Aliens: Dark Descent ikonik bir oyun deneyimini sunmayı hedefliyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 12, 2023 Yorum Yok

 
Tindalos Interactive tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, taktik oyunu Aliens: Dark Descent, 20 Haziran tarihinde geliyor. Aliens serisindeki tema ile birlikte karşımıza çıkacak olan bu üretimde kendimize ilişkin bir ekip kurabilecek ve bu ekiple birlikte karşımıza çıkan düşmanlara alt etmeye koyulacağız. Oyun içerisinde aksiyon, macera ve gerçek vakitli taktik ögeleri yer alacak ve bu kapsamda biz de Türlü atılımlar gerçekleştirebileceğiz. Bu şekil taktik oyunlarında her yaptığımız atılım Fazla Ehemmiyet arz edecek ve yaptığımız atılımları evvelden düşünmemiz gerekecek.
 
Ekip tabanlı bir taktik oyunu 
Oyun içerisinde bizlere ilim kurgu teması aktarılacak ve bu kapsamda farklı farklı bölgelere yanlışsız adım atabileceğiz. Elimize aldığımız Çeşitli silahlarla birlikte farklı düşmanları alt edebilecek, karşımıza çıkan Hasım tiplerinin nasıl saldırdığını öğrenebilecek ve onlara nazaran kendimizi koruyabileceğiz. Oyun içerisinde takım tabanlı bir Bina bulunacak ve grubumuza farklı farklı karakterleri alabileceğiz. Bu karakterlerin de her birinin kendine mahsus hünerleri ve yetenekleri bulunacak ve bu karakterlerin ayrıyeten kendine ilişkin kullanabileceği Türlü silahları da bulunabilecek.
 
 
diğer taraftan bu karakterleri farklı silahlarla donatabilecek ve bunları düşmanlara karşı öne sürebileceğiz. Oyun içerisinde kurduğumuz bu grupla birlikte bölgeleri düşmanlardan temizleyebilecek ve bu kapsamda kendimize Çeşitli kaynaklar sağlayabileceğiz. Oyun içerisinde gerçek vakitli bir taktik sistemi yer alacak ve bu kapsamda aksiyona dalış yaptığımızı görebileceğiz. Oyunda Yine sinema serisinden aşina olduğumuz Türlü düşmanlar bulunacak ve bu düşmanları da alt etmek için Türlü ataklar yapabileceğiz.
 
Korkun düşmanlarla gayret etmek zorundayız 
Korkunç yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalıştığımız bu imal içerisinde farklı farklı vazifeleri yapmaya koyulacak ve bu misyonları yaptıkça da yeni bölgelere yanlışsız adım atabileceğiz. Oyun içerisinde Fazla farklı bölgeler bulunacak ve bu bölgelerin her birinin kendine has yapısı, dinamiği ve düşmanları bulunacak. Bu bölgelerin yapısına nazaran kendi takımımızla birlikte ilerlemeye koyulacak, bölgeyi tahlil edecek ve bölgenin açıklarından faydalanarak düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Oyun içerisinde Daimi olarak üzerimize düşmanların ve Hasım dalgalarının geldiğini görebilecek ve bunları alt etmek için de takımımıza öne sürebileceğiz.
 
 
Komutanın biz olduğumuz bu üretim içerisinde takımı Denetim etmek, gruptaki karakterleri hayatta tutmak ve onları kullanmak büsbütün bizim işimiz olacak. Takımın her bir üyesini aslında Biricik tek Denetim edebilecek, onları farklı yerlere yanlışsız ilerletebilecek yahut düşmanların üzerine karşı sürebileceğiz. Yani oyun içerisindeki bütün hakimiyet bizim elimizde olacak ve her bir ayrıntıya biz okunabileceğiz. Hasebiyle Denetim etmeniz ve takip etmemiz gereken bir sıra Faktör bulunacak.
Kadromuza liderlik ettiğimiz bu imal içerisinde etrafı keşfederek Çeşitli kaynakların sahibi olacak ve bu keşifle birlikte birçok silahı da elde etmiş olacağız. Bu silahları takımımızdaki üyelere dağıtabilecek, onları farklı materyallerle donatabilecek ve daha kuvvetli pozisyona getirebileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde etrafı keşfetmek, bölge keşfi yapmak ve bölgeyi araştırmak epey Ehemmiyet arz edecek. Oyunda direkt olarak düşmanları ortadan kaldırmak ve farklı bölgelere geçiş yapmak tahminen Fazla Alelade gelebilir lakin etrafı keşfederek ve Aralık sahnelerle öyküyü deneyimleyerek bu sıradanlık ortadan kalkacak.
 
Kendimize ilişkin planlar ve stratejiler oluşturabileceğiz 
 
 
Oyunda karşımıza çıkacak olan müthiş yaratıklara karşı üstte da bahsettiğim üzere kendi grubumuzu kurabilecek ve bu grubumuza Türlü karakterleri ve üyeleri alabileceğiz. Bu grubumuzla birlikte vahim düşmanlara karşı kendimize ilişkin Çeşitli stratejiler oluşturabilecek, bu stratejileri düşmanlara karşı uygulayabilecek ve onları ortadan kaldırabileceğiz. Bu yaratıkları ablukaya almak, onları köşeye kıstırmak ve temizlemek büsbütün bizim işimiz olacak. Münasebetiyle oyun içerisinde yapabileceğimiz farklı farklı planlar ve stratejiler bulunacak. Bunları da her oyuncu  kendine nazaran kurgulayabilecek.
 
Kalıcı bir dünya 
Aliens: Dark Descent içerisinde geliştirici takımın belirttiğine nazaran atıldığımız bu dünyayı etkileyecek birkaç Faktör bulunacak. Bu ögelerle yaptığımız hareketler aslında kalıcı hale gelecek. Yani burada bir bölgedeyken yaptığımız karmaşa yahut ortaya çıkardığımız gürültü ilerleyen süreçte kaynağını bilmediğimiz bir yaratığın önümüze düşmesini sağlayabilecek ve bu da yaptığımız aksiyonların sonucunun olacağını gösterecek. Hasebiyle oyun içerisinde kendimize ilişkin inançlı bölgeler oluşturmak ve bu bölgelerde kendimizi inanca almak epey Ehemmiyet arz edecek. Oyunda ne kadar Fazla inançlı bir halde ilerlemeye çalışırsak ve ne kadar Fazla kendimizi kollamaya başlarsak o kadar başarılı olabileceğiz.
 
Karakterlerin sınıfı bulunacak 
 
 
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere kendi takımımızı kurabilecek ve grubumuza farklı karakterler alabileceğiz. Bu karakterlerin her birinin kendine ilişkin sınıfı ve özelliği bulunacak. Burada takımımızı istediğimiz sınıfta birlikte özelleştirebilecek ve kurabileceğiz. Hasebiyle oyun içerisindeki bu stil mekanikler büsbütün bizim özgürlüğümüze bırakılmış durumda. Yani oyundaki her bir karakterin kendi sınıfını kendimiz belirleyecek, bunların hangi sınıftan olabileceğini seçebilecek ve yaratıklara karşı nasıl saldırması gerektiğine de biz karar vereceğiz.
 
Teknoloji ağacı yer alacak 
Oyunda Tekrar hem Tertip atlama hem de teknoloji ağacı bulunacak. Bu mekaniklerle birlikte karakterlerimizi geliştirebilecek bunun yanı Dizi hem yeni teknolojilerle birlikte farklı maharetlerin kilidini açabilecek hem de karakterlerimizi Tertip atlatarak onların daha kuvvetli pozisyona gelmesini sağlayabileceğiz. Yani oyunda bir teknoloji ağacımız bulunacak ve bu ağaçla birlikte Yine teknolojilerin ve maharetlerin kilidini de açabileceğiz.
 
 
Oyunda Yeniden eşsiz yetenekler ve özellikleri bulunacak. Bunları kullanmak ve karakterlerin bu özelliğe sahip olması epey Ehemmiyet arz edecek. Bu karakterlerin üstte da bahsettiğim üzere farklı hünerleri, açabileceğimiz teknoloji öğeleri bulunacak ve bunların dışında ise istediğimiz silahla ve zırhlarla bu karakterleri donatabileceğiz. Oyunda silah ve zırh alabileceğimiz Çeşitli sistemler bunun yanı Dizi etrafı keşfederek elde edebileceğimiz öğeler ve daha fazlası yer alacak. bütün bunlarla birlikte hem takımımızı güçlendirmeye çalışacak hem de bu şiddetli dünya içerisinde hayatta kalmaya başlayacağız. Bunları yaparsak hayatta kalma olasılığınız daha da yükselecek ve bu sayede düşmanları bu bölgelerden temizleyebileceğiz.
 
Kendimize ilişkin üssümüz bulunacak  
Oyunda diğer taraftan kendimize ilişkin bir üssümüz bulunacak ve bu üstümüzü geliştirmek için de Çeşitli kaynaklar toplanmamız gerekecek ve bunun ardından ise birçok misyonu yerine getirmemiz lazım. Bu misyonlardan muvaffakiyetle ayrıldığımız sürece birçok mükafatın ve kaynağın sahibi olacağız. Bu sayede hem grubumuzu hem de üstümüzü geliştirmek için Çeşitli özelleştirmeler ve geliştirmeler yapabileceğiz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz üsle birlikte daha kuvvetli bir grup kurabilecek ve bu grubun de kuvvetli yetenekleri bulunacak.
 
Arka planda hikaye aktarılacak
 
 
Oyun içerisinde arka planda bizlere bir hikaye anlatılacak ve bu hikaye kapsamında ortada bir salgın olduğunu görebilecek ve bu salgının da ortadan kaldırılması için bizim grubumuzun gönderildiğini deneyimleyebileceğiz. Biz de bu Gaye doğrultusunda oyundaki bu karanlık atmosferli ve vahim dünyaya adım atabilecek, kendi takımımızı kurabilecek ve bu kapsamda bu salgına durdurmak için elimizden geleni yapmaya koyulacağız.
Oyunda anlatılan bu hikaye Aralık sahnelerle ve Çeşitli diyaloglarla birlikte bizlere aktarılmaya çalışılacak. Bu kapsamda oyunun hikaye konusunda bizleri Düş kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum ve hoş bir hikaye ile birlikte gerçek vakitli bir tecrübesi elde edebileceğimizi düşünüyorum. Lakin Yine de biz oyuncuların her Vakit yaptığı üzere beklentileri düşük tutmakta fayda Mevcut ve Şayet hoş bir tecrübe elde edebilirsek bu da bizim için kar olur.
 
Üstten görünümlü kamera nazar açısı 
 
 
Oyunun üstte bahsetmediğim diğer bir özelliği ise üstten görünümlü kamera nazar açısı. Oyunda yer Meydan bu üstten görünümlü kamera nazar açısı sahiden de oyunun dinamiğini ve mekaniğini değiştirebiliyor ve biz de bu kapsamda farklı tecrübeler elde edebiliyoruz. Oyunda bu kamera nazar açısı ile birlikte kendi grubumuzu daha yeterli görebiliyor, kendi grubumuzu koordine edebiliyor ve Hasım bölgelerini daha uygun tahlil edebiliyoruz. Bu kapsamda kameramızı sağa sola döndürerek Türlü planlar yapabiliyor ve bu planlar dahilinde de grubumuzu oraya gerçek yönlendirebiliyoruz. Bir bölgeye atıldığımız Vakit o bölgeyi ne kadar Fazla araştırırsak o kadar Fazla bizim avantajımıza olaylar gerçekleşebiliyor.
 
Karakterlerin akıl sıhhatine dikkat etmemiz lazım 
Stratejik ögelerin ve taktiksel planların uygulanması gerektiği bu üretim içerisinde hayatta kalmak için elimizden geleni yapmaya koyulacak ve bu kapsamda Çeşitli planları devreye sokacağız. Oyunda askerlerimizin sıhhati epeyce Ehemmiyet arz edecek ve onları Daimi olarak Denetim altına tutmamız lazım. Bu kapsamda hem askerlerle Biricik tek ilgilenebilecek hem kaynaklarımızı makul kullanabilecek hem de takımımızdaki moralin üst seviyede olmasını sağlayabileceğiz. Oyun içerisinde Tekrar her bir karakterin kendine ilişkin bir akıl sıhhati sistemi bulunacak. Bu sisteme hayli dikkat etmemiz gerekecek ve Şayet bir Ira çıldırma derecesine geldiyse o karakterden artık ümidi ne yazık ki kesmemiz gerekecek. Hasebiyle her bir karakterle birebir ilgilenmemiz gerekecek ve bu kapsamda onun akıl sıhhatini Uzaklık Dizi Denetim etmemiz lazım.
 
Oyunda her şey kalıcı olacak 
 
 
Farklı strateji ögelerinin ve derin taktiksel planların bulunduğu üretim içerisinde bir takıma liderlik edebilecek ve kendimizi bu kıssaya yanlışsız kaptırmaya çalışacağız. Oyun içerisinde yaptığımız her atak Fazla Ehemmiyet arz edecek ve şunu da belirtmem gerekir ki oyunda kalıcı bir mekanik bizleri bekliyor olacak. Kalıcı mekaniği açıklayacak olursam: Oyunda Şayet bir Ira öldüyse o Ira bir daha dirilemeyecek ve artık Öbür bir karakterle yola devam etmemiz gerekecek. Yani oyunda yaptığımız her atılım aslında kalıcı olarak bu dünyaya işlenecek ve bir daha değiştirilemeyecek. Bu da oyuncuları zorlayacak tipten ve daha Fazla düşünmeye itecek bir mekanik olarak karşımıza çıkacak. Münasebetiyle bu mekanik bizleri daha Fazla stratejik düşünmeye yönlendirecek diyebiliriz.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere her bir karakterin kendine has hünerleri ve yetenekleri bulunacak. Bunları Natürel ki elde etmek için oyunda ilerleme katetmemiz ve kimi vazifeleri yerine getirmemiz gerekecek. Oyunda onlarca uzmanlık alanı bulunacak ve bu uzmanlık alanlarının her birini kendi karakterlerimize iç edebileceğiz. Oyunda Yeniden her bir karakterin kendine ilişkin eşsiz yetenekleri bulunacak ve her bir karakterin kendine mahsus silahları da yer alacak. Yani oyun içerisinde direkt olarak karakterimizin silahlanmış bir halde olduğunu görebileceğiz ve her bir karakterin kullandığı silahlarda farklılık gösterebilecek.
 
 
Aliens: Dark Descent’de karakterlerin düzeylerini yükseltebilecek ve onları güçlendirebileceğiz. Bu kapsamda onları birçok misyona çıkarabilecek ve ne kadar Fazla düşmanı alt edersek o kadar Fazla Tertip atlayabileceğiz. Tertip puanlarını kazanmak için oyundaki vazifeleri tamamlamaya koyulacak ve kıssada ilerlememiz gerekecek. Bunun yanı Dizi ne kadar Fazla düşmanı öldürürsek o kadar Fazla Tertip puanlarına sahibi olabilecek ve o kadar Fazla kuvvetli hale gelebileceğiz.
 
Genel oyun dinamikleri 
 
Genel olarak toparlayacak olursam oyun içerisinde kendi üssümüzü ve kaynaklarımızı toparlayabileceğimiz bir sistem bulunacak. Bu üssümüzü geliştirerek yeni teknolojilerin kilidini açabilecek ve grubumuzu daha da kuvvetli teknolojilerle donatabileceğiz. Oyunda her bir karakterin kendine ilişkin özellikleri ve maharetleri bulunacak. Kurduğumuz bu grupla birlikte bu yetenekli üyeleri düşmanların üzerine hakikat gönderebileceğiz. Oyun içerisinde her bir karakterin kendine ilişkin sınıfı bulunacak ve eşsiz yeteneklere ve özelliklere bu sınıflar sayesinde sahip olacak. Biz de bu kapsamda istediğimiz karakteri ve sınıfı kendi grubumuza iç edebilecek ve böylelikle Çeşitli misyonları yapmaya koyulacağız. 
 
Steam sayfası 
 
 
 
Oyunun öbür taraftan Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfa üzerinden oyunu Dilek listenize alabilir ve çıkış yaptığı gün oyundan haberdar olabilirsiniz. Bunun yanı Dizi oyunun ön siparişlerini de Aleni olduğunu görebiliyoruz ve oyunun Steam üzerinden ön sipariş fiyatı 550 Türk lirası. Kaynaklarımızı yönetebileceğimiz ve kendi üssümüzü kurabileceğimiz bunun yanı Dizi bu vahim dünya içerisinde grubumuzu oluşturabileceğimiz Aliens: Dark Descent 20 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. 
 
Oynanış fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir