Frontier Developments, Complex Games’i Satın Aldı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 03, 2022 Yorum Yok

 
Ocak 1994’te David Braben tarafından kurulan ve Cambridge, İngiltere’deki ilim Parkı’nda yer Meydan oyun geliştiricisi Frontier Developments, Kanada merkezli stüdyo Complex Games’i satın aldığını duyurdu. Complex Games, Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters geliştiricisi olarak karşımıza çıkıyor. Frontier Developments kendisi için bir birincisi gerçekleştirerek birinci Defa bir geliştirme stüdyosunu satın aldı.
 
Complex Games’in geliştirdiği Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters, 5 Mayıs’ta Frontier Foundry (Frontier Developments’ın yayın etiketi) tarafından Steam üzerinden PC için yayınlandı.
 
Complex Games, 2001 yılında kuruldu
 
 
 
Frontier Developments tarafından satın alınan geliştirici ekip Complex Games, 2001 yılında Noah Decter-Jackson ve Adrian Cheater tarafından kuruldu. Grup şu anda Fazla Türlü oyun çeşitleri ve platformlarında geniş tecrübeye sahip 20 Benlik bir takıma sahip.
 
Satın alım sonrasında Çeşitli açıklamalar yapıldı. Complex Games bu satın alım sonrasında daha da tezli oyunlar geliştirmek için kollarını sıvadı. Bu satın alım Complex Games takımının büyümesini ve gelişmesini sağlayacak.
 
Bu satın alım için İzah yapanlar arasında Complex Games CEO’su Noah Decter-Jackson yer alıyor. Jackson şu sözleri kullanıyor: “Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters üzerinde Frontier takımı ile çalışmak bizim için mükemmel bir tecrübe oldu. Şu anda bu satın alım ile büyüme planları yapıyoruz ve bu mevzuda epeyce heyecanlıyım. Complex Games’in başarılarından hakikaten gurur duyuyorum ve bu başarıda uzun yıllar emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Frontier’in bir kesimi olarak gelecekte daha şahane oyunlar geliştirmeyi dört gözle bekliyorum.” 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir