Beklenen oyun Diablo 4 bizlere nasıl bir deneyim sunacak? İşte tüm detaylar

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 07, 2023 Yorum Yok

 
Blizzard tarafından oyunculara sunulacak aksiyon, rol yapma, macera oyunu Diablo IV, 6 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Diablo serisinin beklenen 4. oyunu oyuncular tarafından ağır İlgi görmeye devam ediyor ve geçtiğimiz süreçte yapılan Beta testleri ile birlikte oyuncuların ne kadar Fazla bu oyunu beklediğini görebiliyoruz. Beta sürecinde sunucuların dolup taşması ve bu süreçte birtakım oyuncuların bekleme müddetlerine girmesi oyunu olan ilgiyi bizlere aktarıyor.
 
İzometrik rol yapma deneyimi
 
 
Aksiyon ve rol yapma tecrübesinin tabanına vurabileceğimiz bu üretim içerisinde izometrik bir kamera nazar açısıyla birlikte karakterimizi Denetim edebiliyor, sınıfımızı seçebiliyor ve kendi karakterimizi burada oluşturabiliyoruz. İstediğimiz karakterle birlikte bu imal içerisinde yer alabiliyor, kendi karakterimizi daha da güçlendiriyor ve çevreyi bu kapsamda araştırmaya koyulabiliyoruz. Hem çevreyi araştırabiliyor hem buralarda bulunan karakterlerle etkileşime girebiliyor hem de bu karakterlerden Türlü vazifeler alabiliyoruz. Misyonları yaptıkça yeni öğelerin sahibi olabiliyor ve daha kuvvetli silahları da elimize alabiliyoruz.
 
Karakter özelleştirme sistemi ile geniş özgürlük sunuluyor
 
 
 
Oyun içerisinde geniş çapta özgürlük bizlere aktarılmaya çalışılıyor. Hasebiyle oyunda kendi karakterimizi özelleştirebiliyor, geliştirebiliyor ve daha da güçlendirebiliyoruz. Bunu yanı Dizi Ira yaratma ekranımız bulunuyor ve bu Ira yaratma ekranı ile birlikte karakterimizin her bir köşesine dokunabiliyoruz ve bu Aka özgürlük sayesinde de istediğimiz üzere bir karaktere oyuna iç edebiliyoruz. Bu kapsamda karakterin yüzündeki her bir noktasına dokunabiliyor, gövde yapısını da seçebiliyor ve kendimize nazaran özelleştirebiliyoruz. Ira oluşturma kısmı büsbütün bize ilişkin oluyor ve bu da bizlere birinci etapta Ira özgürlüğünü sağlıyor diyebiliriz.
 
Her bir oyuncu farklı tecrübe elde edebilecek
 
 
 
Oyuncuların kendi stillerini yansıtabileceği bu üretim içerisinde her biri oyuncu aslında farklı bir tecrübe elde edebilecek diyebiliriz. Zira oyunda Ira yaratma ekranından farklı farklı dallanıp budaklanan öykülere kadar oyuncular farklı usulde seçimler yapabilecek ve bu seçimlerle birlikte farklı yollara gerçek geçiş yapabilecek. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde elbette her bir oyuncu farklı güçlere odaklanacak ve bu kapsamda farklı sınıfları seçebilecek. Bu sınıflarla birlikte farklı yetenekler elde edebilecek ve bu yetenekleri düşmanlara karşı kullanabilecek. Hasebiyle oyun içerisinde her bir oyuncu aslında farklı bir tecrübe elde edebilecek diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı sınıflar yer alıyor ve bu sınıfların her birinin kendine mahsus yetenekleri ve maharetleri bulunuyor. Her bir sınıfın aslında Yetenek ağacı yer alıyor ve bu Yetenek ağacı içerisinde yer Meydan marifetleri yavaş yavaş öğrenebiliyor ve oyunun ilerleyen safhalarında açabiliyoruz. Oyunu bir yandan ilerletmeye çalışırken öbür yandan ise karakterimizi güçlendiriyor ve kendi sınıfımızın en yeterli olmasını sağlayabiliyoruz.
 
Oyun içerisinde 5 farklı Sınıf bulunuyor ve bu sınıftan istediğimizi seçebiliyor ve bu sınıfın gerekliliğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde Büyücü, Barbar ve daha fazlası yer alıyor. Bu sınıflardan istediğimizi seçebiliyor ve o sınıfa yanlışsız yönelmeye başlayabiliyoruz. Her bir oyuncu istediği sınıfı seçebiliyor ve İlgi gördüğü sınıfla birlikte oyundaki kıssayı deneyebiliyor.
 
Barbar ve büyücü sınıfları
 
 
 
Sınıflardaki maharetlere Örnek verecek olursak Örneğin Barbar sınıfı yakın aralarda epeyce uzman olarak karşımıza çıkıyor yani elimize baltayı yahut kılıcı alabiliyor ve düşmanları yakından kesip biçebiliyoruz. öbür bir Sınıf falan büyücü  ise Irak menzilli ataklarda ehil olarak karşımıza çıkıyor ve Çeşitli element güçleriyle birlikte düşmanları ablukaya alabiliyor, uzaktan büyüler atabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor. Münasebetiyle oyundaki her bir Sınıf kendine has mekaniklerle ve dinamiklerle karşımıza çıkıyor. Oyuncular da bu sınıflardan istediğini seçebiliyor ve bu kapsamda dilediği üzere oyunu tamamlayabiliyor.
 
Haydut sınıfı
 
Diğer taraftan oyun içerisinde Haydut sınıfı bulunuyor. Bunu da açıklayacak olursam Haydut sınıfı aslında Fazla çevik bir Sınıf olarak karşımıza çıkıyor. Hareketleri Fazla çevik ve süratli bir formda devinim eden bu sınıfla birlikte karakteri geliştirmek de kolay olabiliyor. Haydut sınıfı hem Irak menzilli hem de yakın menzilli hücumlarda ehil olarak karşımıza çıkıyor ve bu kapsamda istediği biçimde savaşabiliyor. Oyunda kuvvetli yaratıklara karşı gelebiliyor hatta kuvvetli yaratıklara dönüşebiliyor ve tabiatın gücünden faydalanabiliyor. Hasebiyle Haydut sınıfı içerisinde diğer sınıflara nazaran daha Çok seçenek bulunuyor ve hem Irak hem de yakın menzilli ataklarla birlikte aslında birçok sınıfın harmanlanmış biçimi diyebiliriz.
 
 
 
Sınıfların her birinin kendi yetenekleri dinamikleri ve hünerleri olması aslında oyuncular için bir artı. Zira bu seçeneklerle birlikte oyun üzerinde uğraşıldığını görebiliyor ve bu durum bizlere eğlenceli bir tecrübenin aktarılacağının habercisi. Zati oyunu test sürecindeyken birçok oyuncu deneyimledi ve milyonlara ulaşan şahıs bu beta sürecine iştirak sağlandı. Geliştirici takım de bu iştirakten Dolayı şad olarak karşımıza çıkıyor ve oyunu geliştirmek için elinden geleni yapmaya koyuluyor. Hasebiyle oyun kısa müddet sonra karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve bu kapsamda Aka bir yeniliği ve serinin en yeterli tecrübesini bizlere aktarmaya hedefliyor.
 
Her sınıfın kendine mahsus Yetenek ağacı yer alıyor
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere her bir sınıfın kendine mahsus Yetenek ağacı bulunuyor ve bu Yetenek ağacı ile birlikte yeni özelliklerin maharetlerin ve güçlerin kilidini açabiliyoruz. Bu Yetenek ağacı sayesinde hem karakterimizi güçlendirebiliyor hem yeni yeteneklerini kilidini açarak bu yetenekleri düşmanlara karşı kullanabiliyoruz. Böylelikle farklı marifetler üzerinde ustalaşabileceğiniz oyunda her bir oyuncu Tertip atladıkça farklı yeteneklere erişebiliyor, bu yeteneklerin kilidini açabiliyor ve edilgen güçlerle birlikte kendi karakterini güçlendirebiliyor. Her bir oyuncu oyun içerisinde Tertip atlayarak bir Yetenek puanı kazanabiliyor ve bu Yetenek puanları ile birlikte farklı maharetleri elde edebiliyor.
 
Eşyaların azlık düzeyleri yer alıyor
 
 
Yetenek ağacının haricinde oyunda Tertip atlamak için elbette hem düşmanları öldürmek hem Çeşitli misyonları yapmak hem de etraf keşfetmek epeyce Ehemmiyet arz ediyor. Hasebiyle oyun içerisinde etrafı keşfederek ve yeni hazineleri yağmalayarak buradan Türlü öğeler elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde elde ettiğimiz eşyaların kendine mahsus enderlik düzeyleri bulunuyor ve efsanevi eşyalar elde etmek için de Natürel ki Aka zorlukların altına girmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde en kuvvetli enderlik düzeyine sahip eşyalar “efsanevi eşyalar” olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle bu efsanevi eşyaları elde etmek için de elbette maceramız sırasında etrafı keşfetmeye çalışıyor ve Çeşitli misyonları yerine getirmeye başlıyoruz. Lakin bu biçimde bu efsanevi eşyaları elde edebiliyoruz.
 
Bu efsaneni eşyalar elbette oyunculara Aka güçle sağlayabiliyor. Bu eşyalar aslında yetenekleri değiştiren ve oyuncuları farklı biçime sürükleyen bir yapıyı beraberinde getiriyor. Elbette bunları bulmak epeyce şiddetli olabiliyor ve hasebiyle bu efsanevi eşyaları oyun içerisinde bulmak için çokça vakit geçirmemiz ve Çeşitli vazifeleri yapmamız gerekiyor.
 
 
 
Oyun içerisinde öbür yandan eşyaları bulup karakterimize giydirebiliyor ve bunun yanı Dizi bu eşyaları da yükseltebiliyor ve geliştirebiliyoruz. Bu kapsamda etrafta Çeşitli kaynaklar toplayabiliyor ve bu kaynakları da hem eşyalarımızı hem de kendimizi geliştirmek için kullanabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bu üslup bir mekanik de yer alıyor.
 
Diablo serisinin yeni oyunu üstte da bahsettiğim üzere birçok özelleştirmeyi yeniliği ve tecrübesi bizlere aktarmayı hedefliyor. Oyun 6 Haziran tarihinde Xbox series, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC platformuna çıkış yapmaya hazırlanıyor. Birçok platforma çıkış yapacak olan bu aksiyon rol yapma tecrübesini kesinlikle denemenizi öneriyorum.
 
Yarım saatlik oynanış videosu 
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir