Final Fantasy 16 Suudi Arabistan’da yasaklandı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 04, 2023 Yorum Yok

 
Square Enix tarafından oyunculara sunulacak olan Aleni dünya aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy 16’nın Suudi Arabistan’da yasaklandığı açıklandı. Daha Evvel birçok oyunun yasaklandığı ülkeye bir oyunun daha giriş yapması engellendi. Daha evvelce yasaklanan oyunlar ortasında ise God of War serisi, Grand Theft Auto serisi, The Last of Us Part II ve daha fazlası yer alıyor.
 
Suudi Arabistan’da yasaklanma sebepleri açıklandı
 
 
 
Yıllar boyunca Suudi Arabistan’da Türlü nedenlerden Dolayı oyunlar yayına alınmadı ve engellendi. Engelleme sebepleri ortasında şiddet, kumar, çıplaklık, cinsel temalar, uyuşturucu, alkol kullanımı ve daha fazlası yer alıyor. Birebir şekilde Final Fantasy 16’nın Suudi Arabistan’da yasaklanma sebepleri de bunlardan biri yahut birkaç tanesi. 
 
Suudi Arabistan Kamu (Medya) Yetkilileri tarafından sürece alınan oyun için Twitter üzerinden bir gönderi paylaşıldı. Gönderide “Final Fantasy 16 oyunu hakkında bilgilendirme geçiyoruz. Yayıncının Gerekli değişiklikleri yapmaması nedeniyle oyunun Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayınlanmayacağını açıklığa kavuşturmak isteriz.”
 
Final Fantasy 16’nın Mart ayında geliştirmesi resmi olarak tamamlandığı açıklandı. Oyun, 22 Haziran 2023’te PlayStation 5 için çıkış yapacak. Oyun 6 aylık bir mühletle PS5’e Özel kalacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir