Star Trek: Discovery’nin son derece karmaşık görsel efektleri AMD’nin yardımıyla yapılıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 15, 2023 Yorum Yok

 
Sanal yapım için donanım ve yazılım ihtiyaçları inanılmaz derecede Değerli bir yere sahip. ABD ve Avrupa’da stüdyoları bulunan Oscar ödüllü Ünlü görsel efekt şirketi Pixomondo ise Star Trek: Discovery ve Star Trek: Strange New Worlds isimli televizyon dizilerinin gerçek vakitli yapım ve VFX Amel yükleri için AMD Ryzen Threadripper PRO ile güçlendirilmiş Lenovo P620 Amel istasyonlarının performansına güveniyor.
 
Pixomondo yakın vakitte işleyişini klasik görsel efektlerden gerçek vakitli sanal yapıma çevirdi. Firma bunu yaparken artık yüksek çekirdek sayısı ve Değerli ölçüde bant genişliği gerektiren gerçek vakitli yapım taleplerini karşılamak için teknolojisini tekrar ele almak zorunda kaldı.
 
 
 
Video oyunu ve yazılım geliştirme şirketi Epic Games ile paydaşlık kurarak AMD Ryzen Threadripper PRO işlemcilerle donatılmış Lenovo P620 Amel istasyonlarını kullanan Pixomondo, Star Trek: Discovery dizisi için gerçek vakitli olarak karmaşık, gerçeğe yakın ortamlar oluşturmak için gereken performans yeteneklerine kavuşmuş oldu. Ayrıyeten teknolojik çekimler sırasında rastgele bir Problem olmadan muteber bir halde çalışılabileceğine dair inançlı ortam da sağlanmış oldu.
 
Bu durum karmaşık bir geometriye, 2 kilometre derinliğinde sahip olan ve yaratıcı takım tarafından geliştirilen en Aka ortamlardan biri olan Moonlit Mausoleum mağarası üzere ortamların yaratılmasını da içeriyor.
 
 
Konuyla ilgili bir İzah yapan Epic Games Sinema ve Televizyon Kesim Müdürü Miles Perkins “Bu dünyalara girmek için arka planda Fazla Çok süreç yapılması gerekiyor. AMD Ryzen Threadripper PRO üzere eserler bunun bir formda gerçekleşmesini sağlıyor. Yani içerik geliştiricilerimiz yapıma katılabiliyor ve teknoloji hakkında endişelenmek zorunda kalmıyorlar” dedi.  
 
 
AMD’nin Pixomondo’nun çarpıcı, gerçek vakitli görsel efektler yaratmasına nasıl Yardımcı olduğunu buradan daha ayrıntılı bir halde görebilirsiniz.
 
basın bülteni 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir