Tartışmalı Koruma Teknolojisi Denuvo Hogwarts Legacy’de Yer Alacak: Oyunu Nasıl Etkileyecek?

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 17, 2023 Yorum Yok

 
Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Games tarafından yayınlanacak olan Hogwarts Legacy’nin tartışmalı muhafaza teknolojisi Denuvo’yu kullanacağı açıklandı. Korsanlığı tedbire yazılımı Denuvo, geldiğimiz noktada kendisinden Olumsuz manada bahsedilen bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Denuvo yazılımı oyunun Steam sürümünde yer alacak.
 
Çok sayıda rapor Denuvo’nun oyun performansını etkilediğini bildiriyor
 
 
 
Eleştirilen odağında bulunan Denuvo, bir Cin dijital haklar idaresi (diğer ismiyle DRM) yazılımı olarak piyasada yer alıyor. Oyunun korsan sürüme (crack) düşmemesi için kullanılan bu yazılım temelinde nizamlı olarak çevrimiçi doğrulama yolunu kullanıyor. Çevrimiçi doğrulama ise oyuncuların her Vakit aktif bir internete sahip olmasını gerektiriyor. Hasebiyle oyunu oynarken internet temasınızın olması gerekiyor aykırı takdirde Denuvo yazılımı oyunu oynamanıza müsaade vermiyor.  
 
Denuvo bu sistem ile karşımıza çıkarken öbür yandan Fazla sayıda rapor, birçok oyunun performansını etkilediğini bildiriyor. Bu kapsamda birçok geliştirici grup birinci etapta bu yazılımı kullanırken muhakkak bir mühlet sonra bu yazılımı var oyunlarından kaldırıyor. mesela hem Rise of the Tomb Raider hem de Shadow of the Tomb Raider, Denuvo yazılı ile yayınlandı. Daha sonra bu oyunlardan bu yazılım çıkarıldı.
 
Bakalım Hogwarts Legacy için yapılan bu atılım ne üzere sonuçlar verecek. Hogwarts Legacy, 10 Şubat’ta PlayStation 5, Xbox Series ve Steam üzerinden PC için akabinde 4 Nisan’da PlayStation 4 ve Xbox One için nihayet olarak da 25 Temmuz’da Switch konsolları için çıkış yapacak.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir