Capcom başkanı: Street Fighter 6’nın 10 milyon satmasını hedefliyoruz!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 03, 2023 Yorum Yok

 
Köklü serileriyle karşımıza çıkan geliştirici ve yayıncı takım Capcom’un lideri dövüş aksiyon oyunu Street Fighter 6’nın 10 milyon adet satmasını beklediğini söyledi. Famitsu ile yapılan bir röportajda reis Haruhiro Tsujimoto’ya Çeşitli sorular yöneltildi ve bu kapsamda Türlü açıklamalarda bulundu.
 
Tsujimoto birçok soruya Cevap verdi
 
 
 
Röportajda Haruhiro Tsujimoto’ya “oyunun (SF) kapsamının genişletilmesinin ve daha cazibeli hale getirilmenin” geliştirme maliyeti üzerinde bir tesiri olup olmadığı soruldu. Tsujimoto: “Street Fighter serisi bizim amiral gemimiz. Bu yüzden ona yatırım yapmakta hiçbir Vakit tereddüt etmedik” karşılığını verdi.
 
Tsujimoto kelamlarına şöyle devam etit: “Son birkaç yılda Resident Evil serisindeki birçok oyun 10 milyon adet sattı ve Monster Hunter serisi için de artık 20 milyon satışı hedefliyoruz. Street Fighter V ise 7 milyondan Çok adet sattı, Bu satış sayılarına bakacak olursak bir sonraki oyunla birlikte bu satış adetini 10 milyon olarak öngörebiliriz.”
 
Capcom’un belirttiğine nazaran Street Fighter V’in 7 milyon adet satışı, onu (ev konsolu satışları açısından) serinin en Fazla satan oyunu haline getiriyor. Bu satış rekoru Street Fighter 6’da da bekleniyor.
 
Street Fighter 6, 2 Haziran’da PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve Steam üzerinden PC için piyasaya sürülecek.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir