Fortnite, 4. Bölümle Beraber Unreal Engine 5.1 Sürümüne Geçiyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Epic Games tarafından oynaması fiyatsız bir biçimde sunulan tanınan Battle Royale oyunu için yeni dönem başladı. 4. Kısım ile birlikte yeni içeriklerin yanı Dizi oyunun sürümü Unreal Engine 5.1’e geçiş yapıyor. Bu da grafik manasında değişikliklerin olduğu manasına geliyor.
 
Unreal Engine 5.1 ile yüksek kaliteli grafikler oyuna iç oluyor
 
 
 
Daha önce Unreal Engine 5 oyun motoruna geçiş yapan Fortnite, grafiklerini bir oldukça yükseltmiş ve geliştirmişti. Artık ise 5.1 sürüm ile bu gelişim daha da ilerliyor. Oyun motorunun bu sürümü ile Nanite ve Lumen teknolojileri üzerinde iyileştirmeler yer alıyor.
 
Nanite teknolojisinde binalar gerçek vakitli olarak milyonlarca çokgenden oluşur ve her bir tuğla, taş, tahta ve duvar kaplaması eş vakitli olarak modellenir. Bu teknoloji ile birlikte karşımıza çıkan doğal görünümler epeyce detaylı olarak karşımıza çıkar.
 
Lumen teknolojisi ise karşımıza dinamik global aydınlatma teknolojisi olarak çıkıyor. Bu teknoloji oyundaki kaliteyi biraz daha arttırıyor. Oyunda yer Meydan materyallerin daha parlak ve canlı olmasını sağlayan bu teknoloji, su üzerinde yüksek kaliteli ışın izleme dayanaklı yansımalar da oluşturuyor.
 
Chapter 4
 
 
 
Fortnite Battle Royale’in dördüncü kısmında bizleri yeni bir âlem sunuluyor. Burada Arazi Motosikleti sürebiliyor, yuvarlanarak kartopu olabiliyor, Şok Dalgası Balyozu ile kendimizi fırlatabiliyor ve objelerin üzerinden atlayabiliyoruz. Gerçeklik Geliştirmeleri ile kendinizi güçlendirebiliyor ve bölgelere sancak yerleştirerek grubunuz için ele geçirebiliyorsunuz. 
 
Sinematik fragman
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir