Bungie, Destiny 2 hile satıcısına karşı 12 milyon dolarlık davayı kazandı!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 28, 2023 Yorum Yok

 
TheGamePost (haber kaynağı) tarafından bildirildiği üzere ABD merkezli oyun geliştiricisi Bungie, Destiny 2 hile satıcısına karşı dava açtıktan sonra mahkemede kazanan taraf oldu. Bu davayla birlikte 12 milyon dolarlık bir çıkar elde eden Bungie böylelikle hilecilere açtığı Cenk sonrası resmi bir zafer elde etti.
 
Hileciler her oyunda oyunculara sıkıntı oluyor
 
 
 
Hemen Çabucak her çevrimiçi odaklı oyun içerisinde haksız avantaj elde etme programları yani hileler sıkça karşımıza çıkabiliyor. Birçok şahıs bu hile programlarını tasarlayıp belirli bir fiyat karşılığında satışa sunuyor ve böylelikle oyundaki tecrübe baltalanmış oluyor. Bu duruma resmi yollarla dur demek isteyen Bungie, 2021 yılında kollarını sıvıyor ve günümüze kadar süren dava süreci sonrası hilecilere karşı kazanan taraf oluyor.
 
Rumen (veya Romanyalı) programcı Mihai Claudiu-Florentin tarafından Destiny 2 için geliştirilen hile programında oyuncular duvarların gerisini görebiliyordu ve ve böylelikle haksız avantajlar elde edebiliyordu. VeteranCheats isimli bu hile programı sayesinde oyuncular rakipleri kolay kolay avlayabiliyordu.
 
Bungie’nin açtığı bu dava sayesinde bu hile dağıtım durumu ortadan kaldırıldı ve VeteranCheats kullanan hilecilerin önüne geçildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir