Mafia II: Definitive Edition – İnceleme

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 27, 2023 Yorum Yok

 
Hangar 13, D3T ile geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan nişancı aksiyon macera oyunu Mafia II, yılların eskitemediği bir üretim olarak karşımıza çıkıyor. Definitive Edition ile tekrardan düzenlenen oyunda ne Cin değişikliklerin olduğunu gözle göremesek de oyunun temeli sağlam olduğundan bir solukta bitirmeye çalıştığımız bir tecrübe.
 
Bölüm kısım ilerlediğimiz ve her kısımda farklı yerlere vardığımız mafya teması içerisinde Vito isimli bir karakteri Denetim ediyor ve bu karakterle birlikte Aka maceralara gerçek yelken açıyoruz. Oyun içerisinde arka planda bizlere hoş bir hikaye anlatılıyor. Bu hikaye gerek Aralık sahnelerle gerekse karakterler ortası diyaloglarla destekleniyor. Diyaloglar ekseriyetle bir yerden bir yere araçla giderken konuşma formunda karşımıza çıkıyor ve Daimi olarak kendimizi altyazı okurken buluyoruz.
 
Definitive edition
 
 
 
Öncelikle oyunun yepyenisi 2011 yılında çıkış yapan klasik sürüm. Ben her iki sürümü de oynadım ve ikisi ortasında devasa farkların olduğunu söyleyemem. Oyunun esasen Özgün yapısı epeyce sağlam bir biçimde karşımıza çıkıyor. Definitive Edition sürümü ile birlikte de bu Özgün Bina korunarak daha cilalı bir biçimde karşımıza çıkıyor. Oyundaki karakterler her ne kadar eski animasyonlarla ve hareketlerle karşımıza çıksa da oyunun atmosferi ve bizlere sunduğu o dokuyu içimizde hissediyoruz.
 
Oyunda bir araçla etrafta gezinirken sağa sola baktığınızda zati oyunu ne kadar hoş bir görselliğe ve atmosfere sahip olduğunu görebileceksiniz. Bilhassa oyuna birinci başladığımız vakitlerde kar yağışı ile birlikte etrafın beyaza bürünmesini, Yine daha ilerleyen vakitlerde mevsimin yaz olduğu periyoda denk gelerek etrafın aydınlandığını görebiliyor ve hoş bir atmosferin içerisinde olduğumuzu hissedebiliyoruz.
 
Kısacası evvelki sürümle bu sürüm ortasında harika bir ayrım yok. Yani Mafia 1’in remake sürümündeki üzere büsbütün devrimsel bir Bina beklemeyin. Şayet beklerseniz yanılırsınız. O beklenti içerisine girmeyerek bu yeni sürümü deneyebilir ve oyunu oynayabilirsiniz.
 
Zorluk seviyeleri
 
 
 
Oyunda maceramıza başlamadan Evvel her oyunda olduğu üzere seçebileceğimiz 3 farklı zorluk seçeneği bulunuyor. Bu zorluk seçeneklerinden rastgele birini seçerek oyundaki zorluk düzeyini ayarlayabiliyor ve nasıl istiyorsanız o formda maceranıza devam edebiliyorsunuz. Ben oyunu en güç zorlukta oynadım ve bitirdim. Hasebiyle oyunda yaptığım her bir yanlış atılımda ne yazık ki karakterin vefatıyla karşılaştım. mesela oyun içerisinde siperden yaptığım yanlış bir devinim direkt olarak karakterin Biricik yemesine Sebep oldu. Lakin bu durumdan epeyce Beğeni aldım zira oyunun bu zorluk derecesi bir şeyleri başardığım hissiyatını verdi.
 
Ancak Alışılmış ki sizin için zorluk düzeyi değişkenlik gösterebilir. Şayet yalnızca kıssaya odaklanmak ve vaktinizi Fazla Çok kaybetmek istemiyorsanız en kolay zorlukta oyuna başlayabilir ve kıssayı bu formda sona erdirebilirsiniz. Zorlanmadan bitirebileceğiniz kolay Tertip ile birlikte kısa müddette oyunu sonuna gelebilirsiniz. Fakat oyun Steam üzerinden oynuyorsanız ve başarılara takıntılıysanız elbette en güç zorlukta oynamanızı tavsiye ederim. Zira bu zorluk düzeyi ile oyunu bitirmek birkaç başarımı tıpkı anda kazanabileceğiniz manasına geliyor.
  
Bölüm kısım olaylar
 
 
 
Oyun içerisinde bizlere kısım bölüm bir Bina sunuluyor ve her kısımda farklı kısımlara gerçek ilerliyoruz ve kıssanın Geri kalanını deneyimliyoruz. Oyunda her ne kadar Aleni bir dünya olsa da bu Aleni dünya içerisinde yapacağımız rastgele bir vazife bulunmuyor. Çizgisel olarak yapacağımız vazifelere yanlışsız bu Aleni dünya içerisinde ilerliyor ve o vazifeleri de yapmaya çalışıyoruz. Oyunda rastgele bir Yan misyon vesaire bulunmuyor yalnızca oyunda bizlere sunulan hikaye kapsamında karşılaştığımız vazifeleri yapıyor ve o misyona yanlışsız ilerleme kat ediyoruz.
 
Farklı farklı bölgelere ilerliyoruz
 
Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar yer alıyor ve her kısmın teması o kısma başlarken bizlere aktarılıyor. Yani her kısımda yaşayacağımız olayların başlığı birinci başta bizlere veriliyor ve bu kapsamda neler olup biteceğini aslında kestirebiliyoruz. Oyun içerisinde her bir kısımda farklı karakterlerle karşılaşabiliyor, farklı bölgelere hakikat adım atabiliyor ve yeni bölgeleri keşfedebiliyoruz. Oyunda kıssanın gidişatı epey hoş bir halde bizlere aktarılıyor ve yavaş tempodan süratli tempoya yanlışsız geçiş yapabiliyoruz.
 
Uzun bir oyun tecrübesinin bizlere sunulduğu Mafia 2 içerisinde ondan Çok kısım yer alıyor ve bu kısımlar ortasında git gel yapabiliyoruz. İstersek bir kısma iki kez oynayabiliyor ve oyun sonunda da bu kısımlara tekrardan geçiş yapabiliyoruz.
 
Açık bir dünya lakin çizgisel
 
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere Aleni bir dünya yer alıyor lakin bu Aleni dünyada yalnızca anne vazifeleri yapmakla yükümlü olarak bulunuyoruz. Oyunda her ne kadar Aleni dünya içerisinde sağa sola geziyor ve istediğimiz yere gidiyor olsak da Aleni dünya içerisinde yapabileceğimiz rastgele bir vazife bulunmuyor. Hasebiyle çizgisel bir Aleni dünya bizlere aktarılıyor diyebilirim. Birinci oyunla birlikte tıpkı yapıyı bizlere aktaran bu üretim içerisinde Aka bir Aleni Meydan bizleri bekliyor. Bu Aleni Meydan içerisinde dilediğimiz yere gidebiliyor ve o yerleri keşfedebiliyoruz.
 
Oyunda sağda solda bulduğumuz araçları alabiliyor, onları çalabiliyor ve dilediğimiz üzere onlara binebiliyoruz. Bindiğimiz bu araçlarla birlikte etrafı keşfediyor, farklı bölgelere gerçek ilerliyor ve bizlere sunulan atmosferin tadını çıkartabiliyoruz. Oyunda eski usulde farklı farklı araçlar yer alıyor, bu araçların markaları farklılık gösteriyor, her markanın ve aracın kendine ilişkin sürüş dinamiği ve özellikleri bulunuyor. Oyun içerisinde bu sürüş dinamikleri de çok hoş bir halde bizlere aktarılmış durumda.
 
Araçlar ve sürüş dinamikleri
 
 
 
Oyun içerisinde onlarca farklı markadan araçlar yer alıyor ve bu araçları istediğimiz üzere deneyimleyebiliyor ve sürebiliyoruz. Oyunda sağda solda bulunduğumuz her bir araca geçiş yapabiliyor, Şayet kapıları Aleni değilse kilidini kırabiliyor ve daha fazlasını elde edebiliyoruz. Mafia 2 içerisinde bulunan bu araçların her birinin farklı sürüş dinamikleri yer alıyor ve bu sürüş dinamikleri ile birlikte aslında bizlere gerçekçi bir tecrübe aktarılmaya çalışılıyor.
 
Oyunda sürdüğünüz her bir aracın farklı sürüş dinamikleri bulunuyor ve bunları sürerken nasıl bir yapıda olduğunu anlayabiliyorsunuz. mesela bir araç Fazla süratli ilerliyor ve bu araçla birlikte patinaj yapmanız Fazla mümkün, öteki bir araç ise daha yavaş ilerliyor ve bu araçla birlikte yol tutuşunuz hayli düzgün olabiliyor. Hasebiyle her bir aracın kendine ilişkin özellikleri, sürüş dinamikleri ve yapısı yer alıyor. En yeterli aracın hangisi olduğuna da oyun içerisinde elbette siz karar veriyorsunuz.
 
Oyunda Yeniden öteki taraftan kendi galerimizi oluşturabileceğimiz bir garajımız bulunuyor. Bu garajımıza sağda solda bulduğumuz araçları getirebiliyor ve bu araçları kaydedebiliyoruz. Bulduğumuz hoş araçları bu garaj içerisine alabiliyor ve istediğimiz üzere garajımızı genişletebiliyoruz. Oyunda elbette bulduğumuz araçları çarparsak ve onlara hasar verirsek Tamir etmek durumunda kalıyor ve bu Tamir işini de garajımızdan halledebiliyoruz.
 
Silah çeşitliliği ve karakterler
 
 
 
Oyun içerisinde aksiyon, macera ve nişancı ögeleri bulunuyor lakin rol yapma ögeleri yer almıyor. Yani oyun içerisinde Ira geliştirme ekranı, envanter sistemi yahut silah geliştirme ve yükseltme mekanikleri yer almıyor. Münasebetiyle oyunda bizlere sunulan her bir objeyi Biricik bir biçimde kullanabiliyor ve karşımıza çıkan düşmanları da bu biçimde alt edebiliyoruz. Oyunda Vito isimli karakteri Denetim ediyor ve bu karakterle birlikte kıssanın gidişatına bahis olabiliyoruz.
 
Oyunda arka planda bizlere sunulan öyküde karakterin hangi hisler içerisine girebildiğini ve yaşadığı zorlukları görebiliyor ve biz de o ruh haline bürünebiliyoruz. Oyunda Tekrar karşımıza çeşit çeşit düşmanlar, mafyalar ve kümeler çıkıyor. Bu kümeleri da alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyun içerisinde bu düşmanlara karşı kullanabileceğimiz Türlü silahlar ve yanımızda yer yer bulunacak olan dostlarımız bulunuyor. Kullanacağımız silahlar ortasında tabancalar, makineli tüfekler, ağır silahlar ve daha fazlası yer alıyor. Bunların dışında da Yeniden kullanabileceğimiz Türlü bombalar, patlayıcılar ve dahası bulunuyor.
 
Oyundaki bu silah çeşitliliği ile birlikte istediğimiz silahı alabiliyor, düşmanlara karşı gelebiliyor ve bu bulunan silahlardan istediğimizi üzerimize atabiliyoruz ve çaba esnasında da istediğimiz silahı seçebiliyoruz. Üzerimize toplamda 4 farklı silah atabiliyor ve bu 4 farklı silahı da gayret esnasında seçebiliyor ve olayların gidişatına nazaran istediğimiz silah kullanabiliyoruz.
 
Hikaye ile oyuna bağlanma
 
 
 
Oyun elbette bizlere hoş bir öyküyü aktarıyor ve bu hikaye ile birlikte oyuna daha uygun adapte olabiliyor ve bağlanabiliyoruz. Oyun içerisinde bir karakteri Denetim ediyor ve bu karakterle birlikte aslında bir Tüm olabiliyoruz. Oyunda anlatılan öyküye derinlemesine bir iniş yapmayacağım. Münasebetiyle bu incelememde rastgele bir spoiler yer almayacak. Yalnızca genel çizgileriyle bu öyküden bahsedeceğim.
 
Oyunda üstte da yer yer belirttiğim Vito bir karakteri Denetim ediyoruz ve bu Ira kendisini geçindirmek hedefiyle arkadaşı Joe ile birlikte Kötü işlere bulaşmış durumda. Arkadaşıyla birlikte küçüklükten beri bu işlerle uğraştığından Dolayı ilerleyen periyotlarda bu işleri büyüterek daha Fazla mafya üslubuna bürünüyor. Yasa dışı işler yaptığımız bu üretim içerisinde yaptığımız işleri daha da büyütmek maksadıyla farklı karakterlerle taınşabiliyor, onlardan Çeşitli vazifeler alabiliyor ve aslında bir mafya ailesine katılmak için Çeşitli atılımlar yapıyoruz.
 
Bir mafya ailesine katılmak Olağan ki kolay olmuyor zira o aileye katılmak için kuvvetli vazifeler yapmak, düşmanları alt etmek ve bu ailenin bizlere güvenmesine sağlamamız gerekiyor. Bu da uzun bir süreci beraberinde getiriyor. Münasebetiyle oyun içerisinde bulunan karakterimizle birlikte yer yer yasa dışı işlerin tabanına vuruyor, Çeşitli soygunlar gerçekleştiriyor ve soygunların ardından ise tahminen de kendimize bir hapishanede bulabiliyoruz. Kim bilir…
 
 
 
Oyunda atıldığımız her bir macerada farklı bir tecrübe elde edebiliyor, elde ettiğimiz bu tecrübelerle birlikte kendimizi oyun içerisinde nasıl bir pozisyona geldiğini görebiliyor ve bu pozisyonla birlikte aslında geçinmenin ne kadar güç olduğunu anlayabiliyoruz. Oyun içerisinde anlatılan öyküyle aslında bir Tüm olabiliyor, bu kıssayı içimizde hissedebiliyor ve bu hikaye kapsamında sona yanlışsız ulaşmaya çalışıyoruz.
 
Oyunda anlatılan hikaye İlgi alımlı ve daha sonrasında neler olabileceğini merak ettiğimiz bir yapıyı bizlere sunuyor. Bu hikaye Doğal ki oynanış çeşitliliği ile birlikte bizlere aktarılıyor. Hem hikaye hem de oynanışın hoş ve Çeşitli olması bizleri oyuna bağlayan Temel ögeler ortasında yer alıyor. Aslında bu iki anne ögesi başaran oyunlar Fazla oynanan üretimler ortasında yer alıyor ve uzun yıllar de konuşulan oyunlar içerisinde bulunuyor. Hasebiyle bu oyun da bu başarıyı elde etmiş üretimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
 
Mevsim geçişleri
 
 
 
Oyun içerisinde birinci öyküye başladığımız esnada mevsimin kış olduğunu ve etrafın olabildiğince karlarla kaplı olduğunu görebiliyoruz. Atıldığımız bu macerada mevsim geçişleri bulunuyor ve her mevsim geçişiyle birlikte atmosferi nasıl değiştiğini deneyimleyebiliyoruz. Birinci olarak kış mevsimi ile birlikte başladığınız oyunda daha sonrasında da yaz mevsimine geçiş yapabiliyor ve etrafın büsbütün güneşli olduğunu görebiliyoruz. Oyun içerisinde Olağan ki bu değişimler hayli hoş bir halde bizlere aktarılıyor v  her mevsiminde kendine ilişkin hoşlukları ve özellikleri bulunuyor.
 
Mevsim geçişleri ile birlikte Vakit ilerliyor, öykünün bir kısmı bizlere açılıyor ve farklı farklı bölgelere gerçek adım atabiliyoruz. Bu  mevsim geçişleri ile birlikte daha zevkli bir oyun tecrübesi elde edebiliyor ve etrafın hoşluğu ile birlikte de bu tecrübe daha da katlanarak ilerliyor diyebilirim.
 
Aksiyon ve siper sistemi
 
 
 
Oyunda elbette üstte da bahsettiğim üzere aksiyon ve nişancı ögeleri bizlere aktarılıyor ve bu kapsamda Çeşitli siper savaşlarına katılabiliyoruz. Oyun içerisinde her bir objenin yahut duvarın ardına saklanabiliyor, bu objeleri bir siper olarak kullanabiliyoruz ve siper al ateş et aksiyon şeması ile birlikte düşmanları alt edebiliyoruz. Oyun içerisinde elimizdeki silahla birlikte düşmanlara kuvvetli atışlar yapabiliyor ve onları Biricik mermi de baştan indirebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde kalabalık ortamlara girdiğimizde Fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Şayet karşınızda kalabalık bir Hasım kümesi varsa derhal bir objenin ardında siper alabiliyor ve gerçek vakitte ve hakikat anda biz de atışlarımızı yapabiliyoruz. Oyun içerisinde düşmanların muhakkak bir atış şeması bulunuyor ve bu düşmanlar bizim siper aldığımız kısma hakikat Daimi olarak ateş edebiliyor. Lakin düşmanların muhakkak bir Vakit sonra mermileri tükeniyor ve şarjör değiştirmek durumunda kalıyorlar. Hasebiyle biz de tam bu anda atışlarımızı gerçekleştirerek onları kolaylıkla indirebiliyoruz.
 
 
 
Aksiyon sistemi çoğunlukla siper alma üzerine heyeti. Şayet siper almazsanız direkt mermiler üzerinize gelebiliyor ve direkt olarak ölebiliyorsunuz. Hasebiyle oyun içerisinde ölmek epeyce kolay. Haliyle direkt düşmanların üzerine Matrix biçiminde uçup kaçamıyor, siper ala ala inançlı bir biçimde düşmanları indirmeye başlıyoruz.
 
Oyun içerisinde Yine kullanabileceğimiz Türlü silahlar yer alıyor ve siperlerin gerisinden bu silahları ateşleyebiliyoruz. Kullanabileceğimiz silahlar ortasında üstte da bahsettiğim üzere tabancalar, pompalı tüfekler, makineli silahlar ve daha fazlası yer alıyor. Tabancalar düşük hasarlarla birlikte karşımıza çıkarken pompalı tüfekler yakın atak konusunda hayli kuvvetli bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Pompalı tüfekle ateşlediğimiz her bir atışta düşmanlar parçalanabiliyor ve Biricik atışla birlikte yakın aralıkta onları indirebiliyoruz. öteki silahları da dilediğiniz üzere kullanabiliyor ve uğraş esnasında bu silahlar ortasında geçiş yapabiliyorsunuz.
 
Gece ve gündüz döngüsü
 
 
 
Oyunda üstte bahsettiğim mevsim geçişlerinin haricinde bir de gece ve gündüz döngüsü yer alıyor. Elbette bu gece ve gündüz döngüsünün oyunda olması epey hoş bir durum. Zira oyunda gece ve gündüzün farklı atmosferini deneyimleyebiliyor ve bu süreç boyunca seyahatimize devam edebiliyoruz. Oyun içerisinde gündüz rastgele bir vakitte ilerliyoruz ve güneş ışığının gözümüze çarptığını görebiliyoruz .Yine güneş ışığı haricinde gece lambaları ile birlikte konutumuza gerçek ilerliyor ve ışıkların gözümüzü aldığını hissediyoruz.
 
Oyun içerisinde denk geldiğim bir durumdan bahsetmek istiyorum: Oyunda Özellikle gece boyunca araç ışıklarının ve Etraf ışıklarının Fazla Çok gözüme vurduğunu ayrım ettim. Oyunda Şayet gece vakti ise ve kendinizi bir yolda bulduysanız karşıdan gelen araçların farlarının ne kadar Fazla Fer yaydığını görebileceksiniz ve bu da epey gözü Meydan bir durum. Yani önümüzdeki yolu bile bu ışıklardan Dolayı zar güç görebiliyorsunuz. Hasebiyle bu duruma dikkat etmeniz gerek.
 
Seçimler ve Yan misyon yok
 
 
 
Mafia 2 içerisinde üstte da bahsettiğim üzere yalnızca anne vazifeler kapsamında Aleni dünyaya atılıyoruz ve anne misyonları tamamlayarak oyundaki bir sonraki kısma geçmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde yapacağımız rastgele bir seçim vesaire bulunmuyor yalnızca bizlere sunulan çizgisel bir hikaye üzerinde yapmamız gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Oyunda rastgele bir Yan vazife de bulunmuyor münasebetiyle yalnızca anne misyonlardan ilerliyor ve oyunun kıssasını sona erdirmeye çalışıyoruz.
 
Tabii oyunun ilerleyen kısımlarında farklı farklı karakterlerle tanışabiliyor, bu karakterlerle birlikte etkileşime girebiliyor ve onlarla Çeşitli alışverişler yapabiliyoruz. Yani bir oyunda silah satıcısı ile birlikte karşılaştığımız Vakit bu silah satıcısı artık haritada görülebilir bir biçimde karşımıza çıkıyor, dilediğimiz Vakit da o satıcıya giderek farklı silahlar alabiliyor ve Türlü eşyaları onlardan elde edebiliyoruz. Lakin Alışılmış ki bunları almak için de anne misyonları tamamlamak, Nakit kazanmak ve daha fazlasını yapmak gerekiyor.
 
Araç fizikleri ve parçalanma efektleri
 
 
 
Oyun içerisinde atıldığımız macerada fizik motorunu nasıl bir yapıda olduğunu siz de oynarken deneyimleyebilecek ve görebileceksiniz. Oyunda etraftaki objelerin yahut yapıların parçalanmasını görebilecek ve bu objeleri parçalamak da eğlenceli bir Vaziyet alacak. Oyun içerisinde bir araca atladığımız ve araçla birlikte süratli gittiğimiz kısımda Şayet bir yere çarparsak aracın nasıl parçalandığını ve çarptığımız yerin nasıl modüllere ayrıldığını görebilecek ve oyun içerisinde bu usul parçalanma efektlerinin ve fiziklerinin olduğunu anlayabileceksiniz.
 
Yine parçalanan araçların haricinde yok edilebilen kapılar, pencereler ve daha Çok Faktör yer alıyor. Bunları da Tekrar yer yer oyun içerisinde görebiliyorsunuz. mesela oyunda bir misyon esnasında bir barı tarama işi veriliyor. Bu esnada barı ararken büsbütün parçalandığını ve mermilerin değdiği noktalarda tahtaların kırıldığını, Tekrar ateş ettiğimiz pencerelerin paramparça olduğunu görebileceksiniz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu stil parçalanma efektlerinin ve fiziklerinin olduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyunda dikkat etmeniz gereken noktalar
 
 
 
Geniş çaplı bir öyküyü bizlere sunduğundan ve Daimi olarak farklı yerlere ve farklı aksiyonlara giriş yaptığımızdan Dolayı oyunda dikkat etmemiz gereken birçok nokta bulunuyor. Bu noktalardan kısaca bahsetmem gerekiyor. Zira oyun içerisinde yapacağınız bu kusurlar sonrasında Daimi olarak birebir yerde takılabiliyor yahut ilerlemeniz gecikebiliyor. Hasebiyle kısaca bu kusurlardan nasıl kaçırmanız gerektiğinden bahsedeceğim:
 
Öncelikle oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca aracınızı dikkatli ve ihtimamlı bir formda sürmenizi tavsiye ediyorum. Zira oyun içerisinde yapacağınız her bir Hız artışı ile birlikte polisler peşinize takılacak ve Daimi olarak kendinizi bir kovalamacın içerisinde bulabileceksiniz. Münasebetiyle buna aşmak için öncelikle Belde içinde dolanırken “L” tuşuna basarak Hız limitini etkin hale getirebilir ve oyun içerisinde Hız artışından Dolayı polislerin peşinize takılmasını önleyebilirsiniz. kent dışı ve otobanlarda süratli bir halde ilerleyebilir ve limit koymadan Öbür bir bölgeye yanlışsız yol alabilirsiniz.
 
Diğer taraftan oyun içerisinde aksiyonuna iç olduğumuz kısımda siperlerden direkt olarak düşmanların üzerine koşmayın yahut çıkmayın. Düşmanların mermisi bittiği anda ve şarjör değiştirdiği anda zamanlama yakalayarak onların üzerlerine gerçek gidebilir ve direkt üzerlerine ateş edebilirsiniz. Gerçek zamanlamayı yakalamak karakterin daha az hasar almasına ve düşmanları basitçe indirmenizi sağlar. Münasebetiyle bu Ufak noktalara dikkat etmemiz gerekir.
 
 
 
Oyun içerisinde Yeniden sağda solda gezerken fare tuşuna tıklamamamız gerekecek. Zira bir kişinin yanına geldiğiniz ve sol fare tuşuna tıkladığımız Vakit o karakteri itebiliyor ve onunla birlikte direkt olarak yumruk dövüşüne başlayabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde yumruk dövüşüne girdiğimiz Vakit o karakteri alt ediyor ve bu da polislerin peşimize takılmasına sebebiyet veriyor. Şayet kalabalık bir yerde bu türlü bir dövüşe girerseniz polisler peşinize takılıyor. Hasebiyle sağda solda gezerken bu şekil durumlara dikkat etmek gerekiyor.
 
Öte yandan oyun içerisinde Yeniden araçtayken Fazla süratli ilerlememiz gerektiğinden bahsetmiştim. Tekrar bunu ayrıntılandıracak olursam: Oyunda rastgele bir duvara, direğe, binaya yahut objeye çarptığımız Vakit karakterimiz hasarı alabiliyor ve Hız artışına muadil olarak Ira bu durumdan hasar alabiliyor. Şayet Fazla daha süratli bir halde bir yere çarparsak karakterin vefatına bile sebebiyet verebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde Belde içlerinde Fazla süratli devinim etmememiz ve ilerlemememiz gerekiyor.
 
Polis kovalamacaları
 
 
 
Her Aleni dünyada olduğu üzere bu Aleni lakin çizgisel oyun içerisinde polisler elbette Aka yer kaplıyor. Oyunda yaptığımız her bir yanlış atakta polisler peşimize takılıyor ve Daimi olarak bizi kovalamaya başlıyor. Oyun içerisinde araçla birlikte ilerlerken Hız limitini aşarsak direkt olarak ceza yazmak için polisler peşimize takılıyor, bir kişiyi açıkta indirirsek ve avlarsak direkt olarak Yeniden Emniyet güçleri üzerimize gerçek geliyor, bunun dışında en küçük yanlış atakta peşimizde birilerinin olduğunu görebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde kendimizi genel olarak ve Daimi olarak bir kovalamacının içerisinde bulabilecek ve polislerin de peşimizde olduğuna hissedeceksiniz. Oyunda Yine polis kovalamacaları epey yer kaplayacak ve Daimi olarak izinizi kaybettirmeye uğraşacaksınız. Münasebetiyle oyunda araç sürüş dinamiklerine yeterli Yargıç olmak gerekecek ve onları alt etmek için ve atlatmak için de Daimi olarak Uzaklık sokaklara girmek ve aracı hem süratli hem de inançlı bir formda sürmeniz gerekecek.
 
Oyunda dikkat etmeniz gereken noktalardan en kıymetlisi aslında rastgele bir Amel yapıyorsanız haritada bir polisin olmadığını bilme. Şayet bir araç çalacaksanız ve bu aracı direkt garajınıza alacaksanız haritada mavi bir simge ile birlikte hem yaya polisler hem de polis araçları görülebiliyor. Mavi bir simge yoksa rahat rahat araçları çalabilir ve kendi bünyenize alabilirsiniz. Şayet mavi bir simge Mevcut ve polisin etrafında dolaştığını görüyorsanız bir süre bekleyerek onun gittiğini görebilir ve akabinde yapacağınız sürece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu noktaya dikkat ederseniz oyun içerisinde genel manada polislerin sizi kovalamadığınızı görebilir ve rahat rahat işinizi yapabilirsiniz. Fakat Olağan ki anne hikaye misyonları sebebiyle de polislerin direkt peşimizde olduğunu görebilecek ve bu kovalamacayı kesinlikle oyun içerisinde birçok Defa yapacaksınız.
 
Mafia 2 hoş bir deneyimdir
 
 
 
Mafya 2 için aslında Fazla Çok tartışmaya yahut konuşmaya gerek yok. Oyunu aslında birçok oyuncu oynamış lakin oynamayanların da olduğunu biliyoruz. Münasebetiyle bu oyuna geçiş yapmak isteyenler bu incelemeye bakabilir ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu kestirim edebilir. Fakat Doğal ki şu anne kadar yüzlerce oynanış görüntüsü yayınlanmış durumda. Dilerseniz görüntülere da oyuna başlamadan bir göz atabilir yahut direkt oyuna da geçiş yapabilirsiniz.
 
Oyuna her bir oyuncunun aslında oynamasını tavsiye ediyorum ve birinci oyunla birlikte Bu kıssaya başlamanızı öneriyorum. Esasen birinci oyunun remake yani yine imal sürümü yayınlanmış durumda. Hasebiyle ikinci oyundan daha âlâ bir grafikle ve animasyonlarla birinci oyunu oynayacaksınız. Hülasa bu bahiste şanslısınız.
 

Öte yandan birinci oyunun da her iki sürümünü oynayıp bitirdim. Birinci oyunun remake sürümü epey şahane olmuş ve sizin de kesinlikle birinci oyunla birlikte bu oyunu da oynamanızı öneriyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir