Epic Games’e Fortnite için 245 milyon dolar para cezası verildi!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 15, 2023 Yorum Yok

 
Epic Games tarafından oyunculara sunulan battle royale oyunu Fortnite için Aka bir Nakit cezası kesildi. Bu kapsamda Federal Ticaret Komitesi (FTC), Epic Games’e karşı 245 milyon dolarlık bir Nakit cezasını katılaştırdı.
 
Para cezası, “oyuncuları satın alım yapmaları için kandırma” sebebiyle geldi. FTC’nin bildirdiğine nazaran oyuncular Özellikle çocuklar Biricik tuşla ebeveynlerinin müsaadesi olmadan Çeşitli satın alımlar yapıyor ve Fortnite bu satın alımların gerçekleştirilmesi için Daimi olarak teşvik ediyor.
 
245 milyon dolarlık Nakit cezası oyunculara iade edilecek
 
 
 
Bu Nakit cezasıyla birlikte Fortnite sisteminde yer Meydan satın alım sistemi değişebilir ve bu kapsamda satın alımlar konusunda ek bir onay takviyesi sunulabilir. FTC tarafından verilen 245 milyon dolarlık Nakit cezası ile birlikte bu ölçünün kullanıcılara Geri ödeme halinde yapılması planlanıyor.
 
Herhangi bir Ana onayı olmadan ve müsaadesiz – kazara gerçekleştirilen satın alımlar bu sayede Geri alınabilecek. Geri ödemelerin nasıl alınacağı konusunda ayrıntılı bilgilendirmenin yakın vakitte yapılması bekleniyor.
 
Ancak şimdilik Geri ödeme almak için şu kurallara sahip olmak gerekiyor:
 
– Ocak 2017 ile Kasım 2018 tarihleri ortasında ebeveynlerin müsaadesi olmadan kredi kartı satın alımları
– Ocak 2017 ile Eylül 2022 tarihleri ortasında kazara yahut müsaadesiz satın alınan oyun içi kozmetikler, Cenk biletleri vb.
– Ocak 2017 ile Eylül 2022 tarihleri ortasında ezkaza yahut müsaadesiz satın alım yaptığından Dolayı itiraz edip hesapları kitlenen oyuncular

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir