Mayıs ayının ilk haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 1-7 Mayıs 2023 #2

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 27, 2023 Yorum Yok

 
Mayıs ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunlarının devamı.
 
– Ethyrial: Echoes of Yore (1 Mayıs: Fazla oyunculu, keşif, pvp, aksiyon, rol yapma)
 
 
Gellyberry Studios tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanacak olan Fazla oyunculu, keşif, pvp, aksiyon, rol yapma oyunu Ethyrial: Echoes of Yore, 1 Mayıs’ta geliyor. Renkli bir sanat tarzına sahip bu devasa Fazla oyunculu oyun içerisinde kendi karakterimizi geliştirebilecek, yeni bölgelere adım atacak ve bu bölgeleri keşfedebileceğiz. Oyun MMO rpg tipinde karşımıza çıkacak ve bu kapsamda kendi karakterimizi istediğimiz üzere geliştirebilecek, yeni silahları elimize alabilecek ve kuvvetli bir karakteri bu dünyada ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyunda bir yandan kendimizi geliştirirken ve düzeyimizi yükseltirken öteki yandan ise öteki oyuncularla birlikte kapışabilecek, onlarla birlikte yüzleşebilecek ve Türlü arenalarda bu oyuncularla birlikte gayret verebileceğiz. Oyunda daha Fazla bizleri çizgi şekil bir sanat tarzı karşılıyor olacak. Münasebetiyle o yüzden bu kapsamda gerçeklik durumu tahminen de bir tık geride kalmış olabilir. Lakin bu durumdan hoşnut olan oyuncular bu üretime bir göz atabilir ve bir Talih verebilir.
 
 
Oyun içerisinde Aka bir Aleni dünyada yer alacak, bu Aleni dünya içerisinde bölge bölge ilerleyebilecek, her bölgenin kendine ilişkin teması, atmosferi ve yapısı bulunacak. Buraları keşfederek yeni içeriklerin kilidini açabilecek, keşfetme esnasında yeni objeler, öğeler ve ögeler bulabilecek. Bu sayede kendi karakterimize bu öğeleri takabilecek ve daha kuvvetli duruma gelebileceğiz. Oyun içerisinde elbette etrafı keşfetmek, etrafta bulunan düşmanları kesmek ve onlardan çıkan eşyaları alıp – satmak hayli Kıymetli bir döngü haline gelecek. Zira oyun içerisinde kendimize ilişkin bir iktisat sistemimiz bulunacak, bu iktisat sistemiyle birlikte kendimizi geliştirmeye çalışacağız ve kendimize yeni silahlar alabileceğiz.
Ethyrial: Echoes of Yore içerisinde diğer rol yapma oyunlarında olduğu üzere envanter sistemimiz bulunacak. Bu envanter sistemimizle istediğimiz silahları, objeleri ve ögeleri alabilecek ve istemediğimizi satabileceğiz. Oyun içerisinde envanterimize belli sayıda eşyalar alabilecek ve envanterimizi nizama koymak büsbütün bizim işimiz olacak.
 
 
Eski üslup bir dünyada yer aldığımız ve daha Fazla çizgi usulü bir yapının bizlere sunulduğu bu rol yapma aksiyon oyunu içerisinde tehlikeli bir dünyaya atılacak, bu dünya içerisinde hayatta kalmaya çalışacak öbür yandan ise kendi karakterimizi güçlendirmeye başlayacağız. Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere yol alacak, her bölgenin kendine ilişkin Hasım sınıfları bulunacak, bu Hasım sınıfları da kendine has bir biçimde kolaydan zora yanlışsız bir sisteme sahip olacak. mesela siz üçüncü düzeydeyken onuncu düzeydeki bir düşmanı kesemeyeceksiniz. Hasebiyle bu kapsamda karakterimizin düzeyini arttıracak ve karakterimizin düzeyini arttırmak için de kendi düzeyimizdeki düşmanları kesmeye çalışacağız. Bu sayede onlardan Türlü kaynaklar elde edebilecek ve kendimizi bu sayede yavaş yavaş güçlendirmeye başlayacağız.
 
Diğer MMO RPG oyunlarında olduğu üzere bu oyunda da elbette karakterin düzeyini arttırmak, karakteri yükseltmek ve güçlendirmek epeyce meşakkatli bir Amel olacak. Zira birinci başta oyun bizlere kolay gelebilecek ve çarçabuk karakteri Tertip atlattırabilecek Tekrar eşyaları elimize alabilecek ve kolaylıkla bunları takabileceğiz. Lakin daha sonrasında ise bu durum biraz daha da zorluk gösterecek ve artık daha Çok oyuna vakit ayırmamız gerekecek. Bu kapsamda ise daha Fazla vakit ayırarak karakterimizi güçlendirmeye çalışacak, daha Çok efor sarf edecek ve kendi karakterimizi yükseltmeye başlayacağız.
 
 
Ethyrial: Echoes of Yore içerisinde öteki taraftan Biricik bir şahıs olarak bu dünyada bulunacak fakat yanınıza arkadaşlarınızı çağırabilecek ve arkadaşlarımızla birlikte bu dünyada bulunabileceğiz. Yine bu stil oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak Fazla daha zevkli olacak zira Biricik başınıza Daimi olarak tıpkı şeyler yapmak tahminen bir yerden sonra sıkıcı olabilir Ama arkadaşlarla birlikte Tertip atlamak, onlarla birlikte karakterleri güçlendirmek ve öbür oyuncularla birlikte çaba etmek hayli eğlenceli gelebilecek.
Yine oyun içerisinde yanımıza arkadaşlarımıza çağırabildiğimiz üzere kendimize ilişkin bir lonca kurabilecek ve bu loncayı resmi olarak oyun içerisinde ilan edebileceğiz. Oyunda Tekrar öteki oyunlarda olduğu üzere lonca sistemi sayesinde öteki loncalara Cenk açabilecek, öbür loncalarda bulunan oyuncuları kendi loncamıza çekebilecek ve en kuvvetli olan loncayı oyun içerisinde göstermeye çalışacağız.
Canlı bir dünyanın bizlere sunulması hedeflendiği bu üretim içerisinde karakteri güçlendirmek Temel gayemiz olacak. Yeniden karakteri güçlendirmek için anne hikaye doğrultusunda Türlü misyonlar yapabilecek, bu kapsamda farklı bölgelere yanlışsız adım atabilecek, Türlü karakterlerle yani NPC’ler ile diyaloglara girebilecek, bu diyaloglar sayesinde onlardan vazife alarak misyonları yerine getirebileceğiz. Vazifeleri yerine getirdiğimiz esnada Çeşitli mükafatların sahibi olacak ve hem karakterimize Tertip desteği sunabilecek hem de Çeşitli öğelerin sahibi olabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde anne hikaye kısmını bitirmek elbette oyunun ilerleyen süreçlerine kadar gidebilecek yani oyun sonu içeriklerine kadar bu anne hikaye vazifelerini takip edebileceğiz. Fakat Doğal ki anne misyonları bitirmek için oyunda uzun mühletler vakit geçirmemiz lazım ve bu anne kıssalar sonrasında oyun sonu içeriğini deneyimleyebilecek ve bu kapsamda artık elimizde vazife olmadığı için Daimi olarak kendimizi karakterimizi güçlendirirken ve Tertip atlatırken bulabileceğiz. Ekseriyetle bu stil oyunlarda oyun sonu içerikleri epeyce Değerli oluyor. Bu oyunda da ek paketler ve ek genişletme seçenekleri de yer alacak. Fakat Yeniden de bakalım bu oyun bizlere nasıl bir içerik aktaracak daima Bir arada göreceğiz.
Ethyrial: Echoes of Yore içerisinde elbette başlamadan Evvel kendi karakterimizi ve sınıfımızı belirleyecek, bu kapsamda kendi karakterimizi güçlendirebilecek, elimizdeki hünerleri ona nazaran yükseltebileceğiz. Her Ira sınıfının kendine ilişkin özellikleri ve maharetleri bulunacak. Bu kapsamda ise karakterimizi yükseltecek, hem yeni marifetlerin kilidini açabilecek hem de bu hünerleri yükselterek düşmanların karşısına daha kuvvetli bir halde çıkabileceğiz. Oyunda ne kadar Fazla düzeye atlarsak ne kadar Fazla maharetimizi geliştirebilecek, o derece kuvvetli olabilecek ve daha daha yüksek düzeyli düşmanlara karşı artık bu sayede karşı çıkabileceğiz.
 
 
Oyunda elbette Daimi olarak karakterimizin vefatına Şahit olabilecek fakat bundan Alışılmış ki Fazla Çok etkilenmeyeceğiz. Bu usul oyunlarda çoklukla vefatlar karakterimizin sahip olduğu XP (deneyim puanı) oranının azalması ile sonuçlanıyor. Bu oyunu Alışılmış ki Deneyim bahtımız olmadığı için bu durumu şu anda teyit edemiyoruz münasebetiyle oyun içerisinde bu usul bir yapının ne olduğunu varsayabiliriz. 
Oyunda diğer taraftan Türlü zindanlar ve işveren savaşları bulunacak. Elbette bu zindanlara ve işveren savaşlarına kendi kümemiz ve arkadaşlarımızla birlikte katılabilecek ve Biricik başımıza buralara katılmamanızı tavsiye edeceğim. Zira buralarda kuvvetli savaşçılar ve kuvvetli işverenler karşımıza çıkabilecek hasebiyle bunları alt ederek kuvvetli silahların sahibi olabilecek ve bu sayede karakterimizi daha da kuvvetli hale getirebileceğiz. Bu zindan baskınları ve işverenleri alt etme durumu epey kıymetli. Hasebiyle bu hususa Ehemmiyet göstermeniz gerekecek. Bunları kesmek için de bir kümemizin olması lazım.
 
 
Mmm rpg cinsindeki bu üretim 1 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyunun özellikleri üstte bahsettiğim üzere. Daha Çok içerik ayrıntısı için Doğal ki oyun oynamak gerekiyor.
 
– The Witch of Fern Island (1 Mayıs: hayat, simülasyon, macera)
 
 
Enjoy Studio tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanacak olan hayat, simülasyon, macera oyunu The Witch of Fern Island, 1 Mayıs tarihinde biz oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geniş bir maceraya dalabileceğimiz ve birçok içeriği deneyimleyebileceğimiz bu üretim içerisinde renkli bir grafik tarzı, renkli atmosferler ve karakterler bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere gerçek adım atabilecek, bu bölgeleri keşfedebilecek ve bu bölgelerde bulunan karakterlerle birlikte etkileşime geçebileceğiz. Etkileşime gireceğimiz karakterlerden Çeşitli misyonlar alabilecek, bu vazifeleri yerine getirebilecek ve Çeşitli mükafatların ve içeriklerin sahibi olabileceğiz.
Oyun içerisinde geniş bir adada yer alacak ve bu adayı keşfetmek büsbütün bizim işimiz olacak. Ada genelinde yapılacak epeyce Çok içerik bulunacak ve bu içerikleri denemek için bir mühlet adayı dolaşmak ve keşfetmek gerekecek. Tekrar ada içerisinde Türlü derslere katılabilecek, bu derslerin ardından kendi akademik mesleğimizi oluşturabilecek, akademik mesleğin sonrasında ise mezun olarak kendimizi üstün bir cadı olarak ilan edebileceğiz. bir cadı olabileceğimiz ve kendimizi bu bahiste kanıtlayabileceğimiz üretim içerisinde Türlü bitkilerin üzerinde tecrübeler elde edebilecek, bu bitkileri yetiştirecek ve büyütebileceğiz.
 
 
Kendimizi resmi bir cadı olarak ilan edebileceğimiz bu üretim içerisinde kendimize ilişkin bir kulübemiz ve yatacak yerimiz olacak. Bunun dışında dışarıda renkli ve canlı bir hayat bizleri bekliyor olacak. ek olarak da Türlü derslere katılarak kendimizi geliştirmemiz gerekecek. Oyun içerisinde yapılacak Fazla Çok içerik olduğundan Dolayı sağı solu keşfetmek, derslere girmek, bitkiler yetiştirmek, kendi hünerlerimizi geliştirmek ve yeni marifetlerin kilidini açmak ve daha fazlası bu imal içerisinde Kıymetli olacak. Bunların her birini Alışılmış ki oyun içerisinde deneyimleyebilecek ve istediğimiz biçimde bu içeriklerden faydalanabileceğiz.
Oyunda Yine çiftlikler bulunacak, bu çiftlikler kapsamında Türlü hayvanlar yetiştirebilecek ve bunun yanı Dizi bitkileri de bu bölge içerisinde yetiştirebileceğiz. Hem hayvan yetiştiriciliği hem de bitki yetiştiriciliği yapabileceğimiz oyunda farklı farklı işler de elde edebileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar Çeşitli karakterlerden vazifeler alabilecek ve bu vazifeleri yerine getirmek için Çeşitli atılımlar yapabileceğiz. Oyun içerisinde uzun vakitler boyunca bulunabilecek, geniş bir adada yer aldığımız bu imal içerisinde adamın öbür bölgelerine gerçek yol alabilecek, Türlü derslere girebilecek ve bu dersleri muvaffakiyetle vermemiz gerekecek.
 
 
Oyun içerisinde bir akademik meslek sistemi bulunacak, bu sistem dahilinde Türlü derslere girebilecek ve derslerin ardından imtihanlara tabi tutulacağız. Bu imtihanları da verirsek akademi mesleğimizde üst sıralara gerçek yerleşmiş olacağız fakat oyun büsbütün bundan ibaret değil. Bunun dışında adanın farklı bölgelerine giderek Çeşitli karakterlerle etkileşime geçebilecek, bu karakterlerden de öğrenebileceğimiz kısımlar olacak. Oyunda Biricik maksadımız ders görüp imtihana girmek değil bunun dışında etrafı keşfetmek, etraftaki karakterlerle Dost olmak ve onlarla Türlü vakitler geçirmek epey Ehemmiyet arz edecek.
The Witch of Fern Island içerisinde yapılacak epey Çok Amel olacak ve bu yapılacak işler ortasında derslere katılmak, imtihanları geçmek, yeni hünerler öğrenmek, yeni marifetlerin kilidi açmak, bitkiler yetiştirmek, hayvanları beslemek, etrafı keşfetmek ve daha fazlası yer alacak. Bu işlerle birlikte kendimizi Daimi olarak bir şeylerle uğraşırken bulabilecek ve oyuna kendimizi bir anda kaptırmış bir formda görebileceğiz. Oyun içerisinde Daimi olarak yeni şeyleri öğrenmek ve yeni içeriklerin kilidini açmak bizleri tatmin eden durumlar olarak karşımıza çıkacak. Hasebiyle oyun hem renkli imgesiyle hem de renkli atmosferiyle birlikte ilgimizi esasen birinci etapta çekiyor.
 
 
Oyun içerisinde elbette bir cadı olmak için Türlü teşebbüslerde bulunabilecek ve bunun dersini görebileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz Çeşitli büyüler ve cadı yetenekleri de bulunacak. Bu yetenekler ortasında hava durumuna Yargıç olma yani hava durumu değiştirme ve iddia etme Yeniden bunun yanı Dizi bitkileri süratli bir formda büyütmek için yapabileceğimiz Türlü sihirler ve daha fazlası bu oyun içerisinde yer alacak. Cadı yeteneklerimizi bu kapsamda geliştirebilecek, yeni derslerle birlikte yeni yeteneklerin kilidini açabilecek ve bu yetenekleri yükseltebileceğiz. Oyun içerisinde atıldığınız bu macerada bir kız karakteri Denetim edecek, bu kız karakterle birlikte Çeşitli maceralara atılacak ve adanın kalan diğer kısımlarını da keşfedebileceğiz.
Oyunda Elbette dersler güçlü olacak ve çeşitleri ritüeller kapsamında ise yeni büyülerin kilidini açabileceğiz. Elbette bu ritüeller ve yapmamız gereken şeylerin zorluğu gittikçe artış gösterecek ve bu kapsamda farklı işlerle birlikte ritüelleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Yeniden oyun içerisinde bir yandan adayı keşfederken diğer yandan ise bir şeyler öğrenerek yeni yeteneklerin kilidini açabilecek ve bu kapsamda hem karakterimizi geliştirebilecek hem de etrafı keşfetmeye koyulacağız.
 
 
Oyunda bir de uçan bir süpürgemiz bulunacak. Bu uçan süpürge ile birlikte süratli bir biçimde seyahat edebilecek, farklı bölgelere yanlışsız adama atabilecek ve bu bölgelerdeki yenilikleri keşfetmeye koyulacağız. Oyunda bu araçla birlikte dilediğimiz yere uçabilecek ve bu kapsamda da eğlenebileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden arka planda Türlü Ufak küçük öyküyü kırıntıları bulunacak, bu kıssayı kırıntıları kapsamında Çeşitli bilgiler öğrenebilecek, birtakım karakterlerin hayat öykülerine dokunabilecek ve daha fazlasını bu oyun içerisinde deneyimleyebileceğiz.
Bir sihir ustası olabileceğimiz bu üretim içerisinde bulunduğumuz bölgede ve öteki bölgelerde Çeşitli karakterlerle tanışabilecek, o karakterleri tanımaya çalışacak ve onlardan Çeşitli vazifeler alabileceğiz. Yardım yapabildiğimiz bu bireylerden Türlü mükafatlar alabilecek ve yeni içeriklerle birlikte kendi karakterimizi geliştirebileceğiz. Oyunda Alışılmış ki bir cadı olmak ve resmi olarak kendimizi cadı ilan etmek için bu bölgelerde bulunan halklara ve bireylere yardım etmemiz gerekecek ve onların problemlerine dokunmamız lazım. Münasebetiyle oyun içerisinde Etraf edinmek ve Dost edinmek epey Ehemmiyet arz edecek.
 
 
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim üzere bir cadı süpürgemiz bulunacak lakin bunun dışında da Yine hayvanların üzerine binebilecek ve bu bineklerle birlikte ilerleyebileceğiz. mesela bir cet binerek daha farklı bir biçimde seyahat edebilecek, bu sinirle birlikte farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebilecek ve asma köprülerden bu isimle birlikte geçebileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde istediğimiz formda seyahat edebilecek ve bu biçimde ilerleyebileceğiz. Oyunda Yeniden gece ve gündüz döngüsü bulunacak. Bu döngü sayesinde hem oyunu gece deneyimleyebilecek hem de gündüz ışıkları ile birlikte oyununu atmosferin değiştiğini hissedebileceğiz.
Geniş bir adada bulunduğumuz bu imal içerisinde yapılacak epeyce Çok Amel olacak ve etrafı keşfederek de bu işlere artı içerikler ekleyebileceğiz. Bu misyonlar ve işlerle birlikte kendimizi Daimi olarak bir şeyler yaparken bulabilecek ve Daimi olarak bir şeyle meşgul olacağız. Oyunda Yine kendimizi geliştirmek için Çeşitli vazifeler elde edebilecek, bu vazifeleri yerine getirmeye çalışacak ve yeni yetenekleri ve hünerlerin kilidini açabileceğiz. Oyunda diğer taraftan kendi karakterimize özelleştirebilecek, yeni öğeleri üzerimize alabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz.
 
 
The Witch of Fern Island birinci etapta erken erişim sürümü olarak karşımıza çıkacak ve erken erişim sürümü boyunca oyuna birçok yeni içerik ve güncelleme gelecek. Münasebetiyle oyunun tam sürümünü bekleyen oyuncular Steam üzerinden Dilek listesine ekleyebilir ve oyunun tam sürümü çıkınca bir bildirim alabilirsiniz.
 
– RICE – Repetitive Indie Combat Experience (1 Mayıs: nişancı, aksiyon, macera)

Pirate-Rob tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanacak olan nişancı, aksiyon, macera oyunu RICE – Repetitive Indie Combat Experience, 1 Mayıs tarihinde geliyor. Daimi olarak ölebileceğimiz ve kendimizi devasa Hasım ordularına karşı savunabileceğimiz bu imal içerisinde üstten görünümlü bir kamera nazar açısı bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterle birlikte farklı bölgelere gerçek adım atabilecek, bu bölgeleri keşfedebilecek ve buradaki Hasım oluşumlarını ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Oyunda üstten görünümlü kamera nazar açısıyla birlikte ilerleyebilecek, kendi karakterimizin küçücük bir minyon halinde olduğunu görebilecek ve bu kapsamlı haritayı geniş bir açıdan görebileceğiz. Oyunda ilerleyebileceğimiz farklı bölgeler bulunacak, bu bölgeleri keşfedebilecek, bu bölgeleri keşfederken farklı düşmanlarla birlikte karşılaşabilecek ve kendimizi Daimi olarak ölürken görebileceğiz. Oyun içerisinde hem aksiyon hem de rogue-lite ögeleri bulunacak. Münasebetiyle rogue-lite ögelerinin yer alması oyunda Daimi olarak ölebileceğimiz, öldükten sonra kendimizi geliştirebileceğimiz ve daha sonrasında ise farklı yollar deneyebileceğimiz bir yapıyı bize sunması manasına geliyor.

Farklı bir yapıyı bizlere aktarmaya çalışan oyun içerisinde Yalın bir dövüş ve aksiyon sistemi olacak. Bu aksiyon ve dövüş sistemi içerisinde düşmanları alt edebilecek, düşmanlara karşı süratli bir halde gelebilecek ve düşmanların bize olan ataklarına karşı kendimizi savunabileceğiniz ve bu akınlardan sağa sola yanlışsız kaçabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı Hasım tipleri ve kümeleri bulunacak, bu kümelerin bizlere nasıl saldırdığını görebilecek ve ona nazaran kendi planımızı ve stratejimizi oluşturabileceğiz. Fakat oyun içerisinde süratli tempolu bir Bina olduğundan Dolayı kendimizi Daimi olarak sağa sola yanlışsız kaçtığımızı görebilecek ve bu sayede düşmanları gafil avlayabileceğiz.
Sürekli olarak ateş ettiğimiz ve Daimi olarak kendimizi bir şeyler keserken bulabildiğimiz bu imal içerisinde grafikler daha Fazla eski şekilde karşımıza çıkacak. Tam olarak piksel diyemeyiz lakin oyundaki bu manzara eski atari oyunlarına benzeri halde. Oyun içerisinde Daimi olarak ölebileceğimiz ve Daimi olarak yeni keşifler yapabileceğimiz bir Bina mevcut. Bu Bina ile birlikte oyun içerisinde Aka bir alana atılacak, bu alanı keşfedecek, bu alanı keşfederken Çeşitli Hasım kümelerinin üzerinize geldiğini görebilecek, etraftaki hazine sandıklarını yağmalayabilecek, kendi karakterimize yeni eşyalar takabilecek ve kendi karakterimizi bir yandan da geliştirebileceğiz.

Oyun içerisinde Yine süratli tempolu dövüş ve aksiyon sistemi bulunacak. Bu aksiyon dövüş sistemiyle birlikte birçok düşmana süratli bir biçimde alt edebilecek ve onların hakkından gelebileceğiz. Oyunda bunun yanı Dizi kolay denetimler yer alacak. Bu sayede her bir oyuncu bu oyun içerisinden süratli bir biçimde Beğeni almaya ve eğlenmeye bakacak. Münasebetiyle oyun içerisinde karmaşık bir yapıp bizleri beklemiyor olacak.
RICE – Repetitive Indie Combat Experience içerisinde karşımıza çıkacak olan Fazla farklı Hasım kümeleri ve Hasım cinsleri bulunacak. Bu Hasım cinsleri bulunduğumuz dünya içerisinde farklı hallerde yer alacak ve biz de bu düşmanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Oyun içerisinde bu düşmanlar besin zincirinin içerisinde yer Meydan çeşitler olarak önümüzde belirecek. Münasebetiyle oyunda fareler ve öbür hayvanlar bulunacak, bunları ortadan kaldırabilecek, ortadan kaldırırken Türlü aksiyon ve dövüş sekansları içerisine girebilecek, elimizdeki sopayı öbür başka bir eşyayla değiştirebilecek ve kendimizi Daimi olarak kendimizi geliştirebilecek ve yükseltebileceğiz. Münasebetiyle oyunda ne kadar Fazla farklı yerleri keşfedersek ne kadar Fazla Hasım öldürürsek onlardan daha âlâ objeler elde edebilecek ve bu sayede kendimizi daha yeterli savunabileceğiz.

Oyun içerisinde farklı farklı kainatlar bulunacak ve bu kainatlar içerisinde kendi yolumuzu bulmaya çalışacağız. Oyunda Yine besin zincirinin içerisinde yer Meydan hayvanları kesmeye çalışacak, bu hayvanları kestikçe yeni maharetlerin ve silahların kilidi açılacak. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde Daimi olarak kendimizi bir aksiyon içerisinde bulabileceğiz. Oyunda Tekrar olağan düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunacak. Bu işveren savaşları elbette olağan düşmanlara karşı harcadığımız eforun daha Çok harcayacağımız manasına geliyor. Münasebetiyle işveren savaşları ile birlikte oyunda daha Çok vakit geçirecek, bunları alt etmek için daha kuvvetli olmamız gerekecek ve onları alt ettikçe de yeni öğelerin kilidini açabileceğiz.
Farklı gezegenlere geçiş yapabildiğimiz ve gezegenler içerisinde yer Meydan Hasım kümelerini öldürebildiğimiz hatta bu gezegenleri keşfedebildiğimiz bir yapıyı bizlere aktaran bu aksiyon nişancı oyunu içerisinde kendinizi Daimi olarak bir yerlere nişan alırken bulabileceğiz. Her gezegenin bizlere sunduğu yapıyı öğrenebilecek, o gezegende bulunan düşmanları alt edebilecek ve bunun yanı Dizi her bir gezegeni büsbütün paka çıkarabileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden kendi karakterimizi ve silahlarımızı güçlendirecek bir Bina bizleri bekliyor olacak. Alışılmış ki bu Bina ile birlikte etrafı keşfedecek ve etrafta kullanan objeleri yağmalayabileceğiz.

Oyunda elde ettiğimiz her yeni ve kuvvetli silah, daha kuvvetli düşmanlara karşı çıkma imkanı verecek ve bunu sayede kendi marifetlerimizi ve yeteneklerimizi güçlendireceğiz. Oyunda elde ettiğimiz ganimetlerle birlikte kendimizi daha da güçlendirecek ve bu kapsamda daha kuvvetli düşmanlara ve işverenlere karşı gelebileceğiz. Oyunda Daimi olarak etrafı keşfetmek, etraftan ganimetler toplamak ve bu ganimetleri kullanmak epeyce Ehemmiyet arz edecek. Esasen oyunu temelinde bu ögeler yer alacak. Münasebetiyle oyun içerisinde ilerlemenin Biricik kaidesi bu olacak.
RICE – Repetitive Indie Combat Experience içerisinde tekrar tekrar birebir şeyleri yaptığınız bir Bina bizleri bekliyor olacak. Münasebetiyle oyundan Fazla farklı bir Bina beklemeyin. Oyunda yaptığımız şeyler ortasında farklı gezegenlere geçiş yapma, bu gezegenlerde yer Meydan düşmanları ve Hasım kümelerini hatta işverenleri ortadan kaldırma, işverenleri ve düşmanları alt ettikten sonra etrafı keşfederek yeni ganimetler elde etme, bütün keşfi tamamladıktan sonra öteki gezegenlere geçiş yapma üzere olaylar yer alıyor. Münasebetiyle oyun içerisinde bu döngü Daimi olarak devam ediyor ve biz de bu döngü içerisinde yer alıyoruz.

Aksiyon, nişancı ve rogue-lite oyunu RICE – Repetitive Indie Combat Experience 1 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyun birinci etapta erken erişim sürümü olarak karşımıza çıkmayı bekliyor. Münasebetiyle oyun bu erken erişim sürümü içerisinde yeni güncellemeler ve içerikler alacak. Bu içerik ve güncellemeleriyle oyunun daha stabil ve daha yeterli bir tecrübe sunması hedeflenecek ve bu süreçte oyuncuların Geri bildirimleri önemsenecek. Oyunun bu erişim sürecinin ne kadar süreceği bilinmiyor. Hasebiyle erken erişim sürümü oyunları oynamak istemeyenler tam sürümü bekleyebilir. Bu esnada da oyunu Steam üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve tam sürüm yayınlanınca bir bildirim alabilirsiniz.
Siz de bu şekil süratli tempolu aksiyon ve dövüş sistemine sahip ve bunun yanı Dizi Daimi olarak etrafı keşfettiğiniz ve ganimetler topladığınız bir yapıyı seviyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
– Death or Treat (5 Mayıs: hack and slsah, souls-like, aksiyon)

Saona Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan hack and slsah, souls-like, aksiyon oyunu Death or Treat, 5 Mayıs’ta geliyor. Yandan görünümlü platform ögelerine sahip bu aksiyon macera oyunu içerisinde Cadılar Bayramı teması işlenecek ve biz de burada kayıp bir ruh olan karakteri Denetim etmeye başlayacağız. Oyun içerisinde Daimi olarak karşımıza farklı farklı düşmanlar çıkacak, bu düşmanları alt etmeye çalışacak, burada yer Meydan platform zorluklarını da bu esnada aşmaya çalışacağız. Oyunda birçok farklı bölge bulunacak ve bu bölgelere yanlışsız adım atarak keşfetmeye çalışacak ve bu bölgeleri tehlikelerden arındırmaya koyulacağız.
2 boyutlu bir görselliğe sahip olan bu oyunda yandan görünümlü bir kamera nazar açısı bulunacak. Bu kamera nazar açısıyla birlikte karakterimizi kolay bir halde Denetim edebileceğiz. Fakat karşımıza Daimi olarak güçlü platform ögeleri çıkacak, bunları aşmak için de karakterimizle birlikte sağa sola yanlışsız atlayabilecek, zıplayabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz.
Oyun içerisinde Çeşitli silahlar bulunacak ve dilersek kılıçla birlikte etrafımızdaki düşmanları kesip biçecek ve onları toplu bir formda katledebileceğiz. Oyunda farklı silahlara ve hünerlere sahip olarak ilerleyecek ve bu hünerlerle birlikte düşmanları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyun içerisinde Çeşitli bölgeler bulunacak ve bu bölgelere geçiş yaparak buralara keşfedecek, buralardaki düşmanlar alt edecek ve kendi marifetlerimizi geliştirmeye koyulacağız.

İlgi çeken grafiklere ve animasyonlara sahip olan bu oyun içerisindedüşman ordularını yenmek büsbütün bizim işimiz olacak. Oyunda Yine kullanabileceğimiz farklı silahlar ve marifetler bulunacak. Bu farklı silahları ve maharetleri kendimize nazaran kullanabilecek ve kendimize ilişkin bir strateji oluşturabileceğiz. Oyunda hangi silah hoşunuza gittiyse ve hangi silah daha kuvvetli geldiyse onu kullanabilecek ve istediğiniz üzere oyunu sonuna yanlışsız ilerlemeye çalışacaksınız. Oyunda Fazla sayıda farklı dünyalar yer alacak ve bu dünyalar ortasında geçiş yapabilecek ve bu bölgelerin keşfini tamamlayabileceğiz.
Farklı farklı Hasım cinslerinin yer aldığı bu bölgelerde bunları yenmek için elimizden geleni gerimize koymayacağız. Oyunda Yine zıplarken düşmanların zirvesine binebilecek, onları alt edebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. kolay bir oyun görünümünü bizlere sunmayan oyunda Çeşitli platform zorlukları da bulunacak. Platform zorluklarını aşmak aksiyon esnasında biraz güçlü olabilecek lakin oyuna biraz alıştığımız Vakit buraları aşmak epeyce kolay olacak. Karşıdan karşıya atlamak için zıplama tuşunu kullanabilecek, farklı platform zorluklarıyla karşılaşınca onları da nasıl aşacağımızı düşünebilecek ve üzerimize gerçek gelen düşmanları ve Hasım kümelerini elimizdeki silahlarla ve marifetlerle birlikte ortadan kaldırabileceğiz.

Aksiyonun ve çatışmanın üst seviyede olduğu bu oyun içerisinde ruh bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterle birlikte ilerlemeye koyulacağız. Oyun içerisinde farklı bölgeleri keşfetmeye çalışacak, bu keşfettiğimiz bölgelerden yeni silahlar bulmaya başlayacak ve kendimizi daha da geliştirmeye koyulacağız. Oyunda kendi dövüş tarzımıza ulaşılabileceğimiz bir Bina bulunacak. Bu yapıyla birlikte dilediğimiz Cenk tarzları üzerinde ustalaşabileceğiz.
Oyun içerisinde farklı farklı silah cinsleri bulunacak ve bu silah çeşitleri ortasında geçiş yapabileceğiz. Oyun içerisinde menzilli silahlardan yakın dövüş silahlara ağır silahlardan süratli ve hafif silahlara kadar birçok silah cephanesi bizleri bekliyor olacak. Bunların seçim ise büsbütün bize ilişkin olacak. Oyunda bir oyuncu farklı bir dövüş tarzı benimseyebilir ve istediği silahı eline alabilir ve ona nazaran bir Cenk sistemini oyuna iç edebilir. Siz de bu oyunda istediğiniz silahı seçebilir ,istediğiniz silah üzerinde ustalaşabilir ve hangi hünerleri geliştirmek istiyorsanız o maharetler üzerine gerçek gidebilirsiniz.
Oyun içerisinde karanlık bir tema ve karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyunda Tekrar karşınıza Daimi olarak Türlü düşmanlar çıkacak ve düşmanları alt etmek için de farklı aksiyonlara giriş yapmak durumunda kalacağız. Oyun içerisinde kalkanlı düşmanlardan mızraklı düşmanlara uçan kuşlardan farklı iskelet ordularına kadar birçok Hasım bizleri bekliyor olacak. Düşmanları alt etmek için de hem hünerlerimizi hem de silahımızı kullanabileceğiz.
 
Oyunda yer Meydan bu düşmanların her birinin farklı bir atak şeması ve tarzı bulunacak. Hasebiyle onlara karşı gelmek için öncelikle onların nasıl bir atak yaptığını ezberlemeye koyulacak, yaptıkları hamle sonrasında da ani üzerlerine saldırarak onları alt edebileceğiz. Yani oyun içerisinde bir nevi gerçek zamanlamayı tutturarak alt etme sisteme de var diyebiliriz.
Oyun içerisinde bulunan bu düşmanların zayıf noktalarını aramak büsbütün bizim işimiz olacak. Zira her bir düşmanın farklı zayıf noktası bulunacak ve bu düşmanları alt etmek için de bu zayıf noktalarından yararlanmak gerekecek. Oyun içerisinde üstlere gerçek uçabilecek, kaçabilecek ve kendi çevik yeteneklerimizi kullanabileceğiz.
Oyunda Tekrar üstte bahsettiğim üzere farklı farklı bölgelere adım atacak ve bu bölgeleri ve temayı keşfetmeye koyulacağız. Oyunda Yeniden sağda solda bulabileceğimiz silahlar haricinde açabileceğimiz değerli hazineler de var olacak. Bu değerli hazinelerden silahla  ve eşsiz ögeler çıkabilecek. Bu hazineleri açmak hem marifetlerimizi yükseltebilecek hem de yeni marifetlerin kilidini açmada bizlere Yardımcı olacak. Hasebiyle etrafı keşfetmek ve bu hazineleri bulmak epeyce Ehemmiyet arz edecek.

Oyun içerisinde karşılaşacağımız düşmanların haricinde arkadaş karakterler de bulunacak. Bu arkadaş karakterle muhakkak bir bölgede bulunabilecek ve onlarla birlikte etkileşime geçebileceğiz. Oyun içerisinde bir köpek dostumuz da bulunacak ve bu köpek dostumuzla birlikte etkileşime geçebilecek ve ona sevgi gösterisi sunabileceğiz, bu dostlar da karşılığında bizlere eşsiz bir karşılık verecek.
Oyun içerisinde düşmanların olmadığı ve kendimizi inançta hissedebileceğimiz bir toplumsal Meydan bulunacak. Bu toplumsal Meydan içerisinde kendimize ilişkin yeni silahları oluşturabilecek, etraftan bulduğumuz kaynakları değerlendirebilecek ve Çeşitli karakterler ile etkileşime geçebileceğiz. Buralarda Çeşitli satıcılar bulunacak ve bu satıcılarla ticaret yaparak istediğimizi bu satıcılardan alabileceğiz. Aldığımız bu eşyaları da ilerleyen süreçte atıldığımız aksiyon içerisinde kullanabileceğiz. Münasebetiyle buralardan Türlü gereçler satın almak epey Ehemmiyet arz edecek. Bunları almak için de Doğal ki karşılığında aşikâr bir ölçü obje vermek durumunda kalacağız.

Platform ögelerine sahip yandan görünümlü aksiyon macera oyunu 5 Mayıs tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun yanı Dizi Yeniden Steam sayfası üzerinde oyunun bir demo sürümü mevcut. Bu demo sürümünü dilerseniz fiyatsız bir halde indirebilir ve oyunu bir kısmını oynayabilir ve deneyimleyebilirsiniz.
Bu demo sürümü epeyce değerli. Zira oyunu satın almanıza karar verecek bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Münasebetiyle bu demo sürümünü oynayarak oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. Bu usul aksiyon platform oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz diyebilirim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir