oyunhilelerin.com | Oyun Hileleri Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Fixlenmiş Hile
  4. »
  5. Suudi Arabistan’ın EA hisselerinde artış olduğu bildirildi

Suudi Arabistan’ın EA hisselerinde artış olduğu bildirildi

admin admin -
10 0

 
Geçtiğimiz süreçte oyun kesiminde daha Çok Pay sahibi olacağını bildiren Suudi Arabistan’ın EA paylarında artış gözlemlendi. Çeşitli raporlar aracılığıyla ortaya çıkan bu durum Suudi Arabistan’ın bu Gaye doğrultusunda somut adımlar gerçekleştirdiğini gösteriyor.
 
Üç aylık periyotta EA payları satın alınmaya devam edildi
 
 
 
Seeking Alpha (haber kaynağı) tarafından bildirildiği üzere halk Yatırım Fonu (PIF), 31 Mart’ta sona eren üç aylık devirdeki icraatlarını detaylı olarak açıklayan yeni bir belge yayınladı. Bu süreç içerisinde PIF’in EA’daki Üleş sayısını 16.01 milyondan 24.81 milyona çıkardığı bildirildi. Yüzde 55’lik bu Üleş artışıyla birlikte Yekün Üleş yaklaşık yüzde 9’a kadar yükselmiş durumda.
 
Son yıllarda oyun dalına bir sıra yatırım yapan PIF ayrıca tertipli olarak Nintendo’ya yatırım yapmaya devam ediyor ve şirketteki payını istikrarlı bir formda artırıyor. Daha önce Nintendo’dan Mayıs 2022’de yüzde 5,01’lik Üleş satın Meydan PIF, Ocak 2023’te paylarını yüzde 6,07’ye çıkarıyor. Tarihler Şubat 2023’e geldiği Vakit ise bu Üleş yüzde 8,26’ya kadar yükseliyor.
 
Öte yandan Aralık 2020’de PIF, EA, Call of Duty imalcisi Activision Blizzard ve Rockstar’ın anne şirketi Take-Two’dan 3 milyar doların üzerinde Üleş satın almıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir