilir, susamışsa suyunu içirebilir ve gereksinimleri varsa o gereksinimlerini gidermek için Çeşitli atılımlar gerçekleştirebiliriz. Münasebetiyle oyun içerisinde her bir karakterle Biricik tek uğraşabilir ve onların muhtaçlıklarını ortadan kaldırabiliriz.
Oyun içerisinde her bir karakterle konuşabiliyor, onlarla birlikte diyaloglara girebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Diyaloglara girdiğimiz karakterle birlikte münasebetimizi belirleyebiliyor, onlarla bağımızı daha da kuvvetlendirebiliyor ve istediğimiz vakitte o bağımızı kesebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bir bağ sistemi ve alaka sistemi de bulunuyor. Ona nazaran bağlarımızı hem genişletebiliyor hem de daraltabiliyoruz.
 
Atölye ve mod desteği 
 
 
Oyunda öteki taraftan Türlü modlar yükleyebileceğimiz bir Bina bizleri bekliyor. işlik takviyesi ile birlikte karşımıza çıkacak olan bu Ömür simülasyonu oyunu içerisinde farklı farklı modları deneyebilecek ve bu modların içeriğini oynayabileceğiz. Topluluk üyeleri ile birlikte oluşturulan bu modlar sayesinde oyundan daha farklı tecrübeler elde edebilecek ve farklı içerikleri oyun içerisinde oynayabileceğiz. Münasebetiyle sıkılmadan oynayabileceğimiz Çeşitli modlar da bu dayanakla birlikte bizlere aktarılacak.
Piksel grafiklere sahip bu Ömür simülasyonu oyunu 3 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Oyun üstte da bahsettiğim üzere erken erişim sürümü olarak bizlere sunulacak. Hasebiyle erken erişim sürümünde eksiklikler ve yanlışlar olabilir. Şayet erken erişim sürümünü oynamak istemiyorsanız oyunun tam sürümünü beklemeniz gerekebilir. Oyunun tam sürümü ne Vakit yayınlanır şu Lahza için bilinmiyor. Münasebetiyle bu süreçte oyuna takibe alabilirsiniz.
 
– Showgunners (2 Mayıs: Dizi tabanlı strateji, taktik)
 
 
Artificer tarafından geliştirilen ve Good Shepherd Entertainment tarafından yayınlanacak olan Dizi tabanlı strateji, taktik oyunu Showgunners, 2 Mayıs’ta geliyor. Üstten görünümlü Dizi tabanlı strateji taktik oyunu içerisinde farklı farklı düşmanlarla karşılaşabiliyor ve bu düşmanları kendi stratejimizle ve planlarımızla birlikte alt edebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılabiliyor, bu bölgeleri keşfedebiliyor, bölgelerin avantajlarını ve dezavantajlarını görebiliyor ve çevreyi kullanarak ortadaki tehlikelere yok etmeye çalışıyoruz.
Sıra tabanlı taktik aksiyon sistemi içerisinde kendi takımımızı kurabiliyor, bu grubumuza birlikte Aka maceralara atılabiliyor ve bu macerada üstün çıkmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde istikbal teması yer alıyor, istikbal teması sayesinde elimize farklı farklı silahlar alabiliyor ve bu silahları da düşmanlara karşı kullanabiliyoruz. Oyunda kullanabileceğimiz yakın menzilli silahlar ve Irak menzilli silahlar yer alıyor. Bu silah çeşitlerini kullanmak da büsbütün bizim işimiz oluyor.
Oyun içerisinde yalnızca aksiyon ve Cenk sistemi değil çözmemiz gereken bulmacalar yer alıyor. Bu bulmacaları çözmek Alışılmış ki birinci etapta kolay olabiliyor lakin daha sonraki süreçte bu bulmacaların zorluk derecesi artış gösteriyor ve bulmacalar kimi kafayı Fazla zorlayan bir formda karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle çevreyi âlâ tahlil etmeli ve uygun keşfetmeliyiz. Bu bulmaca zorluklarının yanı Dizi bir de karşılaşacağımız Çeşitli tuzaklar bulunuyor, bu tuzakları da aşmak oyun içerisindeki  temel gayelerimizden biri.
 
 
Sıra tabanlı strateji oyunları içerisinde ekseriyetle bir grup topluyor ve bu takımla karşımıza çıkan düşmanları alt edebiliyoruz. Bu oyun içerisinde de bu biçimde bir Bina var ve takımımıza apansız Çok karakteri alabiliyor ve karakterlerin özelliklerinden faydalanabiliyor ve onları en verimli formda kullanmaya başlıyoruz. Oyunda Fazla Çok Ira bulunuyor, bu karakterlerin her birine farklı özellikleri yer alıyor, onların bu özelliklerini açığa çıkarmak, onları düşmanlara karşı kullanmak ve düşmanları bu halde alt etmek büsbütün bizim stratejimize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.
Oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor zira bu usul oyunlarda yapacağımız her atak Fazla Çok değişkenlik gösterebiliyor. Oyunda yapacağımız Fazla Çok sayıda plan, strateji ve taktık olduğundan Dolayı her bir kısım bu oyun içerisinde farklı bir plan taptırıyor ve  ekstra biri tecrübesi bizlere sunuyor. Oyunda Yeniden takımımıza farklı karakterler Davet ederek takımımızı genişletebiliyor, bu genişlik sayesinde de daha kuvvetli düşmanlara karşı gelmeye çalışıyoruz. Oyunda Yeniden Etraf etmenlerini kullanarak onları tuzağa düşürebiliyor, tuzağa düşürdüğümüz esnada da onları ortadan kaldırabiliyor ve gereçlerini envanterimize atabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden çevreyi gözetleme, Etraf ögeleri kullanma ve etraftan Çeşitli öğeler bulma mekanikleri bulunuyor. Oyunda yer Meydan bu öğeler sayesinde kendimizi daha da geliştirebiliyor ve takımımızı daha Çok savaşa hazırlayabiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar daha Fazla arena üslubu kısımlar bulunuyor, bu arena biçimi kısımlarda rakiplere karşı gelebiliyor ve bir bizim kadro bir de karşı kadro olmak üzere Dizi sıra Türlü ataklarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Bu şekil oyunlarda yapacağınız her atılım Fazla Ehemmiyet arz ediyor zira yaptığınız her bir  hamle sonrası Dizi karşı tarafa geçiyor. Şayet karşı tarafa Fazla Aleni bir halde yakalanırsanız bu karakterinizin vefatına yol açabiliyor. Hasebiyle oyundaki her bir hareketinizin eylemini daha evvelce düşünmek kıymetli. mesela bir bölgeye atıldınız ve karşınıza bir Hasım kümesi Hasım çıktı, bu Hasım kümesini alt etmek için öncelikle başınızda bir taslak oluşturmak ve Türlü planlar yapmanız gerekiyor. Ondan sonraki süreçte karakterinizi o plana ve taslağa Müsait halde devinim ettirmeniz ve düşmanları alt etmeniz lazım. Lakin bu formda randıman alabilirsiniz.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden arka planda bizlere bir hikaye anlatılıyor. Bu hikaye kapsamında Çeşitli kısımları ve kısımları geçebiliyoruz. Oyunda Yine bu hikaye kısımları Türlü Ara sahnelerle birlikte destekleniyor ve daha Fazla karakterler ortası diyaloglar halinde karşımıza çıkıyor. Oyunda Tekrar kullanabileceğimiz Çeşitli yakın dövüş silahları ve Irak dövüş silahları bulunuyor. Bunları istediğimiz üzere kullanabiliyor ve düşmanlara karşı gelebiliyoruz. Oyunda farklı farklı basamaklar bulunuyor ve farklı kademeleri aşmak için de kendi planımızı oluşturmamız gerekiyor. Münasebetiyle oyundaki her bir kısımda çevreyi düzgün tahlil etmeli, Etraf etmenleri düzgün kullanmalı ve avantajlarına göz atmalıyız.
 
 
Oyunda Tekrar hikaye kapsamında ilerleme gösterebilecek, yeni karakterlerin kilidini açabilecek, bu karakterler de savaşın ve öykünün gidişatını değiştirebilecek. Oyunda Yeniden alabileceğimiz karakterler ortasında samuraylar makineli tüfeğe sahip karakterler ve daha fazlası yer alacak. Bu karakterleri de birebir halde kullanmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde elbette Dizi tabanlı bir Cenk sistemi bulunacak ve bu  sistem dahilinde rakiplere karşı gelmeye çalışacağız.
Oyunda oluşturduğumuz takımla birlikte Aka maceralara atılacağız. Bu grup içerisinde yer Meydan karakterleri dilediğiniz üzere geliştirebilecek ve yeni silahlarla birlikte donatabileceğiz. Oyunda Yine farklı farklı silahları etraftan bulabilecek, düşmanlardan bir şeyler çıkartabilecek ve her kısmı geçtikten sonra daha Çok silahın kilidini açabileceğiz. Oyunda bu silahlarla kendi grubumuzdaki karakterleri donatabilecek, onların daha kuvvetli olmasını sağlayabilecek ve bir yandan da grubumuzda yer Meydan karakterleri yükselterek onların istatistiklerini arttıracak. Böylelikle grubu daha kuvvetli hale getirebileceğiz.
Oyun içerisinde Tekrar bir dükkan sistemi olacak. Bu dükkan sistemi sayesinde Çeşitli öğeler ve yükseltmeler alabileceğiz. Bu dükkan sisteminden Öge satın almak için de Tekrar düşmanları alt etmek, etraftan Çeşitli eşyalar toplamak ve kısımları geçmek gerekiyor. Oyunda Tekrar farklı farklı marifetleri açabileceğimiz marifet ağacı sayesinde yeni yeteneklerin kilidini açabiliyor ve karakterleri de bu oranda güçlendirebiliyoruz. Oyun içerisinde Daimi olarak kendimizi bir şeyleri yükseltirken bulabilecek ve bu yükseltme esnasında da yeni özelliklerin kilidini açabileceğiz. Bu yeni özelliklerle birlikte karakterler ile daha farklı stratejiler oluşturabilecek, planlarımızı ve stratejimizi değiştirebilecek ve bu sayede oyun içerisinde yer Meydan bütün içeriği deneyimleyebileceğiz.
 
 
Bu üslup oyunlarda Fazla Çok sayıda Yetenek bulunduğundan Dolayı bunları en güzel formda kullanmak biraz güçlü olabilecek lakin oyuna biraz alıştıktan sonra bu olayı da büsbütün çözebileceğiz. Oyun içerisinde Yine farklı farklı bulmaca sekanslarından tehlikeli  tuzaklara kadar birçok farklı kısım bizleri bekliyor olacak. Bunları da aşmak için oyun içerisinde yer Meydan karakterleri kullanabilecek, onları sağa sola hakikat gönderebilecek ve direkt düşmanlarım yahut tuzakları içerisine daldırabileceğiz.
2 Mayıs tarihinde çıkış yapacak olan bu strateji Dizi tabanlı taktik oyununun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında Yeniden Steam sayfası üzerinde oyunun bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunun muhakkak bir kısmını fiyatsız bir biçimde deneyebiliyor ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Yine bu demo sürümü oyunu satın alıp almayacağınıza karar verdiren bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Münasebetiyle bu demo sürümlerini denemek epeyce Ehemmiyet arz ediyor.
 
– Redfall (2 Mayıs: Aleni dünya, çevrimiçi, nişancı, aksiyon, macera)
 
 
Arkane Austin tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya, çevrimiçi, nişancı, aksiyon, macera oyunu Redfall, 2 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Eşli olarak oynayabileceğimiz ve yanımıza arkadaşlarımızı çağırabileceğimiz bu vampir temalı aksiyon nişancı oyunu içerisinde tehlikeli bir dünyaya geçiş yapacak ve karanlık bir atmosferin bizlere sunulmasını deneyimleyebileceğiz. Oyun içerisinde redfall isimli bir Belde bulunacak ve bu Belde içerisinde grubumuzla birlikte ilerleyecek, farklı kısımlara gerçek yol alabilecek, elimizdeki silahlarla birlikte düşmanları ortadan kaldırabileceğiz.
Oyunda Fazla farklı aksiyon sahneleri ve kullanabileceğimiz Türlü silahlar bulunacak. Bu silahlarla birlikte düşmanlara uzaklara saldırabilecek ve mermileri ateşleyebileceğiz. Oyunda Tekrar yanımızda arkadaşlarımızı çağırabilecek ve arkadaşlarımızla birlikte Amel birliği yaparak bu tehlikede hayatta kalabileceğiz. Oyunda Yeniden düşmanlara karşı farklı kombolar gerçekleştirebileceğiz ve onları bir anda yere sererek ortadan kaldırabileceğiz. İster Biricik başımıza istersek de eşli olarak ilerleyebileceğimiz bu nişancı aksiyon oyunu içerisinde dört bir yandan kuşatılmış Hasım ordular bulunacak ve bu Hasım ordularını ortadan kaldırmak için de Çeşitli ataklar yapabileceğiz.
 
 
Birinci Şahıs kamera nazar açısına sahip bu Aleni dünya oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere hakikat ilerleyebilecek, ilerlediğimiz kısımlarda da Tekrar farklı tehlikeler ile karşılaşabileceğiz. Her bölgenin farklı özellikleri ve teması bulunacak, bu temaları ve atmosferi deneyimlemek epeyce hoş olacak. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Fazla farklı maharetler yer alacak, bu maharetlerle birlikte bir yandan düşmanları rahatsız ederken diğer yandan ise hayatta kalmanın yollarını arayacağız. Bu Aleni dünya içerisinde farklı farklı Hasım çeşitleri bulunacak ve Hasım cinslerinin her birinin kendine ilişkin özellikleri yer alacak. Düşmanları öncelikle düzgün tahlil etmeli ve nasıl hamle yaptıklarına görmemiz gerekecek. Hasebiyle daha sonraki etapta onlara saldırabilir ve onları gafil avlayabiliriz.
 
 
Kendine ilişkin yapısıyla ve dünyası ile birlikte karşımıza çıkacak olan bu oyun içerisinde arka planda bir de hikaye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında ilerleyecek ve yeni kısımlara geçiş yapabileceğiz. Oyunda Yine üstte da bahsettiğim üzere karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak ve kendimizi Daimi olarak gece karanlığında ilerlerken bulabileceğiz. Bu stil karanlık alanlarda ilerlerken kendimizi Daimi olarak diken üstünde hissedecek ve gergin bir ortama içerisinde kalacağız. Münasebetiyle oyun içerisinde Biricik başımıza ilerlemekten fazla arkadaşlarımızla birlikte koordineli bir biçimde ilerlemek ve bu gerginliği azaltacak hem de hayatta kalma talihimizi daha da arttıracak diyebilirim.
Oyun içerisinde karşımıza Daimi olarak vampir düşmanlar çıkacak ve bu vampir düşmanlar sizi de biliyor ki güneş ışıklarından ziyan görüyor. Hasebiyle bu vampirler gece karanlığında ve ay ışığında ortaya çıkıyor ve bizi de bu akşam karanlığında alt etmeye çalışıyorlar. Hasebiyle biz de bu dünyada hem hayatta kalmaya çalışıyor hem de bu vampirlerin kuşattığı bölgeyi ele geçirmeye ve bunları da büsbütün temizlemeye uğraşıyoruz. Vampirler dışında Tekrar uğraşabileceğimiz Fazla sayıda işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşları ile birlikte daha şiddetli gayretlere geçiş yapabiliyoruz. Hasım çeşitliliğinin kâfi düzeyde olduğu bu üretim içerisinde Fazla farklı düşmanlar çıkıyor ve onları da alt etmek eğlenceli hale olabiliyor.
Oyun içerisinde ister Biricik başımıza istersek de kendi grubumuzu kurarak ilerleyebiliyor ve yanımıza 3 kişiyi alabiliyoruz yani oyun içerisinde toplamda 4 Benlik takımla birlikte ilerliyor ve bu grup içerisinde biz de kendi rolümüzü üstlenebiliyoruz. Oyunda Tekrar kadro arkadaşlarımızın hayatta kalmasını sağlıyor, onların gerisini kolluyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Kadro arkadaşlarımızla birlikte her bir oyuncu farklı karakteri seçiyor ve bu karakterin özelliklerinden ve avantajlarından yararlanabiliyor. Oyunda Yine her karakterin kendine ilişkin kahraman ekipmanları ve öğeleri bulunuyor ve ekipmanları kullanmak da büsbütün oyuncuların işi oluyor. Hasebiyle oyundaki her bir Ira Fazla Ehemmiyet arz ediyor ve bu karakterlerin avantajlarından yararlanmak ekip için hayli fayda sağlıyor.
 
 
Oyun içerisinde 4 farklı Ira bulunuyor ve bu karakterlerin seçimi büsbütün size ilişkin oluyor. Oyunda kullandığınız karaktere nazaran Çeşitli maharetler ve atılımlar yapabiliyor, bu maharet ve atılımlar ile de düşmanları alt edebiliyorsunuz. Oyun içerisinde Etraf etmenlerini kullanabiliyor ve bu Etraf öğeleri ile birlikte vampirleri daha kolay bir halde alt edebiliyorsunuz. Oyunda Tekrar kullanabileceğiniz Türlü silahlar ve silah çeşitleri bulunuyor. Bu silah çeşitleri ile birlikte Çeşitli cephanelerin kilidini de açabiliyor ve kullanabileceğiniz Özel silahlardan Çeşitli cephanelere kadar farklı içerikleri deneyimleyebiliyorsunuz. Bu içerikleri tüketmek de büsbütün bizim işimiz oluyor.
Oyun içerisinde Yeniden karakterimizi dilediğimiz üzere yükseltebiliyor ve yeni yeteneklerin kilidini açabiliyoruz. Farklı farklı yükseltmeler yapabileceğimiz ve yeni hünerlerin kilidini açabileceğimiz bu Bina sayesinde karakterimizin istatistiklerini yükseltebiliyor, düşmanlara karşı daha Çok hasar vermesini sağlayabiliyor ve oyun içerisindeki kadrosu dayanışmasını daha da üst seviye çıkartabiliyoruz. Aleni dünya içerisinde bir sağa bir sola koştururken elbette karşımıza Daimi olarak tehditler ve tehlikeler çıkıyor. Bu tehlikeleri aşmak için de takımımızla birlikte koordineli bir biçimde ilerleyip sıkı bir irtibat kurabiliyor, ne kadar Fazla sağlıklı bir bağlantı sağlarsak o kadar Fazla kolay bir formda bölgeleri aşabiliyoruz.
 
 
Beklenen bu üretim bir müddettir geliştirme kademesinde yer alıyor ve Son 2 Mayıs tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Kısaca toparlamak gerekirsem oyun içerisinde farklı farklı karakterler yer alıyor ve bu karakterlerin kullanımı büsbütün bize ilişkin oluyor. Bu karakterlerin her birinin farklı özellikleri bulamıyor ve özelliklerden faydalanmak Fazla değerli. Oyunda Yine ister Biricik başımıza istersek de eşli olarak oynayabiliyor ve kendimize ilişkin bir takım kurabiliyoruz. Gruptaki her bir oyuncu farklı bir karakteri seçerek onların hünerlerinden faydalanabiliyor. Oyunda karşımıza vampir düşmanlar çıkıyor ve vampir düşmanların istila ettiği bir dünyada yer alıyoruz. Bizim de gayemiz bu istila edilen dünyaya vampirlerden arındırmak ve temizlemek.
 
 
Oyun içerisinde Aleni bir dünya bizleri bekliyor ve Aleni dünya içerisinde gezerken çevreyi keşfedebiliyor ve yeni silahların ve marifetlerin kilidini açabiliyoruz. Oyunda karakterimizi geliştirebiliyor ve istatistiklerini yükseltebiliyoruz. Tekrar farklı maharetleri açmak için de maharet ağacına geçiş yaparak oradan yeni hünerler açabiliyor ve yeni özelliklerle birlikte düşmanlara karşı gelebiliyoruz. Hasılı oyun içerisinde hayatta kalmak için elimizden gelen her şeyi yapıyor ve bu sayede yeni özelliklerin kilidini açabiliyoruz.
Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenizi ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün haberdar olabilirsiniz. Oyunuun ne yazık ki şu anda demo sürümü bulunmuyor hasebiyle rastgele bir Deneyim talihimiz yok. Oyunun standart sürüm fiyatı 699 Türk lirası, Bite Back sürümü ise 999 Türk lirasından satışta. Hasebiyle şimdiden oyunu ön sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz. Oyun çıkış yaptığı gün de kütüphanenizden direkt olarak indirebilirsiniz.
 
– Age of Wonders 4 (2 Mayıs: Dizi tabanlı strateji, taktik)
 
 
Triumph Studios tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayınlanacak olan Dizi tabanlı strateji, taktik oyunu  Age of Wonders 4, 2 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İzometrik kamera nazar açısına sahip bu strateji oyunu içerisinde yeni yeni diyarlara akın edecek, buralarda kendi ordumuzu kurarak düşmanları alt etmeye çalışacağız. Serinin yeni oyunuyla birlikte çıta biraz daha yükselecek ve bu yükselme ile birlikte oyuncular üst seviye bir strateji Dizi tabanlı taktik tecrübe elde edebilecek. Oyun içerisinde her bir Zaman Fazla Ehemmiyet arz edecek, yapacağınız kestirimler – planlamalar büsbütün oyun içerisinde siz tarafından yapılacak. Münasebetiyle oyunda bir düşmanla kapışmalar Evvel Etraf etmenlerini kullanmak için Çeşitli planlamalar yapmak ve bu planlamalar üzerinde ayrıntılıca düşünmek gerekecek.
Oyun içerisinde fantastik bir Bina yer alacak, bu fantastik Bina ile birlikte farklı karakterlere – gruba sahip olacağız. Takımımızın ve ordumuzun farklı farklı güçleri bulunacak ve bu orduyla birlikte ilerleyerek daha Çok alana yayılacak ve haritanın boş kalan kısımları açabileceğiz. Ayrıyeten bu fantastik diyarı keşfedebilecek ve buralara kendi takımımızı getirecek ve buraların Yargıç olmaya çalışacağız.
 
 
Oyun içerisinde Aka bir fantastik krallık oluşturacak, bu krallıkla birlikte istediğimizi yapmaya çalışacak ve yeni yeni maceralara hakikat atılmaya başlayacağız. Oyunda Tekrar Dizi tabanlı taktik savaşları yer alacak ve bu aksiyon içerisinde bir biz bir de karşı grup olmak üzere Dizi sıra atılımlarımızı gerçekleştiriyor olacağız. Oyunda bir atak yaptıktan sonra Dizi öbür karaktere yahut karşı tarafa geçmiş olacak münasebetiyle buralara yapacağımız her atılım ve her bir planlama Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Oyun içerisinde yapacağınız her atılımın Fazla Ehemmiyet arz ettiği bu imal içerisinde Etraf etmenlerini de kullanabilecek ve Etraf etmenlerini de düşmanların aleyhine çevirebileceğiz.
Serinin en yeni oyunu içerisinde Dizi tabanlı taktik aksiyon ve rol yapma ögeleri yer alıyor. Bu ögelerle birlikte oyun bizlere farklı bir tecrübe sunmaya çalışıyor ve birinci bulunduğumuz pozisyondan sonraki bulunduğumuz pozisyona yanlışsız ilerlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde öncelikle Ufak küçük teknolojilerle birlikte ve grupla birlikte başlıyor daha sonrasında bu teknolojileri büyüterek ve ordumuzu da genişleterek daha Aka alana Yargıç olabiliyor ve imparatorluğumuzu diğer taraflara yanlışsız yaymaya çalışıyoruz. Oyunda Daimi olarak büyümeye çalışıyor ve Hasım ordularını yok etmeye başlıyoruz.
 
 
Oyun içerisinde yine oynanabilirlik açısından Türlü özellikleri yer alıyor. Oyunda Daimi olarak yaptığımız hareketler değişkenlik gösteriyor ve karşımıza çıkan düşmanlar da bu değişkenlikten etkileniyor. Hasebiyle oyuna her yeni başladığımızda farklı tecrübe elde etmemiz muhtemel. Oyun içerisinde elbette arka planda bir de hikaye anlatılıyor. Bu hikaye kapsamında Türlü Aralık sahnelere ve diyaloglara geçiş yapabiliyor. Bu kıssayı kapsamında yeni kısımlara geçiş yapabiliyoruz, yeni düşmanlarla karşılaşabiliyoruz ve şiddetli düşmanları da ortadan kaldırmak büsbütün bizim işimiz oluyor.
Oyunda yer Meydan krallığımız Fazla sayıda özelleştirebilir mekaniğe sahip olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde özelleştirme mekaniği epeyce ön planda. Oyunda Yeniden krallığımızın takipçilerini ve krallığımızı özelleştirmek için Fazla sayıda seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerle birlikte bu takipçilerin gövde biçimlerini, tabanlarını ve güçlerini ayarlayabiliyor ve bunları Olağan ki istediğimiz biçimde oluşturabiliyoruz. Oyunda öteki taraftan kendi takımımızı büyütebiliyor ve kendi ordumuzu büyütürken nüfusumuzu da arttırabiliyoruz. Nüfusumuzu arttırdıkça ve genişledikçe daha Çok alın yayılabiliyor ve krallığımızı daha Çok büyütebiliyoruz.
 
 
Karanlık bir atmosferin yer aldığı ve daha Fazla fantezi bir dünyanın bulunduğu bu imal içerisinde farklı tıpta yaratıklar da bulunuyor. Bu yaratıkları alt etmek için de ordumuzu büyütebiliyor ve halkımızın bu düşmanlara karşı Amade olarak beklemesini sağlayabiliyoruz. Oyunda Yine her olayı reaksiyon veren bir Bina yer alıyor. mesela bir düşmanla karşılaştığın Vakit takımımızla birlikte gayrete giriyor lakin çabaya girdiğimiz Vakit takımın yıprandığını ve değişim yaşadığını görebiliyorsunuz. Bu değişim de işte o varlıklardan etkilendiğini ve bu kaosun onlar için âlâ gelmediğinin delili.
Oyun içerisinde elbette bir hedefimiz bulunuyor. Bu maksadımız da kendi krallığımızı korumak, bu krallığımızı geniş yerlere yaymak ve daha Çok alanı ele geçirmek. Yani bu diyarın hakimi olmak bizim Temel hedefimi. Elbette bu kolay bir süreç değil zira oyun içerisinde anlatılacak kıssayı kapsamında Türlü maceralara atılacak, bu maceralardan çıkmak için kendi grubumuzu yönetecek ve kendimize yeni takipçiler kazandırmaya çalışacağız. Oyunda Tekrar farklı farklı maharetlere sahip varlıklar ve düşmanlar karşımıza çıkacak. Bunları alt etmek için de Türlü planlamalar yapabilecek ve bu taktik savaşları içerisinde galip gelmeye çalışacağız.
Oyun içerisinde yapacağımız her atılım Fazla Ehemmiyet arz edecek. Her bir tercih ve seçenek önümüzde farklı kapıların açılmasına Sebep olacak. Oyunda Yeniden ayrıntılı strateji ögeleri, ayrıntılı taktik özellikleri ve aksiyon şeması yer alacak. Bu şemalarla birlikte oyun içerisinde dallanıp budaklanan bir maceranın içerisine kendimizi bulacağız ve serinin en yeni oyununu bu biçimde denemiş olacağız.
 
 
Oyun içerisinde Yeniden seride yer almayan yeni mekanikler de bulunacak. Oyunda Yeniden geniş kuşatmalara yelken açabilecek, bunların ardından Çeşitli mükafatlar kazanabileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden kullandığımız karakterlerin moral sistemi bulunacak, bu moral sistemi oyunun gidişatını değiştirebilecek münasebetiyle oyundaki bu sistem ile birlikte karakterlerin morallerini yüksek tutmak gerekecek. Şayet moralleri yüksek olursa daha eksiksiz bir formda savaşlara katılabilecek ve savaşlardan galip ayrılmak kolay olacak. Bu ve daha Çok mekanik oyun içerisinde bizlerin karşısına çıkacak.
Oyunda Yeniden mod takviyesi bulunacak. Bu mod takviyesi sayesinde oyun içerisine Daimi olarak yeni modlar eklenebilecek. Mod geliştiricileri de bu oyuna yeni özellikler iç edebilecek. Bu bahiste geliştirici grup Aleni tutmuş ve serinin en ucu Aleni modlanabilir oyununu yaptığını belirtmiş durumda. Yani elhasıl oyun içerisinde epey geniş bir mod dayanağı bulunacak ve bu maklama dayanağı sayesinde de oyunu Daimi olarak oynamak isteyeceksiniz ve yeni özellikleri denemek isteyeceksiniz.
 
 
Kısaca toparlamak gerekirsek oyun içerisinde Dizi tabanlı taktik savaşları yer alacak. Oyunda fantastik bir hikaye benimsenecek ve fantastik bir diyarda yer bulunacağız. Oyunda kendi krallığımızı kurarak bu krallığımızı genişletmeye çalışacak ve kendimize ilişkin bir grup kurabileceğiz. Grupta farklı farklı karakterler bulunacak ve karakterlerin her birinin farklı maharetleri yer alacak. Dizi tabanlı taktik savaşlarında her atak Fazla Ehemmiyet arz edecek ve bu atılımları de en uygun biçimde kullanmak gerekecek. Oyun içerisinde etrafı keşfedecek, yeni krallıklara gerçek yol alacak ve bu krallıkları fethetmeye çalışacağız.
Oyunun şu anda Steam safhası Aleni durumda. Dilerseniz siz de Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve oyna çıktığı gün alabilirsiniz. Serinin hayranıysanız yahut Dizi tabanlı taktik oyunlarına geçiş yapmak istiyorsanız oyuna bir Talih verebilirsiniz.
 
– Bare Butt Boxing (4 Mayıs: Fazla oyunculu, aksiyon, macera)
 
 
Tuatara Games tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan Fazla oyunculu, aksiyon, macera oyunu Bare Butt Boxing, 4 Mayıs tarihinde geliyor. Eğlenceli bir Bina ile karşımıza çıkacak olan bu çevrimiçi Fazla oyunculu yapıda bir boks karşılaşmasına katılacak ve yumruklarımızı Daimi olarak konuşturmaya başlayacağız. Oyun içerisinde farklı farklı ve renkli karakterler yer alacak ve bu karakterlerle birlikte Aka bir çabaya girebileceğiz ve sağa sola yumruklarımızı savurarak bu rakipleri alt etmeye çalışacağız. Oyunda salladığımız her bir yumruk bir düşmana gelebilecek ve bu sayede onları farklı portallara ve uçurumlara hakikat sürükleyebileceğiz.
Eğlenceli bir yapının yer aldığı bu oyun içerisinde oyuncuları indirmek, alt etmek ve onları Öbür boyutlara yanlışsız yollamak büsbütün bizim işimize olacak. Renkli grafikleri ve sanat biçimine sahip olan bu oyunda farklı farklı karakterler olacak, bu karakterlerle birlikte rakipleri halletmeye çalışacağız. Oyun içerisinde mor karakterden sarı karaktere yeşil karakterden ak karaktere kadar Fazla farklı renkli oyuncular yer alacak. Bu oyunculardan rastgele birini seçerek oyunda bir arenaya atlatacak ve hem fizik tabanlı dövüş tecrübesi elde edebilecek hem de rakipleri alt etmenin tadını çıkartabileceğiz.
 
 
Eğlenceli bir dövüş mekaniğini bulunduğu ve kuvvetli rakipleri alt edebildiğimiz bu oyunda yumruklarımızı sertçe sallayacak yahut yavaş olarak sallayarak rakipleri geriye yanlışsız itebileceğiz. Misli yumruklar atarak diğer oyuncuları uçurumlara hakikat sürükleyebilecek ve onları Öbür bir boyuta hakikat yollayabileceğiz. Simülasyon ögelerinin yer aldığı bu yapın içerisinde boks sporu farklı bir Ebat kazanacak ve bu boyutla birlikte cümbüşün tabanına vurmaya başlayacağız.
Oyun içerisinde ister Biricik oyunculu olarak giriş yaparak bu gayrete katılabilecek istersek de çevrimiçi olarak direkt giriş yaparak öteki oyuncularla kapışacak ve yanımıza arkadaşınızı çağırabileceğiz. Oyun içerisinde ister arkadaşınızı çağırın isterseniz de öbür oyuncularla birlikte kapışın bu büsbütün sizin seçimlerinizle birlikte olacak. Farklı farklı oyun modlarının ve arenaların yer aldığı bu yapının içerisinde her bir arenada farklı bir dövüş tecrübesi elde etmeye çalışacak, bu arenalarda rakipleri alt etmeye çalışacak ve onları ortadan kaldırabileceğiz.
Birçok karakterin yer aldığı ve renkli kişiliklerin bulunduğu ortamda boks sporunu deneyimleyebilecek ve elimize bir karakterin denetimini alabileceğiz. Bu karakterimizle birlikte sağa sola yanlışsız atılabilecek ve rakiplerin yumruklarından kaçmaya çalışabileceğiz. Oyunda ne kadar Fazla yumruk sallarsak ve ne kadar Fazla bir rakibe isabet ettiğini görebilirsek o derece eğlenebilecek ve onları da farklı boyutlara yanlışsız yollayabileceğiz. Oyun içerisinde Daimi olarak yumruklarımızı sallayacak ve yumruklarımıza denk gelen oyuncuları alt edebileceğiz.
 
 
Ortalığın kaosa sürüklendiği ve eğlenceli bir ortamın oluştuğu Bina içerisinde renkli renkli karakterler karşımıza çıkacak ve bu renkli karakterlerle birlikte bu sporu deneyimleyebileceğiz. Fizik tabanlı bir yapının yer aldığı bu oyun içerisinde rastgele bir düstur yere almayacak ve kural dışı biçimde rakipleri köşelere gerçek ittirebilecek, yuvarlak biçimde karşımıza gelen portallardan rakipleri oralara gerçek itebilecek ve yok edileceğiz. Yolladığımız karakterlerin de ortadan kaldırmasını sağlayabileceğiz.
Farklı oynanış dinamiklerinin yer aldığı oyunda farklı farklı arenalar bulunacak ve bu arenaların her birinin farklı teması yer alacak. Her bir arena kendi zorluklarıyla birlikte istikbal ve bu arenalarda kapışmak büsbütün bizim işimiz olacak. Bu imal içerisinde farklı arenalara sonra geçiş yaparak adeta bir boks torbası yumruklar üzere rakiplere dalacak ve bu uğraştan galip ayrılmak için de nihayet hayatta kalan olarak yer almak gerekecek. Oyunda Yine etrafta Çeşitli güçlendirmeler olacak ve bu güçlendirmeler de gayretin gidişatını değiştirecek.
 
 
Oyun içerisinde yumruklarımızı savurduğumuz esnada rakipleri alt edebilecek ve onları Öbür yerlere gerçek gönderebileceğiz. Oyunda Yeniden sağdan soldan Türlü güçlendirmeler alabilecek ve bu boks sporunun gidişatını değiştirebileceğiz. Oyunda yenilirken aldığımız bir güçlendirme sayesinde gayretin gidişatını değiştirebilecek ve rakiplerin üzerine basitçe gelebileceğiz. Oyunda rakipleri epey geriye püskürtecek, Misli vuramazsak iki adım geriye ittirebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Her bir yumruk farklı tesir bırakabilecek ve tecrübe daha da eğlenceli hale gelebilecek.
Oyunun içerisinde farklı farklı arenalar bulunacak ve bu arenaların her birinin farklı tuzakları yer alacak. Tuzaklarla birlikte rakipleri bu yerlerin içerisine gönderebilecek ve tuzakların içerisine çektiğiniz rakipler de ortadan kalkmış olacak. Oyun içerisinde Yine yuvarlak halde portallarla birlikte rakipleri bu kısma yollayabileceğiz. Oyunda ister dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla oynayabilecek istersek de Lokal çevrimiçi tecrübe elde edebileceğiz.
Yerel çevrimiçi mod içerisinde yanımıza arkadaşlar çağırabilecek, kendimize ilişkin bir arena seçebilecek ve bu gayrette yer alabileceğiz. öbür tarafta ise direkt çevrimiçi bir oyuna katılabilecek ve karşımıza rastgele oyuncuların gelmesini sağlayabileceğiz ve onlarla çaba etmeye başlayacağız. Oyunda ister yanımıza arkadaşlarımızı çağırabilecek istersek de tanımadığımız oyuncularla birlikte bu gayrete başlayabileceğiz.
 
 
Eğlenceli bir tecrübenin yer alacağı bu dövüş aksiyon oyunu içerisinde boks sporunu gerçekleştirecek ve bu eğlenceli Bina içerisinde en nihayet hayatta kalan olarak kalmaya çalışacak ve rakip oyuncuları elemeye başlayacağız. Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı arenalar olacak ve bu arenalara geçiş yaparak rakipleri alt etmeye başlayacağız. Oyunda yer Meydan bu arenaların olan her birinin kendine ilişkin yapısı ve teması yer alacak. Tuzakların üzerine rakiplere yumruklarımızla itebilecek ve rakipleri bu sayede alt edebileceğiz ve onları ortadan kaldırabileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz farklı farklı karakterler yer alacak ve bu karakterlerden rastgele birini seçebileceğiz.
Oyunda Tekrar çabanın gidişatını değiştirebilecek Çeşitli güçlendirmeler yer alacak. Bu güçlendirmelerle birlikte düşmanları Biricik yumrukla uzaklara yanlışsız fırlatabilecek ve daha kuvvetli bir pozisyona gelebileceğiz. Münasebetiyle bu güçlendirmeler oyun  içerisinde Fazla Ehemmiyet arz edecek ve uğraşın direkt seyrini değiştirebilecek. Oyun içerisinde Tekrar üstte bahsettiğim üzere Türlü mod takviyesi bulunacak ve bu modlar ortasında çevrimiçi Fazla oyunculu, Mahallî Fazla oyunculu, Biricik oyunculu ve daha fazlası yer alacak. Bu modları denemek ve oynamak büsbütün sizin işiniz olacak.
 
 
Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Oyun birinci etapt  erken erişim sürümü olarak çıkış yapacak ve erken erişim sürümünün ne kadar süreceği hakkında bilgi yok. Lakin bir mühlet bu biçimde devam edecek üzere görünüyor. Erken erişim sürüm içerisinde geliştirici takım oyuncuların Geri bildirimlerini önemseyecek ve bu süreçte oyunun gelişmesine oyuncular katkı sağlayabilecek. Tam sürüme meselesiz bir biçimde ulaşmasını sağlayan bu erken erişim sürümünde oyuncular birçok özelliği deneyebilecek.
Siz de bu şekil eğlenceli bir yapıya ve karakterlere sahip dövüş boks tecrübesi elde etmek istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Oyun 4 Mayıs tarihte çıkış yapıyor ve dilerseniz de İstek listenize ekleyebilirsiniz.
 
– Hometopia (5 Mayıs: inşa etme, ömür, simülasyon)
 
 
Hometopia Inc. tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan inşa etme, ömür, simülasyon oyunu Hometopia, 5 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. bütün meskenleri sıfırdan inşa edebileceğimiz ve Yönetim konusunda birçok ayrıntıya sahip olabileceğimiz bu üretim içerisinde sanal bir dünya oluşturabileceğiz. Oyunda farklı farklı konutların projelerine adım atarak bu projelerde üst seviye bir Amel yapmaya çalışacak, muhakkak bir alana sıfırdan Temel atarak bu konutu inşa etmeye başlayacak ve bu konutun yapısının her birine kendi dokunuşlarımızı katabileceğiz.
Hem Biricik oyunculu hem de co-op
Oyun içerisinde co-op yani işbirliği modu yer alacak. İstediğimiz üzere bu mod dahilinde oynayabilecek ve istersek Biricik oyunculu bir formda de oyun içerisinde yer alabileceğiz.
Temelden çatılara kadar bir projeyi büsbütün üstlenebileceğimiz bu üretim içerisinde birinci şahıs, üstten Görünüm ve daha Çok kamera nazar açısı yer alacak. Dilediğimiz üzere bu nazar açıları ile birlikte ilerleyebilecek ve projeyi tamamlamaya uğraşacağız. Oyun içerisinde yer Meydan projenin her bir odasını her bir kısmını Biricik tek düzenleyebilecek ve her bir büyüklüğü kendimize nazaran ayarlayabileceğiz.
 
 
Tüm dekorasyon işlerinin bize ilişkin olduğu bu imal içerisinde Fazla ayrıntılı simülasyon ögeleri bizleri bekliyor. Bu ayrıntılı simülasyon öğeleri içerisinde inşa etme, düzeltme, yıkma ve daha fazlası yer alıyor. Fiyatsız olarak bizlere sunulacak bu imal içerisinde çevrimiçi olarak Öbür oyuncularla birlikte birlikte çalışabiliyor, bu projeleri birlikte bitirmeye uğraşabiliyor ve siz bir projeyi tamamlarken Yan tarafta da Öbür oyuncuların bir Öbür projeyi bitirmeye çalıştığını görebiliyorsunuz. Münasebetiyle oyun içerisinde toplumsal bir Meydan bulunuyor ve bu toplumsal Meydan içerisinde herkes kendi işine layıkıyla yapmaya çalışıyor.
Oyun içerisinde yanımıza arkadaşlarımızı çağırabiliyor ve bu projeye onları da ortak edebiliyoruz. Bu iştirak sayesinde işleri daha kolay ve daha süratli bir formda yapabiliyor ve Amel kısmı sayesinde de kolay kolay bu projeyi bitirebiliyoruz ve yeni projelere gerçek yol alabiliyoruz. Oyun içerisinde Derhal derhal her şeyi özelleştirebiliyor, düzenleyebiliyor yıkıp yerine gerisini koyabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda geniş ve ayrıntılı simülasyonu öğeleri  ve daha fazlası bizleri bekliyor.
Bir odadaki her ayrıntı bize ilişkin olacak
 
 
Küçük bir mahalleden Aka bir sokağa hakikat yol alabileceğimiz bu oyun içerisinde projenin ve meskenin her bir köşesine dokunabiliyoruz. Şayet bir oda yaptıysak ve odanın boyutunu beğenmediysek istersek bu odanın büyüklüğünü ve uzunluğunu ayarlayabiliyor ve oda içerisinde yerleştirebileceğimiz mobilyalara objelere ve ögelere büsbütün Yargıç olabiliyoruz. Oyunda yaptığımız her bir Ufak ayrıntı büsbütün bize ilişkin oluyor ve bu ayrıntılara daha Yargıç olmak büsbütün bizim işimiz. Oyun içerisinde bir Döşek odası kuruyorsak bu Döşek odasındaki yataktan yastıklara kadar her bir ayrıntısına biz karışıyor ve biz seçebiliyoruz. Tekrar yatağın yanına koyabileceğimiz aksesuarları, ışıklandırmaları ve daha fazlasını büsbütün biz seçebiliyoruz.
Mobilyaların istikametini ayarlayabileceğiz
Oyun içerisinde Tekrar mobilyaların ne tarafa hakikat bakabileceğini ve hangi tarafa gerçek konumlanabileceğini büsbütün biz ayarlayabiliyoruz. Şayet bir sandalyenin istikametini beğenmediysek o sandalyeye tıklayabiliyor ve üzerinde Türlü düzenlemeler yaparak istikametini istediğimiz yere nazaran değiştirebiliyoruz. Yine oyun içerisinde yer Meydan her bir mobilyanın pozisyonunu, ve yapısını değiştirebiliyor ve yeni mobilyaları da bu oda içerisine iç edebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde her bir Ufak ayrıntıya Yargıç olabiliyor, değiştirebiliyor ve her bir düzenlemeyi de biz yapabiliyoruz.
 
 
Oyunda sıfırdan inşa edebileceğimiz yapılar haricinde bir de var konutları yenileyebileceğimiz Çeşitli projeler ve misyonlar yer alıyor. Bu projeleri ve vazifeleri yapmak için de Alışılmış ki Aka uğraşlar veriyoruz ve meskenleri ve projeleri tamamlamaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde belli misyonlar alabiliyor, bu vazifeler üzerine uğraşabiliyor ve istersek Biricik oyunculu istersek de arkadaşlarımıza birlikte çevrimiçi olarak bu misyonları bitirmeye çalışıyoruz.
Farklı mahallelere adım atabileceğiz
Oyun içerisinde geliştirici belirttiğine nazaran 5 farklı mahalle ve bölge bulunuyor. Bu farklı farklı bölgeler ortasında geçiş yapabiliyor ve her bir bölgenin kendi ilişkin teması ve yapısı bulunuyor. Bu bölgelere ve mahalleleri ilerleyerek farklı farklı yapılar inşa edebiliyor, Türlü projelere iç olabiliyor ve bizlere verilen misyonları layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Her bir bölgede kendi imzamızın bulunabileceği bu imal içerisinde Aka bir Ömür alanı kurmaya uğraşıyoruz.
Oyun içerisinde bütün ayrıntıları bizde olduğundan bahsettim ve bütün düzenlemelerin biz tarafından yapıldığını söyledim. Yine bu ayrıntıları Örnek verecek olursam: Oyun içerisinde yerlerin dizaynları, yerlerin büyüklüğü ve projenin nasıl olacağı büsbütün bize ilişkin olacak. Yani oyun içerisinde yer Meydan arsa parsellerini Biricik tek biz boyutlandıracak, boyutlandırmaya nazaran projeleri ve meskenleri üzerine iç edebileceğiz. Oyunda böylelikle sıfırdan arsa ile birlikte büsbütün biz inşa edebilecek ve bu projelere halka arz edebileceğiz.
 
 
Oyunda Yine konut içerisindeki her bir ayrıntıya karışabilecek ve düzenleyebileceğiz. Oyun içerisindeki mobilyalar Fazla Çok sayıda bulunacak ve bu mobilyalar ortasında istediğimizi seçebileceğiz. Oyunda Yeniden mobilyaların ve duvarların ve hatta diğer objelerin renklerini dilediğimiz üzere ayarlayabilecek ve sınırsız renk paleti ile birlikte bu renklendirmeleri yapabileceğiz. Oyun içerisinde seçebileceğiniz renkler büsbütün sınırsız olacak ve Türlü kodlar ve menüler aracılığıyla bu renkleri istediğimiz üzere seçebileceğiz.
Yüzlerce modül alabileceğiz
Oyun içerisinde Yeniden karşımıza çıkacak ve alabileceğimiz binlerce kesim yer alacak. Kesimler sayesinde oyun içerisindeki her bir Ufak ayrıntısı değiştirebilecek ve özelleştirebileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden boş bir duvarı boyayabilecek, istediğimiz rengi verebilecek, duvar üzerine tabloları asabilecek, Türlü aksesuarlar yerleştirebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Yani oyun içerisindeki bütün hakimiyet ve düzenleme işi büsbütün bizde olacak.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi mod yer alacak. Biricik oyunculu mod içerisinde meslek moduna başlayarak kendi mesleğimizi ilerletecek ve bu meslek modu içerisinde basamakları Dizi sıra tırmanmaya çalışacağız. Her mahallede muhakkak vazifeleri bu meslek modu sayesinde tamamlayacağız.
Sandbox modu
 
 
Oyun içerisinde Tekrar sandbox modu bulunacak. Bu mod sayesinde bütün fikirlerimizi oyun içerisine iç edebileceğiz ve bütün ayrıntıları ile oyun bize açılacak. Yani bu mod sayesinde bize sınırsız bir bütçe ve muhakkak bir oranda arsa verilecek. Bu bütçe ile birlikte istediğimiz üzere bir proje başlatacak ve dilediğimiz büyüklükte bu meskeni inşa edebileceğiz ve her bir ayrıntısını kendimize nazaran ayarlayabileceğiz. Bu mod sayesinde istediğimiz ve hayalini kurduğumuz bir konutu tasarlayabilecek ve bu tasarladığımız konutu de arkadaşlarımıza yahut etrafımıza sunabileceğiz.
Birçok ayrıntının ve projenin yer aldığı bu imal içerisinde dilediğimiz üzere vazifeler üstlenebilecek ve bu vazifeleri de layığıyla yerine getirmeye çalışacağız. Simülasyon ögelerinim bol bol yer aldığı ve bütün ayrıntıları ile bizlere sunulduğu oyun içerisinde hayalimizdeki projeyi tamamlamaya çalışacak ve bu projede sunmaya başlayacağız.
 
 
Siz de bu üslup simülasyon ve inşa etme – dekore etme oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.
 
Devamı geliyor.. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir