Street Fighter’ın film ve TV hakları Legendary Entertainment tarafından satın alındı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 04, 2023 Yorum Yok

 
Legendary Entertainment, ikonik dövüş aksiyon oyunu Street Fighter serisinin sinema ve TV haklarını satın aldı. The Hollywood Reporter’a nazaran Dune ve Godzilla vs. Kong filmlerinin yapım şirketi, gelecekteki uyarlamalar için Street Fighter’ın sahibi Capcom ile Amel birliği yapacak.
 
Geçtiğimiz Yıl 35. yılını kutlayan dövüş aksiyon serisi, Aralık 2022 prestijiyle 49 milyon adet sattı.
 
Bu vakte kadar serinin birçok uyarlaması yapıldı
 
 
 
Street Fighter serisi için bu vakte kadar iki canlı aksiyon sineması de iç olmak üzere Türlü uyarlamalar hayranlara sunuldu. Birinci Street Fighter uyarlaması 1994 yılında gösterime girdi ve Guile rolünde Jean-Claude Van Damme, General M. Bison rolünde merhum Raúl Juliá ve Cammy rolünde ise Kylie Minogue yer aldı.
 
Yıl 2009’a geldiğinde Street Fighter: The Legend of Chun-Li vizyona girdi ve bu uyarlamanın başrolünde Kristin Kreuk yer aldı. Öte yandan serinin bir sonraki ve yeni oyunu Street Fighter 6, 2 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Steam üzerinden PC için yayınlanacak. SF 6, 18 karakterlik bir takımla birlikte oyuncuların karşısına çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir