Ghost of Tsushima’nın satışları Japonya’da 1 milyona ulaştı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 20, 2023 Yorum Yok

 
Yayıncı Sony Interactive Entertainment Aleni dünya aksiyon macera Ghost of Tsushima’nın Japonya’da bir milyon kopya sattığını duyurdu. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen Aleni dünya samuray oyunu, birinci olarak 17 Temmuz 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Daha sonra 20 Ağustos 2021’de PlayStation 4 ve PlayStation 5 için bir Director’s Cut sürümü yayınlandı.
 
Ghost of Tsushima satmaya devam ediyor
 
 
 
Açıklanan 1 milyon satış sayısı yalnızca Japonya için geçerli. Öte yandan Temmuz 2022’de Sony Interactive Entertainment oyunun dünya çapındaki satışların 9,73 milyon satış sayısını aştığını duyurmuştu. 
 
PlayStation oyunu, Japon tarihine ve samuray geleneklerine dayanan bir macerayı Temel alıyor. Bu kapsamda Moğol istilacılarına karşı Tsushima’nın özgürlüğü için gayret eden savaşçı Jin Sakai’yi bahis alıyor. 
 
Oyun öbür taraftan PC platformuna bekleniyor. Sony geldiğimiz noktada birçok PS oyununu PC’ye getiriyor ve bu oyun da beklenen üretimler ortasında yer alıyor. 
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir