Dedektiflik temasını severler için Mask of the Rose 8 Haziran’da geliyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 09, 2023 Yorum Yok

 
Failbetter Games tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan görsel roman, macera, seçim oyunu Mask of the Rose, 8 Haziran tarihinde geliyor. Haziran ayı içerisinde çıkış yapacak olan bir öbür imal ise görsel roman niteliğindeki bu soruşturma oyunu. Oyun içerisinde genel manada cinayetleri araştırmaya koyulacak, bu araştırma esnasında etrafı keşfederek Türlü ipuçları bulmaya çalışacak, bunlar dışında kimi karakterlerle tanışarak ve onlarla diyaloglara girerek birçok bilgi elde edecek ve daha fazlasını bu imal içerisinde yapabileceğiz.
 
Soruşturma temalı bir yapım
 
 
Oyun bizlere görsel roman niteliğinde aslında soruşturma öğelerini aktarıyor ve biz de bu kapsamda Çeşitli soruşturmalarda bulunarak birçok sırrı açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde Londra kentinde bulunuyor ve bu Londra kenti içerisinde işlenen cinayetlere tanıklık ediyor ve burada bulunan cinayetlerin arka planındaki olayları gün yüzüne çıkarmaya çalışıyoruz. Görsel roman niteliğinde olduğu için bu imal bizlere Daimi olarak karşımıza Türlü görseller çıkartıyor ve bu görsellerin arka planları canlı animasyonlar biçiminde oluyor. Münasebetiyle Daimi olarak kendimizi diyalog okurken ve arka planda farklı atmosferlerin bulunduğu kısımlara bakarken bulabiliyoruz.
Mask of the Rose içerisinde üstte bahsettiğim üzere cinayetleri araştırırken bir yandan da entrikalarla dolu bir Bina içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Aslında bu cinayetlerin perde gerisinde bir entrika yer alıyor ve biz de bunları açığa çıkarmak için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyun içerisinde daha Fazla karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor ve bu karanlık atmosfer içerisinde yolumuzu bulmaya çalışıyor, yolumuzu bulmaya çalışırken de etrafı keşfetmeden durmuyoruz.
 
 
Farklı farklı bölgelere geçiş yapabileceğimiz ve bu geçiş yaptığımız bölgelerin de karşımıza görsel olarak aktarıldığı üretim içerisinde farklı farklı karakterlerle tanışabilecek, bu karakterlerle ortamıza güzel tutabilecek ve onlardan Türlü bilgiler elde edebileceğiz. Elde ettiğimiz bu bilgilerle birlikte soruşturmamız daha da ilerleme katedecek ve bu sayede de birçok ayrıntısı ortaya çıkarmış olacağız. Ne kadar Fazla ayrıntısı ortaya çıkarsak o kadar Fazla ilerleme sağlayacak ve bu kapsamda soruşturmayı nihayetine erdirmeye başlayacağız.
 
Oyunda Kıymetli seçimler yer alıyor 
Elbette oyun içerisinde soruşturmanın gidişatı ve soruşturmanın nereye varacağı konusunda bizim atılımlarımız Fazla Ehemmiyet arz edecek. Zira oyunun yapısı gereği seçimler epeyce kıymetli. Münasebetiyle oyun içerisinde karşımıza Çeşitli durumlarda ve Türlü vakitlerde seçim yapmamız gereken durumlar çıkacak. Bu durumlar karşısında yaptığımız seçimler oyunun gidişatına tesir edecek ve hangi karakterin ne olacağını biz karar vereceğiz. Bu seçimler aslında her bir oyuncuya farklı tecrübeler sunacak ve bu seçimlerle birlikte oyun içerisinde farklı farklı tecrübeler elde edebileceğiz.
 
 
Her bir cinayeti oyun içerisinde her bir oyuncu farklı formlarda çözebilecek ve gidişata büsbütün dokunabilecek. Zati geliştirici takımın belirttiğine nazaran de oyunda seçimler epeyce Ehemmiyet arz edecek ve bu seçimlerle birlikte öykünün sonu şekillenecek. Oyunda bu biçim seçimlerin olması çok hoş zira oyun içerisinde Daimi olarak diyalog okuyabiliyor ve arka planda yer Meydan çizimlere bakabiliyoruz. Görsel roman niteliğini yansıtan bu imal içerisinde seçimlerin olayın gidişatını değiştiriyor olması oyun için bir artı diyebiliriz.
 
Farklı bölgeler ve atmosferler 
Oyunda cinayetleri araştırırken ve soruştururken farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor ve bu bölgelerde farklı karakterlerle karşılaşabiliyor ve bunlarla diyaloglara girebiliyoruz. Bu diyaloglar esnasında onlarla irtibatımızı düzgün kurarsak daha sonraki süreçte tekrardan etkileşim haline geçebiliyor ve Çeşitli bilgiler elde edebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda yer Meydan karakterlerle ortamıza uygun tutmak epey Ehemmiyet arz ediyor. Tekrar bu karakterlerden Türlü bilgiler elde edebiliyor, farklı ipuçlarına rastlayabiliyor ve olayın gidişatını hakikat bir biçimde yönlendirebiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde bir yandan soruşturma yaparken öteki yandan ise aslında arka planda bir aşk sarmalının olduğunu görebiliyor ve kendi aşkımızı bulmak için de yola koyuluyoruz diyebilirim. Natürel ki bu aşk kıssaları nasıl oluşuyor ve bizleri nasıl bir formda yansıtılıyor onu tam olarak bilemiyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde bunu deneyimlemek için bir oldukça vakit geçirmek gerekiyor. Oyunda Tekrar öbür taraftan farklı farklı küçük oyunlar yer alıyor ve bu küçük oyunları çözmek için de elbette Temel yapısını öğrenmemiz gerekiyor. Mimi oyunlarla birlikte kendimize küçük tefek öyküler yazabiliyor ve bu kıssaları nihayetine erdirebiliyoruz.
 
Mask of the Rose oyuncular öbür taraftan kendi çapında Nakit kazanmak ve kaynak toplamak için kimi vazifeler elde edebiliyor ve bu misyonlarla birlikte aslında kendilerine kaynak tedarik edebiliyor. Kaynak tedarik ettiğimiz noktada da bir sonraki soruşturmamıza tesir eden olaylar karşımıza gelebiliyor ve bu kaynakları yanlışsız biçimde ve yanlışsız vakitte kullanmamız gerekiyor. Farklı farklı olayların başımıza geleceği bu imal içerisinde derin sırlara sahip olaylarla karşı karşıya kalıyor ve bu sırları açığa çıkarmak için de üstte bahsettiğim kaynakları kullanabiliyoruz ve onun karşılığında da Türlü ipuçları elde edebiliyoruz.
 
Özelleştirme sistemi yer alıyor 
 
 
Farklı bölgelere geçiş yapabileceğimiz ve buraları keşfedebileceğimiz oyun içerisinde özelleştirme sistemi de yer alıyor ve özelleştirme sistemi içerisinde kendimizi farklı giysilere bürünebileceğimiz kostüm seçenekleri, kilidini açabileceğimiz farklı öyküler ve öteki aksesuarlar bulunuyor. Bu özelleştirme sistemi sayesinde farklı bir şekil yaratabiliyor ve oyun içerisinde bunu görebiliyoruz. Bu da özelleştirme sistemini severler için pek hoş bir ekleme olmuş.
Oyunda karşımıza Mahallî bir harita çıkıyor ve burada Çeşitli vazifeler elde edebileceğimiz bir Bina bizlere sunuluyor. Bu kısımda farklı misyonları elde ederek bu misyonları nihayetine erdirmeye çalışıyor ve bu misyonların ardından de Çeşitli kaynaklar toplayabiliyoruz. Elbette bir yandan aşk yumakları içerisinde kendimizi bulurken öbür yandan ise bu aşk yumakları ardındaki cinayetlerin perde gerisine odaklanabiliyor ve bunları açığa çıkarmak için elimizden geleni yapabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı yollara başvuruyor ve seçimlerimiz de epeyce Ehemmiyet arz ediyor. genel olarak toparlayacak olursak bizlere bu oyun görsel roman niteliğinde bir soruşturma ve dedektiflik tecrübesi sunuyor.
 
 
Haziran ayı içerisinde çıkış yapacak oyunlardan bir tanesi olan bu görsel roman niteliğindeki imal dedektiflik temasını severlere, sorgulamayı severlere ve cinayet araştırmasını severlere hitap ediyor. Münasebetiyle bu usul üretimlerden hoşlanıyorsanız kesinlikle bu oyunu bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde oyunun çıktığından haberdar olabilirsiniz.
öbür yandan oyunun Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümünü büsbütün fiyatsız bir biçimde indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyebilirsiniz. Bu demo sürümü sayesinde oyunun Temel mekaniklerini öğrenebilir ve bu sayede oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. Münasebetiyle bu demo sürümleri epeyce değerli.
 
Mask of the Rose oynanış fragmanı 
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir