Şubat 2023 içerisinde Çıkış Yapacak ve Çıkması Muhtemel PC Oyunları

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 28, 2023 Yorum Yok

 
Şubat ayı içerisinde birçok PC oyunu bizleri bekliyor olacak. Aksiyondan maceraya stratejiden rol yapma oyunlarına kadar birçok çeşitten oyunların bizi karşılayacağı bu ay içerisinde çıkış yapacak oyunların listesini hazırladım. Bu listemizde Şubat ayı içerisinde çıkış yapacak Lakin hangi gün olduğu muhakkak olmayan üretimler ve Şubat ayı içerisinde çıkış yapması mümkün oyunlar yer alıyor. Artık geçelim listemize:
 
Not: Listeyi evvelden hazırladığım birtakım oyunların çıkış tarihleri Kesin olarak açıklandı. Onları Ayraç içlerinde belirttim.
 
Öte yandan bu ayın öteki listelerine ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:
 
– Şubat Ayının birinci Haftasında Çıkış Yapacak PC Oyunları: 1-7 Şubat 2023
– Şubat Ayının İkinci Haftasında Çıkış Yapacak PC Oyunları: 7-14 Şubat 2023
– Şubat Ayının Üçüncü Haftasında Çıkış Yapacak PC Oyunları: 15-22 Şubat 2023
 
– Plan B: Terraform (Şubat ayı içerisinde gelebilir – 15 Şubat olarak güncellendi)
 
 
Gaddy Games tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan üs inşa etme simülasyon oyunu Plan B: Terraform, Şubat ayı içerisinde gelebilir. Şu anda rastgele bir çıkış tarihi tam olarak belirli olmasa da kimi kaynaklarda Şubat ayı içerisinde gelebileceği belirtiliyor. Oyun bizlere simülasyon ve üs inşa etme öğelerini sunuyor ve bu ögeleri harmanlıyor. Erken erişim sürümü olarak yayınlanacak olan bu üretimde yeni bir gezegene adım atıyor. Bu gezegende kendi kaynaklarımızı yönetmeye çalışıyor ve buraya Aka bir metropol kentini getirmeye çalışıyoruz.
Oyun içerisinde atılacağımız bu yeni gezegen büsbütün cansız ve kurak bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bu cansız bölgeyi yeşillendirmek ve canlı bir hale getirmek için iş veriyoruz. Plan B: Terraform oyunu içerisinde yer Meydan bu gezegen içerisinde Türlü mineraller, ırmaklar ve okyanuslar yer alıyor. Bu kısımları yönetmek ve buraların yanına kurulmak büsbütün bizim işimiz oluyor.
Plan B: Terraform içerisinde kuracağımız bu metropol ile bölgelerimize Çeşitli kaynaklar getirebiliyor. Bunun yanı Dizi üreteceğimiz erzaklar sayesinde depoları doldurabiliyor. ek olarak makul bölgeleri ırmaklara yakın inşa edebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Karşımıza çıkan bu gezegenin içerisinde rastgele bir şey yer almıyor. Münasebetiyle buralara yağmur yağdırmak bile bizim kuracağımız tesislere bağlı. Burada Tekrar yağmur yağdırmak için Türlü fabrikalar kurmaya çalışıyor, etrafı yeşillendirmek ve oksijen dağılımını sağlamak için ağaç dikmek zorunda kalıyor ve kendi bölgemizi genişletmeye çalışıyoruz.
Oyunda Aka bir Belde kurmaya çalışıyor ve bu kentin kendine ilişkin nüfus popülasyonu bulunuyor. Nüfus Evvel onlardan yüzlere daha sonra binlerden milyonlara kadar çıkabiliyor. Dinamik bir Belde atmosferi yakalamak için Türlü fabrikalar, yapılar ve daha fazlasını inşa ediyoruz. Oyun içerisine bütün bu yapılar bizlere sunuluyor ve bunları kurmak, kaynakları yönetmek büsbütün bize kalıyor.
Oyunda renkli bir grafik ve çizim tarzı benimsenmiş durumda. Bu da oyuncuların ilgisini çekecek bir özellik karşımıza çıkıyor. ilim kurgu temasını bünyesinde barındıran bu oyunda bizlere Türlü sera tesirlerinin sonuçlarından ve öteki hayata dair gerçeklerden bahsediliyor. Bir nevi bilgilendirici ve bizlere ileride neler olabileceğinin açıklaması bu oyun içerisinde yapılmaya çalışılıyor diyebilirim.
Plan B: Terraform yakın bir istikbal temasını Temel alınmış durumda. Yeniden üstte bahsettiğim üzere sera tesirinin sonuçları, global ısınma ve bunun yıkıcı tesirlerinden oyun içerisinde bahsediliyor. Oyunda Yine insanlığın hayatta kalması için iş veriyoruz ve bu uğraşı büsbütün bizim emeklerimize bağlı. Yani oyun içerisinde hayatta kalmak, nüfus popülasyonunu artırmak, Türlü tesisleri inşa etmek ve kendimize su temini sağlamak üzere ögeler büsbütün bizim yapacağımız ataklara bağlı.
 
 
Oyun içerisinde altıgen bir Bina benimsenmiş durumda. öteki oyunlara göre daha Aka bir oyun alanına sahip olan bu üretimde gerçek vakitli simülasyon öğeleri yer alıyor. Oyunda gezegenin birinci halinden nihayet haline gerçek değişkenlik gösteren bir mekanik yer alıyor. Yani oyunun birinci anından atılacağınız bu gezegende her yer kurak susuz fakat yaptığınız ataklar ile bu gezegen daha canlı hale geliyor ve gezegenin hem görünüşü hem de sistemi değişiyor. Bu değişime de şahsen tanıklık ediyoruz.
Siz de bu şekil üs inşa etme – simülasyon oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime da bir Talih verebilirsiniz. Bu imal diğer üretimlerden biraz daha farklı bir sistemi benimsemiş durumda. Üstte da bahsettiğim üzere global ısınmanın tesirlerinden kaçınmak ve insanlığı kurtarmak üzere bir tema işlenmiş. Yakın istikbal konusu da bu oyun içerisinde yer aldığından Dolayı bizlerin ilgisini çekebiliyor.
Plan B: Terraform birinci olarak erken erişim sürüm biçiminde yayınlanacak. Erken erişim sürümünün ne Vakit sona ereceği belirtilmiyor. Erken erişim sürümü içerisinde tam sürümde yer alacak birçok özellik bulunmayacak. Hasebiyle bu süreç içerisinde oyuncu Geri bildirimleri önemsenecek ve bu bildirimlere karşılık Türlü yenilikler ve özellikler iç edilecek. Yani tam sürüme daha meselesiz bir üretim aktarılmaya çalışılacak.
 
– Digimon World: Next Order (Şubat ayı içerisinde gelebilir)
 
 
HYDE tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanacak olan parti tabanlı rol yapma aksiyon macera oyunu Digimon World: Next Order, Şubat ayı içerisinde gelebilir. Biricik oyunculu, Yaratık toplama, simülasyon oyunu içerisinde Aka bir maceraya atılacağız. Burada Dijimon karakterleri ile karşılaşacağız ve küçükken seyrettiğimiz ve aşina olduğumuz Dijimon karakterleri bu üretim içerisinde yer alacak.
Yayınlanacak olan bu oyunla birlikte Dijimon karakterlerini düşmanların elinden kurtarabiliyor ve kendimize ilişkin yapabiliyoruz. Bu yaratıkları atıldığımız macerada geliştirebliyor ve daha kuvvetli hale getirebiliyoruz. Oyunun Şubat ayı içerisinde çıkması bekleniyor, tam tarih muhakkak olmasa da birçok rapor Şubat ayı içerisinde oyunun yayınlanacağını bildiriyor.
Oyun içerisinde dijital bir dünya bulunuyor, bu dünyada Dijimon dünyasından aşina olduğumuz Türlü düşmanlar aracılığıyla ortalık kaosa sürükleniyor. Bu kaosu durdurmak ve sistemi tekrardan sağlamak için biz de bu maceraya atılıyoruz. Digimon World: Next Order içerisinde rol yapma öğeleri, simülasyonu üyeleri öğeleri ve macera ögeleri ve daha fazlası yer alıyor. Bu oyun içi ögeler daima birlikte harmanlanıyor ve bizlere aktarılıyor.
Digimon World: Next Order Biricik oyunculu bir yapıyı bizlere sunuyor ve rastgele bir Fazla oyunculuğu yahut çevrimiçi bir mekaniği bünyesinde barındırmıyor. Biricik başımıza ilerleyeceğimiz ve karakterleri toplayacağımız bu oyunda parti tabanlı bir aksiyon dövüş sistemi bizleri bekliyor. Oyunda yoldaşlarımızı yanımıza alıyor ve Türlü uğraşlara atılıyoruz.
Yanımıza aldığımız yoldaşları ve topladığımız bu yaratıkları evcilleştirebiliyoruz ve güçlendirebiliyoruz. Oyun içerisinde ne kadar Fazla Dijimon karakteri toplayabilirsek o derece kuvvetli olabiliyoruz. Oyunda bir yandan canavar toplarken öteki yandan da bize sunulan dünyayı keşfedebiliyor ve Türlü sırları açığa çıkartabiliyoruz. Oyuna başlamadan Evvel bir erkek yahut bir bayan karakteri seçebiliyor ve bu halde karakterimizi belirleyerek maceraya atılabiliyoruz
.
Oyun içerisinde geliştirici takımın belirttiğine nazaran 200 Dijimon karakteri bulunuyor, bu Dijimon karakterlerini toplamak ve bulmak büsbütün bize kalıyor. Oyunda daha Özel Dijimon karakterleri bulunuyor ve bunların bakımı büsbütün bize ilişkin oluyor.
 
 
Oyunda anne karakterimiz ile Dijimon karakterleri ortasında bir bağ kurma mekaniği bulunuyor, bu bağ ne kadar kuvvetli olursa düşmanlara karşı gelmek daha kolay oluyor. Oyun içerisinde elde ettiğimiz ve topladığımız bu yaratıkları besleyebiliyoruz, eğitebiliyoruz ve onları daha da güçlendirebiliyoruz. Beslediğimiz ve ettiğimiz bu Dijimon karakterlerine Çeşitli özellikler yükleyebiliyor ve düşmanlara karşı daha da amansız hale getirebiliyoruz. Ne kadar Fazla Dijimon elde edersek ve onları güçlendirirsek o derece kuvvetli savaşlara karşı ayakta durabiliyoruz.
Digimon World: Next Order oyununda bu mekanikler dışında diğer yandan simülasyon ögeleri yer alıyor. Bu simülasyon ögeleri içerisinde bir kasabımız bulunuyor, bu kasabayı genişletmek, yeni binalar kurmak ve bu binaları yükseltmek büsbütün bize kalıyor. Oyunda kasaba haricinde bir de Türlü mahsuller yetiştirebiliyor ve kendimize Çeşitli yiyecek – kaynaklar  elde edebiliyoruz.
Oyunda Biricik oyunculu bir Bina benimsendiğimden Dolayı Yapay zekası istikrarlı olmak zorunda. Münasebetiyle geliştirici grup bu geliştirilmiş Yapay zeka sistemi üzerinde çalıştığını belirtiyor. Oyun içerisinde Dijimonların Yapay zeka Cenk sistemi içerisinde çabaya giriştiği, apansız Çok Dijimon karakteri varsa bunların ortasında bağ kurduğu ve daha fazlasını yaptığını belirtiliyor. Elimizdeki bu Dijimon karakterlerini istediğimiz üzere yönetebiliyoruz, onlara komutlar verebiliyor ve düşmanlara karşı gelmesini sağlayabiliyoruz.
Siz de Şayet bir Dijimon hayranıysanız ve bu dünyaya İlgi duyuyorsanız bu Biricik oyunculu Yaratık toplama oyununa bir Talih verebilirsiniz. Digimon World: Next Order’ın Şubat ayı içerisinde çıkması bekleniyor, fakat bu tarih ertelenebilir. Steam platformu üzerinde de pek yakında sözü yer alıyor Ama birçok rapor Şubat ayını işaret ediyor.
 
– Rooftop Renegade (Şubat ayı içerisinde: platform – Güncelleme: 16 Şubat’ta geliyor)
 
 
Melonhead Games tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan platform aksiyon macera oyunu Rooftop Renegade, Şubat ayı içerisinde geliyor. Renkli ve neon bir dünyaya sahip olan bu platform oyununda soldan sağa hakikat bir Bina mevcut. Soldan sağa süratli bir biçimde ilerleyeceğimiz ve aksiyon ögelerinin bol bol yer aldığı bu oyunda hem Biricik oyunculu hem de Fazla oyunculu bir mod bulunuyor. çok oyunculu mod içerisinde en Çok 3 arkadaşımızı yanımıza Davet edebiliyor ve bu renkli dünyaya adım atabiliyoruz. Böylelikle uğraşta yakın rol oynayabiliyoruz.
Cyberpunk – istikbal temasını yansıtan bu oyunda karşımıza çıkan mor kristalleri topluyor, platform öğeleri sayesinde de yeteneklerinizi sergileyebiliyoruz. Aşağıdan üste üstten aşağıya atladığımız bu oyunda platform öğeleri hayli sık karşımıza çıkıyor. Temelinde platform olan bu oyunda Türlü yeteneklerimizi sergileyebiliyor. Bunun yanı Dizi canlı bir Bina bizleri bekliyor.
Oyun içerisinde Türlü kısımlar bulunuyor. Her kısmın kendine ilişkin platform öğeleri, yapısı ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Rooftop Renegade içerisinde karşımıza gökdelenler, ışıklandırılmış bir dünya, Türlü tuzaklar ve dahası çıkıyor. Anlık olarak kararlar vereceğimiz bu platform oyununda yeteneklerimize sergilememiz gerekiyor.
Oyunun kendine has Çeşitli denetimleri ve oyun içi fizik mekaniği bulunuyor. Bu yapılar üzerinde ustalaşmak Natürel ki biraz Vakit alıyor. Oyun içerisinde yeteneklerimizi sergilediğimiz ve patenle kayabildiğimiz bir Bina bulunuyor. Karşımıza Çeşitli Hasım atışları, tuzaklar ve daha Çok çıkıyor. Bu atışlardan kaçınmamız ve süratli bir formda ilerlememiz gerekiyor.
Rooftop Renegade içerisinde şiddetli platform öğeleri karşımıza çıkıyor. Bu oyunda ister Biricik başımıza istersek de Fazla oyunculu modda ilerleyebiliyoruz. Oyun içerisinde bir koşucu yer alıyor, Fazla oyunculu modda bu koşucu öbür grup arkadaşları tarafından rahatsız ediliyor. Rahatsız edilmek üzere Çeşitli ataklar yapılabiliyor. Oyunda koşucu bir patene sahip ve bununla birlikte süratli bir formda kayabiliyor ve Türlü yeteneklerle gerisinde nitro basabiliyor. Böylelikle anlık olarak daha süratli platformdan platforma atlayabiliyor.
Oyun içerisinde platformların kimileri kırılıyor kimileri ise farklı tuzaklarla bizleri düşürmeye çalışıyor. Biz de bu tuzaklardan başarılı bir halde çıkmaya çalışıyoruz. Oyunda yanımıza üç arkadaşımızı alabiliyor ve bunlara karşı uğraş edebiliyoruz. Oyun içerisinde Lokal olarak Fazla oyunculu modda oynamak için bir denetimci gerekiyor. Hasebiyle klavye ve fare ile Mahallî olarak Fazla oyunculu modda oynanamıyor.
 
 
Oyun içerisinde bizlere sunulan dünya haricinde bir de yeni zorluklar oluşturabileceğimiz bir mod yer alıyor. Bu mod ile Türlü dünyalar yaratabiliyor, platform öğelerini istediğimiz yere koyabiliyor ve kendimize ilişkin bir kısım tasarlayabiliyoruz. Rooftop Renegade oyununda Çeşitli ekipmanlar seçebiliyor ve var yeteneklerimiz üzerinde ustalaşabiliyoruz. Çeşitli düzeneklerin ve tehlikelerin olduğu bu canlı dünyada soldan sağa gerçek ilerliyor, süratli ve akıcı bir platform aksiyon oyunu içerisine dalış yapabiliyoruz.
Rooftop Renegade içerisinde atıldığımız bu uğraşta Türlü puanları elde edebiliyor, ekipmanlar alabiliyor ve kendimizi geliştirebiliyoruz. Oyunda karşımıza üstten aşağıya yanlışsız atlayacağımız platform ögeleri, içerisinden geçeceğimiz çemberler, üzerine bastığımız anda kırılan yapılar ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Hasebiyle bu oyunda reflekslerimiz de Fazla Ehemmiyet arz ediyor.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere kendine ilişkin denetimleri ve fiziği yer alıyor. Hasebiyle bunlar üzerinde ustalaşmak biraz Vakit alabiliyor. Siz de bu stil platform aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale da bir Talih verebilirsiniz. Oyun Şubat ayı içerisinde çıkış yapmaya hazırlanıyor lakin tam tarih şu anda belirtilmemiş durumda.
Oyunun diğer yandan Steam sayfası Aleni durumda. İsterseniz Dilek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı Vakit mail adresinize bir bildirim alabilirsiniz. Bu sayede oyunun çıktığında haberdar olabilir ve dilerseniz oyunu bu esnada satın alabilirsiniz.
 
– Sons Of The Forest (Şubat ayı içerisinde: hayatta kalma Fazla oyunculu korku)
 
 
Endnight Games tarafından geliştirilen ve Newnight tarafından yayınlanacak olan Fazla oyunculu endişe hayatta kalma Aleni dünya oyunu Sons of The Forest, Şubat ayı içerisinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. The Forest’ın devam oyunu niteliğinde olan Sons of The Forest daha Evvel Ekim 2022 tarihinde çıkış yapacaktı. Lakin artık Şubat ayı içerisinde çıkış yapmayı hedefliyor. Oyun daha da öncesinde birçok Sefer ertelenmeye maruz kaldı. Hasebiyle bu sefer Şubat ayında bekliyoruz.
Hayatta kalma birinci Şahıs endişe oyunu The Forest’ın devam oyunu olan bu üretimde bizleri yeni Hasım çeşitleri, yeni bir Aleni dünya, yeni personellik mekaniiği – ögeleri ve daha fazlası bekliyor olacak. Oyun Steam üzerinden PC platformuna 29.99 dolarlık bir fiyat ile çıkış yapacak. Şu anda Türkiye fiyatı aşikâr değil.
Sons Of The Forest oyununda bu usul üretimlerden aşina olduğumuz Aleni bir dünya atılacağız, burada Irak bir adada ve tehlikelerle dolu bir yerde kendimizi bulacağız. Yeni bir tecrübesi sunması planlanan bu oyunda Türlü tehlikeler, görüntüler, oyun içi silahlar, araçlar ve daha fazlası yer alacak. Aleni bir dünyanın bizlere sorulacağı bu endişe hayatta kalma oyununda etraftan kaynaklar toplayacağız, zanaat mekaniği sayesinde Çeşitli öğeleri birleştireceğiz ve topladığımız kaynakları faydalı bir formda kendimiz için kullanacağız. Oyun içerisinde Yine The Forest’ta olduğu üzere kendimizi tehlikelere karşı korumak için Türlü yapılar ve binalar inşa edeceğiz. Tekrar evvelki oyunda olduğu üzere oyunu istersek Biricik başımıza istersek de arkadaşlarımız ile birlikte oynayabileceğiz. Bu şekil üretimlerin arkadaşlarla oynanması daha eğlenceli ve zevkli oluyor. Hasebiyle Fazla oyunculu kısmını denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
Türkçe lisan dayanağı ile çıkış yapacak bu oyun içerisinde yeni endişe öğeleri, tabancalar, baltalar sopalar ve daha fazlası yer alacak. Bunların kullanımı, imali ve etraftan kaynak toplanma oalyı büsbütün bize ilişkin olacak. Bu araçlarla ve silahlarla birlikte kendimize türlü tehlikelere karşı müdafaamız gerekecek. Münasebetiyle bunların imali Fazla Ehemmiyet arz ediyor.
 
 
İster Biricik başımıza istersek arkadaşlarımızı da birlikte atılacağımız bu Aleni dünyada etrafı istediğimiz üzere gezebilecek, Türlü yerlerin sırlarını açığa çıkarabilecek, etraftan kaynaklar toplayabilecek ve kendimize faydalı olacak her şeyi yapabileceğiz. Oyunda hülasa nasıl hayatta kalınır sorusunu şahsen kendimiz deneyimleyeceğiz ve bu sorunun yanıtını da şahsen kendimiz vereceğiz.
Oyun içerisinde rastgele bir NPC yahut Yan Ira yer almıyor. Hasebiyle misyon alacağımız bir mekanik de bulunmuyor. Bu dünyanın temeli aslında biziz yani biz ne yaparsak oyun tarafından kabul ediliyor. Haliyle yaptığımız atılımlar, oluşturduğumuz araçlar, kurduğumuz yapılar büsbütün kendi Özgür irademiz ile ve rastgele bir misyona bağlı kalmadan yapılıyor. Geliştirici takım de aslında bu mevzu üzerinde şöyle diyor: “ Oyun içerisinde size vazifeler ve buyruklar yağdıracak rastgele bir Yapay zekaya sahip Ira yer almıyor. Hasebiyle ne yapmak isterseniz onu yapabilirsiniz. Burada Buyruk veren de sizsiniz ne olacağına karar veren de sizsiniz. Ne yaparsanız kendiniz için yaparsınız.”
Farklı bölgeler ve tehlikeler bizleri bekliyor olacak
Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere seyahat edebilecek, oralara ulaşabilecek ve buraların keşfini yapabileceğiz. Keşif sırasında Türlü kaynakları etraftan toplayabilecek, türlü tehlikelerle karşılaşabilecek ve Türlü sırları açığa çıkarabileceğiz. Oyun içerisinde The Forest’ta olduğu üzere mutasyona uğramış yaratıklar bizleri karşılayacak. Üzerimize bu mutasyonlu yaratıklar koşacak ve biz de kendimizi oluşturduğumuz aletlerle savunmaya çalışacağız. Oyun içerisinde Yeniden Türlü totemler yapacağız ve bu totemler sayesinde bu yamyamlara karşı gelebileceğiz.
Oyun içerisinde birinci oyundan farklı olarak daha Çok oyun içi mekanik ve animasyon eklenmiş durumda. Bunun yanı Dizi seslerde de bir güzelleştirme Laf konusu. Geliştirici takım bu oyunda her bir etkileşimi hissetmemizi istiyor. Hasebiyle oyun içerisinde ateş yakmak için çubukları kırma durumu, buradan çıkaran sesler ve daha fazlası bizlere en âlâ tecrübesi sunması için tekrardan elden geçirilmiş durumda. Oyunda Yine balta kullanımı, bir şeyin inşa edilmesi ve daha fazlası bizlere aktarılıyor.
Dinamik mevsim geçişleri bulunacak
 
 
Sons Of The Forest oyununda öteki yandan dinamik mevsim mekaniği bulunuyor. Nedir bu dinamik mevsim mekaniği? Oyunda Örneğin ilkbahar aylarından başlıyorsak bu daha sonra yaz ayına çevriliyor, daha sonra Yine sonbahara hakikat adım atıyor ve kış ayına yanlışsız ilerleyebiliyoruz. Yani oyun içerisinde dinamik olarak mevsim döngüsü yer alıyor. Bu da oyuna çeşitlilik katan ve etrafı değiştiren ögelerden bir tanesi diyebilirim.
Oyunda mevsim döngüsü bulunduğumuz Aleni dünyayı da etkiliyor. Münasebetiyle bu döngüye Fazla dikkat etmemiz lazım. mesela yaz aylarında ırmaklardan tutabildiğimiz balıklar kış aylarında bizlere Fazla Yardımcı olacak. Zira kış aylarında hem bitkiler hem de hayvanlar konusunda Türlü kıtlıklar yaşayacağız. Kış mevsimi içerisinde yiyecek ve kaynaklar kıtlaşacak ve yiyecek arayan yalnızca biz olmayacağız. Haliyle hem tehlikeler artacak hem de Türlü kıtlıklar yaşayacağız. Bu yüzden sıcak mevsimlerde yiyecekleri depolamalı ve ona nazaran planımızı yapmalıyız. Bu da hayatta kalma ögelerinin sonuna kadar hissettiren mekaniklerden bir tanesi. Bu mekanik de kulağı pek hoş geliyor diyebilirim.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere ister Biricik oyunculu olarak bu Aleni dünyaya atılabileceğiz istersek de çevrimiçi Fazla oyunculu olarak arkadaşlarımızı yanımıza çağırabileceğiniz. Arkadaşlarımızı yanımıza çağırırsak daha kuvvetli ve daha planlı bir biçimde devinim etmemiz gerekiyor. Yeniden çağırdığımız arkadaşlarla birlikte topladığımız kaynakları paylaşabiliyor, rastgele bir Bina oluşturmak için Bir arada çalışabiliyor ve etrafı keşfetmek için Ufak kitleler halinde planlı bir biçimde ilerleyebiliyoruz. Aslında bu oyunu Fazla oyunculu bir formda oynamak daha Çok eğlenceli ve Beğeni veriyor diyebilirim.
2023 yılı içerisinde beklenen oyunlar ortasında yer Meydan Sons of The Forest bakalım bizlere ne üzere tecrübeler sunacak. Oyun için bu vakte kadar Çeşitli fragmanlar ve oyun içi oynanış sekansları yayınlandı. Bakalım bu ögeler bizlere nasıl ve ne formda aktarılacak daima Birlikte göreceğiz.
Bu stil hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız ve arkadaşlarınızla birlikte bu şekil üretimleri daha Evvel de oynadıysanız hatta oynamadıysanız bile bu oyunla birlikte adım atmanızı tavsiye ederim. Oyunda The Forest oyununda yer Meydan mekaniklerin haricinde birçok yeni Faktör ve mekanik eklenmiş durumda. Hasebiyle oyundan beklentiniz biraz da olsa yüksek diyebilirim.
Oyunun şu anda Steam platformunda sayfası esasen Aleni durumda. Oradan İstek listenize ekleyebilirsiniz. Şstek listenize eklediğiniz anda çıkış yaptığı Vakit mail adresinize bir bildirim gelecek. Bu bildirim sayesinde oyunun çıkış yaptığı size bildirilecek. Hasebiyle oyunu oynamak istiyorsanız ve aklınızda bu türlü bir şey varsa İstek listenize ekleyebilirsiniz. Tekrar üstte bahsettiğim üzere oyunun Türkiye fiyatı şu anda belirli değil lakin Türkçe lisan dayanağıyla çıkış yapacağını tekrardan hatırlatalım.
 
– Perseus: Titan Slayer (Şubat ayı içerisinde: üstten görünümlü, aksiyon, roguelike – Güncelleme: 13 Şubat’ta çıkış yapacak)
 
 
Bağımsız geliştirilen Sicarius tarafından geliştirilen ve G-DEVS tarafından yayınlanacak olan üstten görünümlü, aksiyon, roguelike, macera oyunu Perseus: Titan Slayer, Şubat ayı içerisinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Üstten kamera nazar açına sahip bu oyunda büsbütün dövüş odaklı bir Bina mevcut. Oyunda karşımıza çıkan Hasım kümelerini alt edecek, toplu bir biçimde onları yok edecek ve ortadan kaldırmaya çalışacağız. Biricik oyunculu bir yapıyı sergileyen bu oyunda yarı bir Allah olan perseus olarak Aka bir maceraya atılacağız. Oyun içerisindeki emelimiz ise karşımıza çıkan bu şeytani güçleri durdurmak ve buraya bir düzey sağlamak.
Perseus: Titan Slayer içerisinde karşımıza Çeşitli tıpta düşmanlar ve Hasım kümeleri çıkacak. Bunların her birinin farklı dövüş tarzları bulunacak. Bir de bu düşmanlara karşı kendimize ilişkin Çeşitli marifetler sergileyeceğiz ve gerek Biricik bir düşmana gerekse toplu bir biçimde bu düşmanları katletmeye çalışacağız.
 
Oyun içerisinde prosedürel bir Bina yer alacak yani yeni bir oyuna başladığınızda yahut her ölüşünüzden sonra oyun sizlere farklı bir tecrübe sunmaya çalışacak diyebilirim. Prosedürel öteki bir ismiyle rastgele oluşturulmuş bir dünya. Münasebetiyle birçok oyun artık bu yapıyı kullanıyor, bu Bina da Örneğin öldüğünüzde bir yerden çıkan Hasım kümeleri artık Öbür bir yerden çıkabilir yahut bulduğunuz bir obje artık farklı bir yerde bulunabilir. Münasebetiyle bu da oyuna rastgele bir mekanik getiriyor ve her bir tecrübede farklı bir oynanış ögesini bizlere aktarıyor.
Oyunda Temel gayemiz Doğal ki Hasım kümelerine ortadan kaldırmak. Dövüş ve Cenk odaklı bir oyunda Alışılmış ki biz neler bekliyoruz? Silah çeşitliliği ve dövüş ögelerinin hoş olmasını bekleriz. Oyun içerisinde yakın dövüş silahları çokça bulunuyor ve dövüş mekanikleri çok İlgi cazip görünüyor. Atılacağımız bu macerada yakın dövüş silahları ortasında kılıç, hançer, katana üzere silahlar bulunuyor. Bu silahları dilediğiniz üzere kullanabiliyorsunuz. Ayrıyeten karakterin sahip olduğu aşikâr başlı maharetler de bulunuyor. mesela süratli koşma, düşmanların hücumlarından Birden bir formda uzaklaşma ve daha fazlası üzere yetenekler yer alıyor. Bunları kullanmak ve hakikat vakitlerde tuşa basmak büsbütün bize ilişkin oluyor.
Oyun tam bir saf Cenk ve dövüş ögelerini bizlere aktarıyor. Hasebiyle rahatlamak ve Daimi olarak çatışmak için bu üretime da bir Talih verebilirsiniz. Oyun içerisinde olağan Hasım kümelerinden dış bir de belirli başlı yerlerde işveren savaşları karşımıza çıkıyor. İşveren savaşları olağan düşmanlardan daha şiddetli ve daha kuvvetli bir halde bulunuyor. Her işverenin kendine ilişkin marifet şeması ve hamle tarzı yer alıyor. Münasebetiyle bu hamle tarzlarını kısa müddette öğrenmeli ve ona nazaran atılımlarımızı planlamalıyız.
 
 
Oyun içerisinde olağan hikaye modundan hayatta kalma moduna birçok mod bulunuyor. hikaye modu bizlere standart bir oyun tecrübesi sunuyor, Survivor modu ise ne kadar Fazla müddette hayatta kalabilirsek o kadar Fazla bu oyunu bitirmişiz demektir. Survivor modda üzerimize akın akın düşmanlar geliyor ve bu Hasım kümelerine karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz ve onlardan kaçmaya çalışıyoruz. Daimi olarak gelen bu Hasım kümelerine karşı hünerlerimizi sergilemeye çalışıyoruz diyebilirim.
Perseus: Titan Slayer içerisinde Tekrar farklı farklı yapılar bizlere sunuluyor. mesela oyunda tank bir karaktere sahip olmak istersek olabiliyor istersek de büsbütün yüksek hasarı veren bir karaktere kendimizi bürünebiliyoruz. Bu büsbütün oynanışımıza ve yapacağımız ataklara bağlı.
Oyun içerisinde Hasım kümelerine karşı toplu atak tarzı ile atak yapabilecek, onları bir anda yere serebilecek ve yaptıkları ataklardan kaçabileceğiz. Düşmanlar bizlere yeri geldiği Vakit Aka kayalar fırlatacak, Türlü büyüler atabilecek ve daha fazlasını yapabilecek. Oyun içerisinde bir de bizlere ekstra Sıkıntı veren ve katkı sağlayan seçenekler sunulacak. mesela artı 600 hasar puanı veren bir özelliği seçebilecek yahut canımızı tazeleme özelliğini alabileceğiz. Oyun bizlere bu seçeneği Vakit vakit sunacak ve kendi isteğinize nazaran bu özelliklerden bir adedini seçebileceksiniz.
Bu şekil aksiyon ve Cenk odaklı bir biçimi seviyorsanız bu üstten görünümlü büsbütün dövüş odaklı üretime bir Talih verebilirsiniz. Oyun Türkçe lisan dayanağına sahip bir biçimde karşımıza çıkacak. Oyunu şu anda Play testi var ve erişim talep etmek için Steam platformuna gitmeniz kâfi ve oradaki butona tıklamanız gerekli. Oyunu  herhangi bir demo sürümü bulunmuyor. Hasebiyle yapacağınız Biricik şey şu anda İstek listenize eklemek olacak. İstek listenize eklediğiniz Vakit da oyun çıktığı gün mail adresine bir bildirim istikbal ve bundan haberiniz olacak.
 
– Flame Keeper (Şubat ayı içerisinde gelebilir: Biricik oyunculu, roguelike, aksiyon)
 
 
Kautki Cave tarafından geliştirilen ve Untold Tales tarafından yayınlanacak olan Biricik oyunculu, roguelike, aksiyon oyunu Flame Keeper, Şubat ayı içerisinde geliyor (bazı kaynaklarda 24 Şubat olarak gösteriliyor). Çeşitli platform öğelerinin ve şiddetli düşmanların yer aldığı bu oyun içerisinde bizleri farklı bir macera bekliyor. Üstten görünümlü kamera nazar açısına sahip bu oyunda Daimi olarak ölüp ölüp dirilecek ve yeni taktikler deneyeceğiz. Rogulike ögelerinin yer aldığı bu üretimde esasen ölüp ölüp dirilmek hayli olağan bir durum.
Aksiyon ve dövüş ögelerinin da yer aldığı bu oyun içerisinde bir Alaz modülü olarak ilerleyeceğiz ve etrafa alevler saçı saça düşmanları alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde Türlü platform öğeleri yer alacak. Bu platform öğeleri içerisinde Çeşitli zorluklarda bulmacalar, zamanlama gerektiren tuzak dolu bölgeler ve daha fazlası bizlere sunulacak.
Flame Keeper içerisinde bu Alaz kesiminin denetimini elimize alacağız. Elimize aldığımız Alaz kesimi ile birlikte Türlü düşmanlara karşı geleceğiz. Bu Alaz topunun kendine ilişkin farklı hünerleri ve bitirici vuruşları olacak. Bu sayede düşmanları daha kolay ve daha tesirli bir halde alt edebileceğiz. Karşımıza çıkan tehditler ortasında akrepler türlü canlılar  ve daha fazlası yer alacak. Bunların her birinin farklı hamle tarzlı, canları ve özellikleri bulunacak. Yeri geldiğinde karşımıza çıkan bu canlıların üzerine atlayabilecek ve Alaz topun altında ezebilecek, yeri geldiği Vakit da akrebin kuyruğundan tutarak sağa sola çevirip onu alt edebileceğiz. Yani oyun içerisinde Fazla farklı aksiyon ve dövüş ögeleri Mevcut diyebilirim. Bu da oyuna çeşitlilik sağlayan mekaniklerden bir tanesi.
 
Oyun içerisinde denetimini ele aldığımız bu Alaz topunun Çeşitli yetenekleri olacak. Bu yetenekleri ilerlediğimiz mühlet boyunca geliştirebileceğiz ve bu dünyada daha da güçlenebileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde Daimi olarak ölecek ve bu her öldüğümüzde de yeni tecrübeler elde edeceğiz. Roguelike ögelere sahip bu oyun içerisinde çeşidin gerektirdiği özellikler yer alacak ve bizlere Aka bir maceraya sürükleyecek.
Flame Keeper oyununda kolaydan zora yanlışsız bir sistem yer alacak. Yani birinci etapta atılacağımız bu dünyada Çeşitli tehlikelere karşı kolay kolay çıkabileceğiz. Lakin bu vakitle daha da zorlaşacak, karşımıza çıkan düşmanlar daha kuvvetli ve daha kuvvetli olacak. Hasebiyle biz de kendimizi bu etapta geliştirmek durumunda kalacağız ve becerilerimize yükseltebileceğiz.
Kolaydan zora gerçek platform zorlukları
 
 
Oyun içerisinde karşımıza çıkan türlü tehlikeler ortasında yalnızca bu canlılar yer almayacak, platform ögeleri ve etrafta farklı zorluklara sahip Çeşitli maniler yer alacak. Bu manilerin de zorlukları kolaydan zora yanlışsız artış gösterecek. Hem zamanlamamızı yeterli tutturmamız hem de gerçek vakitte atlamamız ve atılım yapmamız gereken Türlü mahzurlar bu oyun içerisinde yer alacak. Yani bir yandan tehlikeli canlılarla uğraşırken öteki yandan da Türlü mahzurlara sahip platformlardan atlamaya ve zıplamaya çalışacağız.
Oyunda denetimini aldığımız bu Alaz kesiminin Türlü maharetleri olacak. Bu maharetler etkin ve edilgen maharetler olarak ikiye ayrılacak. Bu maharetleri dilediğimiz üzere geliştirebilecek ve yükseltebileceğiz. Oyun içerisinde bunun yanı Dizi yeni hünerlerin de kilidini açabileceğiz ve Türlü vazifeleri tamamlayarak da kendimize yararlı olabilecek öğeler elde edebileceğiz. Bunları da karşımıza çıkan tehlikelere karşı kullanabileceğiz.
Oyunda rün sistemi yer alıyor
Oyun içerisinde bir de rün sistemi yer alacak. Bu rün sistemi karakterimize farklı yetenekler ve artılar sağlayacak. Dilediğimiz üzere bunları birleştirebileceğiz ve farklı kategorilerin kilidini açabileceğiz. Yani bu sistem bir Yetenek ağacı üzere düşünülmüş.
Bu rün ağacında farklı farklı özellikler yer alacak. Bu özellikleri açabileceğiz ve farklı özellikleri birbiriyle temaslı hale getirebilecek ve daha kuvvetli bir etkiyi ortaya çıkartabileceğiz. Bu da karakterimizin gelişmesinde ve güçlenmesinde Değerli rol oynayacak. Münasebetiyle Flame Keeper, etraftan rünler toplamayı ve vazifeleri yerine getirmeyi ihmal etmemeniz gereken bir üretim olarak karşımıza çıkacak.
Oyunda Temel emelimiz üstte sıkça bahsettiğim Alaz topu ile her bir bölgeyi keşfetmek ve keşfettiğimiz bu yerlerden Alaz gücü toplamak. Bu Alaz güçleri bizim anne ateş kamp dediğimiz yere götürülecek. Bizim de Temel maksadımız etraftan keşfettiğimiz Alaz güçlerini anne kampımız olan ateş kampına götürmek ve buraya aktarmak olacak.
Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar ve bu kısımların farkı temaları bulunacak. Her bir kısımda farklı tehlikeler ve platform öğeleri yer alacak. Yine etraftan keşfedebileceğimiz Türlü rünler ve Alaz güçleri karşımıza çıkacak. Münasebetiyle bir bölgeye atıldığımız Vakit toplayabileceğimiz ve keşfedebileceğimiz Çeşitli ögeler çokça karşımıza çıkacak.
Oyunda her kısım sonrası uğrayabileceğimiz anne kampımız olacak
 
 
Flame Keeper’da tehlikeli bölgelerin haricinde bir de kendi anne kampımız bulunacak. Bu anne kampımızı rastgele bir tehlike yer almayacak. Münasebetiyle burada dinlenebilecek, kendi yeteneklerimizi bu kısımda geliştirebilecek ve etraftan topladığımız kaynakları burada farklı yapılar inşa etmeye harcayacağız. Oyun içerisinde bulunan bu kamp sayesinde de farklı özellikler açabileceğiz, oyunun gidişatını çeşitlendirebileceğiz ve şekillendirebileceğiz. Münasebetiyle bu da oyuna çeşitlilik atan ögelerden bir tanesi.
Bu usul üstten görünümlü rogulike aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız ve bir yandan Ira geliştirme mekanikleriyle ilgileniyorsanız bu üretim tam size nazaran diyebilirim. Oyunu şu anda tam çıkış tarihi aşikâr değil. Lakin birtakım raporlarda ve kaynaklarda 24 Şubat olarak gözüküyor. Bu tarih ertelenebilir yahut daha da geriye çekilebilir. Bu oyunu Şubat ayı içerisindeki üretimlerin ortasında yer vermek istedim. Ne olursa olsun bu oyun çıkış yapacak ve oynamaya başlayabileceğiz.
Oyunun Steam sayfası şu anda Aleni durumda. Dilerseniz oradan İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün haberdar olabilirsiniz. Bu da sizin açınızdan kolaylık sağlayabilir.
 
– Lords of Ravage (Şubat ayı içerisinde gelebilir: taktik, fantezi, rol yapma)
 
 
Synthetic Domain tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan karanlık temalı fantezi, rol yapma oyunu Lords of Ravage, Şubat ayı içerisinde çıkış yapacak oyunlardan biri. Lakin bu tarih ileri alınabilir. Zindan temelli bu rol yapma taktik oyunu içerisinde Çeşitli bölgelere ilerleyecek, buraları keşfedebilecek ve Temel olarak zindanları temizleyeceğiz. Dizi tabanlı taktik ögelerinin da yer aldığı bu oyun içerisinde farklı kümelerden oluşan bir grup kuracak, bu grup içerisinde farklı yeteneklere sahip olan karakterler yer alacak ve bunlarla birlikte zindanları temizlemeye koyulacağız. Her paklık sonrası da bizlere Türlü mükafatlar verilecek ve bu sayede karakterlerimizi ve takımımızı güçlendireceğiz.
Oyun içerisinde birçok Ira bulunacak ve bu karakterler aracılığıyla takımımızı daha sağlam bir hale getirebileceğiz. Türkçe lisan dayanağına sahip olarak çıkış yapacak bu oyun içerisinde keşfettiğimiz zindanları yağmalayabilecek, yağmaladığımız zindanlar sayesinde kaynakları elde edebilecek ve bu zindanların bir nevi işvereni olduğumuzu göstermeye çalışacağız.
Lords of Ravage içerisinde bir grubumuz bulunacak. Bu takıma istersek Türlü yeteneklere sahip karakterler ekleyebilecek ve iç edebileceğiz. Bu sayede düşmanlara karşı daha tesirli bir formda geleceğiz. Karanlık bir atmosfere sahip bu oyun içerisinde üç farklı Lord yer alacak. Bu Lord’ların her birinin farklı özellikleri ve temaları bulunacak. Lord’lar aslında bir nevi kümelerin başı yani anne kahraman diyebiliriz. Bu nedenle bu Lord’ları en yeterli halde yükseltmeli, onları özelleştirmeli ve hayatta kalmasını sağlamamız gerekiyor. Hasebiyle bu sayede bütün potansiyellerini açığa çıkarabilir ve düşmanlara ezici bir biçimde vuruş vurabiliriz. Rol yapma ögelerinin yer aldığı bu imal içerisinde anne kahramanları bu halde yükseltebiliyoruz ve onlara Türlü ekipmanlar vererek kuvvetli hale getirebiliyoruz.
Oyunda zindan temelli bir Bina olduğundan bahsettim. Tabi bu zindanlar farklı farklı yapıda bulunuyor ve karşımıza da farklı tıpta düşmanlar çıkıyor. Oyun içerisinde barbar kümelerinden askeri kümelere kadar birçok farklı Hasım çeşidi bulunuyor. Bu Hasım kümeleri ile karşılaşıyoruz ve bunları alt etmeye çalışıyoruz. Hem bir yandan grubumuzu güçlendirmeye hem de lordlarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunun yanı Dizi her bir kümenin ve zindanın kendine ilişkin mekanikleri ve yapıları bulunuyor. Yani bunların avantajlarını ve dezavantajlarını bulmak büsbütün bize kalıyor diyebilirim.
Lords of Ravage’da zindanlar haricinde kentlere baskınlar yapabiliyoruz. Baskınlar yaptığımız esnada Çeşitli yetenekte olan bireyleri kümemize iç edebiliyoruz, burada bulunan kümelerle birlikte ittifak kurabiliyor ve Türlü dostluklar elde edebiliyoruz. Öte yandan akın yaptığımız yerlerden Çeşitli kaynaklar toplayabiliyor, birçok sırrı açığa çıkarabiliyor ve yapıtları alabiliyoruz. Bu da hem kendimizi hem de kümemizi büyütmenin yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor.
Sıra tabanlı taktik dövüş ögelerinin yer aldığı bu oyunda kümemizle birlikte Biricik tek atak yaparak düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Bir yandan stratejimizi geliştirmeye bir yandan da takımımızda bulunan karakterlerin bütün Sıkıntı potansiyellerini açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde bu karakterler ortasında Türlü kombinasyonlar yapabiliyor ve bitirici vuruşları düşmanların üzerine indirebiliyoruz.
 
 
Oyunda türlü türlü zindanlara ve kasabalara geçiş yapabiliyor, buranın yeni özelliklerini keşfetmeye başlıyoruz. Oyunda ilerledikçe hem yeni yükseltmelerin hem de yeni karakterlerin kilidini açabiliyoruz. Yeni yükseltmelerin kilidini açarak takımımızı ve lordumuzu güçlendirebiliyor, yeni karakterlerin kilidini açarak da grubumuza yeni üyeler iç edebiliyoruz. Bu da kendimizi güçlendirmenin en tesirli yolu olarak karşımıza çıkıyor.
Piksel grafik yapısı ile karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde Dizi tabanlı taktik ögeleri, rol yapma öğeleri, Ira geliştirme ekranı, akın yapma mekaniği ve daha fazlası bizlere sunuluyor. Karanlık bir atmosfere sahip olan bu oyunun Şubat ayı içerisinde gelmesi bekleniyor.
Bu biçim piksel şekli rol yapma zindan temelli üretimlerinden hoşlanıyorsanız ve bir yandan Dizi tabanlı strateji ögelerini denemek istiyorsanız bu üretime bir göz atabilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Hasebiyle bu platform üzerinden Dilek listenize ekleyebilirsiniz. Öte yandan oyunun bir demosu Steam üzerinden yayınlanmıştı. Lakin şu anda demosu ne yazık ki kullanıcılara sunulmuyor.
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir