oyunhilelerin.com | Oyun Hileleri Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Fixlenmiş Hile
  4. »
  5. Raporlara göre PlayStation 5 Pro 2024 yılının sonlarında geliyor!

Raporlara göre PlayStation 5 Pro 2024 yılının sonlarında geliyor!

admin admin -
17 0

 
Insider Gaming tarafından raporlara nazaran Sony şu anda birçok donanım testi üzerinde çalışıyor. Bu testlerin ardından farklı farklı donanım yapılarıyla birlikte yeni PS5 konsollarının ve aksesuarların gelmesi bekleniyor. Bu doğrultuda birinci etapta 2023’ün sonlarında engelli oyuncuların daha kolay oynamasını sağlayacak yeni bir denetleyicinin piyasaya sürülmesi planlanıyor.
 
“Project Leonardo” olarak karşımıza çıkan bu denetleyici Ocak 2023’te resmi olarak duyuruldu.
 
Yeni ses aksesuarları geliyor
 
 
 
Insider Gaming tarafından Şubat ayında bildirildiği üzere Sony öteki taraftan şu anda PlayStation 5 için iki yeni kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor. Project Nomad (kulak içi kulaklık) ve Project Voyager (kablosuz kulaklık) olarak isimlendirilen bu kulaklıklar 2024’ün Mart ayı içerisinde çıkış yapması bekleniyor.
 
 
 
Öte yandan birçok Sefer münakaşa konusu olan PS5’in Pro sürümü Insider Gaming raporlarına nazaran katiyen yolda. Şu anda Pro sürüm konsol hakkında daha Çok detay yer almasa da birinci geliştirme kiti prototiplerinin önümüzdeki birkaç ay içinde 1. taraf geliştiricilere ulaşacağı bildiriliyor. öteki taraftan 3. taraf geliştiricilere de bu kitler Yıl sonuna kadar teslim edilecek.
 
PlayStation 5 Pro’nun 2024’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 
 
Diğer taraftan Sony, Q Lite isimli bir el konsolu üzerinde çalışıyor. Bu aygıtın yeni Vita konsolu olmayacağı bildiriliyor. Temel olarak bu cihaz Remote Play (uzaktan oynama) özelliğiyle birlikte PS5 konsolu üzerinde 1080p ve 60 FPS’lik bir tecrübe sunacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir