What Remains of Edith Finch Türkçe Başarım Rehberi

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 27, 2023 Yorum Yok

 
Hikaye tabanlı yürüme simülasyonu oyunu What Remains of Edith Finch için Türlü muvaffakiyetim rehberleri yer alıyor. Lakin bunlar için de Türkçe bir Kılavuz bulunmuyor. Her ne kadar başarımları kazanmak ve yabancı kaynaklar aracılığıyla elde etmek kolay olsa da Yeniden de bu hususta daha Çok Yardımcı olmak istedim. Bu muvaffakiyetim rehberi Steam’de bulunan @Sinnoware isimli kullanıcının müsaadesi ile oluşturuldu. Kaynak olarak bu kişiyi baz aldım.
 
Bu kısım Steam üzerinde bulunan muvaffakiyet avcılarına hitap ediyor. Burada bu oyunda yer Meydan başarımları elde edebileceğiniz küçük bir liste hazırladım. Oyun içerisinde 9 adet muvaffakiyetim bulunuyor ve bu başarımları Biricik bir seferde elde edebiliyorsunuz. Artık geçelim birinci başarıma:
 
1/9 – “All Roads”
 
Bu muvaffakiyetim birinci kısımda karşılaşacağınız ve ikiye ayrılan bir patikadan alınabilir. Yani oyunun en başında dümdüz ilerleyeceksiniz, burada bir patika çıkacak, bu patika ikiye ayrılacak: Sağa ve sola. Bu patikanın iki tarafına da yürümeniz gerekecek ve karakterin konuşmasına şahitlik etmeniz gerekecek. Hasebiyle sağ yahut sol ayrım etmez bir yoldan ilerleyin, daha sonra ilerlemediğiniz yola gerçek Geri dönün oradaki konuşmalara da Şahit olun. Akabinde bu başarımı kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
 
 
2/9 – “A Closer Look”
 
Bu başarın oyun içerisinde yer Meydan gözetleme deliklerine bakma ile alakalı. Oyunda toplamda 9 adet gözetleme deliği bulunuyor ve 1 adet de teleskop yer alıyor. Oyunda bulunan bu gözetleme deliklerinin her birine bakmamız gerekiyor ve en sonunda da teleskobu gözümüze dayamamız lazım (sırası Değerli değil). Bunları yaparken de karakterin konuşmasına şahitlik etmemiz gerekiyor. Hasebiyle bu noktalara dikkat etmemiz lazım.
 
Oyunda bulunan bu 9 adet gözetleme deliği çitlerin üzerinde ve taşların üzerinde bulunabiliyor. Bunun yanı Dizi kapı gözetleme delikleri de bunlara iç oluyor. ek olarak zati oyun içerisinde yalnızca bir teleskop bulunduğundan onu da kolaylıkla görebiliyorsunuz.
 
Gözetleme deliklerini bulabileceğiniz görselleri aşağıya bırakıyorum. Bu kısımdan her bir gözetleme deliğine Biricik tek baktığımızdan ve karakterin konuştuğundan emin olun. Sonuncu gözetleme deliğine baktığınız Vakit bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
3/9 – “Great Owl”
 
Bu muvaffakiyetim Molly kısmında bulunuyor. Öncelikle Molly’nin odasına giriş yapıyor ve onun öyküsüne başlıyor olacağız. Molly kısmında baykuş olarak başladığımız kısımda karnımız Fazla acıkıyor ve bizim de bir av bulmamız gerekiyor. Baykuşla birlikte uçtuğumuz esnada aşağıda belirli bir süre sonra tavşanları görüyoruz. Bu tavşanları avlamamız gerekiyor fakat yanılgı yapmadan bunu halletmemiz lazım.
 
Bu kısımda tavşanları avlamak için aşağıya hakikat süzülme hareketini yapıyoruz ve hamle konumuna geçiyoruz. Bu başarımı elde etmek için kusur yapmadan iki kez başarılı bir formda tavşanları avlamamız gerekiyor. Şayet başarılı olursak bu başarımı elde etmiş oluyoruz. Yani hamle konumuna geçip aşağıya hakikat devinim ederken bir tavşanı kesinlikle yakalamamız gerekiyor. Münasebetiyle es geçmememiz lazım. İki kez bunu başardığımız Vakit bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Şayet elde edemezsiniz kısmı tekrar yükleyip tekrardan yapmanız gerekiyor.
 
 
 
4/9 – “Let Him Finish” 
 
Bu başarımı elde etmek için Yine Molly kısmında olmamız gerekiyor. Daha Evvel baykuş ile yakaladığımız tavşan avı sonrasında Tekrar bu kısımda ikinci bir muvaffakiyetim yer alıyor. Bu başarımda yapmamız gereken Biricik şey ahtapot olduğumuz Vakit geminin merkez kamerasına ilerlememiz. Aslında oyunda gitmemiz gereken yer burası. Hasebiyle ekstra araştıracağınız ve giriş yapabileceğiniz bir kısım değil. Yolumuzun önünde yer Meydan bir yer.
 
Ulaştığımız bu merkez kamerasında sarhoş bir denizci burada müzik söylüyor. Bir ahtapot olarak bu müziğin bitmesini beklememiz gerekiyor. Müzik bittiği Vakit esasen bu sarhoş denizci susuyor. Denizci müziğini bitirdiği ve sustuğu Vakit onu ahtapot ile yememiz gerekiyor. Yediğimiz anda da başarımı elde etmiş oluyorsunuz.
 
 
 
5/9 – “Clear the Table”
 
Süper yıldız Barbara ile oynadığımız kısımda bu başarımı elde edeceğiz. Oyunun Barbara kısmında elimize bir koltuk değneği alıyoruz (aşağıda görseller yer alıyor).Bilardo masasının önünde alacağımız bu sopa ile masanın üzerindeki topları aşağı düşürmemiz gerekiyor. bütün topları düşürdükten sonra bile başarımı elde etmemiş olursanız orada bulunan konserve kutuları da aşağıya düşürün. O Vakit katiyen bu başarımı kolay kolay elde etmiş olacaksınız. Bunun dışında yapacağınız rastgele bir hareket yer almıyor.
 
 
 
 
 
6/9 – “G-R-E-G-O-R-Y”
 
Oyun içerisinde yer Meydan tahminen de en güç başarımlardan birisi. Bu oyunda GREGORY ile oynarken kendimizi bir küvette buluyoruz. Bu küvette bir ölçü su bulunuyor ve Türlü oyuncaklar yer alıyor. Burada oyuncaklar ortasındaki kurbağayı Denetim ediyoruz.
 
Bu kısımda yapmamız gereken şey sağ tarafta GREGORY sözünde yer Meydan harfleri suya düşürmek. Suya düşürmek için kurbağa ile harflerin olduğu kısma zıplamamız ve onlara dokunmamız gerekiyor. Harflere kurbağa ile dokunduğumuzda suyun içerisine düşüyor. Hasebiyle yapmamız gereken Biricik şey bundan ibaret. bütün harfleri aşağıya düşürdüğümüz Vakit da bu başarımı elde etmiş oluyoruz.
 
Ancak şöyle bir zorluk bulunuyor. Oyun içerisinde zıplama tuşuna Fazla Çok basarsanız kurbağa epeyce Çok yükseğe çıkıyor. Hasebiyle  zıplama tuşuna Muhtemel olduğunca ne az basılı tutun ne de Fazla basılı tutun: Tam orta kararda kendinize nazaran ayarlayın.
 
Bunun dışında Tekrar yapmamamız gereken şeyler ortasında balina oyuncağını dokunmamamız ve suya düşürmememiz yer alıyor (balina küvetin üstünde yer alıyor). Münasebetiyle yalnızca bu kısımda bu harflere odaklanın ve oyuncak kurbağa ile bu harfleri düşürmeye bakın. nihayet olarak bu kısımda rastgele bir Vakit sonu yok Münasebetiyle harfleri düşürene kadar tekrar tekrar deneyebilirsiniz.
 
 
 
7/9 – “The End of Everything”
 
Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde bulunan bütün Finch ailesi üyelerinin öyküsünü bitirmek gerekiyor. Oyunda Şayet bir karakteri atlarsanız bu başarımı elde edemezsiniz. Münasebetiyle aşağıya bir sıralama bırakacağım. Bu sıralama dahilinde bütün öyküleri bitirebilir ve bu sayede bu başarımı da elde etmiş olursunuz.
 

Molly-Odin-Calvin-Barbara-Walter-Sam-Gregory-Gus-Milton-Lewis-Edie-Dawn-Edith.

Oyun ben başarımı elde etmeden Evvel bir karakteri kaçırmıştım. Oyun bittiği Vakit dilediğiniz üzere rastgele bir kısımdan – öyküden başlayabiliyorsunuz. Şayet bir karakteri kaçırırsanız rastgele bir karakterden başlayabilir ve o gitmediğiniz karakterin öyküsünü yapabilirsiniz. Lakin bu her Vakit işlemeyebiliyor. Lakin denemekte fayda var.
 
8/9 – “Thanks, Johann!”
 
Bu başarımı elde etmek için öncelikle oyunu bitirmeniz gerekiyor. Oyunu bitirdikten sonra bir bitiş jeneriği karşımıza geliyor. Bu bitiş jeneriğini sonuna kadar değil de yalnızca Johann’ın isminin göründüğü yere kadar beklemeniz gerekiyor. Johann’ın ismini gördüğünüz Vakit bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
Dolayısıyla oyunu bitirdikten sonra bir küçük meskenin içerisinde gezintiye çıkabilir yahut telefonunuz ile vakit geçirebilirsiniz. Kısa bir ortadan sonra aslında o İsim görünecek ve başarımı elde etmiş olacaksınız. Bitiş jeneriği içerisinde yer Meydan Johann, oyunun sesleriyle ve programlamasıyla ilgilenen takım üyesi olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
 
9/9 – “Loop-de-loop-de-loop”
 
İlgi alımlı kıssası ile ve absürt anlatımı ile ön plana çıkan bu oyunun nihayet başarımına gelmiş bulunmaktayız. Oyunda bu başarımı elde etmek için öncelikle oyunu bitirmemiz gerekiyor. Oyunu bitirdikten sonra üstte da belirttiğim üzere oyundaki her bir kısmı tekrar tekrar oynayabiliyoruz ve karakterlerin kıssasını tekrardan deneyimleyebiliyoruz. Her bir karakteri tekrardan deneyimleyebileceğimiz bu oyunda bu başarımı elde etmek için Calvin’in öyküsünü tekrardan oynamamız gerekiyor. Calvin, biliyorsunuz ki bir salıncakta sallanıyor ve kendisini bir kuş üzere Düş ediyor. Bu salıncak ile inanılmaz bir sürate ulaşarak kendisini boşluğa gerçek bırakıyor. Bu hikaye sona erdikten sonra bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz.
 
 
 
 
 
Oyun içerisinde bütün başarımlar bundan ibaret. Toplamda 9 adet başarın bulunuyor ve bütün başarımları kolay kolay edebiliyorsunuz. Şayet bu başarımlar içerisinde takıldığınız bir kısım varsa bunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir