Eğlenceli shooter oyunu Zombie Soup 7 Haziran’da geliyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 13, 2023 Yorum Yok

 
AeonSparx Interactive tarafından geliştirilen ve Astrolabe Games tarafından yayınlanacak olan aksiyon, nişancı, shooter oyunu Zombie Soup, 7 Haziran tarihinde geliyor. Eğlenceli dinamikleri ve mekanikleri ile karşımıza çıkacak olan bu üstten görünümlü nişancı oyunu içerisinde bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterle birlikte karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Tam bir kaosun ortaya çıkacağı bu üretimde farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebilecek ve buraları keşfedebileceğiz. Oyun içerisinde üstten görünümlü kamera nazar açısı ile birlikte karakteri Denetim edebilecek, sağa sola yanlışsız atılımlar yapabilecek ve elimizdeki silahı ateşleyerek ortalığı kaosa sürükleyebileceğiz.
Nişancı ögelerinin yer aldığı bu imal içerisinde karşımıza Daimi olarak farklı farklı zombi çeşitleri çıkacak ve bu zombi bir tipleri de üzerimize hakikat gelmeye başlayacak. Farklı yaratıkların ve şiddetli işverenlerin yer aldığı oyunda düşmanları alt etmek için elbette elimizdeki silahlara güveneceğiz. Hem aksiyon hem de nişancı ögelerinin bulunduğu zelzelenin içerisinde şiddetli işverenler karşımıza çıkarak. Bizleri güç duruma sokmaya çalışacak işverenleri kendi çevikliğimiz ve yeteneklerimizle birlikte ortadan kaldırabileceğiz.
 
Renkli sanat tarzına sahip shooter deneyimi 
 
 
Renkli grafiklerin ve İlgi cazibeli sanat tarzının bulunduğu bu imal içerisinde farklı farklı bölgelere gerçek ilerleyerek buraları keşfedebiliyor ve buralarda etkileşime geçebildiğimiz Çeşitli objeler bulunuyor. Bu objelerle birlikte farklı kısımlara yanlışsız adım atabiliyor ve buralarda bulunan farklı Hasım tiplerini de alt edebiliyoruz. Oyunda daha Fazla karşımıza dar koridorlar ve arena usulü kısımlar çıkıyor. Buralarda sağda solda Çeşitli düşmanlar bulunuyor ve bunları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
Oyunda olağan düşmanlar haricinde üstte da bahsettiğim üzere işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşları epeyce kuvvetli bir halde karşımıza çıkıyor ve bu işverenlerin her birinin kendine has yapısı ve hüneri bulunuyor. İşverenlerin kimileri Daimi olarak üzerimize lazerler ve mermiler atabiliyor kimileri ise üzerimize gerçek gelerek bizleri köşeye kıstırmaya çalışıyor. Bunları alt etmek için de kendi karakterimizin çevikliğini kullanmaya başlıyor ve sağa sola gerçek atılım yaparak bu atışlardan kurtulmaya çalışıyoruz.
 
Geniş silah kütüphanesi bulunuyor 
 
 
Oyunda yalnızca yeni bölgelere ilerleyip düşmanlar ortadan kaldırmıyor bunun yanı Dizi farklı silah özelleştirmeleri ile birlikte kendimizi güçlendirebiliyoruz. Oyun içerisinde açabileceğimiz onlarca farklı silah tipi bulunuyor ve bu silah çeşitlerinin her birini kendine has mekanikleri ve dinamikleri bulunuyor. Oyunda elimize alabileceğimiz pompalı silahlar, tabancalar, makineli silahlar ve daha fazlası yer alıyor. Bunun yanı Dizi yakın dövüş silahları da oyunda yer alıyor ve elimize balta ve katana alabiliyoruz. ek olarak Meydan hasarı verebileceğimiz Çeşitli bombalarla birlikte düşmanlar  toplu bir halde ortadan kaldırabiliyoruz.
Farklı özelleştirmelerle ve geliştirmelerle karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde kullanabileceğimiz bu silahlarla düşmanları kolay bir halde ortadan kaldırmaya çalışıyor ve sıkıldığımız Vakit öteki silah cinsine geçiş yapabiliyoruz. Oyunda elbette Daimi olarak birebir silahı kullanmak ve tıpkı formda ateş etmek tahminen biraz Vakit sonra sıkabilir lakin bu farklı özelleştirme ve yenilikçi dinamiklerle birlikte elimize farklı silahlar alabilir ve  bu sayede farklı bir tecrübe elde etmeye çalışabiliriz.
 
 
Oyun içerisinde Daimi olarak üzerimize akın akın düşmanlar ve Hasım kümeleri geliyor, bu kapsamda biz de bunlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Elimizdeki silahı ateşleyebildiğimiz ve ortalığı kaosa sürüklediğimiz bu üretim içerisinde Temel maksadımız kız arkadaşımızı kurtarmak ve düşmanları ortadan kaldırmak olacak. Sağı solu ateşleyebildiğimiz ve yıkabildiğimiz bu imal içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan ise farklı karakterlerle diyalog içerisine girebileceğiz. Bu diyaloglar esnasında Çeşitli seçimler yapabilecek ve ona nazaran ilerlemeye katedebileceğiz. 
Oyunda geniş bir silah kütüphanesi bulunuyor ve bu silah kütüphanesi aslında geliştirici takımın bizlere sunacağı Temel özellik. Yani oyun bu kütüphane ile birlikte bizlere üst seviye bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Bu kütüphane içerisinde üstte da bahsettiğim üzere yakın menzilli silahlardan Irak menzilli silahlara Meydan hasarlı bombalardan katanalara kadar Fazla farklı silah tipleri bulunuyor. Bu silahları istediğimiz halde elimize alabiliyor ve bunları düşmanların üzerine hakikat kullanabiliyoruz. Her bir silah cinsinin farkı dinamikleri ve mekanikleri bulunuyor. Bu sayede düşmanları farklı formlarda ortadan kaldırabiliyor ve o mekaniğin farklılığını hissedebiliyoruz.
 
 
 
Oyunun arka planında üstte da bahsettiğim üzere küçük bir hikaye yer alıyor lakin bu öyküye Olağan ki üst seviye bir formda karşımıza çıkmıyor ve bu Gaye doğrultusunda ilerlemeye koyuluyoruz. Bu Gaye ile birlikte farklı bölgelere hakikat adım atabiliyor ve buraları keşfedebiliyoruz. Oyunda Yine üstte bahsettiğim üzere daha Fazla koridor usulü kısımlar bizlere aktarılıyor ve buralarda koridorları temizleyerek ilerleyebiliyor ve düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Daimi olarak bir yerleri temizlediğimiz ve kız arkadaşımızı kurtarmaya çalışacağımız oyunda sol üst kısımda ise can barımız bulunuyor. Bu can barı en sola yanlışsız gelirse ne yazık ki oyundaki bu kısmı tekrardan oynamak durumunda kalıyoruz.
 
 
Üstten görünümlü nişancı aksiyon oyunu 7 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerine İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bundan haberdar olabilirsiniz. Oyunun diğer yandan Tekrar Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümünü fiyatsız bir halde indirebilir ve oyunun bir kısmını oynayabilirsiniz. Bu demo sürümü ile birlikte oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz.
 
Oyun fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir