Mart 2023’te çıkış yapacak VR oyunlar

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 26, 2023 Yorum Yok

 
Her ay olduğu üzere bu ay içerisinde de birçok PC VR oyunu bizleri bekliyor. Bu ay çıkış yapacak oyunlar arasında Peaky Blinders: The King’s Ransom, The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution ve daha fazlası yer alıyor. İşte Mart ayı içerisinde çıkış yapacak PC VR oyunları:
 
– Peaky Blinders: The King’s Ransom (9 Mart: PC VR, cürüm, aksiyon, macera)
 
 
 
Maze Theory tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan kabahat odaklı aksiyon macera oyunu Peaky Blinders: The King’s Ransom, 9 Mart tarihinde VR sanal gerçeklik başlıklarına geliyor. Aksiyon ve macera ögelerinin yer aldığı bu üretim içerisinde cürümlerle dolu bir dünyaya atılıyor ve sanal başlıkla birlikte bu drama içerisinde ilerlemeye çalışıyoruz. Yalnızca sanal gerçeklik başlıklarıyla oynanabilen bu oyun 1928 yılında geçiyor ve diziden ilham Meydan bu üretimde karşımıza çıkan tehditler ve tehlikelere indirmeye çalışıyoruz.
 
Çetelerin ve çeteci kümelerin yer aldığı bu oyunda Tom Shelby üzere karakterlerin buyruğuna giriyor ve burada kendimizi bir cürüm dünyasında buluyoruz. İçerisine düştüğümüz bu kabahat dünyasında kendimizi tehlikeler karşı muhafazaya çalışıyor ve aksiyon ve macera ögelerinin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Yeraltı cürüm dünyasının da bulunduğu bu oyunda Temel maksadımız hayatta kalmak bunun yanı Dizi karşımıza çıkan kümelere indirmek, kendimize kaynaklar sağlamak, gücümüzü üstlere çıkarmak, Nakit aklamak ve daha fazlasını yapmak.
 
Suçlarla dolu bu üretim içerisinde Türlü ikonik karakterlerle karşı karşıya geliyor ve bu oyunda da bunları deneyimleyebiliyoruz. Gerek dizinin sahnelerinden gerekse Müstakil sahnelerden oluşan bu üretimde Aka bir maceraya dalıyor ve Çeşitli komploları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. arka planda Çeşitli kabahatleri açığa çıkarabildiğimiz bu imal içerisinde ülkeyi tehlikeye atan bir olayı araştırıyor, bu olayın araştırılmasına Yardımcı oluyor ve bu olayı aydınlığa kavuşturmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Tabii bu olayları açığa çıkarırken aksiyon ve macera kısımlarına geçiş yapıyor ve karşımıza türlü tehlikeler çıkıyor. 1900’leri husus Meydan bu oyunda Çeşitli çete kümeleri bulunuyor ve bu kümelere karşı gelmemiz gerekiyor. Münasebetiyle hem ikonik karakterlerle hem de diğer karakterlerle hayatta kalmaya çalışıyor, kendimizi muhafazaya çalışıyor ve bu cürüm dünyasına ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
 
Oyun birinci olarak kolay bir zorluğu sunarak karşımıza çıkıyor ve ilerledikçe bu zorluk düzeyi artış gösteriyor. Münasebetiyle oyuna ısındığımız vakitlerde daha Çok keyif alabiliyoruz. Kolaydan zora gerçek ilerleyen bu aksiyon macera oyununda arka planda Çeşitli sırlar bulunuyor. Bu sırları açığa çıkarmak için de Aka aksiyon ve macera olayına giriş yapıyoruz.
 
Çeşitli casusların ve çetelerin yer aldığı bu kabahat dünyasında hayatta kalmak bir epey güç oluyor. Sanal gerçeklik başlığıyla atılacağımız bu macerada Çeşitli planları kurabiliyor, aklımızın bir köşesine Türlü olasılıkları yazabiliyor, karşımıza çıkan düşmanları ve Hasım kümelerini geriye püskürtmeye çalışıyor ve hayatta kalmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Peaky Blinders: The King’s Ransom oyunu içerisinde Çeşitli senaryo modları bulunuyor ve bu modlar içerisinde ilerliyor ve ona nazaran öykümüz dallanıp odaklanıyor. İngiltere sokaklarında dolaştığımız bu oyunda hayatta kalmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hayatta kalmak için Çeşitli planlar yapabildiğimiz bu oyunda doğaçlama yapmak zorunda da kalabiliyoruz. İngiltere’nin sokaklarını keşfettiğimiz bu oyunda farklı farklı yerlere ve bölgelere ilerleyebiliyor ve Çeşitli cürümleri açarak çıkarabiliyoruz.
 
Çeşitli sırları açığa çıkarabileceğimiz ve komploları ortaya dökebileceğimiz bu oyun içerisinde Türlü etkileşim ögeleri da bulunuyor. Kabahat dünyasına atıldığımız bu oyunda birçok sırrı keşfediyor, etrafı gezinerek Çeşitli öğeler toplayabiliyor ve kıssanın bizlere sunduğu gizli aralıkları bulabiliyoruz. Oyun içerisinde düşmanlara karşı gelebileceğimiz Türlü silahlar yer alıyor ve bu silahların her birinin farklı özellikleri bulunuyor.
 
 
 
Atıldığımız bu hata macerasında arka planda bizlere bir hikaye anlatılıyor, bu hikaye gerek karakterlerle girdiğimiz etkileşimlerle oluşan diyaloglar aracılığıyla gerekse Uzaklık sahnelerle birlikte destekleniyor. Oyun içerisinde düşmanlara karşı Türlü silahlar ve cephaneler kullanabiliyoruz, düşmanlara karşı molotof atabiliyor, onları yakabiliyor ve geriye yanlışsız püskürtebiliyoruz. Hatalarla dolu bu dünya içerisinde farklı farklı bölgelere ilerliyor, bu bölgelerdeki zımnilik ögelerini kullanabiliyor ve düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Oyun içerisinde kullanacağımız tabancalar, molotoflar ve öteki silahlarla birlikte oyun bir epey zevkli hale gelebiliyor.
 
Peaky Blinders: The King’s Ransom oyunu içerisinde yer Meydan fizik motoru sayesinde Çeşitli eşyaları kırabiliyor, pencereleri aşağı hakikat indirebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Grafik olarak Fazla üstün ve yüksek bir kalite sunmasa da VR sanal başlıkları için bu tecrübe pek güzel olacak diyebilirim. Gerek diziden gerekse Müstakil kısımlardan ilham Meydan bu oyunda aksiyonu bol yerlere giriş yapabiliyoruz. Her yerin kendine has farklı zorlukları olabiliyor. Münasebetiyle yeri gözlerimizle taramak ve açıkları ortaya çıkarmak birinci etapta işimize yarayabiliyor.
 
 
 
Eğer elinizde bir sanal gerçeklik gözlüğü varsa bu oyuna kesinlikle göz atmanız gerekiyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Oyunun 9 Mart tarihinde Avrupa’da çıkış yapacağı belirtiliyor lakin Türkiye için bu geçerli olmayabilir. Zira Steam sayfasında pek yakında ibaresi yer alıyor. Hasebiyle Yeniden biz 9 Mart tarihinde çıkış yapmasını bekliyoruz. Oyunu Dilek listenize eklediğiniz Vakit çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilir ve çıkış yaptığından haberdar olabilirsiniz.
 
– The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution (21 Mart: VR, hayatta kalma, aksiyon, macera)
 
 
 
Skydance Interactive tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak olan VR, hayatta kalma, aksiyon, macera oyunu he Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution, 21 Mart tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Zombi temalı bu hayatta kalma aksiyon oyunu içerisinde yalnızca VR başlıklarıyla oynayabiliyor ve bu istila edilmiş dünyada ilerlemeye başlıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı zombi cinsleri ve silah tipleri bulunuyor. Elimizde olan bu silah çeşitleri ile birlikte bu zombileri alt etmeye çalışıyor ve aksiyona kaldığımız yerden devam ediyoruz. Oyunda yakın dövüş silahlarından Irak dövüş silahlarına ve daha fazlası bizlere aktarılıyor.
 
Yeni karakterlerin, yeni tiplerin yeni silahların ve teçhizatların bulunabileceği bu zombi dolu dünya içerisinde Aka bir maceraya atılıyor ve Walking Dead temasını içimize kadar işletiyoruz. VR başlıklarına Özel olarak geliştirilen bu üretimde zombilerin ortasına dalabiliyor, zombileri toplu bir formda katledebiliyor ve hayatta kalma çabasında bir gün daha hayatta kalabiliyoruz. Yakın dövüş silahlarından Irak dövüş silahlarına kadar birçok silah cinsinin yer aldığı bu yapının içerisinde istersek yakından zombileri elimizdeki baltayla doğrayabiliyor yahut bulduğumuz silahlarla birlikte zombilerin başına mermi atabiliyoruz. Bunların kullanımı büsbütün bize ilişkin oluyor.
 
 
 
Oyunda yol boyunca ve ilerlediğimiz macera boyunca Türlü kaynaklar toplayabiliyoruz ve bu kaynakları toplamak için de etrafı keşfedebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı karakterlerle tanışabiliyor ve hikaye kapsamında bunlardan bilgi alabiliyoruz ve Türlü misyonlara çıkabiliyoruz. Oyunda farklı farklı hayatta kalan kümeler yer alıyor ve bu kümelerden Türlü vazifeler alıyor ve bu vazifeleri tamamladıkça da birçok ganimet ve kaynak kazanıyoruz. Bu kaynaklarla ve ganimetlerle de kendimizi ve silahlarımızı geliştiriyor ve bu sayede bu zombi temalı Dünyada daha Fazla güçlenebiliyoruz. Bu durum da hayatta kalmamızı kolaylaştırıyor.
 
Oyun içerisinde yer yer farklı zombi cinsleri çıkıyor. Birinci olarak karşımıza kolay zombiler çıkıyor ve bunlar kolay yoldan öldürülebiliyor. Daha sonra oyunun ilerleyen kısımlarında daha kuvvetli ve işveren savaşları diyebileceğimiz Aka zombiler de karşımıza dikiliyor. Bunları öldürmek ve bunlara karşı Çeşitli silahlar kullanmak büsbütün bizim işimiz oluyor. VR başlığına Özel olarak geliştirildiği için zombiler dibimizdeymiş üzere hissettiriyor ve bu da bizleri hem geriyor hem de aksiyon içerisine yakından Davet ediyor.
 
 
 

Oyunda gayemiz istila edilen bu kenti zombilerden temizlemek ve nihayet bir hesaplaşmaya kadar hayatta kalmak. Oyun içerisinde farklı farklı istilacı kümeler yer alıyor ve bu istilacı kümeler zombilerden daha beter olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda Yine buranın hakimiyetini almak isteyen Çeşitli kümeler bulunuyor ve biz de bunları alt etmeye ve zayıflatmaya çalışıyoruz.

Oyunda hikaye ve vazifeler birbirine bağlanmaya çalışılıyor ve bu kapsamda bizlere hoş bir zombi temalı aksiyon hayatta kalma tecrübesi hedefleniyor. Oyunda dilediğimiz üzere hayatta kalmaya çalışabiliyor ve kaynak tüketiminin – envanter idaresi kişileştirmesi büsbütün bize ilişkin oluyor.
 
Yakın dövüş silahlarından Irak dövüş silahlarına kadar birçok silah çeşidi bulunuyor ve oyun içerisinde farklı farklı Hasım tipleri de yer alıyor. Bu Hasım cinslerinin her birinin kendine Özel marifetleri ve yetenekleri bulunuyor. Bunlardan kimileri daha süratli koşabiliyor ve kimilerinin da daha Çok canı bulunuyor. Hasebiyle her birinin farklı davranışları bulunuyor ve bunları da alt etmek büsbütün bizim planımıza ve  stratejimize bağlı olarak değişiyor.
 
 
 
Oyun içerisinde yer yer seçimler karşımıza çıkıyor ve bu seçimler karşısında ister âlâ tarafta olabiliyor istersek de Kötü tarafta bulunabiliyoruz. Oyunda karşımıza çıkan karakterlerin davranışlarına büsbütün biz karar veriyor. İstersek onlardan vazife alabiliyor istersek de onlara karşı daha Kötü davranıyor ve aramızı bozabiliyoruz. Bu büsbütün bizim seçimlerimize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.
 
New Orleans kentinde geçen bu üretim içerisinde Gece ve gündüz döngüsü de bulunuyor. Gece ve gündüz döngüsünün bulunduğu üretimleri siz de biliyorsunuz ki gece olduğu Vakit zombiler daha bir yabanî hale geliyor ve etrafta koşuşturmaya başlıyor. Hasebiyle biz oyuncular olarak işleri genel olarak bu Cin oyunlarda gündüzleri halletmeye çalışıyoruz, gece olunca da geceyi geçirmeyi bekliyor ve uyumaya başlıyoruz.
 
Oyun içerisinde bu kenti dilediğimiz üzere keşfediyor, birçok Ira ve kümeden Çeşitli vazifeleri alabiliyor ve misyonları tamamlamak için şiddetli maceralara atılabiliyoruz. Misyonları tamamladıkça yeni bonusların ve özelliklerin kilidini açabiliyor ve bunun yanı Dizi yeni silah çeşitlerini de elimize alabiliyoruz. Bu sayede hayatta daha Çok kalabiliyor ve daha kuvvetli bir formda zombilerin ve düşmanların karşısına çıkabiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde elbette üstte da bahsettiğim üzere yalnızca zombiler değil Türlü istilacı kümeler da karşımıza çıkabiliyor ve dikilebiliyor. Bunları alt etmek de büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda bu Cin düşmanları ortadan kaldırmak için elimizdekilere davranabiliyor ve alt ettiğimiz düşmanlardan da Türlü ganimetler ve kaynaklar elde edebiliyoruz.
 
Bu üslup zombi temalı aksiyon macera oyunlarından hoşlanıyorsanız ve bunun yanında hayatta kalma cinsini seviyorsanız bu üretime kesinlikle bir göz atabilirsiniz. Şayet elinizde bir VR başlık Mevcut ise bu oyunu kesinlikle oynamanız gerekiyor. Oyunun şu anda Steam platformunda sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün mail adresinize bir bildirim alabilirsiniz. Bu da sizlere kolaylık sağlamış olur.
 
– Çıkış yapacak öbür VR oyunları
 
 
 
– The Dark Pictures: Switchback VR: PS5 – PS VR2 – 16 Mart
– Before Your Eyes: PS5 – PS VR2 – 10 Mart
– Gorn: PS VR, PS VR 2 – 10 Mart 
– Half-Life 2: VR Mod – Episode One – 17 Mart (Topluluk üretimi mod)
– Last Labyrinth: PS5 – PS VR2 – 22 Mart
– Ghost of Tabor: Meta Quest – PC VR: Mart ayı içerisinde
– Vertigo 2 – PC VR – 30 Mart
– Resident Evil 4 Remake VR: PSVR 2 – Oyun 24 Mart tarihinde çıkış yapacak. VR modunun tıpkı tarihte yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir