Birleşik Krallık, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına onay vermedi!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 27, 2023 Yorum Yok

 
Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolarlık satın alımına nihayet kararını verdi. Kurul bu kapsamda satın alımı onaylamadı. Onaylamama nedenleri ortasında bulut oyun kesimindeki tasalar, muahedenin bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği ve daha fazlası yer alıyor.
 
Birleşik Krallık muahedeyi onaylamıyor
 
 
 
Büyük bir satın alımla birlikte karşımıza çıkan Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine katmak için birçok ülkeden onay almaya çalışıyor ve bu kapsamda bir müddettir çalışmalarını sürdürüyor. Bu satın alım birçok ülke ve şirket tarafından “tekel olma” telaşı altında engellenmeye çalışılıyor yahut onaylanmıyor.
 
Bu satın alıma bir red karşılığı da Birleşik Krallık’tan geliyor. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu bu satın alımın bulut oyun dalının geleceğini değiştireceğine inanıyor. Bu doğrultuda istikbal yıllarda Birleşik Krallık’ta yer Meydan oyunculara daha az yenilikçi içerikler sunulacağı kaygısıyla muahedeyi reddediyor.
 
Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı geldiğimiz noktada birçok ülke tarafından onay alıyor. Onaylayan ülkeler arasında Brezilya, Sırbistan, Suudi Arabistan Japonya, Şili ve Güney Afrika yer alıyor. Öte yandan Avrupa Kurulu’nun (AB) satın alımla ilgili kararını 22 Mayıs’a kadar açıklanması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir