Final Fantasy XVI seriyi bir üst boyuta taşımayı hedefliyor: Çıkışa az kaldı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 13, 2023 Yorum Yok

 
Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, macera oyunu Final Fantasy XVI, 22 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Serinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak olan bu imal içerisinde üst seviye bir aksiyon rol yapma tecrübesinin bizlere aktarılması hedefleniyor. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyun, seri tarihinin en üst seviyesi tecrübesini bizlere aktaracak ve bu kapsamda yeni geliştirmeler ve mekaniklerle de oyuncuları konsol başına kilitleyecek.
 
Oyun 6 ay boyunca PS5’e Özel olacak 
 
 
22 Haziran tarihinde çıkış yapacak olan bu imal birinci etapta yalnızca PlayStation 5 konsoluna geliyor. Oyunun 6 ay boyunca PlayStation 5 konsoluna Özel olması planlanıyor. Bu süreçten sonra elbette diğer platformlara gelişini de düşünebiliriz lakin hangi platformlara geleceği konusunda şu Lahza için rastgele bir İzah ve ayrıntı bulunmuyor. Hasebiyle o oyunun birinci 6 aydan sonraki sürecinde bu durumu kıymetlendirebiliriz.
 
Bu durumu 7. oyunun remake sürümü ile karşılaştıracak olursak; 7. oyunun tekrar üretim sürümü birinci etapta 6 ay boyunca PlayStation 5 konsoluna Özel olarak kalmıştı. Daha sonraki süreçte ise sırf PC platformuna çıkışını gerçekleştirdi. Bu yeni oyun ile birlikte de bu durumun ortaya çıkması bekleniyor ve öngörülüyor. Hasebiyle bu imal için de bu türlü olabileceğini varsayabiliriz.
 
 
Geldiğimiz noktada oyun hakkında birçok bilgi ortaya çıktı ve birçok ayrıntısı geliştirici grup içerisinde yer Meydan bireyler bizlere aktardı. Oyun için şu anne kadar hem oynanış görüntüleri hem arka planda yer Meydan hikaye hem de daha fazlası oyunculara sunulmuş durumda. Bu kapsamda oyunun Temel yapısını biliyor ve beklentilerimizi ona nazaran ayarlayabiliyoruz. Daha Evvel yapılan açıklamalara nazaran oyunun anne öyküsünün yaklaşık olarak 35-40 saat olacağı söylenmişti. Bunun yanı Dizi serinin en farklı oyunu olacağını ve daha üst seviye bir aksiyon rol yapma tecrübesinin sunulacağı belirtilmişti. Öte yandan ister anne öyküden istersek de Yan vazifelerden gitmiş olalım bu oyunun seri içerisinde yer Meydan öbür oyunlara nazaran daha farklı bir tecrübenin aktarılacağı belirtiliyor.
 
Farklı bölgelere hakikat geçiş yapıyor ve keşfedebiliyoruz 
Serinin en yeni oyunu ile birlikte elbette Denetim ettiğimiz karakteri güçlendirebiliyor, geliştirebiliyor ve elimize farklı farklı silahları alabiliyoruz. Bu silahlarla birlikte de karşımıza çıkan düşmanları ve Hasım kümelerini ortadan kaldırabiliyor. Farklı bölgelere yanlışsız ilerleyip bu bölgeleri de temizleyebiliyoruz. Oyunda her bölgenin kendine ilişkin teması, yapısı ve atmosferi bulunuyor. Bu atmosferleri ve görünümleri bir yandan keşfederken öbür yandan ise kendimizi rol yapma tecrübesine kaptırabiliyor ve buralarda bulunan karakterlerle birlikte de etkileşime geçebiliyoruz. Etkileşime geçerek farklı vazifeler elde edebiliyor ve bu vazifeleri yaparak da işimize yarayacak öğeleri elde edebiliyoruz. Bu öğelerle birlikte daha kuvvetli pozisyona gelebiliyor ve düşmanları da bu kapsamda daha kolay bir halde alt edebiliyoruz.
 
Oyunda standart zorluk bulunuyor 
 
 
Final Fantasy XVI serinin evvelki oyunlarına nazaran daha Çok oyuncuya hitap etmek için orta zorlukta bir oyun tecrübesini bizlere aktaracak. Daha Evvel seri direktörünün açıkladığı üzere oyunun anne hikaye modu içerisinde farklı farklı erişebilirlik özellikleri ve donanabileceğimiz birçok eşya bulunacak. Eşyalarla birlikte de karşımıza çıkacak olan düşmanları kolay bir biçimde alt edebilecek ve bu kapsamda standart zorlukla birlikte farklı bölgelere yanlışsız adım atabileceğiz. Oyunun zorluğu standart olarak karşımıza çıkacak ve bu kapsamda ne güç ne de kolay bir tecrübe bizlere aktarılacak. Hasebiyle bu oyundan her oyuncunun tatmin edilmesi planlanıyor.
Bu standart zorluk üstte da bahsettiğim üzere Çeşitli erişebilirlik seçenekleriyle ve farklı farklı öğelerin karaktere verilmesi ile birlikte biraz daha kolay hale gelebiliyor ve oyun içerisinde Daimi olarak süratlice ilerleyebiliyoruz. Bu kapsamda farklı bölgelere yanlışsız ilerleyerek buralardaki gizemleri açığa çıkarabiliyor, Şayet Hasım varsa buraları kolay bir biçimde temizleyebiliyor ve bu kapsamda farklı farklı yetenekleri kullanabiliyoruz. Standart zorlukla birlikte ilerleyeceğimiz bu üretim içerisinde yeni mekanikler ve yeni oyun içi özellikler de bizleri bekliyor.
 
Arka planda geniş kapsamlı bir hikaye anlatılıyor 
 
Öte yandan elbette oyun içerisinde arka planda bir hikaye bizlere aktarılıyor ve bu hikaye Aralık sahnelerle ve oyun içi diyaloglarla birlikte destekleniyor. Oyunda ayrım farklı Hasım çeşitleri bulunuyor ve bu Hasım cinslerinin her birinin kendine has özellikleri ve marifetleri bulunuyor. Tabi bunları alt etmek için onlara karşı Çeşitli atılımlar yapabiliyor ve onların ataklarından kaçınabiliyoruz. Öncelikle onların nasıl saldırdığını görmeye başlıyor ve akınlarına nazaran kendimizi muhafazaya alabiliyoruz. Hücumlarını yaptıktan sonra ve kendimizi savunduktan sonra karşı taarruza geçerek onları basitçe alt edebiliyoruz. İsterseniz de direkt olarak kombolar gerçekleştirip atak yapmasını engelleyebiliyorsunuz.
 
Patron savaşları da yer alıyor 
 
Oyunda olağan düşmanların dışında bir de işveren savaşları bulunuyor. İşveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha şiddetli bir tecrübenin kapısını aralıyor. İşveren savaşlarında elbette daha Fazla vakit geçirebiliyor ve buralarda Fazla daha kuvvetli bir dövüş tecrübesi bizlere sunuluyor. İşverenler her bölgede bulunuyor ve bunları alt ederek farklı farklı öğelerin kilidini açabiliyoruz ve donanabiliyoruz.
 
Geniş bir Aleni dünya ve keşfedebileceğimiz kısımlar bulunuyor 
 
 
Oyunda öbür taraftan Aleni bir dünya bulunuyor. Bu Aleni dünya içerisinde yeni bölgeleri keşfedebiliyor, mağaralara geçiş yapabiliyor, devasa kütüphaneler içerisine dalabiliyor, yıkık dökük harabelere ilerleyebiliyor ve daha Çok bölgeye geçiş yapabiliyoruz. Oyunda Aleni dünya içerisinde Türlü binek hayvanları da bulunuyor ve bu binek hayvanlarla birlikte süratli bir biçimde ilerlemeye koyulabiliyoruz. Oyunda bu bölgelerin her birinin kendine mahsus atmosferi ve görünümleri bulunuyor. Buraları keşfetmek ve görünümleri açığa çıkarmak için elbette buraları istediğimiz üzere gezebiliyor ve keşfedebiliyoruz.
Uzak şark temalı bu imal içerisinde elbette serinin diğer oyunlarında olduğu üzere süratli bir aksiyon ve dövüş mekanikleri bizleri bekliyor olacak. Oyunda düşmanlara karşı süratli bir biçimde Çeşitli kombolar gerçekleştirebileceğiz ve bu kombolarla birlikte düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Oyunda Yeniden öbür taraftan Çeşitli bitirici animasyonlar da bulunacak ve düşmanları bu bitirici animasyonlar ile birlikte estetik bir formda ortadan kaldırabileceğiz.
 
Büyü güçlerini düşmanlara karşı kullanabiliyoruz 
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz Çeşitli elementsel ve büyü güçlerimiz de bulunacak. Bu büyü güçleriyle birlikte düşmanları istersek dondurabilecek istersek yere vurduğumuz Misli vuruş ile birlikte onları sersemletebilecek öteki taraftan ise ateş gücüyle birlikte onları yakabileceğiz. Oyunda farklı farklı bu üslup büyü güçleri bulunacak ve bunları da düşmanları toplu bir halde ortadan kaldırmak için kullanabileceğiz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Fazla Çeşitli maharetler bulunacak ve bu marifetleri de dilediğimiz üzere geliştirebileceğiz ve güçlendirebileceğiz. Ne kadar Fazla yeni Yetenek açabilirsek ve ne kadar Fazla bu marifetleri yükseltebilirsek o kadar Fazla düşmanlara karşı hasar vurabilecek ve onları daha süratli bir biçimde ortadan kaldırabileceğiz.
 
Geniş bir teknoloji ağacı bulunuyor 
Oyunda düşmanlar genel manada toplu bir formda karşımıza çıkacak ve bir mühlet boyunca bu düşmanlar üzerimize gerçek akın edebilecek. Hasebiyle oyunda bunları toplu bir biçimde ortadan kaldırmak için yeteneklerimizi kullanacak ve bu yeteneklerle birlikte onları yok edebileceğiz. Oyunda Yeniden geniş bir teknoloji ağacımız bulunacak. Bu teknoloji ağacı ile birlikte hem karakterimizi Tertip atlatabilecek hem yeni yeteneklerin kilidini açabilecek hem de bu yetenekleri geliştirebileceğiz. Geniş kapsamlı bu teknoloji ağacı ile birlikte aksiyon rol yapma tecrübesinin tabanına vurabileceğiz diyebilirim. Oyunda bu yeteneklerle birlikte düşmanlara Türlü hasarlar vurabilecek ve bu yetenekleri geliştirerek yüksek boyutlara ulaştırabileceğiz. öteki taraftan kullandığımız yetenekleri daha Çok çeşitlendirebilecek ve bu kapsamda farklı farklı yetenekleri birleştirerek Çeşitli kombolar yapabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde Daimi olarak birebir yetenekleri kullanmak zorunda kalmayacak açabildiğimiz yeni yeteneklerle birlikte düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Bu da oyun içerisinde bizlere farklı bir tecrübenin kapısını aralayacak. Daimi olarak tıpkı yetenekleri kullanmak bir Vakit sonra oyuncuları sıkabiliyor ve oyundan çabuk soğumasına neden olabiliyor. Münasebetiyle oyunda açabileceğimiz yeni yeteneklerle birlikte bu sıkıcılık ve sıradanlık ortadan kalkacak. Böylelikle daha zevkli bir tecrübe elde edebileceğiz.
Final Fantasy XVI içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyerek Türlü karakterlerle diyaloglara girebilecek ve bunlarla etkileşime geçebileceğiz. Etkileşime geçtiğimiz karakterlerden istersek Çeşitli vazifeler alabilecek, bu misyonlarla birlikte farklı objelerin ve öğelerin sahibi olabileceğiz. Bunun dışında Yeniden Türlü objeler alabileceğimiz satıcılar bulunacak. Bunlarla birlikte diyalog içerisine girerek farklı ögeleri envanterimize katabileceğiz.
 
 
 
Oyun daha Fazla bizlere karanlık bir atmosferi ve yapıyı sunacak. Bu kapsamda kendimizi Daimi olarak bir şeylerle kapışırken bulabilecek ve düşmanların üzerimize Daimi olarak akın ettiğini görebileceğiz. Final Fantasy XVI’da üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı Hasım cinsleri bulunacak ve bu Hasım cinsleri ortasında işveren savaşları da yer alacak. İşveren savaşları nitekim geniş bir dövüş tecrübesini bizlere sunacak ve bu kapsamda uzun müddetler boyunca  bu işverenlerle uğraşacağız. İşveren savaşları içerisinde tuşlara süratlice basmamız gereken sekanslar, bütün yeteneklerimizi kullanmamız gereken anlar ve şiddetli bir tecrübe bizlere aktarılacak. Bunun yanı Dizi sadık dostumuz kurt ile birlikte de bu düşmanları ve işverenleri ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Final Fantasy XVI, 22 Haziran tarihinde PlayStation 5 konsollarına çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyun şu anda ön siparişlere Aleni durumda ve Playstation mağazasında 799 Türk lirasından satışta.
 
Oynanış videosu
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir