Thunderful Games, Somerville Geliştiricisi Jumpship Stüdyosunu Satın Alıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 15, 2022 Yorum Yok

 
İsveç merkezli firma Thunderful Games, hikaye odaklı macera oyunu Somerville’in geliştiricisi Jumpship stüdyosunu satın almak için bir mutabakat yaptığını duyurdu. Bugün tamamlanması beklenen mutabakat, Anders Maiqvist’in CEO olarak vazifeye başlamasından bu yana 10. stüdyo satın alımı olacak.
 
Thunderful Games bünyesinde iç olacak Jumpship takımı, Müstakil bir takım olmaya ve birinci Sınıf hikaye odaklı oyunlar geliştirmeye devam edecek. 
 
Thunderful Games stüdyo alımlarına devam ediyor 
 
 
 
2017 yılında Chris Olsen tarafından Playdead’in eski CEO’su ve kurucu ortağı Dino Patti ile Bir arada kurulan Jumpship, artık Thunderful Games’in bünyesinde iç oluyor. Satın alımın akabinde Patti, Jumpship’te kalmaya devam edecek ve Thunderful Games için yeni bir stratejik danışman rolünü üstlenecek. 
 
Jumpship’in kurucu ortağı ve yönetici imalcisi Dino Patti satın alım hakkında şunları söyledi: “Thunderful ile yaptığımız bu paydaşlık bize yeni fırsatların kapılarını aralayacak. Bu yüzden Fazla mutluyuz. Agostino’yu (Thunderful Games baş oyun sorumlusu) çok uzun vakittir tanıyorum ve ortamızda kuvvetli bir itimat alakası kurduk. Bu mutabakat ile daha da ileriye gideceğiz.”
 
Öte yandan Jumpship tarafından oyunculara sunulan hikaye odaklı macera oyunu Somerville, bugün (15 Kasım) Xbox Series, Xbox One ve Steam, Epic Games Store ve Microsoft Store aracılığıyla PC için piyasaya sürüldü. Oyun ayrıyeten Xbox Game Pass hizmetinde de yer alıyor.
 
– Steam sayfası

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir